Orman İçinde Bir Köy Evinde Başlayan Aşk Hikayesi: Ayşegül ve Taner!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:56 dakika

21.03.2024

Nikahımız esnasında, gökyüzüne güvercin şeklindeki beyaz balonlardan salındı. Bu da hem göze hitap eden, hem de gösterişten uzak, sade bir kutlama şekli oldu.

Nasıl tanıştınız?

Ankara’da üniversite son sınıftaydım. Okul tatile girecekti ve ben sınavlardan dolayı çok yorgundum. Memleketim İzmir’e gitmeye bile üşeniyordum. Tek isteğim evde biraz dinlenmekti. Fakat çok yakın arkadaşım Özlem, bayram tatilinde beni babasının köyüne Kastamonu Abana’daki orman evlerine gitmeye ikna etti.Hikâye de bu evde başladı. Birkaç gün sonra Özlem’in kuzeni olan Taner de İstanbul’dan köy evine geldi ve tüm akrabalar buluşmuş, ben de Taner’le tanışmış oldum. Sonraki bir iki gün arabayla hep beraber Karadeniz kıyılarını gezdik, Sinop’ta tekneye bindik. Karadeniz başlangıç noktamız oldu.

 Abana’daki orman evlerine gitmeye ikna etti.

Evlenme teklifi nasıl geldi?

Evlenme teklifi ilişkimizin 3.senesinde arkadaşlarımızla çıktığımız gemi seyahati esnasında geldi. Taner gemiye hazırlıklı gelmişti ve ilk gün Roma’da olmak üzere, her akşam bana farklı limanlarda, farklı şehirlerde üzerinde mesajlar ve iltifatlar olan şeker hamurundan yapılmış kurabiyeler veriyordu. Şüpheleniyordum ama çok da üstünde durmuyordum. Bir akşam İbiza’da üzerinde evliliği simgeleyen şirin detayların olduğu en büyük kurabiyeyi çıkardı ve tabi sonrasında da yüzüğü. Şaşkınlık ve mutlulukla geçen en güzel tatillerimizden biriydi.

Şaşkınlık ve mutlulukla geçen en güzel tatillerimizden biriydi.

Hazırlık süreci nasıl ilerledi, ne kadar sürdü?

Nişan sonrasında Taner askere gideceği için evlilik tarihine kadar 2 sene zaman ayırdık. Taner askerden döndükten 3-4 ay sonra mekanımıza karar verdik. Sonrası için çok da acele etmedik açıkçası. Süreç benim aralık ayında gelinlik arayışına girmemle başladı. Toplamda 6 ay kadar sürdü diyebiliriz.

Taner askere gideceği için evlilik tarihine kadar 2 sene zaman ayırdık.

Düğün mekanına nasıl karar verdiniz?

Büyük Kulüp’de evlendik. Mekan, profesyonelliği, hizmet anlayışı, yemekleri, harika konumu ve evlerimize olan yakınlığı ile bizi cezbetti.

Düğün fotoğraflarınızı kim çekti? Çekim gününü biraz anlatır mısınız?

Düğün fotoğraflarımızı hem Stüdyo Süleyman hem de hazırlıklar esnasında Photo Latte’den Serkan Bey çekti. Wyndham Hotel Kalamış’ta odada gerçekleştirdiğimiz hazırlıklarda ailemizle beraberdik. Sonrasında arkadaşlarımız da geldi. Düğünden önceki gün çok yağmur yağması beni biraz üzdü, düğün günü de hafif çiseleyince mekân çekimlerini Wyndham Kalamış Otel ve Büyük Kulüp’de gerçekleştirdik. Neyse ki nikah öncesinde mucizevi bir şekilde güneş açtı ve her şey çok güzel oldu.

Wyndham Hotel Kalamış

Gelinliğinizi nereden aldınız? Modeli ve kesimi neydi?

Gelinliğimi Justin Alexander Erenköy mağazasından aldım. Denediğim az sayıda gelinliklerden biriydi. Bu süreci çok abartmadım desem yanlış olmaz. Straplez A kesim ve prenses arası dantel üzeri inci ve payet işlemeleri olan sade ama şık bir gelinlikti. Zaten içinde dans etmeye başladığımı görünce onun benim için en uygun ve güzel gelinlik olduğunu anladım. Provalara 6 ay önceden başladık. Gelin ayakkabımı ise 4ONE Boutique 'ten aldık.

Damatlığı nereden aldınız? Ne tip bir damatlıktı?

Damatlığı düğüne yaklaşık 1 ay kala Ramsey’den aldık. Taner’in vücut yapısına uygun Slim Fit bir damatlık seçtik.

 Ramsey’den aldık.

Düğün günü başınıza gelen komik bir olay oldu mu?

Düğün günü otelden kulübe giderken yoldaki çocuklar gelin arabası yerine arkadaşlarımızın arabasının önünü kesmişler. Yani tüm heyecanı ve korkuyu onlar yaşarken, biz arabamızda rahat ve huzurlu bir şekilde mekana gidiyorduk.

Balayınızı nerede yaptınız?

Balayında Four Seasons Hotel Mauritius’a gittik. Tek kelimeyle muhteşemdi. Mauritius'ta balayının nasıl bir şey olduğunu detaylı bir şekilde anlattık!

 Four Seasons Hotel Mauritius’a gittik.

Düğün.com Çiftlerine neler tavsiye edersiniz?

Bu süreç hem ev hazırlıkları hem de düğün hazırlıkları bakımından yoğun bir süreç. Hem sıkışmamaları hem de sonrasında stres olmamaları adına her şeyi zamanında, eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmek için ajanda tutmalarını öneririm. Kesinlikle işe yarıyor. İnanın her şey bir şekilde halloluyor. Su yolunu buluyor gerçekten. Önemli olan hiçbir şey için stres olmasınlar ve en güzel kahkahalarını o gün için saklasınlar. Bu gerçekten en mutlu günleri olmalı. Mutluluk yüzlerine yansımalı.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

4 Yorum

ebru gezici

Düğün Tarihi: 29.12.2014


Mutluluklar diliyorum


Görkem Karabağ

Düğün Tarihi: 29.12.2014


Bu muhteşem geceye ortak olduğum için çok mutluyum siz de çok mutlu olun Kaf Kaf


Ayşegül Özkara

Düğün Tarihi: 29.12.2014


Teşekkürler:)


Ayşegül Özkara

Düğün Tarihi: 30.12.2014


Ben de o gece yanımızda olduğun bu sevince ortak olduğun için çok mutluyum canım arkadaşım çok teşekkürler:))