Onlar Böyle Evlenme Teklifi Aldılar!

Düğün.com gelinlerinin nasıl evlenme teklifi sürprizleri ile karşılaştıklarına bir göz attık. Sizler de bu çiftlerin arasında yer almak, evlenme teklifi fikirleri ve evlenme teklifi sözleri arayan damatlara ilham olmak isterseniz kendi evlilik teklifinizi yorumlara ekleyin, bu listeyi birlikte uzatalım!

Evlenme Teklifi Örnekleri

Şimdi efendim orijinal evlenme teklifi önerileri almak için sokağa çıktık sorduk: "Nasıl bir evlenme teklifi ederdiniz?" Erkeklerin adeta nutku tutuldu. Kadınlara sorduk: "Nasıl bir evlenme teklifi almak isterdiniz?" Adeta hayal güçlerini konuşturdular.

Eh kadınların beklentisi büyük, erkeklerde pek iş yok en iyisi biz bu işe el atalım dedik. Çünkü bütün kadınlar çok mutlu olsun, aldıkları evlenme teklifini bir ömür boyu unutamasın istiyoruz. Bu yüzden Düğün.com damatları ilham alsın, sevgililerine romantik bir evlenme teklifi etsin diye birbirinden özel evlenme teklifi önerileri derledik. Beyler hepsi gerçek, hepsini sizin gibi insanlar etti, siz de yapabilirsiniz!

Nihan ve Burak

"Burak filmleri aratmayacak kadar romantik bir evlilik teklifi hazırladı. Ben her şeyden habersiz Ortaköy House Cafe'de kız kardeşimle oturup, üniversiteden iki arkadaşımın da bize katılmalarını bekliyordum.

Bu sırada yerimizin hazır olmadığını ve idareten bizi başka bir masaya oturtacaklarını söylediler. Yeni oturttukları masa denizin hemen kenarındaki iki kişilik masalardandı.

Biraz sohbetten sonra bir teknenin mekana doğru yaklaşıyor olduğunu gördük. Kız kardeşim her ne kadar dikkatimi dağıtmaya çalışsa da tekneden yükselen Zuhal Olcay'dan Pervane şarkısının melodileri House Cafe'deki herkesin olduğu gibi benim de dikkatimi çekmişti.

Kafamı çevirdiğimde Burak'ın ve ikimizin de yakın arkadaşlarının teknede olduğunu ve şarkıya eşlik ettiğini gördüm. Tekne durduğunda Burak evlenme teklif etti ve ben de kocaman bir “Evet!” dedim. Sonrasında da arkadaşlarımız ve kardeşlerimizle kutlama yemeği yedik."

Nihan'a evlenme teklifi sahilde geldi ve o anları saniye saniye videoya çektiler. İşte romantik ve beklenmedik bir evlenme teklifi videosu!

Bahar ve Güngör

"Evlilik teklifi ile A-YAK-LA-RIM YER-DEN KE-SİL-Dİ! Marmaris tatilimiz esnasında parasailling yapmaya karar verdik. Havalandıktan kısa bir süre sonra Güngör’ün bana sorduğu ilk soru “Evlenince bana her sabah krep yapar mısın aşkım?‘’ oldu. Buna benzer birkaç soru ardından peki ‘Benimle evlenir misin?’ diye sorunca şaşkınlıkla havada ne yapacağımı, arkamı ona nasıl dönüp sarılacağımı bilemedim. Sağa baktım Güngör, sola baktım elinde yüzük. Gözyaşlarımı engelleyemedim ve avazım çıktığı kadar ‘EVET!’ diye bağırdım ve şampanyalar eşliğinde tekneye iniş yaptık. Ne zaman böyle organizasyon yaptı hala anlamış değilim. Anlatırken bile o an ki heyecanı hissedebiliyorum."

Bahar ve Güngör'ün hikayesini merak ediyorsan işte burada: Parasailing Yaparken Ayakları Yerden Kesen Teklif: Bahar ve Güngör!

4her12whlhmnhnca - onlar böyle evlenme teklifi aldılar!

Aslı ve Gökhan

"Ankara’da ilk buluşmamızda gittiğimiz bir meyhane vardı Anason diye… Gökhan Ankara’ya geldikçe oraya gitmek gelenek haline gelmişti bizim için.

Yine rutin bir Anason akşamında tam kadehlerimizi tokuşturacağımız sırada Gökhan kilitlendi ve “Bir dakika, çok heyecanlandım” diyerek bana bir yüzük kutusu uzattı.

Tabi ki şaşırdım ama içimden de “Lütfen içinden pırlanta çıkmasın” diye yalvardım. Çünkü klişelerden ve zorlama yapılan tek taş seremonilerinden nefret ediyorum.

Cesaretimi toplayarak kutuyu açtım ve içinden bütün bir yaz tatili boyunca “tek taşçı”larla dalga geçmek için elime taktığım ve sahici yüzük muamelesi yaptığım çek aç bira kapağının ta kendisi çıktı.

Beni yanıltmadı, hayatımın en güzel anlarından biriydi. Buna evlenilir dedim ve rakılarımızı tokuşturduk."

Gökhan ve Aslı'nın hikayesini merak ediyorsan işte burada: Bir Çek Aç Bira Kapağı, Bir Evlenme Teklifi, Koca Bir Aşk: Aslı ve Gökhan!

6 - Instagram

Elif ve Mehmet

"Bu gerçekten etkileyici bir şekilde oldu. Ben hiçbir zaman evlenme teklifi alma hayalleri kuran biri olmadım. İnsanın hamurunda olur ya öyle hisler benimkinde yok resmen.

Haziran ayıydı. İşten eve döndüm, Emirgan’daki Sade Kahve’ye gittik. Normalde Mehmet inanılmaz tez canlıdır. Bir yerde yarım saatten fazla oturamaz, daralır, sıkılır. Haydi kalkalım diyorum. Yok, bir şeyler içelim diyor oyalıyor.

Sonra yürümek istedi. Yağmur yağıyordu ve Mehmet’i tanıyan herkes bilir, yürümekten nefret eder. Kısacık mesafeleri bile arabayla gider. Nereden çıktı yürümek diyorum, daraldım diyor.

Sonra telefon çalıyor. Prodüktör bir arkadaşımız var Serhat, o arıyor. “Kanlıca sahilde çekimdeyim, gelsenize” diyor, yok diyorum ne yapacağız orada.

Sonra Emirgan sahilde yürürken hani teleskoplar vardır ya, Mehmet onlardan birine yaklaşıp para atıyor. Yine ne yaptığına zerre kadar anlam veremiyorum. Ya diyor, Serhatlar tam karşı sahilde çekimde bakayım belki görürüm.

Sonra ısrar ediyor: “Vallahi görüyorum çekimi baksana sen de”. Görsem ne olacak diye direniyorum. Sonra ısrar bir son bulsun diye bakıyorum. Bir vapur geçiyor karşıyı göremiyorum. Teleskobun süresi doluyor, Mehmet bir daha para atıyor. Bir bakıyorum Kanlıca sahilde koskocaman bir pankart, üzerinde “Benimle evlenir misin?” yazıyor. Şok oluyorum, tam anlamıyla şok! "Evet" diyorum! Havai fişekler, sonra arkamızdaki arabalardan Mehmet’in arkadaşları çıkıyor bizi çekmişler. Öyle acayip bir hikaye!"

Elif ve Mehmet'in hikayesini merak ediyorsan işte burada: Kanlıca'dan Emirgan'a Teleskobun Ucunda Gelen Şaşırtıcı Teklif: Elif ve Mehmet!

Gülse ve Burak

"Üniversiteden mezun olduğum yazdı. Her yeni mezun gibi deli gibi iş aradığım bir dönemden geçiyordum. Burak en yakın arkadaşımı ayarlamış. Mülakat haberi de arkadaşımdan geldi. Şansımı denemek için belirtilen gün ve saatte Holiday Inn Otel'e gittim.

Beni oraya Burak bıraktı ama hiçbir şekilde şüphe duymuyorum. Resepsiyona neden orada olduğumu anlattım onlar da beni “sözde” toplantının yapılacağı salona aldılar. Provizyon, U şeklinde masa, hafif atıştırmalıklar... Her şey o kadar mükemmel kurgulanmış ki çalışanları bile ayarlamış. Elime öncesinde doldurmam için onlarca soru dolu anket sıkıştırdılar. İşin en kötü kısmı da gayet ciddi bir şekilde tüm soruları doldurdum, hala elimdeki dosyaya arada bakıp gülerim.

Burak bu süreçte hep yanımdaydı. Mülakatı yapacak kişiler gelince çıkarım diye yanımda oturdu. Sonra birden bir otel görevlisi gelip elektrikte bir aksaklık olduğunu, kontrol edeceklerini söyleyip odanın ışığını kapattı. Sonrası: Çok güzel hazırlanmış bir slayt, evlenme teklifi, pasta ve sürpriz arkadaşlar! Hayatımın en güzel günlerinden biriydi."

Gülse ve Burak'ın hikayesini merak ediyorsan işte burada: İş Olmadı Ama Aşk Oldu: Gülse ve Burak!

genel_3 - İş olmadı ama aşk oldu

Alexis ve Cengizhan

"Tanışma yıldönümümüzde Cengizhan beni yemeğe çıkarttı ama yapmış olduğu plandan hiç haberim yoktu. Galatasaray Adası’nda güzel bir akşam yemeği yedik.

Suada’dan dönüşte deniz taksiyi beklerken, özel bir yat yanaştı ve kaptan Cengizhan’ı çağırıyordu. Şaşkın bakışlarla Cengizhan’a bakıyordum. Yata bindik. Çok güzel mumlar, güller, yemek ve şarap ile hazırlanmış 2 kişilik bir masa bizi bekliyordu. Çok şaşırmıştım ve halen yıldönümümüz için hazırlanmış olduğuna inanamıyordum.

Boğaz Köprüsü’nün altından geçmeden önce Cengizhan yukarı bak dedi ve baktığımda Boğaz Köprüsü’ne projeksiyon yansıtıldığını gördüm. Şöyle diyordu: “Let Istanbul, where Europe and Asia meet, be the witness to our love. Will you marry me, Lexi?” Birden cebinden yüzüğü çıkardı, ikimizin de gözleri dolmuştu ve kaptan yanımızda şampanya patlatıyordu kutlamak için. İnanılmaz bir sürprizdi ve unutulmaz bir gece oldu bizim için."

Alexis ve Cengizhan'ın hikayesini merak ediyorsan işte burada: Tatille Başlayan Türkiye Macerası Evlilik Teklifiyle Taçlandı: Alexis ve Cengizhan!

8 - En son eve dönerken evimizin yakınlarında Ds’Damat vardı

Ezgi ve Erman

"Evlilik teklifi çok hızlı geldi henüz 2 aydır birlikteydik. Doğum günümde küçük bir sinema kapatmış ve beraber izlediğimiz ilk film olan Wall-e isimli filmi ayarlamış. Sinemaya girince şok olmuştum. Etrafta mumlar, balonlar, güller, iki adet kadeh vardı. Film başlarken dizlerinin üzerine çöktü ve yüzük verip evlilik teklifi etti."

Ezgi ve Erman'ın hikayesini merak ediyorsan işte burada: Özgüveni Yüksek Gelin, Hızlı Damat: Ezgi ve Erman!

gdh 4 - Sinemaya girince şok olmuştum.

Ayşegül ve Taner

"Evlenme teklifi ilişkimizin 3.senesinde arkadaşlarımızla çıktığımız gemi seyahati esnasında geldi. Taner gemiye hazırlıklı gelmişti ve ilk gün Roma’da olmak üzere, her akşam bana farklı limanlarda, farklı şehirlerde üzerinde mesajlar ve iltifatlar olan şeker hamurundan yapılmış kurabiyeler veriyordu. Şüpheleniyordum ama çok da üstünde durmuyordum. Bir akşam İbiza’da üzerinde evliliği simgeleyen şirin detayların olduğu en büyük kurabiyeyi çıkardı ve tabi sonrasında da yüzüğü. Şaşkınlık ve mutlulukla geçen en güzel tatillerimizden biriydi."

Ayşegül ve Taner'in hikayesini merak ediyorsan işte burada: Orman İçinde Bir Köy Evinde Başlayan Aşk Hikayesi: Ayşegül ve Taner!

poz 3 -  Abana’daki orman evlerine gitmeye ikna etti.

Başak ve Sertan

"Üniversite bittiğinde ben iş için İstanbul’a taşındım, Sertan ise Ankara’da çalışmaya başladı. Tam dört yıl boyunca birbirimizden uzakta kaldık. Ankara - İstanbul arası gidip gelmekten bunaldığımız bir dönemde, doğum günümde Sertan bana muhteşem bir sürpriz yaparak İstanbul’a geldi. Boğaz kenarında çok sevdiğim bir restoranda beni yemeğe çıkardı.

Yemek sonunda en sevdiğim film Cesaretin Var mı Aşka’nın müziği olan La Vie en Rose çalmaya başladı. Sertan, filmde kız ve çocuğun birbirleriyle oynadığı cesaret oyununu temsil eden, atlıkarınca desenli teneke kutunun bir benzerini çıkarıp bana uzattı. Kutunun içinde yüzük vardı, ardından çok güzel bir konuşma ve evlenme teklifi geldi. Her şeyiyle çok ince düşünülmüş ve bence çok özel bir teklifti. Bense baya şaşkındım!"

