3 Soruda Düğün Salonları Rehberi

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:09 dakika

29.06.2020

Düğün salonu ne zaman tutulur, düğün salonu tutarken nelere dikkat etmek gerekir, düğün salonu nasıl süslenir gibi soruların cevaplarını arıyorsanız 3 soruda düğün salonları rehberi sizin için hazırlandı demektir.

Düğün salonu ne zaman tutulur?

Düğün salonu ne zaman tutulmalı sorusunun cevabı sizin hangi sezonda ve günde evlenmek istediğinize bağlı.

Düğün salonlarında düğün yapmak için en çok tercih edilen günlerin perşembe, cuma, cumartesi, pazar olduğunu bir kenara yazın. Eh en çok düğün yapılan ayların da haziran, temmuz, ağustos ve eylül olduğu aşikâr. Bu bilgilerin yanına bir de yaz aylarına denk gelen ramazan faktörünü koyun. Bu da evlenmek için en çok tercih edilen bu 4 ayın içerisinde bloke olan bir ay demek oluyor.

Dolayısıyla siz düğün sezonunda ve cuma, cumartesi ya da pazar günlerinden birinde evlenmek istiyorsanız seçenekleriniz gittikçe azalacak demektir. İçinize sinen düğün salonlarından birinde evlenebilmek için 6 ay öncesinden düğün salonunu tutmanız gerekir.

Fakat kasım ve nisan ayları arasında evlenecekseniz hafta sonunu tercih etseniz bile yoğunluk azalmış olacaktır. Bu durumda düğün salonu ile 3-4 ay öncesinden anlaşma yapmanız yeterli olacaktır.

Düğün Salonları İndirimleri

Bahçeşehir Davet
%15 İNDİRİM
72 1 11
Bahçeşehir Davet

Aralık Sonuna Kadar Yapacağınız Düğün Organizasyonlarında %15 İndirim!

Nirvana Vip
%41 İNDİRİM
34 1 38
Nirvana Vip

Ağustos Ayına Özel Hafta İçi Kına Organizasyonlarınızda %41 İndirim!

Düğün salonu ne zaman tutulur©Violet Balo Davet ve Toplantı Salonu

Düğün salonu tutarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  • Düğün salonu özellikleri arasında en önemlileri lokasyonu ve ulaşım imkanlarının gelişmişliğidir. Ailelerinizin oturduğu çevreyi, davetlilerinizin yerleşim yerlerini, arabalı olma ya da olmama durumlarını, düğün sonrasında gideceğiniz yeri bir bütün olarak düşünüp lokasyon olarak en mantıklı yerde karar kılın.

  • Düğün salonu nasıl olmalı sorusunun en kritik cevapları arasında havalandırma ve jeneratör gelir. Yani bir düğün salonu iyi bir havalandırma sistemine ve bir jeneratöre sahip olmalıdır.

  • Kapasitesi ne kadar, davetli sayısında bir kısıtlama yapıyorlar mı, 600 kişi için anlaşıp 700 kişi gelindiği takdirde ek ödeme istiyorlar mı bunları konuşun.

  • Tahmini davetli sayınızla düğün salonu oturma düzenini ve kapasitesini karşılaştırın. Düğün salonları genellikle iki tarafın ailelerinin ayrılabileceği gibi merkezden çevreye doğru yuvarlak masalar halinde düzenlenir.

  • Salondaki kolonların sayısı ve konumlarına dikkat edin. Oturma düzenini bunu dikkate alarak yapmanız gerekebilir.

  • Yemekli veya yemeksiz düğünler için sundukları paketleri karşılaştırın. Belki bir tanesinin verdiği yemeksiz fiyatın üzerine küçük bir miktar daha ekleyerek bir diğerinde yemekli bir düğün yapabilirsiniz.

  • Düğün salonunun ve tuvaletlerin yeterince temiz ve hijyenik olmasına özen gösterin.

Düğün salonu nasıl süslenir?

Düğün salonu süslemesinde genellikle salonun kendi özellikleri ve sahip olduğu malzemeler kullanılır. Sandalye giydirme, masa örtüsü, masa üzeri süslemeleri, gelin-damat yolu, nikah masası gibi unsurlar düğün salonunun kendi bünyesindeki süsleme malzemeleriyle yapılır.

Eğer siz farklı süsleme detayları istiyorsanız, size önerim öncelikle bir konsept belirlemeniz yönünde olacak. Salon süslemesi bir renk ya da tema etrafında şekillenirse daha bütünlüklü ve şık bir görüntü verecektir. Çok sevdiğiniz bir rengi ya da bir figürü ( kuş, balık, deniz yıldızı, deniz kabuğu, yaprak, kozalak, inci tanesi vs.) seçerek bunu birçok yerde kullanabilirsiniz. Sandalye giydirmelerinizi organze kumaş sevmiyorsanız keten ya da tülden yapabilir, seçtiğiniz figürü süsleme detaylarına dahil edebilirsiniz.

Düğün salonu nasıl süslenir©Duvak Düğün Salonları Silivri

Düğün Salonları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Salonu kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Salonu Firmaları

Düğün Salonu kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum