İş Arkadaşlığından Hayat Arkadaşlığına: Aysun ve Taylan

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

5:41 dakika

21.03.2024

3 yıl aynı şirkette çalıştıktan sonra aralarında çıkan o kıvılcımla ilişki yaşamaya başlayan ve evlilik kararı alan Aysun ve Taylan, düğünlerinin en güzel kısmının, sahneye ilk çıktıkları an olduğunu belirtiyorlar. Hatta Aysun bir ara müstakbel eşine heyecandan, “Aşkım lütfen elimi sıkı tut, yürüyemiyorum. Bacaklarım titriyor.” bile demiş.

Nasıl tanıştınız?

3 yıldır aynı şirkette çalışıyoruz. Aniden bir yakınlaşma oldu. Motor gezisi, konser daveti derken inanılmaz güzel vakit geçirmeye başladık.

i̇ş arkadaşlığından hayat arkadaşlığına: aysun ve taylan

Evlenme teklifi nasıl geldi?

Taylan, “Akşam yemeği için yat kiraladım. Değişiklik olsun ona göre giyinirsin” dedi. Tahmin ettim orada evlenme teklifi edeceğini. Kemancı ve kameraman da vardı ama yemek yerken eder diye düşünmüştüm. Kameraman, “Gelin köprünün altında size fotoğraf çekeyim” deyince yukarı çıktık. Birkaç pozdan sonra kameraman, “Bir de köprüye bakarken çekeyim” dedi. Bir döndüm, köprünün altında lazer ışıkla ''Benimle evlenir misin? Aysun & Taylan'' yazıyordu. Bunu beklemiyordum. Şaşırdım ve mutlu oldum. Çok değişik güzel bir andı.

i̇ş arkadaşlığından hayat arkadaşlığına: aysun ve taylan

Gecenin sonu acilde bitti. Öğlen yediğim yemekten zehirlenmiştim sanırım. Yatta bir şey yiyemedim, sallandıkça iyice midem bulandı. Taylan evlenme teklifi için diz çöktüğü an yüzüne kusmadığım için şükrediyorum. Gece orada kazasız bitti ama eve geldiğimizde fenalaştım, acile gittik. Heyecanlı ve sonu acilde biten komik bir gündü. İlerde çocuklarıma anlatacağım değişik bir hikayem oldu.

Düğün planlama süreci nasıl ilerledi, hazırlıklar ne kadar sürdü?

Planlama süreci biraz yorucu ama güzeldi. Kıbrıs'ta yaşıyoruz. İşten izin alıp ara ara süsleme, davetiye, mekan vs. ayarlamak için İstanbul'a geldik. Ama hazırlıkların büyük kısmını uzaktan hallettik. Düğün mekanı ekibi ve Zen Davet'ten Ayşegül Hanım her konuda çok yardımcı oldu. Uzaktan her şeyi çok rahat çözdük. Bize sadece son kez gidip canlı olarak her şeyi görüp onay vermesi kaldı. 2-3 aylık bir sürede harika bir sonuç elde ettik.

i̇ş arkadaşlığından hayat arkadaşlığına: aysun ve taylan

Düğününüz nerede gerçekleşti? Düğün mekanına nasıl karar verdiniz?

Hint Bahçesi’nde evlendik. Düğün mekanını Düğün.com adresinden buldum. Bir sürü yer gezdik, dolaştık. Artık umudum tükenmek üzereydi. Gidip gördüğümüz anda büyülendim. Hep kır düğünü hayal etmiştim. Hint Bahçesi bunun için en doğru yer. Doğa ile iç içe olmamız ve zeminin ahşap parke olması harikaydı. Kır düğünü istiyordum evet ama topuklu ayakkabılarla çimin üzerinde yürümek hem benim hem de misafirlerim için çok zor olacaktı ve korkuyordum. Bu nedenle zemin çok önemliydi ve ben en doğru yerdeydim. Ceylan Hanım’a (mekanın yetkilisi) daha ilk andan kanım kaynadı. İnanılmaz şeker bir insan. Bu mekanı seçmemizin en büyük nedenlerinden biri de kendisidir.

