Düğün Salonunda Evlenmenin Maliyeti Nedir? İstanbul’un En Dikkat Çeken Düğün Salonları ve Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

7:45 dakika

05.08.2020

İstanbul düğün salonları ve ortalama fiyatları hakkında bir araştırma yapıyorsan doğru yerdesin. İstanbul düğün salonu fiyatları nasıl? Fiyatları etkileyen faktörler neler? İstanbul'un en ilgi çekici düğün salonları hangileri? Tüm soruların cevabı bu yazıda!

düğün salonunda evlenmenin maliyeti nedir? i̇stanbul’un en dikkat çeken düğün salonları ve fiyatları

Düğün salonlarında İstanbul fiyatları, hafta sonu yaklaşık 500 kişilik bir akşam düğünü için 3.000 TL'den başlıyor. 5.000-7.500 TL arasında yoğunlaşıyor, 12.000 TL'ye kadar çıkıyor. Bu arada bu rakamlar yemeksiz organizasyonlar için geçerli. Yemekli organizasyonlarda ise fiyatın yükseldiğini, 18.000 TL'lere yaklaştığını unutmamalısın.

Düğün salonları çiftlere yemekli veya yemeksiz organizasyonlarda bazı paketler sunuyor. Bu paketlerin içerisinde, ikramlar, sınırsız içecek, düğün pastası, nikah masası, düğün videosu çekimi, orkestra, organizasyon ve süsleme, karşılama, hostes, barkovizyon, aile fotoğrafları, gelin damat klibi, gelin yolu, sahne, ışık, ses ve müzik sistemleri gibi seçenekler mevcut.

Düğün salonlarından talep ettiğin hizmetlere göre fiyatlar değişiyor. Mesela havai fişek gösterisi talep edersen veya alkollü bir düğün yapmak istersen fiyatlar da buna göre yükselecektir. Ayrıca hafta sonu ile hafta içi düğünleri arasında da minimum %20’lik bir fiyat farkı oluyor. Hafta içi veya gündüz yapılan düğünler diğerlerine göre daha uygun fiyatlıdır.

Senin için İstanbul düğün salonları arasından bazılarını seçtim. Hatırlatmakta fayda var: En doğru sonucu düğün salonlarından fiyat teklifi ve detaylı bilgi isteyerek alabilirsin.

1- Fatih Düğün Sarayı / Fatih

Düğün salonlarına Avrupa Yakası'ndan bir örnekle başlayalım. Fatih'te faaliyet gösteren Fatih Düğün Sarayı, yaklaşık 500 kişi kapasiteli salona sahip.

Fatih Düğün Sarayı beyaz ve altın sarısı renklerle dekore edilmiş. Oldukça geniş bir de dans pisti bulunuyor. Mekanın fiyatları ise şöyle:

Paket Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Yemeksiz 5.000-7.500 TL 7.500-10.000 TL
Yemekli (Kişi Başı) 30-50 TL 30-50 TL

Fatih Düğün Sarayı

2- Gönül Davet Turkuaz Balo Salonu

Yemekli düğün salonlarından Gönül Davet Turkuaz Balo Salonu, Bakırköy'de yer alıyor. Beyaz ve altın sarısı renkleriyle şık bir alan dekore ediyorlar. Mevsim ne olursa olsun masa çiçekleri ve nikah masası süslemelerini çiçeklerden tercih ederek güzel bir atmosfer yaratıyorlar. Yemek menüleri, kokteyl menüler ve kına menüleri ile her talebe özel hizmet sunan mekanda bütçenize uygun bir seçenek bulabilirsin.

Düğün paketi fiyatlarını merak edersen onları da buraya bırakıyorum:

Paket Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Yemeksiz 7.500-10.000 TL 10.000 TL'den fazla
Yemekli (Kişi Başı) 50-80 TL 80-100 TL

Gönül Davet Turkuaz Balo Salonu

Bakırköy'deki bu mekanları da seveceksin: Sana Evinde Gibi Hissettirecek Bakırköy Düğün Salonları

3- Mira Palas

Lüks bir organizasyon yapmak çiftlerin tercih ettiği Mira Palas, Avcılar düğün salonları arasında yer alıyor. Mira Palas Düğün Salonu’nun kişi kapasitesi oldukça yüksek. Müzik, barkovizyon, lazer aydınlatmalar, konfeti ve yer volkanı uygulaması, çiçekli ve ışıklı gelin yolu süslemesi gibi aklına gelecek her türlü sesli ve görsel imkandan faydalanabilirsin.

