Evlilikte İyi Bir Başlangıç

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:41 dakika

29.06.2020

İyi bir başlangıç her şeyi değiştirebilir. Peki nasıl? Evlenmeyi düşünüyorsanız ve evlenme teklifi öncesi her şeyi incelediyseniz ya da evlilik teklifine evet dediyseniz bilmeniz gereken başka şeyler var. Evlilik teklifinden düğüne kadar sizi neler bekliyor öğrenin ve düğün hazırlıkları sırasında az yorulup çok eğlenin. Düğün.com çiftlerine evlilikleriyle ilgili önemli püf noktaları burada!

Açık ve Net Bir İlişkiniz Olsun

Evlilikte iyi bir başlangıç dürüst olmakla başlar. Evlilikteki sorunların büyük kısmını eşlerin birbirlerine dürüst olmamaları oluşturur. Buna flört döneminden itibaren başlamalı ve evliliğinizin her döneminde eşinize karşı dürüst olmalısınız. Evlilik kararı aldığınız zaman aklınızda olan her türlü şüpheyi kaldırmanız gerekir. Eşinize merak ettiğiniz, içinizi kemiren her şeyi sorun. Evlendiğiniz zaman birbirinizden gizliniz saklınız kalmasın. Bunun yanında evliliğe iyi bir başlangıç yine güzel bir teklifle yapılır. Eşinize onu ne kadar sevdiğinizi gösterecek, hayatı boyunca unutamayacağı romantik güzel bir evlilik teklifi yapın. Düğün hazırlıklarınız sırasında ilişkiniz bozulmasın istiyorsanız tüm bunlara sadık olarak hareket etmelisiniz.

AcıkveNetBir_iliskiniz_olsun

Mutlu Olmak Zor Değil

Evliliğe hazır olduğunuzdan emin olun ve evlilik teklifine evet demeden önce iyice düşünün. Evlilik öncesinde evliliği ve evet sonrasında yapılacakları iyice araştırın . Evli olan çiftlerle konuşun. Evliliğin hayatınıza getirisi ve hayatınızdan götürüsü ne olacak... Eğer evliliğin hayatınızda yapacağı değişikliklere hazır olduğunuzu düşünüyorsanız evet deyin. Yoksa evlilik öncesi verilen bu karar evlilik sonrası hayatınızı cehenneme dönüştürebilir. Evliliğin her zaman yenilikler isteyeceğini unutmayın. Evliliğiniz boyunca hep yaratıcı olun. Elinizden geldikçe her gün evliliğinize yeniden bir başlangıç yapın.

Mutlu_Olmak_Zor_Degl

Hazırlıklardan Korkmayın

Evlilik kadar çiftlerin kaygılandığı bir süreç olan düğün hazırlıkları hakkında endişe etmeyi bırakın. Her ne kadar bu aşamada farklı açılardan birbirinizi tanıyacak ve birbirinizin hiç görmediğiniz tepkilerini de görmüş olacaksanız da, bunların hep olumsuz olacağını düşünmeyin. Heyecandan ötürü aşırı stres yapan çiftler bu aşama da biraz daha zorlansa da birçok çiftin hazırlıklar sırasında çok eğlendiği gerçeğini de göz ardı etmemek gerek.

Hazirliklardan Korkmayin

Planlama En Önemlisi

Evlilik kararı verdikten sonra çift olarak oturup iyi bir planlama yapmalısınız. Plan yapmak süreci ve işleri kolaylaştırmanın yanı sıra birlikte ve resmi olarak yapacağınız bir iş olarak farklı bir deneyim olacaktır. Böylece birbirinize bakışınız değişecek ve ortak zevklerinizi gerçekleştirme isteği kadar farklı olanları da nasıl törpüleyip orta yolu bulacağınız konusu netleşecektir. Düğün hazırlıklarını planladığınız anlar aslında size evliliğinizin nasıl geçeceğine dair ip uçları verecektir.

Evliliğe iyi bir başlangıç yapmak kadar önemli bir başka şey de mutlu bir evliliğin gizli kurallarını bilmektir. Biraz ipucuna ne dersiniz?

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

2 yorum

Serap Çörten

13/10/2014

planlamayı iyi yapmak gerçekten önemli. organizasyon süreci sağlıklı geçerse eşinizle ne kadar iyi anlaştığınızı o kadar erken görür ve ona göre hareket edilir. mutluluk ellerimizde


İÇ

İpek Çelik

13/10/2014

çok doğru bir yazı. ifler birbirlerinden asla birşey saklamamalı