i̇ş arkadaşlığından hayat arkadaşlığına: aysun ve taylan

Sonuçtan inanılmaz memnun kaldım. Artısı var eksisi yoktu. Bize özel hazırladıkları doğal ahşap suplalar, aşçımız Avni Bey, garsonlar, Ceylan ve ekibi herkes, her şey mükemmeldi. Öyle ki garsonlar yüz ifademizden anlayıp pistte dans ederken su ve peçete uzatıyorlardı ara ara. Mekanda satış ekibinden bir arkadaş bir şey istersem diye sürekli yakınlarımda durdu. Ayakkabılarıma kadar giydirdiler canlarım benim. Bütün misafirlerimiz hala yemekleri, sunumu ve mekanı konuşuyor. Bu benim için gurur verici.

i̇ş arkadaşlığından hayat arkadaşlığına: aysun ve taylan

Hangi organizasyon firması ile çalıştınız? Organizasyonda hangi detaylar öne çıktı?

Mekanın anlaşmalı olduğu iki yer vardı ben Zen Davet'i seçtim. İyi ki seçmişim. Ayşegül Hanım da harika enerji dolu bir insan. Beraber ikimizin de çok mutlu olduğu bir iş koyduk ortaya. Genelde gelinler hep beyaz ağırlıklı, arada somon ya da pembe tonlarla sade bir süsleme istiyormuş. Ben inanılmaz zıt isteklerle gelince Ayşegül çok mutlu oldu. “Rengarenk cıvıl cıvıl, her detayı yaparken keyifle yapıyorum” dedi. Kır düğünü temasında yeşil, sarı ve mor tonların bulunduğu iç acıcı bir konsepti. Renkler ve A&T yazılı kürsü ön plandaydı.

i̇ş arkadaşlığından hayat arkadaşlığına: aysun ve taylan

Düğün fotoğraflarınızı kim çekti? Çekim gününü biraz anlatır mısınız?

Düğün fotoğrafçım İsmail Özyurt. İnanılmaz pozitif hiperaktif enerji dolu dünya tatlısı bir insan. Düğün fotoğrafçınızın kim olduğu aslında en önemli şey. Çünkü geriye sadece fotoğraflar kalacak ve o anı kiminle, nasıl paylaştığınız çok önemli. Düğün günü mekana yakın olduğundan Belgrad Ormanı'na gittik. Göl kenarında ve orman içindeki eski evin önünde fotoğraf çektirdik. Ama asıl çekimler düğünden 2 gün sonra oldu. Geniş zamanda kafamız rahatken stres ve heyecan yokken. Balat’a gittik, sokaklarda yürüdük, güldük, eğlendik. Çekimlerin en keyifli anı gün batımında Kilyos'da geçirdiğimiz anlardı. Deniz kenarında güle oynaya verdik pozlarımızı. Suya girdik koştuk. Çok özel ve güzel anlar geçirdik. İsmail'e sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştık. İyi ki onu seçmişim.

i̇ş arkadaşlığından hayat arkadaşlığına: aysun ve taylan

Gelinliği nereden aldınız? Hayalindeki gelinliğe sahip olabildin mi?

Gelinliğim tamamen el emeği göz nuru, özel tasarım. Bahar Doratlı'nın eseri. Hep ama hep balık gelinlik giymeyi hayal etmiştim. Asil, sade ve şık olmalıydı. Aklımda net bir şey yoktu. Biz ani bir kararla evlendik. Düğüne 6 ay vardı. Bu yüzden sık sık provaya gittim. Başlarda biraz sancılıydı, umutsuzluğa kapıldığım anlarda oldu ama Bahar'a ilham perisinin gelmesiyle işler değişti. Hayal ettiğimin de üzerinde bir sonuç çıktı ortaya.

i̇ş arkadaşlığından hayat arkadaşlığına: aysun ve taylan

Gelin saçı ve makyajını nerede yaptırdın? Öncesinde prova yaptınız mı?

Gelin saçımı Erhan Delen, makyajımı Gülhan Aydın yaptı. Hikaye videosu çektiriyordum ve o özel anın rahat, güzel bir ortamda olmasını istedim. Bu sebeple hazırlık aşamaları otel odasında geçti. Önceden prova yapmadım. Çünkü Erhan Bey ortaya koyduğu işiyle, özverili çalışmasıyla kariyer ve vizyon sahibi bir insan. Gülhan Hanım da aynı şekilde. İkisine de o kadar güveniyordum ki prova yapma gereği duymadım. Sonuçta beklediğim gibiydi. Bütün gece gönlümce eğlendim; ne saçım bozuldu ne makyajım.

i̇ş arkadaşlığından hayat arkadaşlığına: aysun ve taylan

Damatlığı nereden aldınız?

