Bursa Düğün Mekanı Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:33 dakika

05.10.2022

Bursa'da evlenmek isteyen çiftler burada mı? Sizin sizin için kır düğünleri, otel düğünleri, düğün salonları gibi seçeneklerin fiyatlarını araştırdık. İşte Bursa düğün mekanları fiyatları!

bursa düğün mekanı fiyatları

Bursa Düğün Mekanlarının Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Bursa’da evlenecek ve düğün bütçesini en iyi şekilde kullanmak isteyen çiftlerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar var:

  • Bunların en başında düğünün yapılacağı mevsim geliyor. Kışın yapılan düğünler yaz mevsiminde yapılanlara göre her zaman daha uygun fiyatlı oluyor.

  • Düğün yapacağın tarih de fiyatı etkileyen faktörlerin başında geliyor. Hafta içi yapılan düğünler hafta sonu düzenlenenlere göre daha indirimli oluyor. Ayrıca gündüz saatlerindeki etkinliklerle akşam yapılanlar arasında da fiyat farkları görülebiliyor.

  • Bursa düğün mekanlarının çiftlere sunduğu kokteyl ve yemekli menü seçenekleri bulunuyor. Kokteyl, yemek menülerin neredeyse yarı fiyatına gelebiliyor. Yemekli bir düğün yapacaksanız da menünün içeriğine göre size bir fiyat veriyorlar. Mesela beyaz etin sunulacağı menülerde kırmızı etli olanlara göre daha uygun rakamlar talep ediliyor.

  • Düğün mekanıyla anlaşmaya gittiğinde davetli sayısını soruyorlar ve kişi başı fiyatla davetli sayısını çarpıp ona göre bir toplam rakam çıkarıyorlar. Mekanlarda genelde davetli sayısı artıkça kişi başı fiyat düşüyor.

  • Düğün mekanları çiftlere genelde standart bir düğün paketi sunuyor. Bu düğün paketinin dışında ekstra olarak istediğiniz her hizmet için size bir ücretlendirme yapıyorlar. Bazen süslemelerde istediğin şamdan modeline göre bile fiyat farkları olabiliyor.

bursa düğün mekanı fiyatları

Bursa Kır Düğünü Fiyatları

Bursa kır düğünü mekanları kapasite açısından şehirdeki diğer mekanlara göre daha fazla. Kapasite, yemekli düğünlerde 150 ile 1.200 arasında değişirken bu rakam kokteyl düğünlerde 300 ile 2.000 aralığında.

Bursa kır düğünü fiyatları standart yemekli paketlerde 100 TL'nin altında. Bu fiyatların KDV dahil standart paketlere ait ortalama fiyatlar olduğunu ve ekstra hizmetlerle orantılı olarak artacağını unutma.

Bursa kır düğünü

Bu kır düğünü fikirleri çok hoşunuza gidecek: Kır Düğünü Yapacaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Bursa Otel Düğünü Fiyatları

Bursa otelleri, diğer şehirlerde de olduğu gibi kapasite açısından açık ve kapalı alanlarına göre, yemekli ve kokteyl düğünlere göre farklı performanslar sunuyor.

Yemekli düğünlerde 800 kişiye kadar, kokteyllerde ise 1.500 kişiye kadar davetli ağırlayabileceğin mekanlar mevcut. Çok kalabalık bir düğün olacaksa açık alanda bir kokteyl organizasyonu yapmanı öneririz.

Bursa otel düğün fiyatları, standart yemekli paketlerde 100 - 200 TL arasında.

Bursa otel düğünü

Bursa Kulüp ve Davet Alanı Fiyatları

Bursa'daki kulüp ve davet alanları, yemekli düğünlerde ortalama 50-700, kokteyl düğünlerde ise 150-1.500 davetli kapasitesine sahip. Farklı sayılardaki davetli kapasitesi için bu aralıklarda mekanlar bulabilirsin.

Yemekli düğünlerde kişi başı standart fiyatlar 100 TL'nin altında. Elbette bu fiyatlar KDV dahil ortalama fiyatlar, beklenti ve hizmet çeşitliliği arttıkça fiyatlar da artacaktır.

Bursa Kulüp ve Davet

Bursa Düğün Salonu Fiyatları

Bursa düğün salonları kapasite olarak farklı kategorilere ayrılsa da 1.000 kişiye kadar misafir ağırlayabileceğin düğün salonları mevcut.

Düğün salonları sistemi gereği, kişi sınırlandırması yapılmayan mekanlar. Kapasite neyse o kadar davetli çağırabilirsin. Çünkü toplam bir salon fiyatı ödüyorsun.

Bursa düğün salonları fiyatları diğer düğün mekanlarının aksine kişi başı fiyat değil, genellikle toplam üzerinden ilerliyor. Ortalama fiyatlar ise 3.000 - 5.000 TL aralığında değişiyor.