Mira Palas’ın fiyatları da burada:

Paket Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Yemeksiz 5.000-7.500 TL 10.000 TL'den fazla
Yemekli (Kişi Başı) 50-80 TL 50-80 TL

Mira Palas

Avcılar'da düğün salonu arayan çiftler için de bir yazımız var: En Dikkat Çeken Yönleri ile Avcılar Düğün Salonları

4- Vadi Sarayı Düğün Davet Organizasyon

Ümraniye düğün salonları içinde Beykoz bölgesinde bulunan Vadi Sarayı, yaklaşık 750-1.000 kişi kapasiteli kapalı bir mekan. Yüksek tavanlı ve orman manzaralı Vadi Sarayı, yemekli düğünler organize edilebilecek bir salon. Üstelik menülerde değişiklik yapabilir, çocuklara özel, diyabetik ya da vejetaryen menü seçebilirsin.

Vadi Sarayı’nda düğün yapmak istersen fiyatları inceleyebilirsin:

Paket Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Yemeksiz 7.500-10.000 TL 10.000 TL'den fazla
Yemekli (Kişi Başı) 30-50 TL 50-80 TL

Vadi Sarayı

Düğün salonu fiyatları neye göre değişir? Bütçeni daha iyi kullanmak için yazıya bak: Düğün Salonları Fiyatları

5- Violet Balo Davet

Beykent'te bulunan Violet Balo Davet, Beylikdüzü düğün salonlarından biri. Yaklaşık 750-1000 kişi kapasiteli olan salon, oldukça şık, ferah ve geniş. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında evlenen Gönül Coşkun mekanla ilgili şöyle demiş:

Gönül Coşkun: Bütün hizmetlerinden çok memnun kaldık. Mekan yeni açılmıştı, ilk düğünü biz gerçekleştirdik. Pırıl pırıl çok güzel bir yer. Servisi, yemekleri, ilgileri dört dörtlük.

Violet Düğün Salonu’nun fiyat tablosu:

Paket Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Yemeksiz 7.500-10.000 TL 7.500-10.000 TL
Yemekli (Kişi Başı) 30-50 TL 30-50 TL

Violet Balo Davet

Beylikdüzü'ndeki düğün salonları burada: İlgini Çekecek Beylikdüzü Düğün Salonlarını Senin İçin Derledik

6- Wedding Palace Teras Balo Salonu

Bahçelievler düğün salonları içinde yer alan Wedding Palace Teras Balo Salonu, görüntüsüyle farklı bir hava veriyor. İç mekanı, dekorasyonu ve tavanları da klasik bir düğün salonundan farklı. Sıkça kına gecesi ve nişan da organize edilen salona yapılan yorumlar şöyle:

Cemile & Oğuzhan: Her şey o kadar güzel ve harikaydı ki beklediğimin üstünde oldu. Gelen misafirlerim oynamayı bırakıp izlemeyi tercih etti. Çünkü o kadar güzeldi! İyi ki sizinle çalıştım. Heyecanıma telaşıma ortak olduğunuz için teşekkür ederim.

Birgül & Doğan: Düğünüm de başlangıcından sonuna kadar her şey çok güzeldi. Havadar olmasından dolayı misafirlerimiz hiç bunalmadı. Yemek servisleri mükemmeldi. Hayatımızın en önemli gününde bize yardımcı olan Wedding Palace çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.

Wedding Palace Teras Balo Salonu’nun fiyatları ise şu şekilde:

Paket Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Yemeksiz 7.500-10.000 TL 10.000 TL'den fazla
Yemekli (Kişi Başı) 30-50 TL 30-50 TL

Wedding Palace Teras Balo Salonu

Bu mekanlar da şıklıklarıyla göz kamaştırıyor: İstanbul'un En Lüks Düğün Salonları

7- İrem Balo ve Davet Salonu

Sarıyer düğün salonlarından İrem Balo ve Davet, Hacıosman bölgesinde konumlanmış. 800 kişilik salonlarında klima, havalandırma, jeneratör, ses sistemleri ve sahne dekorasyonu bulunuyor. Burada düğün organizasyonlarının yanı sıra nişan töreni ve dillere destan bir kına gecesi de düzenleyebilirsin.

