ARW 20
Arus Wedding
Romantik Bisiklet yaka
5.000 TL - 7.000 TL
OZL 1
Özlemce Gelinlik
Romantik V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
Violet
Madame Amour
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Helen
Avior Tekirdağ
Helen Sade V yaka
18.000 TL - 26.000 TL
Aybük
Nurcan Ege Wedding Dress
Romantik Düşük omuz
7.000 TL - 10.000 TL
YSE 1
Yasemin Gündüz
Bohem Romantik Vintage Hakim yaka
10.000 TL - 15.000 TL
NSM 2
Nisse Moda
Romantik Gotik Straplez
3.000 TL - 5.000 TL
CSS 1
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture
Romantik Vintage V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
ELP 41
Elif Platin Haute Couture
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
ARW 19
Arus Wedding
Romantik Vintage V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
16-005
Hayal Moda Evi
Romantik Klasik V yaka
3.500 TL - 7.000 TL
NSC 1
Nergis Şahan Couture
Romantik Helen V yaka
3.000 TL - 5.000 TL
ELP 40
Elif Platin Haute Couture
Romantik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Camai
Behiye Gelinlik ve Modaevi
Romantik İllüzyon yaka
5.000 TL - 7.000 TL
BCG 2
Bride's Choice Gelinlik
Romantik U yaka
3.000 TL - 10.000 TL
BGH 111
Burcu Güner Haute Couture
Romantik Modern Straplez
5.500 TL - 12.500 TL
EVS 1
Event Sposa Gelinlik Damatlık Abiye
Romantik V yaka
12.000 TL - 17.000 TL
AHC 1
Aslıhan Haute Couture
Bohem Modern V yaka
15.000 TL - 50.000 TL
NHC 1
Nişantaşı Haute Couture
Romantik Straplez
5.000 TL - 7.000 TL
GME 20
Gülten Moda Evi
Klasik Romantik V yaka
4.000 TL - 5.000 TL
CSS 5
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture
Romantik Modern Hakim yaka
5.000 TL - 7.000 TL
CSS 2
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture
Modern Romantik Cesur Sade Straplez
3.000 TL - 7.000 TL
KRG 52
Kırçiçeği Gelinlik
Romantik Boyundan bağlamalı
5.000 TL - 7.000 TL
BRM 2
Bridelymade
Romantik Klasik V yaka
5.000 TL - 7.000 TL
Benzer Modelleri Bul

Beğendiğin gelinliğin benzerini bul!

"Tam benlik" dediğin gelinlik fotoğraflarını yükle, benzer modelleri anında listele!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Beyaz Gelinlik - Sıkça Sorulan Sorular

Tüm Modeller

En Trend Beyaz Gelinlik Modelleri

Son yıllarda düğün trendleri üzerinde sadeleşme akımının ciddi bir etkisi olduğu görülüyor. Bu durum gelinlik modelleri üzerinde de etkisini gösteriyor. Birçok farklı tarz ve kesimde sade gelinlik modelleri en moda tasarımlar arasında yer buluyor. Renkli tasarımların yanı sıra, klasikten şaşmayan beyaz gelinlik modelleri de yeni tasarımlar arasında bulunuyor. Bu tasarımlara kısaca değinelim.

Beyaz Sade Gelinlik Modelleri

Sade beyaz gelinlik modellerinin uzun süre modası geçmeyecek gibi görünüyor. sade gelinlik denince akla ilk olarak kabarık olmayan düz beyaz gelinlikler geliyor. İhtişamlı tasarımlardan hoşlanmayan gelinler sade etekli tasarımlara yöneliyor. Sade gelinlikler eteği kabarık olmayan modellerle sınırlı değil. İşlemesiz kumaştan minimalist tasarımlar da sade beyaz gelinlikler arasında son yıllarda öne çıkan modellerden.

Beyaz Saten Gelinlik Modelleri

En trend gelinlik modelleri arasında saten beyaz gelinlikler de yer alıyor. Özellikle tamamı işlemesiz sade saten gelinlikler hem zarif hem de iddialı bir görünüm sunuyor. Saten kumaşın kendiliğinden sahip olduğu ışıltılı görüntü, işlemelere ihtiyaç duymadan, dikkat çekici bir görünüm vadediyor. Mevsime göre ince ya da kalın saten gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Vücut tipinize göre beyaz saten kumaştan A, prenses, balık ya da düz etek kesimine sahip modelleri değerlendirebilirsiniz. Bu tasarımlardan beyaz saten A kesim ve balık kesim gelinliklerin en yeni trendler arasında yer bulduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle vücut tipinizin nasıl olduğunu belirleyin. Ardından yönlendirmemizle size en uygun gelinliği bulmak çok kolay olacak!

