Bursa Düğün Mekanı Fiyatları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:17 dakika

07.02.2020

Bursa'da evlenmek isteyen çiftler burada mı? Sizin sizin için kır düğünleri, otel düğünleri, düğün salonları gibi seçeneklerin fiyatlarını araştırdık. İşte Bursa düğün mekanları fiyatları!

bursa düğün mekanı fiyatları

Bursa Düğün Mekanlarının Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Bursa’da evlenecek ve düğün bütçesini en iyi şekilde kullanmak isteyen çiftlerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar var:

  • Bunların en başında düğünün yapılacağı mevsim geliyor. Kışın yapılan düğünler yaz mevsiminde yapılanlara göre her zaman daha uygun fiyatlı oluyor.

  • Düğün yapacağınız tarih de fiyatı etkileyen faktörlerin başında geliyor. Hafta içi yapılan düğünler hafta sonu düzenlenenlere göre daha indirimli oluyor. Ayrıca gündüz saatlerindeki etkinliklerle akşam yapılanlar arasında da fiyat farkları görülebiliyor.

  • Bursa düğün mekanlarının çiftlere sunduğu kokteyl ve yemekli menü seçenekleri bulunuyor. Kokteyl, yemek menülerin neredeyse yarı fiyatına gelebiliyor. Yemekli bir düğün yapacaksanız da menünün içeriğine göre size bir fiyat veriyorlar. Mesela beyaz etin sunulacağı menülerde kırmızı etli olanlara göre daha uygun rakamlar talep ediliyor.

  • Düğün mekanıyla anlaşmaya gittiğinizde size davetli sayısını soruyorlar ve kişi başı fiyatla davetli sayısını çarpıp ona göre bir toplam rakam çıkarıyorlar. Mekanlarda genelde davetli sayısı artıkça kişi başı fiyat düşüyor.

  • Düğün mekanları çiftlere genelde standart bir düğün paketi sunuyor. Bu düğün paketinin dışında ekstra olarak istediğiniz her hizmet için size bir ücretlendirme yapıyorlar. Bazen süslemelerdeki istediğiniz şamdan modeline göre bile fiyat farkları olabiliyor.

bursa düğün mekanı fiyatları

Bütçe planlaması yaparken düğün organizasyonunu es geçmeyin: Bursa'da Düğün Organizasyon Fiyatları

Bursa Kır Düğünü Fiyatları

Bursa kır düğünü mekanları kapasite açısından şehirdeki diğer mekanlara göre daha fazla. Kapasite, yemekli düğünlerde 150 ile 1.200 arasında değişirken bu rakam kokteyl düğünlerde 300 ile 2.000 aralığında.

Bursa kır düğünü fiyatları standart yemekli paketlerde 40 - 90 TL, standart kokteyl paketlerde ise 20 - 60 TL aralığında seyrediyor. Bu fiyatların KDV dahil standart paketlere ait ortalama fiyatlar olduğunu ve ekstra hizmetlerle orantılı olarak artacağını unutmayın.

Bursa kır düğünü

Bu kır düğünü fikirleri çok hoşunuza gidecek: Kır Düğünü Yapacaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Bursa Otel Düğünü Fiyatları

Bursa otelleri, diğer şehirlerde de olduğu gibi kapasite açısından açık ve kapalı alanlarına göre, yemekli ve kokteyl düğünlere göre farklı performanslar sunuyor. Yemekli düğünlerde 800 kişiye kadar, kokteyllerde ise 1.500 kişiye kadar davetli ağırlayabileceğiniz mekanlar mevcut. Çok kalabalık bir düğününüz olacaksa açık alanda bir kokteyl organizasyonu yapmanızı öneririm.

Bursa otel düğün fiyatları, standart yemekli paketlerde 50 - 150 TL, kokteyl paketlerde ise 40 - 80 TL arasında değişiyor.

Bursa otel düğünü

Bu yazıyı okumadan düğün fotoğrafçınızı seçmeyin: Bursa Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları ve 10 Düğün Fotoğrafçısı Önerisi

Bursa Kulüp ve Davet Alanı Fiyatları

Bursa'daki kulüp ve davet alanları, yemekli düğünlerde ortalama 50-700, kokteyl düğünlerde ise 150-1.500 davetli kapasitesine sahip. Farklı sayılardaki davetli kapasiteniz için bu aralıklarda mekanlar bulabilirsiniz.

Yemekli düğünlerde kişi başı standart fiyatlar 50 - 120 TL aralığında, kokteyl düğünlerde kişi başı standart fiyatlar ise 30 - 80 TL aralığında değişiyor. Elbette bu fiyatlar KDV dahil ortalama fiyatlar, beklenti ve hizmet çeşitliliği arttıkça fiyatlar da artacaktır.

Bursa Kulüp ve Davet

Bursalı gelin adaylarını ilgilendiren bir yazımız daha var: Bursa'da Gelinlik Fiyatlarını Araştırdık!