Yemeksiz ve yemekli düğün fiyatları İstanbul İrem Balo Davet’te şu şekilde:

Paket Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Yemeksiz 3.000-5.000 TL 7.500-10.000 TL
Yemekli (Kişi Başı) 10-30 TL 30-50 TL

İrem Balo ve Davet Salonu

8- Venüs Davet ve Balo Salonu

İstanbul'da uygun fiyatlı düğün mekanlarından biri olan Venüs Davet ve Balo Salonu, Küçükçekmece’de yer alıyor. Burada yemekli, yemeksiz ve kokteylli düğün organizasyonlarını düzenleyebilirsiniz. Mekanın yaklaşık 750-1.000 kişilik davetli kapasitesi var. Burası altın sarısının ağırlıklı olarak kullanıldığı dekorasyonu, kristal şamdanları ve avizeleriyle ihtişamlı düğün isteyen çiftler için ideal bir mekan.

Tabloya baktığımızda İstanbul düğün salonları fiyatları ortalamasında rakamlar talep ettiklerini görüyoruz:

Paket Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Yemeksiz 5.000-7.500 TL 10.000 TL'den fazla
Yemekli (Kişi Başı) 10-30 TL 50-80 TL

Venüs Davet ve Balo Salonu

Bu bölgedeki diğer salonları da listeledik: Hem Bütçene Hem Hayallerine Uygun Küçükçekmece Düğün Salonları

9- Elmira Davet ve Balo Salonu

Elmira Davet ve Balo Salonu, Ümraniye’de yer alıyor. Buranın diğer düğün salonlarından şöyle bir farkı var: Otel konseptinde hizmet veriyorlar. Yaklaşık 500 kişilik kapasitesi olan bir salonları mevcut. Buraya gelin ve damadı odalarından özel asansörle indiriyorlar. Bu, mekanın sunduğu farklı hizmetlerden sadece biri. Diğerlerini sayfasından inceleyebilirsin.

Elmira Düğün Salonu fiyatları İstanbul’daki ortalamalara yakın:

Paket Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Yemeksiz 7.500-10.000 TL 10.000 TL'den fazla
Yemekli (Kişi Başı) 30-50 TL 50-80 TL

Elmira Davet ve Balo Salonu

Ümraniye'de birbirinden şık birçok mekan var: Bakmadan Geçemeyeceğin Ümraniye Düğün Salonları

10- Bella Star Balo Davet Pendik

Bella Star Düğün Salonları İstanbul’un Pendik ilçesinde yer alıyor. Yaklaşık 700 kişilik davetli kapasiteleri var. Mekanın öne çıkan özelliği kesinlikle dekorasyonu. Süslemeler konusunda çok başarılı olduklarını söyleyeyim. Gelin odalarından çocuk oyun alanlarına, karşılama alanlarından lavabolarına kadar her yer çok hoş bir görüntüye sahip.

Bella Star Balo Davet’in fiyatları ise şu şekilde:

Paket Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Yemeksiz 7.500-10.000 TL 10.000 TL'den fazla
Yemekli (Kişi Başı) 50-80 TL 50-80 TL

Bella Star Balo Davet Pendik

Pendik'teki düğün salonlarından en ilgi çekenleri listeledik: Mutlaka Görmen Gereken Pendik Düğün Salonları ve Fiyatları

11- Çamlık Davet

İstanbul’da düğün salonları birbirinden farklı konseptlere sahip. Mesela Bakırköy’de yer alan Çamlık Davet, davetlilere restoran konseptinde hizmet veriyor. Çamlık Davet’i daha önce duymuş olabilirsin, İstanbul genelinde birçok şubesi var. Düğün paketlerine baktığımızda da organizasyon, masa sandalye süsleme, orkestra, DJ, konfeti şov gibi birçok hizmet sunduklarını görüyoruz.

Çamlık Davet’te düğün yapmak istersen diye fiyatlarını buraya bırakıyorum:

Paket Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Yemeksiz 3.000-5.000 TL 5.000-7.500 TL
Yemekli (Kişi Başı) 30-50 TL 50-80 TL

Çamlık Davet

12- Şahzen Balo & Davet

Çekmeköy düğün salonlarından Şahzen Balo & Davet, 750 kişiye kadar davetli ağırlayacağın organizasyonlar için seni bekliyor. Salonları yüksek tavanlı ve havalandırma sistemi mevcut. Yemekler konusunda oldukça iddialılar. Zaten çiftlere düğün tarihinden önce menü tadımı yaptırıyorlar. Eğer menüde değişiklik yapmalarını isterseniz öyle bir imkan da sağlıyorlar.