Damatlığı gelinlikçimin anlaşmalı olduğu Torres firmasından aldık. Rahat ve güzel kesimi vardı. Eşim çok memnun kaldı.

Davetiye ve nikah şekeri seçiminizi nasıl yaptınız?

Bunu da Düğün.com'dan buldum. Barok Bonbon Davetiye ile anlaştık. Özel tasarımları ve çeşitlilik fazlaydı. Tercihimi ahşap oymalı düğün davetiyesi ve ahşap at arabası süslemeli lavanta kokulu nikah şekerinden yana kullandım.

i̇ş arkadaşlığından hayat arkadaşlığına: aysun ve taylan

Davetiye sözünüz neydi?

Sıradan sıkıcı sözlere yer vermek istemedik. Özel tasarım bir yazıyla ''Gelin evliliğimizi kutlayalım'' yazdırdık.

Dans kursuna gittiğiniz mi? İlk dans parçanız hangisiydi?

Dans kursuna gitmek istedik ama maalesef vaktimiz olmadı. 6 ay kısa bir zamandı ve planlayıp yapılacak çok işimiz vardı. O anın büyüsüyle müziğe bıraktık kendimizi. Ed Sheeran’dan ''Thinking Out Loud''u bizim için anlamlı ve özel olduğu için ilk dans şarkımız olarak seçtik.

i̇ş arkadaşlığından hayat arkadaşlığına: aysun ve taylan

Düğün günü başınıza gelen komik bir olay oldu mu?

Evet!! Belgrad’da fotoğraf çekimindeyken ablam az kalsın beni düşürüyordu. Çimlere topuğu girdi ve refleks olarak bana tutundu. Ucuz atlattık ama komik bir andı. Sonrasında bayağı güldük.

Düğününüzün en güzel anı neydi?

Sahneye ilk çıkışımızı ve ilk dansımızı unutamıyorum. “Hazır mısınız, sizi sahneye alalım” dedikleri an inanılmaz bir heyecan sardı beni, ayaklarım titremeye başladı. Kalbim yerinden çıkacak gibiydi. Hayatımda hiç o kadar heyecanlanmamıştım. “Aşkım lütfen elimi sıkı tut, yürüyemiyorum. Bacaklarım titriyor, düşeceğim sanırım” dediğimi hatırlıyorum. O anlar benim için en güzel anlardı. Tabii nikah anında, herkesin önünde verdiğimiz sonsuzluk yemini de öyle.

Düğününüzün en duygusal anı neydi?

Nikah anı en duygusal andı. Memurun ağızından çıkan her kelime beni daha da sabırsızlandırdı. O mühim soruyu sorduğu an gözlerim doldu ve '' Sonsuza kadar eveeeettt'' diyerek attım heyecanımı üzerimdem. Ağlamamak için zor duruyordum gerçekten.

i̇ş arkadaşlığından hayat arkadaşlığına: aysun ve taylan

Balayınızı nerede yaptınız?

Endonezya Bali’de yaptık. Tam 15 gün insanlarıyla ve doğasıyla naturel bir ülke. Herkes gidip görmeli.

Düğün.com çiftlerine neler tavsiye edersiniz?

Kesinlikle her anının tadını çıkarın. Stres yapmayın heyecanınızı yaşayın. Organizatörlerinizi gerçekten iyi seçin, sizden biri olmaları çok önemli. Özellikle fotoğrafçınızı iyi seçin. Her şey bittiğinde geriye sadece üç beş anı karesi kalacak. En özel anınızı ölümsüz hale getiren fotoğraflar çok önemli.

Düğüne hazırlık sürecini kolaylaştırmak için düğün firmalarının çiftlere nasıl yaklaşmalarını önerirsiniz?

Gelinin ne istediğini tamamıyla anlamaları ve işlerini kolaylaştıracak şekilde yaklaşımda bulunmaları.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

0 Yorum