Bursa Düğün Salonu Fiyatları

Bursa düğün salonları kapasite olarak farklı kategorilere ayrılsa da 1.000 kişiye kadar misafir ağırlayabileceğiniz düğün salonları mevcut. Düğün salonları sistemi gereği, kişi sınırlandırması yapılmayan mekanlar. Kapasite neyse o kadar davetli çağırabilirsiniz. Çünkü toplam bir salon fiyatı ödüyorsunuz.

Bursa düğün salonları fiyatları diğer düğün mekanlarının aksine kişi başı fiyat değil, genellikle toplam üzerinden ilerliyor. Ortalama fiyatlar ise 3.000 - 12.000 TL aralığında değişiyor.

Bursa düğün salonları

”Keşke bu mekanlarda da fotoğraf çektirseydim” dememek için: Bursa’da Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

Bursa Düğün Mekanları

Bursa’da düğün salonlarından kır bahçelerine kadar birçok türde mekan bulunuyor. Yani her tarzda çifte hitap eden bir Bursa düğün mekanı listesi mevcut. Bunlardan bir kısmını size fikir vermesi açısından paylaşmak istiyorum. Hoşunuza giden bir mekan olursa iletişime geçmeyi ve fiyat teklifi almayı unutmayın.

1- Bademli Düğün Davet

Bursa Nilüfer düğün salonlarından Bademli Davet, kolonsuz ve yüksek tavanlı alanıyla çiftlere hizmet veriyor. Gümüş rengi ve beyazın hakim olduğu salonlarına sade bir şıklık kazandırmışlar. Burada 750-1.000 kişiye kadar davetli ağırlayabilirsiniz. Düğün salonunun fiyatları da 7.500 – 10.000 TL arasında değişiyor.

Bademli Düğün Davet

2- Kasaba Garden Kır Bahçesi

Bursa kır düğünü mekanlarından Kasaba Garden da Nilüfer’de yer alıyor. Bursa’nın yeşilini en güzel şekilde kullanıp doğayla iç içe bir düğün mekanı yaratmışlar. Ayrıca burada havuz başında da düğün yapılabiliyor. 500 kişilik kapasitesi olan mekanın yemekli menü fiyatları ise kişi başı 50-80 TL’den başlıyor.

Kasaba Garden Kır Bahçesi

Düğün bütçeni planlarken, davetiye harcamalarını unutma: Bursa'da Düğün Davetiyesi Fiyatları

3- Taçmahal Balo ve Toplantı Sarayı

Taçmahal Düğün Salonu Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yer alıyor. Mekan; zengin menüleri, farklı mimarisi ve şık süslemeleriyle ön plana çıkıyor. Burada 250 kişiden 1.100 kişiye kadar yemekli ve yemeksiz organizasyonlar düzenleniyor. Menü fiyatları da kişi başı 50-80 TL’den başlıyor.

Tacmahal Düğün Salonu

Taçmahal’i detaylı incelediğimiz yazımızı da buraya bırakalım: Bursa’da Saray Gibi Bir Düğün Mekanı: Taçmahal

4- Montania Special Class Hotel

Bursa düğün otellerinden biri olan Montania, Mudanya sahilindeki 165 yıllık bir tren istasyonunda yer alıyor. Aynı zamanda ‘Ortadoğu'nun En İyi Klasik Butik Oteli’ ödülüne sahip bir mekan. Mistik bir atmosfere sahip olan bu mekanda düğün yapmak isterseniz, fiyatlar kişi başı 80-100 TL’den başlıyor.

Montania Special Class Hotel

5- Majestic Exclusive

Bir diğer Nilüfer düğün mekanı da Majestic Exclusive! Ulaşım açısından çok kolay bir noktada, toplu taşıma araçlarıyla bile kolaylıkla buraya ulaşabilirsiniz. Ayrıca mekanın çiftlere sunduğu birbirinden farklı süsleme çeşitleri de ilginizi çekebilir. Düğün menüsü fiyatları ise gayet uygun; kişi başı 50-80 TL’den başlıyor.

Majestic Exclusive

Düğün mekanınızı hem bütçenize uygun hem de içinize sinecek şekilde seçmek istiyorsunuz. Ancak mekan seçimi için çok geç kalmamanızı öneriyorum. Çiftler 1 sene öncesinden firmalarla iletişime geçip düğün tarihlerini alıyorlar. İstediğiniz tarihte düğün yapabilmek için elinizi çabuk tutmalısınız!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

DB

Dilara Bayrak

14/10/2014

hepsinin arasında kır düğününü tek geçerim


Mercan Çiçekçi

09/10/2014

bursa da düğün mekanı seçerken muhakkak yeşil coğrafyasından faydalanın derim. sonsuz yeşile bakarken hem en mutlu hem en huzurlu olacaksınız :)