Ayakları Yerden Kesen Bir Teklif: Duygu ve Evren

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:55 dakika

21.03.2024

Elime bir MP3 çalar tutuşturdu. Yaşar’dan “Gel Benimle”yi duyuyorum ama Yaşar söylemiyor. En yakın arkadaşımla bir stüdyo kiralayıp günlerce çalışmış!

“Ben bağımsız denetçi, kendisi müşteri yani…”

Duygu: Yaklaşık 9 yıldır bağımsız bir denetim şirketinde çalışıyorum. Denetçisi olduğum şirketlerden birinde, uzun ve zorlu bir projeye başlıyorum. Söz konusu projede çalışmak üzere 11 yıldır Amerika’da ikamet eden damat adayımızı Türkiye’ye getiriyorlar. Ben bağımsız denetçi, kendisi müşteri yani… Hikaye temelde böyle başlıyor. Çok uzun süre yan yana çalışmamız ve projenin başlarında ilgisini fark etmiş olmama rağmen, beni kahve içmek için kandırması neredeyse bir yıl sürdü. Sonrası, bir kahve, bir kahve daha, bir yemek, evlenme teklifi ve düğün…

Düğün günü gelin ve damadın
hazırlıkları

Gel benimle çok çok uzaklara...

Duygu: İlişkimizin başlamasından sonra, her gün denetçi şüpheciliği ile gelmesini beklediğim evlilik teklifi, Peri Bacaları'nda yerden çok yüksekte bir balonda geldi. Elime bir mp3 çalar tutuşturdu Evren. Yaşar’dan “Gel Benimle”yi duyuyorum ama Yaşar söylemiyor. En yakın arkadaşımla bir stüdyo kiralayıp günlerce çalışmış, hep merak ediyordum dedim ya, gözlerimden yaşlar geldi. Yüzük çıktı ortaya, balondaki herkes biliyormuş zaten. Alkış ve heyecan! Bu duygusallığa bir de aşağı atılma endişesi eklenince “Evet!” dedim. Sürpriz olan şarkıydı, çok dinlemeyi tercih etmediği bir tarzda bir şarkıyı söyleme çabasıydı… Ben gülmeyi beklerken ağladım…

Gelin ve damadın arabada ve mekanda
çekilmiş düğün fotoğrafları

Hazırlıklar başlasın!

Bir buçuk yıllık tanışma ve birkaç aylık ilişkinin akabinde yüzüğü balonda Ocak 2013’te aldım… Hazırlıklara Mayıs gibi başladım. Gelinlik, düğün mekanı, ev dekorasyonu ve balayı araştırması yaklaşık 3 ay sürdü… Şuan Çengelköy’de yaşıyoruz. Evi tamamen baştan yaptık diyebilirim… Çokça tadilat ve değişiklik oldu. Ev ile ilgili bir şeyler seçmek, sanırım bu hazırlık sürecinde en keyiflisiydi. Azıcık modaya olan düşkünlüğümden bir de gelinlik seçmek tabii!

Gelin arabası ile romantik gelin ve
damat pozları

"Adile Sultan Sarayı'nda karar kıldık"

İkimiz de denizi çok seviyoruz. Düğün mekanının denize bakmasını istiyorduk. Bu kriter ile iki mekan arasında kalmıştık aslında; ama bir tanesi gürültü ile ilgili yasaklar sebebi ile organizasyonun hiçbir kısmının dışarıda yapılmasını istemiyordu. Bir de nikahın yapılacağı alana gelirken gelin-damat yürüme yolunun uzun olmasını istiyordum. Böylesi daha büyülü oluyor… Dolayısıyla Adile Sultan Sarayı'nda karar kıldık. Nikaha gelirken uzunca bir yoldan yürüyorsunuz. O an size kalan en güzel an! Videoyu izlerken o anı yeniden yaşadım.

Gelin ve damadın düğün pozları

"Düğünden çok parti gibiydi"

En önemsediğim konu müzikti sanırım. Sevdiğim herkesi alıp dışarı çıkmışım gibi hissedebileceğim ve bir düğünden çok parti gibi geçmesini istediğim bir geceydi. Öyle de oldu. Gece 03.00’e dek herkes ayakları şişene kadar oynadı! Yine düğün gecesi için taze meyvelerle yapılmış ama hiç masum olmayan içecekler hazırlatmıştık. Çok lezzetli ve keyifli etkilerle konuklarımı biraz sarhoş etmiş olabilirim ama kimse şikayet etmedi. Bir de düğün fotoğraflarımız çok önemliydi bizim için ve Dugun-fotofrafcisi.com ekibiyle çalıştık.

Modern ve eğlenceli parti gibi
düğünler

Düğün konsepti: Mor

Davetiye kendi tasarımımdı; dolayısıyla hiç dolaşmadım. Kadıköy’de bir dükkana girdim ve kafamdaki davetiyeyi anlattım. Aynısını yaptılar. Nikah şekerlerimiz ise erkekler için kadife lavanta keseleri, kadınlar için kristal taşlı parfüm şişeleriydi. Düğünümün mor bir konsepti vardı; bu sebeple hepsinin benzer yanı mor ve tonları olmalarıydı.

Balonlarla çekilmiş gelin dış çekim
düğün fotoğrafları

Düğün.com Gelinleri'ne tavsiye!

Düğün günü altın kesesini unutmuşum… Organizasyon şirketi hızlıca bir şeyler yaptı ama gelinliğimle uyumlu olan kese daha sonra geldi.

Ben en başından beri düğün ve detayları konusunda çok detaylı listeler yaptım, dolayısıyla çok ufak detayları bile notalarıma yazmıştım. Gelinlere, düğünden birkaç ay öncesinden başlamak üzere küçük bir defter ile yaşamaya başlamalarını öneriyorum. Bu şekilde çok önemli bir detayı atlamayacaklarına inanıyorum.

Gelinin özel anlarının pozlandığı
düğün fotoğrafları

"Anneannem çok mutlu oldu"

İlk dans parçamız; evlenme teklifi aldığım parçaydı. Düğünde 10. Yıl Marşı’nı çaldık. Anneannem çok mutlu oldu! DJ olarak Serkan Erdiril ile çalıştık ve çok memnun kaldık. Kendisini de mutlaka tavsiye ediyoruz.

"Gelini öpebilir miyim?"

Nikah esnasında Evren, nikah memuru bizimle selamlaştıktan ama henüz bize nikaha ilişkin sorularını sormadan önce, “Gelini öpebilir miyim?” dedi. Şahitlerimiz ve konukları güldürdü. Heyecanlı!

Nikah anına özel imza ve sonrasının
fotoğraflanması

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

SEMA SEKLA

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Çocugu koşturmuşsun mutluluğu kapmışsın, bir ömür boyu mutluluklar :))


ŞENNUR KILIÇ

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Tam istediğim bir düğün parti gibi mutluluklar