Şahzen Balo & Davet İstanbul düğün paketlerinin fiyatları ise şöyle:

Paket Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Yemeksiz 7.500-10.000 TL 10.000 TL'den fazla
Yemekli (Kişi Başı) 30-50 TL 50-80 TL

Şahzen Balo Davet

13- Nirvana Vip

Nirvana Vip, Beşiktaş düğün salonları arasında öne çıkan mekanlardan biri. 900 kişilik davetli kapasiteleri var. Fotoğraflarına baktığında da göreceğin gibi salonunun tavanı oldukça yüksek ve kolon yok. Karşılama kokteyli yapmak isteyen çiftler için özel bir fuaye alanları ve çocuğuyla gelecek davetliler için de oyun alanları mevcut.

Nirvana Vip’nin fiyat tablosu da burada:

Paket Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Yemeksiz 3.000-5.000 TL 7.500-10.000 TL
Yemekli (Kişi Başı) 10-30 TL 30-50 TL

Nirvana Vip

14- Besa Albatros Düğün Davet

İstanbul’daki düğün salonları dekorasyon konusunda oldukça başarılılar. Bunlardan biri de Besa Albatros Düğün Davet! Mekan Kartal’da yer alıyor. Öncelikle davetlilerin arasına ihtişamlı bir merdivenden giriş yapıyorsun. Gelin yolundan masalara kadar her yerde kristal detaylar var. Burada 500 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Ayrıca 200 araçlık otoparklarıyla da davetlilere büyük kolaylık sağlıyorlar.

Besa Albatros’un yemeksiz ve yemekli fiyatları şu şekilde:

Paket Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Yemeksiz 10.000 TL'den fazla 10.000 TL'den fazla
Yemekli (Kişi Başı) 30-50 TL 50-80 TL

Besa Albatros Düğün Davet

Kartal'daki mekanlarla ilgileniyorsan bu yazıya göz at: Kartal Düğün Salonları Arasında Tam da Aradığım Bu Diyeceğin Mekanlar

15- Beyazgül Davet ve Toplantı Merkezi

Beyazgül Düğün Salonu, Eyüp ilçesinde yer alıyor. Ulaşım açısından davetlilerinin hiç sorun yaşamayacağından emin olabilirsin. Çünkü metrobüs ve tramvay istasyonlarına çok yakın bir noktada konumlanmış. Düğün salonunun dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri de yerin altından çıkan gelin-damat temalı özel açılış konsepti!

Beyazgül Davet'in fiyatları da şöyle:

Paket Hafta İçi (min.) Hafta Sonu (min.)
Yemeksiz 7.500-10.000 TL 10.000 TL'den fazla
Yemekli (Kişi Başı) 30-50 TL 50-80 TL

Beyazgül Davet ve Toplantı Salonu

Senin için listelediğim İstanbul düğün salonları bunlar. Aralarında beğendiğin ve bütçene uygun olduğunu düşündüğün mekanlar varsa iletişime geçmeyi unutma.

Ayrıca daha çok düğün mekanı incelemesi okumak istersen bu yazılara bakmanda fayda var:

İstanbul Avrupa Yakası Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları

İstanbul Anadolu Yakası Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları

Düğün Salonları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Salonu kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Salonu Firmaları

Düğün Salonu kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

5 yorum

E

Esma

24/01/2020

Biz nikah sonrasında yakınlarımıza bir yemek vermeyi tercih ettik. 150 kişilik bir organizasyon düzenledik mekanda. Yemekleri lezzetli ve sunumu güzeldi. Özellikle garsonları çok ilgiliydi her an gözleri üzerimizdeydi birinin içeceği bile bitse hemen ilgilendiler. Az kişi olduğu için samımi bir ortam oluştu mekanın terasıda mevcuttu sıkılan misafirlerimiz orada hava da alabildi. Biz nikah sonrasında yakınlarımıza bir yemek vermeyi tercih ettik. 150 kişilik bir organizasyon düzenledik mekanda. Yemekleri lezzetli ve sunumu güzeldi. Özellikle garsonları çok ilgiliydi her an gözleri üzerimizdeydi birinin içeceği bile bitse hemen ilgilendiler. Az kişi olduğu için samımi bir ortam oluştu mekanın terasıda mevcuttu sıkılan misafirlerimiz orada hava da alabildi.


TS

Toprak Su

13/05/2016

Büyükçekmece'de


FK

Fesih Karaca

05/02/2016

Mayıs 14 de duyunum var buceme uygun bir salon arıyorum Yardımcı olursaniz


EK

Ercan Kaya

24/09/2015

okmeydanında düğün salonları yoğun bi şekilde var


MM

Mesut Menteş

13/06/2015

Kasım gıbı dügün dünyorum bütceme uygun bır dügün salonu arıyorum sıslı bölgesınde