Beyaz Balık Gelinlik Modelleri

Sahip olduğu iddialı görünümle balık kesim gelinliklerin modası hiç geçmiyor. İddialı gelinlerin tercihi beyaz balık gelinlik modelleri de en moda tasarımlar arasında son yıllarda da yer buluyor. Bu gelinliklerin ipek, mikado, saten gibi kumaşlardan sade modellerinin trendler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Beyaz balık gelinlik modelleri farklı kumaş çeşitleri ile geniş bir model skalası bulunduruyor.

Daha ihtişamlı bir görünüm isteyenler için etek kısmı katlı ve kabarık seçeneklerinin de en moda gelinlikler arasında olduğunu ekleyelim Balık kesim gelinlikleri kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına önerdiğimizi de eklemeden geçmeyelim. Balık gelinliklerin dar yapısının, rahat hareket imkanı sunmayacağından endişe eden gelinlere ise beyaz yarım balık gelinlikleri öneriyoruz.

Beyaz gelinlik modellerinin farklı tasarıma sahip seçenekleri, farklı organizasyonlar için tercih edilebiliyor. Düğün mekanı, after party seçeneği, kokteyl mi yemekli düğün mü gibi faktörler gelinlik seçimini de etkiliyor. Organizasyona en uygun gelinliği seçmek oldukça önemli. Peki hangi organizasyon için hangi beyaz gelinlik uygun olur diye merak edenler için hemen anlatalım:

Fotoğraf Çekimleri İçin Beyaz Gelinlik Elbise Modelleri

Save the date, gelin-damat çekimleri, trash day gibi özel anlar için beyaz gelin elbisesi modelleri sıklıkla tercih ediliyor. Hem zarif görünüm hem de rahat hareket etme imkanı sunması gibi nedenlerle tercih edilen bu tasarımların evden çıkış merasimi için uygun olduğunu da belirtelim. Tarzınıza göre dantelli, volanlı ya da tamamı sade beyaz elbise gelinlikler arasından seçim yapabilirsiniz.

Samimi Düğünlere Düz Beyaz Gelinlik modelleri

Restoranlar, kulüpler ve davet alanları gibi samimi ve elegant düğünlere beyaz düz gelinlik modelleri uyum sağlıyor. Özellikle işlemesiz, sade kumaştan düz beyaz gelinliklerin bu mekanlarda giyilebilecek modern ve şık seçenekler olduğunu söylememiz mümkün. Bu tasarımları, minimal takılar, stiletto ya da ince bantlı gelin ayakkabıları gibi sade aksesuarlarla kombinleyebilirsiniz.

Nikah Törenleri ve After Parti İçin Beyaz Kısa Gelinlikler

Beyaz kısa gelinlik modelleri rahat hareket etme imkanı sunması nedeniyle gelin alma, nikah ve after parti gibi organizasyonlar için sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Nikah merasimleri için kalem ya da çan etekli kısa gelinliklerle etek ve ceketli beyaz mini gelinliklerin uygun olduğunu söyleyebiliriz. After partiler için de hareketli beyaz kısa gelinlikleri öneriyoruz.

Gelinlik Beyaz Olmak Zorunda mı?

Gelinlik denince akla ilk olarak beyaz tasarımlar geliyor. Bunun nedeni, geçmişten günümüze kadar gelen bir gelenek. Eskiden, çok çabuk kirlenen ve sık yıkanması gereken bir renk olduğu için beyaz renk zenginler tarafından giyilir ve bu zümre ile özdeşleşmişti. Bu nedenle evlilik gibi özel günlerde, günlük olarak giyilemeyen beyaz renkte kıyafetler tercih edilirdi.

Bu durum düğünlerde giyilen gelin elbiselerinin beyaz renkte seçilmesini bir gelenek haline getirdi. Kar beyaz gelinlik rengi olarak bir klasik olsa da son yılların en trend tasarımları arasında kırık beyaz gelinlik modelleri gibi beyazın farklı tonlarındaki modellerin hatta renkli tasarımların da sıklıkla yer aldığını görebiliyoruz.

Beyaz gelinlik modellerine ilişkin tarz, etek kesimi ve kumaş gibi detaylara yer verdik. Artık gelinlik neden beyaz olmak zorunda sorusunun cevabını biliyorsunuz! Sırada size uygun tasarımları bulmak ve gelinlik randevusu almak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan beyaz gelinlik modellerini inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.