Yaşama Dair Ne Varsa Her Anında Birlikte Olmaya Karar Verdiler: Tuğçe ve Efe!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

6:57 dakika

21.03.2024

Çok kısa sürede muhteşem bir düğünle evlenen Tuğçe ve Efe, kusursuz düğünün sırrını veriyorlar: "Gözlerinin içi gülen bir gelin ve damat, eğlenceli misafirler ve arka planda işin uzmanı insanlar varsa düğün gününüzün mükemmel olmaması im-kan-sız! "

Tuğçe ve Efe nasıl tanıştınız?

Biz aslında ortaokul arkadaşıyız. Her ne kadar mezun olduktan sonra hiç görüşmesek de o kadar çok ortak arkadaşımız ve anımız var ki sanki doğduğumuzdan beri birlikte gibiyiz. O zamanlarda birbirimizin hayat arkadaşı olacağımız aklımızın ucundan bile geçmezdi. Bazen ayrı geçirdiğimiz yıllara acısak da bugünkü mutluluğumuzu düşündükçe şükrediyoruz. Bu durum kesinlikle birbirimizin kıymetini daha iyi bilmemizi sağlıyor.

yaşama dair ne varsa her anında birlikte olmaya karar verdiler: tuğçe ve efe!

Peki, evlenme teklifi nasıl geldi?

Tarihlerden 29 Mart 2015, bir pazar sabahıydı. Arkadaşlarımızla kahvaltıya çıkmıştık. Evlilik teklifi beklediğim günlerdi ama bunu açıkçası şık bir yemekte bekliyordum. Bu yüzden kahvaltı sırasında şüphelendiğim hiçbir şey olmamıştı.

Dedim ya biz ortaokul arkadaşıyız, tesadüfen de kahvaltı mekanı olarak okulumuza çok yakın bir yer seçilmişti. Kahvaltımız bittikten sonra Efe ve arkadaşlarımız okulumuza uğramak istediler. Boş verin gitmeyelim, nasılsa kapalıdır dediysem de arkadaşlarımız okul sıralarında fotoğraf çekilmek, eski günleri yâd etmek için ısrar ettiler ve beni okula götürdüler.

Hala bir şeyler döndüğünü anlamıyordum! Sonra okulumuzun merdivenlerinden çıkarken bir anda Efe ile ikimizin şarkısı John Legend – All of Me çalmaya başladı. Artık yerlere saçılmış gül yaprakları ve özenle dizilmiş mumları görüyordum. Yüreğim ağzıma gelmişken bir anda sağdan soldan konfetiler patlamaya ve kapılardan sevdiğim onlarca arkadaşım çıkmaya başlamıştı.

Ben şaşkınlıktan ne olduğunu anlamaya çalışırken kafama prenses tacı takılıyor, kollarıma gül buketi tutuşturuluyordu. Arkadaşlarımın bazıları ellerinde, Not: Bu bir evlilik teklifidir! yazılı kocaman bir pankartla bana bakıyor, Efe de karşımda diz çökmüş elinde tektaş yüzükle bana evlenme teklifi ediyordu.

Kalbim yerinden çıkıyormuş gibi hissetmiştim, tabii ki hemen kabul ettim! Efe bu organizasyon için haftalarca uğraşmış, okul müdürümüz, okuldaki ses teknisyeni, onlarca arkadaşımız, herkesi sevgisine aşkına ikna edip bu rüya gibi günü hazırlamış. Ömrüm boyunca unutmayacağım. En büyük iyikimsin…

yaşama dair ne varsa her anında birlikte olmaya karar verdiler: tuğçe ve efe!

Tekliften sonra düğün planlama süreci nasıl ilerledi, hazırlıklar ne kadar sürdü?

Evlilik teklifi aldıktan 1,5 ay sonra mayıs ayında evde aile arasında nişan yaptık. Nişandan 1 ay sonra da güzel bir eylül düğünü ve kına gecesi için kolları sıvamaya başladık. Önümüzde sadece 3 ay vardı ve yapılacak çok iş vardı! Ama sistemli bir şekilde yol alındığında her şey hallediliyor.

Temmuz başında gelinlik ve damatlık provalarımız başlamıştı, Ağustos ortasında davetiyelerin dağıtımı bitmişti. Düğünümüzden 3 gün önce 100 kişilik çok eğlenceli bir kına gecesi yaptık. Akşamları iş çıkışında dans kursuna bile gittik. Yani siz yeter ki panik yapmadan her şeyi halledebileceğinize inanın ve harekete geçin! Bir de işinizi bizim gibi profesyonellere bırakırsanız çok daha rahat ve stressiz olursunuz.

yaşama dair ne varsa her anında birlikte olmaya karar verdiler: tuğçe ve efe!

Nerede evlendiniz? Düğün mekanına nasıl karar verdiniz?

Wyndham Grand İzmir Özdilek’te evlendik. En başından beri aklımızda olan tek seçenek otel düğünüydü. İletişim halinde olacağımız, birlikte çalışacağımız, hayatımızın en mutlu günü için yola çıkacağımız insanların gerçekten profesyonel olması gerekiyordu.

Ayrıca 2 adet hazırlık odası, düğün bitiminde geceyi geçireceğimiz muhteşem, deniz manzaralı bir oda, harika bir kahvaltı ve İzmir’in en iyi 5 yıldızlı otellerinden biri olmasının getirdiği müthiş hizmet de kararımızı etkiledi.

Verdiğimiz bu karardan da son derece memnun kaldık. Hem çift olarak biz beklentilerimizin karşılığını aldık, hem de davetlilerimizden aldığımız duyumlardan da ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı anladık. Wyndham kalitesi ve düğünümüz ile ilgilenen Zeynep Yılmaz Hanım’ın profesyonelliği birleşince ortaya böyle iyi sonuçlar çıkıyor.

yaşama dair ne varsa her anında birlikte olmaya karar verdiler: tuğçe ve efe!

Bir organizasyon firmasıyla çalıştınız mı? Organizasyonda hangi detaylar öne çıktı?

Özellikle otel düğünü yapıyorsanız bir organizasyon firmasıyla çalışmanız şart. Çünkü bu tarz 5 yıldızlı otellerin hemen hemen hepsi sadece sizin olmazsa olmaz hizmetlerinizi karşılıyor. Bunların arasında konaklama, etkinlik mekanı, yemekler ve servis hizmetleri var.

Bunların haricinde elbette en mutlu gününüzü gerçek bir rüyaya dönüştürmek için farklı hizmetlere ihtiyacınız oluyor. Çiçek, süsleme, masa düzeni, güzel, eğlenceli bir orkestra ve profesyonel fotoğraf çekimi. Bunlar olmadan bir düğün olamaz diye düşündük ve bu ihtiyaçlarımıza cevap bulmak amacıyla soluğu My Wedding House’da aldık.

Sahibi Zeynep Acar işinin ehli, birçok organizasyon gerçekleştirmiş, bıcır bıcır, hayat dolu, enerjisini ve pozitifliğini size hemen geçiren biri. Bizimle saatlerce hatta günlerce ilgilenip en şık süslemeleri, en iyi fotoğraf firmasını ve en eğlenceli orkestrayı ayarlayarak her şeyin eksiksiz ve güzel olmasını sağladı. Daha da güzeli; bizim aklımızdan geçen her şeyi, düğün gecemize yansıtarak hayallerimizi gerçeğe dönüştürdü.

yaşama dair ne varsa her anında birlikte olmaya karar verdiler: tuğçe ve efe!

Düğün fotoğraflarınızı kim çekti? Çekim gününü biraz anlatır mısınız?

Photography by Metin Tunç! Metin Abi tam bir profesyonel. Kalabalık bir ekiple sabahın erken saatlerinde hazırlandığımız güzellik merkezine gelerek, gecenin sonuna kadar bizimle oldu ve sayesinde çok eğlenceli vakit geçirdik.