Bursa düğün salonları

”Keşke bu mekanlarda da fotoğraf çektirseydim” dememek için: Bursa’da Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

Bursa Düğün Mekanları

Bursa’da düğün salonlarından kır bahçelerine kadar birçok türde mekan bulunuyor. Yani her tarzda çifte hitap eden bir Bursa düğün mekanı listesi mevcut. Bunlardan bir kısmını fikir vermesi açısından paylaşmak istiyoruz. Hoşuna giden bir mekan olursa iletişime geçmeyi ve fiyat teklifi almayı unutma!.

1- Kasaba Garden Kır Bahçesi

Bursa kır düğünü mekanlarından Kasaba Garden da Nilüfer’de yer alıyor. Bursa’nın yeşilini en güzel şekilde kullanıp doğayla iç içe bir düğün mekanı yaratmışlar.

Ayrıca burada havuz başında da düğün yapılabiliyor. 500 kişilik kapasitesi olan mekanın yemekli menü fiyatları ise kişi başı 200 - 350 TL’den başlıyor.

Kasaba Garden Kır Bahçesi

2- Taçmahal Balo ve Toplantı Sarayı

Taçmahal Düğün Salonu Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yer alıyor. Mekan; zengin menüleri, farklı mimarisi ve şık süslemeleriyle ön plana çıkıyor.

Burada 250 kişiden 1.100 kişiye kadar yemekli ve yemeksiz organizasyonlar düzenleniyor. Menü fiyatları da kişi başı 100-200 TL’den başlıyor.

Tacmahal Düğün Salonu


Taçmahal’i detaylı incelediğimiz yazımızı da buraya bırakalım: Bursa’da Saray Gibi Bir Düğün Mekanı: Taçmahal

3- Montania Special Class Hotel

Bursa düğün otellerinden biri olan Montania, Mudanya sahilindeki 165 yıllık bir tren istasyonunda yer alıyor. Aynı zamanda ‘Ortadoğu'nun En İyi Klasik Butik Oteli’ ödülüne sahip bir mekan.

Mistik bir atmosfere sahip olan bu mekanda düğün yapmak isterseniz, fiyatlar kişi başı 500-750 TL’den başlıyor.

Montania Special Class Hotel

4- Sheraton Bursa Hotel

Bursa'da otel düğünü yapmak istersen Sheraton Bursa Hotel'i düşünebilirsin. Açık ve kapalı alan seçenekleri bulunan mekanın kapalı alanında 750, açık alanında ise 2.000 kişiye kadar davetli ağırlayabilirsin.

Mekanda kişi başı fiyatları 750 - 1.000 TL'den başlıyor.

Sheraton Bursa Hotel

5- Merinos Kır Bahçesi

Osmangazi'de yer alan Göl Park, Bursa'da düğün yapabileceğin sosyal tesisler arasında yer alıyor. 750 kişiye kadar davetli ağırlanabilen mekana ulaşım ise oldukça kolay. 75-100 araçlık otoparkı da bulunan mekanda yemekli düğün fiyatları 100-200 TL'den başlıyor.

Göl Park

6- Merinos Davet

Osmangazi'de yer alan Merinos Davet, açık ve kapalı 5 farklı alan seçeneğine sahip. 2.000-3.000 kişiye kadar çıkan davetli kapasitesiyle kalabalık davetler için de ideal.

500-750 araçlık otoparkı da bulunan mekanda geniş yemekli menü seçenekleri arasından seçim yapabilirsin. Mekanın yemekli düğün fiyatları 200 - 350 TL'den başlıyor.

Merinos Davet

7- Majestic Exclusive

Nilüfer'de konumlanan Majestic Exclusive, 15 yılı aşkın süredir pek çok çiftin özel günlerine eşlik eden bir mekan.

Şehir manzaralı ferah salonunda 1.000 kişiye kadar davetli ağırlanabilen mekanda yemekli organizasyonlar için minimum kişi başı fiyatlar 100 - 200 TL arasında.

Merinos Davet


Düğün mekanını hem bütçene uygun hem de içine sinecek şekilde seçmek istiyorsun. Ancak mekan seçimi için çok geç kalmamanı öneriyoruz. Çiftler 1 sene öncesinden firmalarla iletişime geçip düğün tarihlerini alıyorlar. İstediğin tarihte düğün yapabilmek için elini çabuk tutmalısın!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Bursa'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

Bursa'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Bursa Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları ve 10 Düğün Fotoğrafçısı Önerisi

Bursa'da Düğün Organizasyon Fiyatları

Bursa Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Dilara Bayrak

Düğün Tarihi: 14.10.2014


hepsinin arasında kır düğününü tek geçerim


mercan çiçekçi

Düğün Tarihi: 09.10.2014


bursa da düğün mekanı seçerken muhakkak yeşil coğrafyasından faydalanın derim. sonsuz yeşile bakarken hem en mutlu hem en huzurlu olacaksınız :)