Halter Yaka Gelinlikler

İnce-uzun bir görünüm için halter yaka gelinlik modellerini tercih edebilirsin!

Modern Cesur Halter yaka
SFK 22
Şafak Moda

Model: SFK 22

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Helen Halter yaka
SDY 23
Sude Yağmur Moda Evi

Model: SDY 23

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Halter yaka
CSS 12
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 12

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Halter yaka
NSC 9
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 9

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Romantik Halter yaka
BCG 13
Bride's Choice Gelinlik

Model: BCG 13

1.000 TL - 3.000 TL

Romantik Halter yaka
SET 18
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 18

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Bohem Halter yaka
Ortega
Mediha Cambaz

Model: Ortega

6.825 TL

Romantik Bohem Halter yaka
Ortega
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Ortega

6.825 TL

Bohem Romantik Modern Halter yaka
MAF 28
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 28

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Modern Halter yaka
KRG 18
Kırçiçeği Gelinlik

Model: KRG 18

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Halter yaka
NEG 14
Nesife Erdem Gelinlik Bursa

Model: NEG 14

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Halter yaka
AVR 13
Avrupa Modaevi

Model: AVR 13

 
Romantik Halter yaka
YLD 9
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: YLD 9

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Halter yaka
1834
Çağteks Gelinlik

Model: 1834

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Helen Halter yaka
Yajaida
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Yajaida

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Halter yaka
1914
Çağteks Gelinlik

Model: 1914

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Romantik Halter yaka
PIB  84
Pınar Bent

Model: PIB 84

10.000 TL - 15.000 TL

Sade Halter yaka
Ciclamen
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Ciclamen

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik Cesur Tarlatansız Halter yaka
YLD 1
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: YLD 1

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Halter yaka
HAN 33
Hanzade Altaylı

Model: HAN 33

10.890 TL

Bohem Romantik Halter yaka
YSG 1
Yasemin Gelinlik & Modaevi

Model: YSG 1

4.000 TL - 7.000 TL

Modern Bohem Romantik Cesur Halter yaka
NES 6
Neslihan Moda

Model: NES 6

3.000 TL - 5.000 TL

Bohem Modern Halter yaka
GLŞ 7
Gülay Şengün Modaevi

Model: GLŞ 7

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Halter yaka
NSM 6
Nisse Moda

Model: NSM 6

3.000 TL - 5.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Halter Yaka Gelinlik Nasıl Olur?

Son yıllarda gelin adayları tarafından en çok tercih edilen yapa tipleri arasında halter yakalar da bulunuyor. Kabarık, düz ve balık formundaki gelinliklere çok yakıştırdığımız bu yaka modelinin kullanıldığı gelinliklerde omuzlar açıkta kalırken göğüs genellikle kapalı oluyor. Yüzücü yaka tipi de denilen bu yaka modelini omuzlarını öne çıkarmak isteyen gelin adaylarına öneriyoruz.

Halter Yaka Gelinlik Modelleri

Balık, prenses, düz... Halter yakalar tüm etek kesimleriyle uyum sağlıyor. İddialı bir silüete sahip olmak isteyen atletik vücut tipine sahip gelin adaylarına A ve prenses kesim halter yakalı gelinlikleri öneriyoruz. Geniş basenlerinizi kamufle etmek için tercih edebileceğiniz bu modeller ile ince uzun bir silüet yaratmak için kalın platform topuklu gelin ayakkabılarından giyebilirsiniz.

Halter yaka tipi, balık kesim gelinliklerde kullanıldığında oldukça hoş bir görünüm yaratıyor. Kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına önerdiğimiz, halter yakalı balık etek gelinlikler oldukça zarif ve şık görünüyor. Bu tasarımları, tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı alanlarda yapılacak düğünlere yakıştırdığımızı da söyleyelim.

