İş Olmadı Ama Aşk Oldu: Gülse ve Burak!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:46 dakika

21.03.2024

Sonra birden bir otel görevlisi gelip elektrikte bir aksaklık olduğunu, kontrol edeceklerini söyleyip odanın ışığını kapattı. Sonrası...

Nasıl tanıştınız?

Ortak bir arkadaş aracılığıyla tanıştık. Üniversitedeyken yaz döneminde çalışmak için iş arıyordum. Bir arkadaşım, alt komşusunun çalıştığı yerde bana uygun bir pozisyon olduğunu, detaylar için onunla konuşabileceğimi söyledi. Burak ile bu şekilde internetten konuşmaya başladık. İş olmadı ama aşk oldu!

İş olmadı ama aşk oldu

Peki, evlenme teklifi nasıl geldi?

Komik ama yine bir iş teklifi dolayısıyla oldu. Üniversiteden mezun olduğum yazdı. Her yeni mezun gibi deli gibi iş aradığım bir dönemden geçiyordum. Burak en yakın arkadaşımı ayarlamış. Mülakat haberi de arkadaşımdan geldi. Şansımı denemek için belirtilen gün ve saatte Holiday Inn Otel'e gittim.

Beni oraya Burak bıraktı ama hiçbir şekilde şüphe duymuyorum. Resepsiyona neden orada olduğumu anlattım onlar da beni “sözde” toplantının yapılacağı salona aldılar. Provizyon, U şeklinde masa, hafif atıştırmalıklar... Her şey o kadar mükemmel kurgulanmış ki çalışanları bile ayarlamış. Elime öncesinde doldurmam için onlarca soru dolu anket sıkıştırdılar. İşin en kötü kısmı da gayet ciddi bir şekilde tüm soruları doldurdum, hala elimdeki dosyaya arada bakıp gülerim.

Burak bu süreçte hep yanımdaydı. Mülakatı yapacak kişiler gelince çıkarım diye yanımda oturdu. Sonra birden bir otel görevlisi gelip elektrikte bir aksaklık olduğunu, kontrol edeceklerini söyleyip odanın ışığını kapattı. Sonrası: Çok güzel hazırlanmış bir slayt, evlenme teklifi, pasta ve sürpriz arkadaşlar! Hayatımın en güzel günlerinden biriydi.

 Mülakatı yapacak

Hazırlık süreci nasıl ilerledi, ne kadar sürdü?

İki yıl nişanlı kaldığımızdan olabildiğince yavaş, her şeyi içimize sindiği şekilde yapmaya özen göstererek ilerledik.

Düğün fotoğraflarınız için kiminle çalıştınız? Tek kelimeyle bayıldım!

Düğün fotoğraflarımız ve Save the Date çekimlerimiz için Gaye Yön ile çalıştık. İlk başta bir fotoğrafçıya poz verme fikri bize ne kadar stresli geliyorsa gün sonunda o kadar rahatlamış halde ve mutluyduk.

Gaye, çiftlerin dilinden anlayan, isteklerini ön plana alıp ona göre kurgu yapan bir fotoğrafçı, hatta sanatçı! Yaptığı işten en iyi verimi almak için çabalıyor.

Gaye Yön ile çalıştık.

Hatta Save the Date fotoğraflarımızda tacımı ve elimdeki çiçeği bile bizzat kendisi hazırladı. En güzeli yakalamak için yapamayacağı şey yok. Bizim için ekstra özel bu günlerimizin önemini en az bizim kadar anlayan biriyle çalışmış olmak gerçekten şanstı.

Tacımı ve elimdeki çiçeği

Düğün mekanına nasıl karar verdiniz?

İkimizin de kafasında en başından beri kır düğünü vardı. İstanbul'daki hemen hemen her kır düğünü mekanını inceledik. Bahar Country'nin Secret Garden Bahçe’sini gezerken yemyeşil dağın arkasından batan güneşi gördüğümüzde ise işte burası dedik. Manzarası, bütçemize ve isteklerimize en uygun yer olması Bahar Country'i seçmemizdeki en büyük nedenler oldu.

Yemyeşil dağın arkasından batan
güneş

Gelinliğinizi nereden aldınız?

Gelinliğimi Justin Alexander Erenköy'den aldım. Provalar bir buçuk ay öncesinden başladı.

Justin Alexander Erenköy

Bir organizasyon firmasıyla çalıştınız mı? Düğününüzün bir teması var mıydı?

Bahar Country'nin anlaşmalı olduğu By Mustafa Organizasyon ile çalıştık, belirli bir tema yoktu. Sadece mavi rengin ve sadeliğin ön planda olmasına dikkat ettik.

Sadece mavi rengin ve sadeliğin ön
planda olmasına dikkat ettik.

Düğün günü başınıza gelen komik bir olay oldu mu?

İlk dans sırasında gelinliğimin içine kocaman bir arı girdi ve davetlilerden biri piste fırlayıp arıyı öldürme görevini üstlendi. Biz o an pek farkına varamadık durumun ama düğün videomuz geldiğinde olay ve suratlarımızdaki ifadeler cidden komikti.

Düğün videomuz

Peki, düğününüzün en güzel anı hangisiydi?

O kadar hazırlık ve koşturmacanın ardından misafirlerin önüne ilk çıktığımız an en güzeliydi.

Balayınızı nerede yaptınız?

Kıbrıs, Nuh'un Gemisi!

Nuh'un Gemisi!

Düğün.com Çiftlerine neler tavsiye edersiniz?

Ajanda oluşturup her bir detayla bizzat ilgilenilmesini tavsiye ediyoruz! Yorucu fakat bir o kadar da güzel bu süreçte yapılacak o kadar iş var ki, eşinizle empati yapabilmeniz en birincil ihtiyacınız olacak. Çünkü çiftler birbirini anladıktan sonra geri kalan her şeyin bir yolu ve çözümü oluyor.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap