Nostaljik ve Bohem Gelinliğin Adresi: Emine Meral Moda

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

5:50 dakika

29.06.2020

Nostaljik ve bohem tasarımlarla ilgilenen gelin adaylarını, zarif koleksiyonlarıyla dikkat çeken bir firma ile tanıştıracağız: Emine Meral Moda! Kendine ait gelinlik koleksiyonu bulunan Emine Meral ve ekibi, her bütçeye uygun, modern tasarım seçenekleri de sunuyor. Biz de ilginizi çekeceğini düşündüğümüz modaevini ayrıntılı olarak inceledik! Gelinlik seçiminde uzman görüşüne ihtiyacınız varsa Emine Meral’in önerilerine de göz atmadan geçmeyin!

emine meral moda

İstanbul Kadıköy gelinlikçileri arasında birbirinden şık tasarımlarıyla öne çıkan Emine Meral Moda, 2012 yılından bu yana gelinlik sektöründe. Kendine ait özel tasarımları bulunan firmada ağırlıklı olarak sade, vintage ve bohem tasarımlar bulunuyor. Üstelik firmada her bütçeye uygun gelinlik seçeneklerini bulabilmeniz mümkün. Hızlı teslim süresi ve uzmanından danışmanlık hizmeti de cabası!

Hayatının her evresinde modaya ilgisi olan Emine Meral, 12 yıldır moda sektörünün içinde bulunuyor. 2008 yılında bir arkadaşının ısrarı üzerine gelinlik sektörüne giriyor ve Kadıköy’de kendi adını verdiği butiğini faaliyete geçiriyor.

Emine Hanım, firmasının en önemli özelliklerini gelin adaylarına sıcak ve samimi yaklaşımları ile kaliteyi odak noktalarına koymaları olarak sıralıyor. Modaevinde, hazırlanan her bir gelinliğin kumaşından işlemesine kadar her detayı için kaliteli malzemeler seçiliyor ve dikimi de titizlikle gerçekleştiriliyor. Uygun fiyata kaliteli hizmet vermek de firmanın en çok dikkat ettiği konulardan.

Emine Meral Moda’nın Öne Çıkan 5 Özelliği

 1. Kendi tasarımı olan modern gelinlik seçenekleri

 2. Her bütçeye uygun gelinlik modelleri

 3. Kısa teslim süresi

 4. Özel dikim ve kiralama seçenekleri

 5. Gelinlik seçiminde uzman desteği

emine meral moda

Vintage ve Bohem Tarzda Tasarımlara İmza Atıyor

Firmanın gelinlik koleksiyonunun kendi tasarımlarından oluştuğunu belirtmiştik. Bu koleksiyonda özellikle bohem, vintage, Helenistik tarzda sade gelinlik modelleri yer alıyor. Firmanın koleksiyon hazırlama sürecinde hem en yeni gelinlik trendleri göz önünde bulunduruluyor hem de dünyaca ünlü tasarımcıların gelinlik modellerinden ilham alınıyor.

Gelelim firmada bulabileceğiniz gelinlik formlarına. Emine Meral Moda’nın gelinlik modellerini incelediğimizde, A, balık ve düz kesim etek formlarının ağırlıklı olarak kullanıldığını görüyoruz. Yaka tiplerinde ise; V, kayık yaka, straplez ve kare yakanın yanı sıra U, halter ve hakim yakalı tasarımların öne çıktığını söyleyebiliriz.

emine meral moda

Seçenekleriniz Hazır Modellerle Sınırlı Değil

Emine Meral Moda’da bulabileceğiniz gelinlik modelleri yalnızca firmanın koleksiyonu ile sınırlı kalmıyor. Firma, özel tasarım ve dikim hizmeti de veriyor. Eğer aklınızda bir gelinlik modeli varsa bunu Emine Hanım ve ekibine anlatmanız, bu gelinliğin gerçeğe dönüşmesi için yeterli!

İstediğiniz Kumaş Türünü Bulabilirsiniz

Modaevinin tasarımlarında kullandığı kumaş çeşitleri ise oldukça fazla. İpek, saten, tafta, tül, mikado ve şifon gelinlik kumaşlarının yanı sıra organze, mikado, ziberlin, brokar ve krep gibi birçok kumaş çeşidi firmanın gelinliklerinde kullanılıyor.

emine meral moda

Eğer romantik tasarımlardan hoşlanıyor ve dantelli gelinlik modellerini araştırıyorsanız, Emine Meral Moda’nın tasarımlarına mutlaka göz atın deriz! Çünkü Fransız dantelinden kordoneye, brodeden güpüre kadar her tarz ve kalitede dantel çeşidi, firmanın gelinliklerini süslüyor.

