Kumsalda Evlilik Teklifi Organizasyonu Hakkında Her Şey

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:35 dakika

04.08.2021

Romantik ve unutulmayacak bir evlilik teklifi etmek istiyorsanız, kumsalda yapılan organizasyonları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Peki kumsalda evlilik teklifinde dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir? Sizin için her şeyi yazdık!

kumsalda evlilik teklifi

Kumsalda Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır?

Kumsallar, çiftlerin sıklıkla tercih ettiği romantik noktalardan biri. Hem denizin esintisi hem de dalga seslerinin eşliğinde baş başa yürüme fikri çoğu çifti cezbediyor. İşte bu plana bir de evlilik teklifini eklerseniz, o zaman unutulmaz anlar ortaya çıkıyor!

Deniz kenarı evlilik teklifi için kişiler genelde organizasyon firmaları ile çalışıyor. Ancak bazı damat adayları tüm süslemeleri ve planı arkadaşlarıyla yapmayı da tercih edebiliyor. Organizasyon firması ile çalışırsanız; size senaryosundan süslemelerine, balonlardan gül buketine kadar ihtiyacınız olan her imkanı sağlıyor.

Alternatiflerin de olsun diye bazı önerilerde bulunduk: Evlenme Teklifi Edilecek Yerler

Kumsalda evlilik teklifi aşama aşama şöyle ilerliyor:

  • Sevgilinizi, sahilde keyifli bir yürüyüş yapmak üzere dışarıya çıkarıyorsunuz.

  • Firmayla planladığınız organizasyon vaktinden 3-4 saat öncesinde hazırlıklar yapılmaya başlanıyor. Tül kumaşlarla süslenmiş çardak kuruluyor. Bu çardağın altında çifte özel romantik bir yemek masası hazırlanıyor.

  • Evlilik teklifini yapacağınız kumsala geldiğinizde; sizi kenarları fenerlerle veya balonlarla süslenmiş, kırmızı halıyla kaplı bir yol karşılıyor. Bu noktadan itibaren kız arkadaşınız heyecanlanmaya başlıyor.

  • Kumsala giriş yaptığınız andan itibaren fotoğraf ve video ekibi bu anları ölümsüzleştirmeye başlıyor.

  • Teklife özel hazırlanan alana geldiğinizde, size gül buketini veriyorlar. Cebinizden tektaşı çıkarıp, sevgilinize uzatıyorsunuz. Bu tektaş modellerine göz atmakta fayda var: En Yeni Tektaş Modelleri / Evlilik Teklifi Yüzükleri

  • Siz evlenme teklifi ederken, ekip tarafından volkan şovları yapılıyor ve konfetiler patlatılıyor. Ayrıca bu anı daha da romantikleştirecek bir şarkı da açıyorlar.

  • Evlilik teklifinden sonra sizi yemek masasına alıyorlar. Bu masada size hizmet eden bir servis elemanı oluyor.

  • Ortalama 2-3 saat süren etkinlikte, yemeğin ardından dans edebiliyor ve dilediğiniz gibi fotoğraf çektirebiliyorsunuz. Etkinlikten sonra da firma tarafından çekilen tüm fotoğraf ve videolar size teslim ediliyor.

kumsalda evlilik teklifi

Hangi cümleyle evlilik teklifi edeceğinize karar veremediyseniz: Evlenme Teklifi Sözleri

Sahilde Evlilik Teklifi Organizasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Sahilde evlenme teklifi fikirleri her zaman kulağa hoş gelse de bu organizasyonu daha da mükemmel kılmak için dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunuyor.

Öncelikle evlilik teklifi kumsalda yapılacağı için hava durumuna bakmanız çok önemli. Özellikle yağmurun ve rüzgarlı havanın olmadığı bir tarihi seçmelisiniz. Aksi takdirde aşırı dalgalı deniz ve rüzgar, organizasyonu erken sonlandırmanıza neden olabilir.

Deniz kenarında evlenme teklifi edecekseniz, kız arkadaşınızın topuklu ayakkabı giymemesine dikkat etmelisiniz. Kumsalda bata çıka yürümek onun için pek keyifli olmayacaktır. Bunu da deniz kenarında yürüyüş yapıp, belki birer kahve içeceğinizi söyleyerek sağlayabilirsiniz.