Düğünümüz havuzbaşında olduğu için drone çekimleri de yapıldı. Bizim için iyi fotoğraflar ve düğün videosundan ziyade düğün klibi de olmazsa olmazlar arasındaydı. Tüm düğünün (kuaförden, gelin almaya, dış çekimden düğüne kadar) özeti niteliğinde olan 4 dakikalık düğün klibimiz elimize kalan en güzel ve hoş hatıralardan biriydi.

yaşama dair ne varsa her anında birlikte olmaya karar verdiler: tuğçe ve efe!

Gelinliği ve damatlığı nereden aldınız? Aklınızdaki modele sahip olabildiniz mi?

Gelinliğim, Alsancak’ta moda evi olan Yiğit Eryendi tarafından dikildi. Kendisinin yaratıcılığı, enerjisi, güler yüzü ve samimiyeti prova günlerimin çok keyifli ve eğlenceli geçmesini sağladı. Sonuçta da hayallerimdeki gibi bir gelinliğe sahip oldum. 4 provada gelinliğim bitmişti ve gelinliğimi giydirmek için düğün günümün sabahı bir elemanını gönderdi. İyi ki onu tercih etmişim.

Damatlığı da Yiğit Eryendi dikti. Eşim kendisi için özel dikilen damatlığının içinde çok yakışıklı görünüyordu.

yaşama dair ne varsa her anında birlikte olmaya karar verdiler: tuğçe ve efe!

Gelin saçı ve makyajını nerede yaptırdın? Öncesinde prova yaptınız mı?

Saç konusunda hiçbir zaman kendisinden vazgeçemediğim, sanatına ve profesyonelliğine gözüm kapalı yıllardır güvendiğim Serdar Tekin’i tercih ettim. Bence düğün günü saç ve makyaj işi asla riske atılamaz. Bu yüzden bildiğim ve güvendiğim insanlarla çalıştım. Makyaj için de Midsummer Beauty’den profesyonel makyöz olan Ege Tanrısever ile çalıştım. Çok eğlenceli bir hazırlık süreci geçirdik. Düğün günümden önce gerek cilt bakımı, gerek manikür pedikür için de yine Midsummer Beauty’yi tercih ettim.

Saç ve makyaj provası elbette yapıldı, çünkü saçım için nasıl bir model daha güzel olur, makyajım için hangi tonları kullanmalıyız karar gerekiyordu. Her şeye karar verildikten sonra düğün günümde kuaförüm Serdar Tekin ve ekibini de Midsummer’a davet ettik ve sonuç: Her şey tam istediğim gibiydi!

yaşama dair ne varsa her anında birlikte olmaya karar verdiler: tuğçe ve efe!

Dans kursuna gittiğiniz mi? İlk dans parçanız hangisiydi?

Dans kursuna gittik çünkü en önemli gecemiz için farklı figürler öğrenmek, kursa giderek birlikte eğlenceli vakit geçirmek istedik. Bu kararımızdan da çok mutlu olduk. Dans kursunu herkese tavsiye ediyoruz. İlk dans için figürler öğrenirken hem çok eğlenebilir hem de düğün stresini birkaç saatliğine unutabilirsiniz.

İlk dans parçamız; hayatımızın özeti olan şarkıydı: John Legend’dan All of Me! Dans dersi aldığımız Oğulcan Aksoy da fonda bu şarkı eşliğinde bize hoş figürler öğretti. Hayat felsefesi pozitif enerji üzerine kurulu olan Oğulcan Hocamıza bu vesileyle tekrar teşekkür ediyoruz.

yaşama dair ne varsa her anında birlikte olmaya karar verdiler: tuğçe ve efe!

Düğün günü başınıza gelen komik bir olay oldu mu?

Düğün günümüz genel anlamda çok eğlenceli olduğu için tek bir anıyla anlatmak mümkün değil. Ama sanıyorum sonrasında videoları izlediğimizde en çok güldüğümüz şeylerden bir tanesi eşimin düğün başlangıcında yaptığı güzel ve duygusal konuşmanın ardından, mikrofon bir anda bana verilince heyecandan ne söyleyeceğimi unutup, tüm misafirlerin önünde gülmekten konuşamayıp, “Eşime katılıyorum” dememdi.

Düğününüzün en güzel anı neydi?

Düğünümüzün her anı, her saniyesi, her dakikası ayrı güzeldi ama tek bir tercih yapmam gerekiyorsa o da düğün sırasında orkestranın beni çağırıp elime mikrofonu verdiği ve eşimle birlikte misafirlerimize Pervaneler şarkısını el ele söylediğimiz andı diyebilirim.

Bunun yanı sıra gelin alma sırasında gelen davul zurnacılarla birlikte eğlenmemiz, dış mekan çekimlerinde kahkahalara boğulmamız, nikahımızın kıyılma anının büyüsü, düğün başlangıcında eşimin yaptığı duygusal konuşma… Hangi birini sayabilirim bilemiyorum. Hayatımızın en mutlu en eğlenceli günüydü…

Düğününüzün en duygusal anı neydi?

Gelin alma sırasında evde babamın kırmızı kuşağımı taktığı “Öp babanın elini” dediği an… Hala düğün videosunda o bölümü izleyemiyorum. Gerçekten çok duygusal bir andı.

yaşama dair ne varsa her anında birlikte olmaya karar verdiler: tuğçe ve efe!

Balayınızı nerede yaptınız?

Biz düğün yorgunluğunun ancak deniz, güneş, kum tatili yaparak atılabileceğini düşünen çiftlerdendik. Tercihimizi Antalya’da Titanic Deluxe Hotel Belek’ten yana kullandık. Aylardan eylül olması itibariyle de kesinlikle doğru bir tercih yapmışız, balayı çiftlerine öneririz.

Düğün.com Çiftlerine neler tavsiye edersiniz?

Hiçbir şekilde panik yapmadan, sistemli bir şekilde, işinin ehli insanlarla çalıştığınızdan emin olarak hazırlanın. Sonuçta bu gün hayatınızın en mutlu günü ve istediğiniz gibi keyifle geçirmek sadece sizin elinizde. Küçük aksilikleri kafanıza takıp en mutlu gününüzü kendinize zehir etmeyin.

Sonucunda her şey olacağına varıyor ve emin olun sizin aksilik olarak gördüğünüz şeyleri misafirleriniz fark etmiyor bile. Unutmayın: Gözlerinin içi gülen bir gelin ve damat, eğlenceli misafirleriniz ve arka planda işin uzmanı insanlar varsa düğün gününüzün mükemmel olmaması im-kan-sız!

Düğün firmalarına hazırlıklar sırasında çiftlere nasıl yaklaşmalarını önerirsiniz?

Düğüne hazırlık sürecinde özellikle gelinlerin kafası çok karışık oluyor. Öncelikle firmaların çiftlerdeki bu panik ve heyecanı anlayıp, onların isteklerini ve hayallerini gerçekleştirme konusunda en az onlar kadar hevesli olmaları gerekli.

Panik ve stres yaşadıklarını hissettikleri anda “Arkanızda biz varız” güvenini vermeliler. Firmaların çiftleri çok iyi analiz edip, nelerden hoşlanabilecekleri konusunda iyi kararlar vermeleri önemli. Çiftlerin davetli portföyünü de iyi anlayıp ona göre seçenekler sunmaları gerekiyor.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

Tolga

Düğün Tarihi: 03.09.2017


Hikayeniz bizim hikayemize çok benziyor. Bizde lise den tanışıyoruz. Hatta sadece bakışıyorduk. Ama kise bittikten sonra birlikte olmaya başladık. Sonumuz da insallah sizin gibi olur. Şuan sadece nişanlıyız