Gelinliğiniz Kısa Sürede Teslim Ediliyor

Emine Meral Moda ile anlaştığınız takdirde gelinliğiniz, düğün tarihinizden 3 ay önce dikilmeye başlanıyor. Bu süre içinde 4 prova yapılıyor. Son prova da düğünden 10 gün önce oluyor ve bu provada gelinliğinizi teslim alabiliyorsunuz.

Eğer bu süre içinde gelinliğinizi saklayacak bir yeriniz yoksa ya da düğün gününe kadar teslim almak istemiyorsanız, firmanın gelinliğinizi sizin için deposunda sakladığını da söyleyelim.

Diyelim ki bu kadar vaktiniz yok. Endişelenmeyin! Çünkü Emine Meral Moda, atölyenin uygunluğuna da bağlı olarak, en az 3 gün gibi kısa bir sürede, birkaç prova alarak gelinliğinizi dikebiliyor.

Yine de özellikle de yaz dönemlerinde, firmanın yoğun olduğunu göz önünde bulundurmanızda fayda var. Eğer vaktiniz varsa firma ile düğünden 3-4 ay önce iletişime geçmenizi öneriyoruz.

emine meral moda

Bütçenize Uygun Gelinlik Seçenekleri Sunuluyor

Kadıköy gelinlik mağazaları arasında bulunan modaevinin gelinlik fiyatları, bulunduğu bölgedeki firmalara kıyasla uygun diyebiliriz. Modaevinde, dantel çeşidine ve yoğunluğuna, el işçiliğine ve dikim süresine göre değişiklik gösteren gelinlik fiyatları 2019 yılı için 4000 TL’den başlıyor. Emine Hanım, minimum gelinlik fiyatının 2020’de 4500 TL olacağını da belirtiyor.

Gelinliğinizi peşin ödemeyle satın alabileceğiniz gibi firmanın sunduğu taksitli ödeme seçeneğinden de yararlanabiliyorsunuz. Bunun için anlaşma yaptığınızda bir miktar kaparo veriyorsunuz. Kalanını ise gelinlik teslimine kadar her bir provada ödeyecek şekilde taksitlendirebiliyorsunuz.

Gelinlik Kiralama Hizmeti de Bulunuyor

Gelinliğini satın almak istemeyip İstanbul’da kiralık gelinlik seçenekleri bulunan firmaları araştıran gelin adaylarına da Emine Meral Moda’yı öneriyoruz. Çünkü firmanın kiralık gelinlik fiyatları Kadıköy ortalamasına yakın. Modaevinde kiralık gelinlik fiyatları 2019 yılı için 3500TL’den başlıyor. 2020 yılında bu ücret 4000 TL’ye yükselecek.

Gelinliğinizi Tamamlayacak Aksesuarlar Hediye

Emine Meral Moda’dan gelinlik aldığınızda, gelinliğe göre farklılık göstermekle birlikte iki adet duvak, özel tasarım saç aksesuarı, damat yaka iğnesi ve kese hediye olarak veriliyor. Bunlar için ekstra ücret alınmıyor. Ancak duvak için dantel veya ekstra el işçiliği gerektirecek bir değişiklik isterseniz bunun için ek ücret talep edilebiliyor.

emine meral moda

Gelin Adaylarına Sürprizleri de Var

Ünlü birçok gelinlik firmasının gelinlik seçiminde ve tesliminde eğlenceli organizasyonlar düzenlediğini duymuşsunuzdur. Emine Meral Moda’da de bu aşamalar için bazı ritüeller bulunuyor. Ancak Emine Hanım bu konuda en ufak bir ipucu vermiyor; “Bu ritüellerin gelinlerimize sürpriz olmasını istiyoruz” diyor.

emine meral moda

Uzmanından Doğru Gelinlik Seçimi İçin Öneriler

Gelinlik seçerken Emine Hanım ve alanında uzman ekibi size yardımcı olacaktır. Ancak biz yine de işin uzmanını bulmuşken kendisine “Doğru gelinlik nasıl seçilir?” diye sorduk. İşte Emine Meral’den gelinlik seçimine dair ipuçları:

 • Gelinlik seçiminde vücut tipinin bilinmesi ve gelinliğin vücut tipine göre seçilmesi çok önemlidir. Gelinlerimize bu konuda danışmanlık yapmaktayız. Vücut tipleri birçok çeşide ayrılsa da temel olarak 4 adet vücut tipi vardır diyebiliriz. Bunlar elma, armut, kum saati ve dikdörtgen vücut tipleridir.

Armut vücut tipi: Ortadoğu’da çoğu kadının sahip olduğu armut vücut tipinde en ideal gelinlik A kesim gelinliklerdir. İnce bel ortaya çıkarılmalıdır. En ideal yaka tipi de kayık yakadır.

emine meral moda

Elma vücut tipi: Bu vücut tipi için en uygun gelinlikler vintage ve bohem gelinliklerdir. Üst bedeni inceltmek için korse kullanılmalıdır. V yaka en ideal yaka çeşididir.

Dikdörtgen vücut tipi: Straplez veya kalp yaka tercih edilmelidir. Yırtmaçlı modeller oldukça uygundur. Şifon, uçuş uçuş tasarımlar da bu vücut tipindeki gelin adayları için idealdir.

Kum saati vücut tipi: Bu vücut tipine her model yakışır. Özellikle de balık modeller...

 • Kısa boylu gelin adayları kabarık ve büyük motifli dantellerden kaçınmalıdırlar. Bel kısmı biraz daha yukarıdan başlayan gelinlikleri tercih etmeliler. İşleme olacaksa mutlaka üst bedende olmalıdır, etekteki işlemeler, gelinin daha kısa görünmesine neden olur.

 • Kilolu gelin adayları V yakayı ve korseli gelinlikleri tercih etmelilerdir. Vücutta fazlalık olan yerler sade bırakılmalıdır. Küçük işlemeler ve aksesuarlar kullanmalarında da fayda var.

emine meral moda

 • Gelinlik seçiminde trendler önemli. 2020’de yırtmaç detaylı gelinlikler, transparan tasarımlar ve tül detaylı modeller ön plana çıkacak. Ayrıca floral desenler, tüy detaylar da gelinlikleri süsleyecek. Sade gelinlikler ve her yıl olduğu gibi dantel gelinlikler de 2020’de sıkça karşımıza çıkacak. Aynı zamanda pelerinler ve eldivenler de çok kullanılacak.

 • Gelinlik seçimi yapılırken gelinliğin dikişine mutlaka dikkat edilmelidir. Gelinlikte potluk olmaması gerekir. Vücuda tam oturmalıdır. Aynı zamanda balenlerin çok sıkmaması, ucunun kapalı olması gerekir. Aksi takdirde balenler vücuda zarar verebilir.

 • Dantelin ve kumaşın kalitesine bakılmalıdır. Gelinlik dantelinin kalitesi dokusundan belli olur. Kordoneli danteller daha sert, lez danteller daha yumuşak olur. Ayrıca dantelin ve kumaşın akışından da kaliteli olup olmadığı anlaşılır.

 • Gelinliğin etek boyu çok uzun olmamalıdır, tehlikeli bir kazaya yol açabilir.

 • Vücuda uygun yapılarak kusursuz bir görüntü oluşturmak özel dikimde mümkün olduğu için özel dikimi tavsiye ediyorum. Özel dikimde gelinin istediği her türlü değişiklik ve materyaller kullanılabilir. Hazır gelinlikte böyle bir olanak yoktur.

 • Gelinlik seçiminde mekana da dikkat edilmelidir. Kır düğünü için en uygun gelinlikler vintage, bohem, Helenistik ve sade tasarımlardır. Bu tasarımların butiğimizde birçok çeşidi olması nedeniyle kır düğünü yapacak çiftlerin butiğimizi mutlaka ziyaret etmesini tavsiye ederim. Tarihi mekanda yapılacak düğünler için de yine vintage modeller oldukça uygundur. Otel düğünlerinde ağır modeller tercih edilebilir. V yaka, dantel yoğunluğu olan, işlemeli veya taşlı modeller de butiğimizde yer almaktadır.

 • Mekana göre değişmekle birlikte mevsim de gelinlik seçiminde etkilidir. İlkbahar aylarında çiçekli gelinlik modelleri tercih edilebilir. Yaz aylarında sırt, göğüs ve bacak dekolteli gelinlikler uygun seçim olacaktır. Havaya göre askılı ve tül kollu gelinlikler sonbahar ayları için uygundur. Kış aylarında ise dantel veya kumaş kollu gelinlikler giyilebilir.

emine meral moda

 • Gelinlik seçerken tüm gelin adaylarının kendini mutlu hissettiği, güvendiği, kendi tarzına yakın bulduğu modaevlerini tercih etmesini öneririm. Bunun dışında her gelin adayının stresli bir süreç yerine keyif aldıkları mutlu bir süreç geçirmelerini dilerim.

Vintage ve bohem tasarımlara modern dokunuşlar katan Emine Meral Moda’yı ayrıntılı bir şekilde inceledik. Tasarımlarını beğendiyseniz, Randevu Al butonundan, hızlıca firma ile iletişime geçebilirsiniz. Emine Meral Moda’nın salı günleri hariç haftanın her günü 10.00-19.00, pazar günleri ise 12.00-18.00 saatleri arasında hizmet verdiğini de belirtelim.

Yorum yap