Kumsalda ateş yakacağınız bir ortam yaratacaksanız, akşam saatlerinde organizasyonu yapmaya özen gösterebilirsiniz. Aksi takdirde sıcak havalarda yakılan ateş, ikinizin de bunalmasına neden olabilir.

Evlilik teklifini akşam saatlerinde edecekseniz, bu anı dilek fenerleriyle daha da güzel kılabilirsiniz. Karanlık gökyüzünde ışıldayan dilek fenerleri ortaya güzel manzaralar çıkaracaktır.

Yemek esnasında canlı müzik çalınmasını istiyorsanız, bunu firmayla önceden detaylı şekilde görüşmelisiniz. Kumsaldaki evlilik teklifi organizasyonlarına çoğunlukla keman veya solo gitar çalan müzisyenler davet edilir. Sevgilinizle ikinizin sevdiği bir parçayı müzisyene önceden söyleyebilir ve onu çalmasını isteyebilirsiniz.

kumsalda evlilik teklifi

Bunlar da ilginizi çekebilir: 15 Farklı Sürpriz Evlenme Teklifi Önerisi

Plajda Evlilik Teklifi İçin Süslemeler

Organizasyon firmaları tarafından, kumsalda evlilik teklifi için birçok farklı konsept oluşturulabiliyor. Bunun standart olanı şu şekilde: Tüllerle süslenmiş gazebo, gül yapraklarıyla donatılmış yemek masası, kalp şeklinde dizilmiş mumlar, meşalelerle donatılmış giriş yolu!

Plajda evlenme teklifi için genelde kırmızı renkler ağırlıklı olarak kullanılıyor. Ama siz farklı renklere de yönelebilirsiniz.

Evlenme teklifi sahilde edileceği için bu süslemelerle sınırlı kalmanız gerekmiyor. Mesela bohem tarzdan hoşlanan bir çiftseniz; minderler, led ışıklar, bitkiler ve makromelerle süslenmiş bir konsept oluşturabilirsiniz. Hatta hippi çadırları da ortama daha güzel bir atmosfer kazandırabilir.

kumsalda evlilik teklifi

Diğer alternatifler için: Evlilik Teklifi Hakkında Her Şey!

Kumsalda Evlenme Teklifi Fiyatları

Kumsalda evlilik teklifi organizasyon fiyatları 2.250 TL’den başlıyor ve bu rakam taleplere göre artıyor. Minimum fiyata sunulan standart paketlere; yemek servisi, süslemeler, fotoğraf ve video çekimi, müzik yayını, servis elemanı, etkinliğin planlanması gibi birçok hizmet bulunuyor.

Kumsalda evlilik teklifi fiyatları, ekstra taleplerinize göre değişiklik gösteriyor. Mesela canlı müzik olmasını isterseniz, solo keman veya gitar performansı sergileyecek kişiler için saatlik 500 TL gibi bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Fiyatları etkileyen bir diğer faktör de organizasyonun süresi! Minimum paket dahilindeki organizasyonlar ortalama 1 saat sürüyor. Paketler yükseldikçe bu süre de artıyor ve 3 saate kadar çıkabiliyor.

Firmaların VIP araçla alma, pankart hazırlama, evlilik teklifine özel video klip oluşturma, havai fişek şovu ve kumsalda fotoğraf köşesi yapma gibi birçok ekstra hizmeti bulunuyor. Bunlardan birini tercih ederseniz ayrıca ücretlendirmesini yapıyorlar.

kumsalda evlilik teklifi

Kumsalda evlilik teklifiyle ilgili kafanıza takılan konular varsa yorum yazarak bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca şehrinizdeki evlilik teklifi firmaları da size yardımcı olacaktır. Şimdiden mutluluklar!

Evlilik Teklifi Firmaları

Şehrindeki en iyi evlilik teklifi firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Evlilik Teklifi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Evlilik Teklifi Firmaları

Evlilik Teklifi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap