Bursa Düğün Mekanı Fiyatları

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 2:58 DK

08.02.2019

Bursa düğün mekanları hakkında en çok merak ettiğiniz şeyin fiyatlar olduğunu tahmin ediyorum. Beğendiğiniz mekanlarla iletişime geçip fiyatı netleştirmek size düşüyor ama sizin sizin için kır düğünleri, otel düğünleri, düğün salonları gibi seçeneklerin fiyatlarını araştırdım. İşte Bursa düğün mekanları fiyatları!

Düğün mekanı fiyatlarını belirleyen faktörler

 • Düğün yapacağınız mevsim: Düğün sezonu diye anılan bahar ve yaz aylarında mı, yoksa kışın düğün yoğunluğunun azaldığı bir dönemde mi evleneceksiniz?

 • Düğün yapacağınız gün: En çok tercih edilen cumartesi akşamı mı, yoksa daha az tercih edilen günlerde mi düğün yapacaksınız? Cuma ve pazar akşamları hatta hafta içleri daha az tercih edildiği için bütçenizi rahatlatacaktır.

 • Düğün yapacağınız saat aralığı: Unutmayın gündüz düğünleri her zaman akşam düğünlerine göre çok daha ekonomik olur, çünkü çok fazla talep yoktur. İlkbaharda bir kır düğünü yapacaksanız öğleden sonrayı tercih edebilirsiniz. Kır düğünlerine gündüz saatleri çok yakışır.

 • Davetli sayınız: Kişi başı fiyat uygulayan mekanları düşünecek olursa elbette davetli sayınız fiyatı belirleyecek en önemli faktörlerden biridir. Ama şunu da unutmayın mekanlar, davetli sayısı arttıkça kişi başına düşen fiyatta indirime gidebiliyor.

 • Düğün menüsü: Menüde beyaz et mi kırmızı et mi ikram edeceğiniz, deniz ürünleri kullanıp kullanmayacağınız, mevsiminin dışında yiyecekler tercih edip etmeyeceğiniz fiyatı belirler.

 • İçecek ikramı: Limitli - limitsiz, alkollü - alkolsüz içecek tercihiniz fiyatta oynama yapacaktır.

 • Dışarıdan alınan hizmetler: Düğün mekanının anlaşmalı olduğu organizasyon, fotoğraf, video gibi hizmetler veren firmaların bütçeleri.

Bursa kır düğünü fiyatları

 • Davetli kapasitesi: Bursa kır düğünü mekanları kapasite açısından şehirdeki diğer mekanların kapasitelerine göre daha fazla. Kapasite yemekli düğünlerde 150 ile 1200 arasında değişirken bu rakam kokteyl düğünlerde 300 ile 2000 aralığında değişiyor.

 • Kişi başı ortalama fiyat: Bursa kır düğünü fiyatları standart yemekli paketlerde 35 TL - 70 TL, standart kokteyl paketlerde ise 14 TL - 45 TL aralığında seyrediyor. Bu fiyatların KDV dahil standart paketlere ait ortalama fiyatlar olduğunu ve artan beklentilerle orantılı olarak artacağını unutmayın.

 • Fiyata dahil olan hizmetler: Video ve fotoğraf dışında yemek ya da kokteyl menüsü, içecekler, süsleme, düğün pastası ve müzik fiyata dahil olan hizmetler içinde yer alıyor.

kir_dugunleri_bursa - Bursa kır düğünü

Bursa otel düğünü fiyatları

 • Davetli kapasitesi: Bursa otelleri, diğer şehirlerde de olduğu gibi kapasite açısından açık ve kapalı alanlarına göre, yemekli ve kokteyl düğünlere göre farklı performanslar sunuyor.Yemekli düğünlerde 800 kişiye kadar kokteyllerde ise 1500 kişiye kadar davetli ağırlayabileceğiniz mekanlar mevcut. Çok kalabalık bir düğününüz olacaksa açık alanda bir kokteyl organizasyonu yapmanızı öneririm.

 • Kişi başı ortalama fiyat: Bursa otel düğün fiyatları, standart yemekli paketlerde 50 TL ile 100 TL, standart kokteyl paketlerde ise 35 TL ile 80 TL arasında değişiyor.

 • Fiyata dahil olan hizmetler: Yemek veya kokteyl menüsü, limitli alkolsüz içecek, düğün pastası, standart süsleme fiyata dahilken, video ve fotoğraf, ekstra organizasyon hizmetleri gibi kalemler fiyata dahil edilmiyor.

otel_dugunu_bursa - Bursa otel düğünü

Bu yazıyı okumadan düğün fotoğrafçını seçme: Bursa Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları ve 10 Düğün Fotoğrafçısı Önerisi

Bursa Kulüp ve Davet Alanı Fiyatları

 • Davetli kapasitesi: Bursa'daki kulüp ve davet alanları, yemekli düğünlerde ortalama 50-700, kokteyl düğünlerde ise 150-1500 davetli kapasitesine sahip. Farklı sayılardaki davetli kapasiteniz için bu aralıklarda mekanlar bulabilirsiniz.

 • Kişi başı ortalama fiyat: Yemekli düğünlerde kişi başı standart fiyatlar 35 TL ile 100 TL aralığında, kokteyl düğünlerde kişi başı standart fiyatlar ise 25 TL ile 50 TL aralığında değişmekte. Elbette bu fiyatlar KDV dahil ortalama fiyatlar, beklenti ve hizmet çeşitliliği arttıkça fiyatlar da artacaktır.

 • Fiyata dahil olan hizmetler: Fiyata dahil olan hizmetler ise yemek veya kokteyl menüsü, düğün pastası ve limitli içecek ikramı.

kulup_banket_bursa - Bursa Kulüp ve Davet

Bursa düğün salonu fiyatları

 • Davetli kapasitesi: Bursa düğün salonları kapasite olarak farklı kategorilere ayrılsa da 1000 kişiye kadar misafir ağırlayabileceğiniz düğün salonları var. Düğün salonları sistemi gereği, kişi sınırlandırması yapılmayan mekanlar, kapasite neyse o kadar davetli çağırabilirsiniz. Çünkü toplam bir salon fiyatı ödüyorsunuz.

 • Toplam fiyat: Bursa düğün salonları fiyatları diğer düğün mekanlarının aksine kişi başı fiyat değil, genellikle toplam üzerinden ilerliyor. Ortalama fiyatlar ise 1.500 TL ile 6000 TL aralığında değişiyor.

 • Fiyata dahil olan hizmetler: Düğün pastası, limitli meşrubat ve kuru pasta ikramı, standart süsleme, video çekimi, limitli fotoğraf çekimi, orkestra-müzik, gelin yolu, nikah masası.

dugun_salonlari_bursa - Bursa düğün salonu

Şehrindeki En İyi Düğün Mekanı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DÜĞÜN MEKANLARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (2)

Mercan Çiçekçi

09/10/2014

bursa da düğün mekanı seçerken muhakkak yeşil coğrafyasından faydalanın derim. sonsuz yeşile bakarken hem en mutlu hem en huzurlu olacaksınız :)


DB

Dilara Bayrak

14/10/2014

hepsinin arasında kır düğününü tek geçerim