Başak ve Sertan'ın hikayesini merak ediyorsan işte burada: Cesaretin Var mı Aşka: Başak ve Sertan!

gdh_basak_sertan_2 - Arkadaşlığımız hızlıca aşka dönüştü

Güntülü ve Furkan

"Furkan: Aklımda birçok evlenme teklifi organizasyonu vardı. Güntülü ile konuşmalarımda abartıdan uzak ve hayır denmeyecek kadar özel bir an olmasını istediğini anladım. Organizasyonu buna göre planlamam biraz zaman aldı."

"Güntülü: Romantik bir yemekte evlilik teklifi istemiyordum. Gittiğimiz yer zaten bu tarz konseptlere ev sahipliği ile tanınmış bir mekan olduğu için her yer mumlar, güller ve kalplerle doluydu ve mekan kapatılmıştı. Biraz hüsrana uğramıştım.

İçeri girdiğimde gülmeye başladım ve içimden ‘işte o an geldi’ dedim, ta ki çalışanlar bizi sıradan bir masaya, sönük bir şekilde götürene kadar. Şoka girmiştim ve o kadar sinirlendim ki orayı terk edebilirdim bile.

O sinirle birkaç dakika sonra büyük bir ısrarla menüyü açtığımda ‘Benimle evlenir misin?’ yazısını gördüm. İşte hep istediğim, hayır denmeyecek bir ana ancak böyle sahip oldum. Furkan dizlerinin üzerine çöküp yüzük kutusunu çıkardığında ‘ne yapıyorsun’ diye sorup durduğumu hatırlıyorum. Heyecandan gülme krizine girip evet bile diyememiştim. Tabii ki sonra gözümün kaldığı masaya geçirildim."

Güntülü ve Furkan'ın hikayesini merak ediyorsan işte burada: "Heyecandan gülme krizine girip evet bile diyememiştim!": Güntülü ve Furkan

11 - Romantik bir yemekte evlilik teklifi

Duygu ve Evren

"İlişkimizin başlamasından sonra, her gün denetçi gibi tüm şüpheciliğimle gelmesini beklediğim evlilik teklifi, Peri Bacaları'nda yerden çok yüksekte bir balonda geldi.

Elime bir MP3 çalar tutuşturdu Evren. Yaşar’dan “Gel Benimle”yi duyuyorum ama Yaşar söylemiyor. En yakın arkadaşımla bir stüdyo kiralayıp günlerce çalışmış.

Hep merak ediyordum dedim ya, gözlerimden yaşlar geldi. Yüzük çıktı ortaya, balondaki herkes biliyormuş zaten. Alkış ve heyecan! Bu duygusallığa bir de aşağı atılma endişesi eklenince “Evet!” dedim.

Sürpriz olan şarkıydı, çok dinlemeyi tercih etmediği bir tarzda bir şarkıyı söyleme çabasıydı… Ben gülmeyi beklerken ağladım…"

Duygu ve Evren'in hikayesini merak ediyorsan işte burada: Ayakları Yerden Kesen Bir Teklif: Duygu ve Evren

3 - Gelin arabası ile romantik gelin ve damat pozları

Sokağa Çıktık Sorduk: Evlenme Teklifi Ederken Ne Söylerdiniz?

Sokağa çıktık sorduk: Evlenme teklifi ederken ne söylerdiniz? Evlenme teklifi alırken ne duymak isterdiniz? Halkımızın pek yaratıcı olduğunu söyleyemeyeceğim ama yine de harika bir video oldu!

Şimdi Sıra Sende!

Evlenme teklifi böyle olur dediğin bir teklif yaptıysan ya da efsane bir evlenme teklifi aldıysan yorum olarak yaz. Herkes görsün, ilham alsın!

Şehrindeki 188 Düğün Organizasyon Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (3)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

SG Sevilay Güner

tatlı hatıralar...

B Berna&mesut

erkeklerimiz gittikçe romantikleşiyor mu ne? :) Bir de Sinem arkadaşımızın aldığı teklifteki film repliklerini merak ettim doğrusu :)

EG Emrah Gülbaş

Diz üzerine çöküp teklif etmekte nedir ya, adam gibi teklif etmenin suyu mu çıktı? Teklife incelik, değer göstergesi ve medeniyet diz üstüne çökünce mi geliyor?