Düz etek kesimine sahip halter yakalı gelinliği kumsal ya da kır düğünü için tercih edebilirsiniz. Az kabarık etek kesimiyle rahat hareket etme imkanı sunan bu tasarımı evden çıkış merasiminde de giyebilirsiniz. Bel kıvrımı olmayan dikdörtgen vücut tipine sahip gelinler bu tasarımlarla hoş bir görünüm yakalayabilir.

Elma vücut tipine sahip gelinlere halter yaka gibi üst bedeni saran kapalı yaka modellerini pek önermiyoruz ama yakası derin halter yakalı, yırtmaçlı etek kesimine sahip gelinlikler bu vücut tipine sahip gelinler için en ideal seçeneklerden. Bu modellerle dikkatleri bacaklarınıza çekebilirsiniz. Halter yaka tipi, mini gelinliklere de çok yakışıyor. Kısa halter yaka gelinlikler nikah ya da after parti elbisesi olarak da giyilebilir.

Farklı tarzlara sahip gelin adaylarının tercih edebileceği birçok halter yaka gelinlik modeli bulunuyor. Romantik, bohem, görkemli... Tarzınıza en uygun gelinliği önerilerimize göre seçebilirsiniz. Romantik tasarımlardan hoşlanan gelin adayları dantel detaylarla süslenen gelinlikleri tercih edebilir. Vücut tipinize göre gövdesi, eteği, kolları ya da tamamı dantelli tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Minimal tasarımları beğenen gelinler ise seçimini halter yakalı sade gelinlik modelleri arasından yapıyor. Restoranlar ile kulüp ve davet alanlarında yapılacak düğünlere yakıştırdığımız bu gelinlikleri nikah töreni ve nikah sonrası yemeğinde de kullanabilirsiniz. Son yıllarda bu tasarımların cepli seçenekleri de spor gelinlikleri araştıran gelinler için uygun seçenekler arasında yer alıyor.

İhtişamlı düğün yapacak gelinler ise taşlarla süslenmiş halter yaka gelinliklere şans veriyor. Özellikle yakası taşlı gelinlikler görkemli düğünlere çok yakışıyor! Bu tasarımları tercih edebilmek için küçük göğüslere sahip olmanız gerektiğini de belirtelim. Bohem tarzda halter yakalı gelinlik seçenekleri de oldukça fazla, salaş etekli düz kesim, az kabarık A kesim ve iki parça gelinlikler bu tarza uygun.

Halter Yaka Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Halter yaka gelinliklerin her bütçeye uygun seçenekleri bulunuyor. Eğer fiyatları etkileyen aktörleri bilirseniz, siz de hayalinizdeki gelinliğe bütçenizi zorlamadan sahip olabilirsiniz. Dikim şekliyle başlayalım. Halter yakalı gelinliğinizi özel olarak diktirmek isterseniz, bu durum firmalar için ekstra zaman ve işçilik gerektirdiğinden daha maliyetli olacaktır. Daha hesaplı bir seçenek arıyorsanız markaların hazır model eteği çıkabilen gelinlikleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Marka bilinirliği ve işçilikte kullanılan malzemenin kalitesi nedeniyle ünlü tasarımcıların halter yaka gelinliklerinin yerel markalara kıyasla daha pahalı olduğunu bilmelisiniz. Ayrıca gelinliğinizi satın almanın yanı sıra kiralayabileceğinizi de bilmelisiniz. Ancak gelinlik kiralama fiyatları ile satılık fiyatlar arasında yüzde 20 civarında bir fark olduğunu da bilmelisiniz.

Halter yakalı gelinliğinizin kumaşı ve işlemeleri de fiyatlar arasında farka neden oluyor. İpekli gelinlik modelleri yüksek, sentetik oranı yüksek gelinlikler ise daha uygun fiyatlıdır. Fransız danteli, swarovski taşlar, inci işlemeler gibi süslemeler fiyatları artırıyor. Halter yaka gelinlik modellerine ilişkin detaylardan bahsettik. Size en uygun modeli bulmak için bulunduğunuz sayfada yer alan birbirinden şık tasarımları inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz!