Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Beyaz Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

  • Beyaz gelinlik fiyatları ne kadar?
    Beyaz gelinlik fiyatları 1.000 TL'den başlamaktadır.
  • En popüler beyaz gelinlik modelleri nelerdir?
    Düz beyaz sade gelinlik modelleri son yılların en popüler tasarımları arasında. Gelinlikte beyazdan vazgeçmeyenlerin tercihi olan bu modeller arasında özellikle beyaz saten gelinliklerin popüler olduğunu söyleyebiliriz. Beyaz elbise gelinlikler de hem nikah hem düğün hem de fotoğraf çekimleriyle uyumlu olduğu için gelinlerin favori parçalarından diyebiliriz.
  • Beyaz gelinlik denildiğinde hangi şehirler öne çıkmaktadır?
    Düğün.com verilerine göre beyaz gelinlik denildiğinde İstanbul 61.272, Ankara 12.987, İzmir 12.351, Bursa 9.434, ve Adana 4.620 ürün ile öne çıkmaktadır.

Tüm Modeller

En Trend Beyaz Gelinlik Modelleri

Son yıllarda düğün trendleri üzerinde sadeleşme akımının ciddi bir etkisi olduğu görülüyor. Bu durum gelinlik modelleri üzerinde de etkisini gösteriyor. Birçok farklı tarz ve kesimde sade gelinlik modelleri en moda tasarımlar arasında yer buluyor. Renkli tasarımların yanı sıra, klasikten şaşmayan beyaz gelinlik modelleri de yeni tasarımlar arasında bulunuyor. Bu tasarımlara kısaca değinelim.

Beyaz Sade Gelinlik Modelleri

Sade beyaz gelinlik modellerinin uzun süre modası geçmeyecek gibi görünüyor. sade gelinlik denince akla ilk olarak kabarık olmayan düz beyaz gelinlikler geliyor. İhtişamlı tasarımlardan hoşlanmayan gelinler sade etekli tasarımlara yöneliyor. Sade gelinlikler eteği kabarık olmayan modellerle sınırlı değil. İşlemesiz kumaştan minimalist tasarımlar da sade beyaz gelinlikler arasında son yıllarda öne çıkan modellerden.

Beyaz Saten Gelinlik Modelleri

En trend gelinlik modelleri arasında saten beyaz gelinlikler de yer alıyor. Özellikle tamamı işlemesiz sade saten gelinlikler hem zarif hem de iddialı bir görünüm sunuyor. Saten kumaşın kendiliğinden sahip olduğu ışıltılı görüntü, işlemelere ihtiyaç duymadan, dikkat çekici bir görünüm vadediyor. Mevsime göre ince ya da kalın saten gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Vücut tipinize göre beyaz saten kumaştan A, prenses, balık ya da düz etek kesimine sahip modelleri değerlendirebilirsiniz. Bu tasarımlardan beyaz saten A kesim ve balık kesim gelinliklerin en yeni trendler arasında yer bulduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle vücut tipinizin nasıl olduğunu belirleyin. Ardından yönlendirmemizle size en uygun gelinliği bulmak çok kolay olacak!

Beyaz Balık Gelinlik Modelleri

Sahip olduğu iddialı görünümle balık kesim gelinliklerin modası hiç geçmiyor. İddialı gelinlerin tercihi beyaz balık gelinlik modelleri de en moda tasarımlar arasında son yıllarda da yer buluyor. Bu gelinliklerin ipek, mikado, saten gibi kumaşlardan sade modellerinin trendler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Beyaz balık gelinlik modelleri farklı kumaş çeşitleri ile geniş bir model skalası bulunduruyor.

Daha ihtişamlı bir görünüm isteyenler için etek kısmı katlı ve kabarık seçeneklerinin de en moda gelinlikler arasında olduğunu ekleyelim Balık kesim gelinlikleri kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına önerdiğimizi de eklemeden geçmeyelim. Balık gelinliklerin dar yapısının, rahat hareket imkanı sunmayacağından endişe eden gelinlere ise beyaz yarım balık gelinlikleri öneriyoruz.

Beyaz gelinlik modellerinin farklı tasarıma sahip seçenekleri, farklı organizasyonlar için tercih edilebiliyor. Düğün mekanı, after party seçeneği, kokteyl mi yemekli düğün mü gibi faktörler gelinlik seçimini de etkiliyor. Organizasyona en uygun gelinliği seçmek oldukça önemli. Peki hangi organizasyon için hangi beyaz gelinlik uygun olur diye merak edenler için hemen anlatalım:

Fotoğraf Çekimleri İçin Beyaz Gelinlik Elbise Modelleri

Save the date, gelin-damat çekimleri, trash day gibi özel anlar için beyaz gelin elbisesi modelleri sıklıkla tercih ediliyor. Hem zarif görünüm hem de rahat hareket etme imkanı sunması gibi nedenlerle tercih edilen bu tasarımların evden çıkış merasimi için uygun olduğunu da belirtelim. Tarzınıza göre dantelli, volanlı ya da tamamı sade beyaz elbise gelinlikler arasından seçim yapabilirsiniz.

Samimi Düğünlere Düz Beyaz Gelinlik modelleri

Restoranlar, kulüpler ve davet alanları gibi samimi ve elegant düğünlere beyaz düz gelinlik modelleri uyum sağlıyor. Özellikle işlemesiz, sade kumaştan düz beyaz gelinliklerin bu mekanlarda giyilebilecek modern ve şık seçenekler olduğunu söylememiz mümkün. Bu tasarımları, minimal takılar, stiletto ya da ince bantlı gelin ayakkabıları gibi sade aksesuarlarla kombinleyebilirsiniz.

Nikah Törenleri ve After Parti İçin Beyaz Kısa Gelinlikler

Beyaz kısa gelinlik modelleri rahat hareket etme imkanı sunması nedeniyle gelin alma, nikah ve after parti gibi organizasyonlar için sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Nikah merasimleri için kalem ya da çan etekli kısa gelinliklerle etek ve ceketli beyaz mini gelinliklerin uygun olduğunu söyleyebiliriz. After partiler için de hareketli beyaz kısa gelinlikleri öneriyoruz.

Gelinlik Beyaz Olmak Zorunda mı?

Gelinlik denince akla ilk olarak beyaz tasarımlar geliyor. Bunun nedeni, geçmişten günümüze kadar gelen bir gelenek. Eskiden, çok çabuk kirlenen ve sık yıkanması gereken bir renk olduğu için beyaz renk zenginler tarafından giyilir ve bu zümre ile özdeşleşmişti. Bu nedenle evlilik gibi özel günlerde, günlük olarak giyilemeyen beyaz renkte kıyafetler tercih edilirdi.

Bu durum düğünlerde giyilen gelin elbiselerinin beyaz renkte seçilmesini bir gelenek haline getirdi. Kar beyaz gelinlik rengi olarak bir klasik olsa da son yılların en trend tasarımları arasında kırık beyaz gelinlik modelleri gibi beyazın farklı tonlarındaki modellerin hatta renkli tasarımların da sıklıkla yer aldığını görebiliyoruz.

Beyaz gelinlik modellerine ilişkin tarz, etek kesimi ve kumaş gibi detaylara yer verdik. Artık gelinlik neden beyaz olmak zorunda sorusunun cevabını biliyorsunuz! Sırada size uygun tasarımları bulmak ve gelinlik randevusu almak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan beyaz gelinlik modellerini inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.