Dünyaca Ünlü 10 Makyözden Makyaj Sırları

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:40 dakika

29.06.2020

Düğününüze hazırlanıyorsunuz. Sadece düğün gününüz değil, başka bir çok gününüz var önünüzde güzel görünmeniz gereken. Söz, nişan, kayın validenizle alışveriş, müstakbel eşle akşam yemeği gibi pek çok özel günde gözler üzerinizde olacak. İşte bu yüzden, makyaj yapmanın ve kendinizi olduğunuzdan daha zinde göstermenin yollarını öğrenmekte fayda var. İşte dünyanın 10 ünlü makyözünden gelinler için başarısı kanıtlanmış makyaj stilleri:

 • Ellice Schwab, NYC

  Etkileyici bakışlar mı istiyorsunuz? Öyleyse ten ve göz rengine göre makyaj yapmaya özen gösterin. Kirpik çizgisiyle göz kapağı arasında boşluk olmamasına dikkat edin. Önce toz şeklindeki farı veya göz kaleminizi uygulayın. Daha sonra kirpik çizgisine olabildiğince yakın şekilde, göz kapağını kaldırın ve göz kalemiyle hafif vuruşlar yapın. Böylece gözlerinize ve kirpiklerinize anlam katmış olursunuz.

 • Bobbi Brown

  Makyajda kapatıcınızı sadece gözaltı morluklarınıza değil, kirpik çizgisine olabildiğince yakın şekilde, göz çukurlarına ve burun etraflarına da hafifçe sürün.

 • Kimberly Soane, NYC

  Sıcak su, ince kirpiklerin bükülme özelliğini arttırır ve kopmasını engeller. Bu sebeple kirpik kıvırıcısını banyodan hemen sonra kullanın.

 • Tia Hebron, Sandy Springs, GA

  Kaş pudrası ne kadar doğal görünse de etkisi uzun süreli değildir. Kalıcı bir etki için ilk olarak kaş kalemini açın ve parçalarını pudranın içine atın. Böylece kalemin kalıcı balmumu etkisiyle pudranız uygulayacağınız yere yapışacak ve uzun süreli etki sağlayacaktır.

 • dünyaca ünlü 10 makyözden makyaj sırları

 • Sherri Hubner, Snoqualmie, WA

  Fondöteni elinize alıp avuç içlerinizi bir dakika kadar ovalayın. Sonra alın,burun, yanak ve çene bölgesine fondöteni iyice uygulayın. Ilık uygulamayla daha doğal bir makyaja sahip olacağınızdan da emin olun.

 • Ricki Gurtman Morgan Ville, NJ

  Makyajda aşırıya kaçmayın: Önce arka fondan başlayın. Fondöteninizi uygulayın. Göz makyajından önce allık ve rujunuzu sürün. Böylece yüzünüz daha parlak görünecek ve az bir gölgelendirme yeterli olacak. Göz kalemi ve maskarada aşırıya kaçmayacaksınız.

 • Tanya Millet, Victorville, CA

  Uzun ve yoğun kirpikler için, ikili maskara kullanın. Önce, içindeki kremle kirpiklerinize hacim veren volume maskarayı kirpik başlangıcından başlayarak sürün. Biraz kuruması için bekleyin ve daha sonra içindeki jel ile kirpiklerinizin kıvırcıklaşmasını önleyen uzatıcı maskarayı uygulayın.

 • dünyaca ünlü 10 makyözden makyaj sırları

 • Wendy Lick, Chicago.

  Eğer rujunuzu yanınıza almayı unuttuysanız endişelenmeyin. Dudak kreminden bir parça alıp, pembe pudra veya fara bastırın ve dudağınıza uygulayın. Rujunuz daha parlak ve kalıcı olacaktır.

 • Shelby Sterrett, San Diego

  Kanıtlanmış bir tavsiye: Göz veya dudak kalemini uygularken dirseklerinizi mutlaka rahat edecek bir yere -örneğin masaya- yaslayın ki daha rahat ve doğru sürebilesiniz.

 • Barbara Stone, NYC.

  Yorgun görünen gözlerde kırmızılığı ve solgunluğu azaltmak için mavi renkte göz kalemi veya far kullanın. Hafif gri bir farla, koyu mavi bir kalemi beraber kullanabilirsiniz. Gözün kırmızılığını daha çok ortaya çıkaracak mor türü renklerden kaçının.

dünyaca ünlü 10 makyözden makyaj sırları

Kaynak: Bride’s

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Sudenaz

Düğün Tarihi: 01.09.2016


Gerçekten çok güzel bir konuya, çok güzel bir şekilde değinmişsiniz. Emeğinize sağlık https://www.evdesacbakimi.com