Nasıl bir düğün konsepti ile evleneceğin, evlenme kararı aldıktan sonra düşünmen gereken ilk şeylerden biri. Düğün mü nikah mı yoksa yemek mi? Mutlaka evlenme konseptine karar vermelisin. Hangi seçimi yapacağın hem bütçene hem de müstakbel eşinle birlikte aldığınız karara bağlı. Seçimin ne olursa olsun unutma; ne kadar erken başlarsan o kadar yol katedersin.

Seçtiğin konsepte göre belgeler değişmeyeceği için ilk adımın; nikah işlemleri için gerekli evrakları toplamak olmalı. Bu evraklar hangi konsepti seçersen seç değişmeyeceği için ilk iş nikah işlemleri için gerekli evrakları toplamalısın.

Sadece Nikah

Minimalist, abartıdan hoşlanmayan çiftlerin radarına giren bir seçenektir. Tüm süreç ve hazırlık 15 dakika içinde mutlu sona ulaşır. Üstelik bütçeni de sarsmaz. Evlenme konseptin sadece nikah ile sınırlıysa düğün için ayırman gereken bütçeyi seni mutlu edecek harika bir balayı ve bundan sonra hayatını geçireceğin evine harcamanı öneriyoruz.

rlydw3zyriftmpsp - düğün mü, yemek mi, nikah mı...

Nikah Sonrası Yemeği

Hayatının gününü nikahtan sonra sadece en yakınlarınla kutlamak ve paylaşmak istiyorsan senin konseptin kesinlikle nikah sonrası yemeği olmalı. Böyle bir organizasyon planlıyorsan son yılların öne çıkan trendi bahçede yemek ya da restoran düğünü yapmanı tavsiye ediyoruz.

btlxrwm9vosx3nmt - düğün mü, yemek mi, nikah mı...

Büyük Buluşma: Düğün

Seçimin düğün yapmaksa önüne farklı pencereler açacağız. Öncelikli önerimiz tarzına uygun düğün mekanı seçmen! Tarzını belirledikten sonra düğün mekanları arasından bütçene en uygun olanları belirleyerek devam edebilirsin.

i2hnfdyo3jrtylnq - düğün mü, yemek mi, nikah mı...

Artık düğün mekanına da karar verdiğine göre evlilik hazırlıklarına başlamanın zamanı geldi de geçiyor. Hadi bakalım evlenme dosyası hazırlamaya başlarken evlilik dosyasında bulunacak belgeler hangileri olduğunu öğrenerek işlemlere başlamanı tavsiye ediyorum.

Şehrindeki 186 Düğün Organizasyon Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

ZK Z. Kılıçoğlu

destinasyon düğünü bizim kültüre uygun değil ve davetlilerin bir çoğu gelmeyecetir işlerinde veya diğer nedenlerden dolayı...

SD Suna Demirci

nikah sonrası yemeği en uygun seçenek bence, hem çok kalabalık olayan hem de eğlenceli bir mini düğün olarak düşünülebilir