Evleneceğin Konsepti Seç: Düğün mü, Nikah mı, Yemek mi?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

1:05 dakika

10.11.2023

Nasıl bir düğün konsepti ile evleneceğin, evlenme kararı aldıktan sonra düşünmen gereken ilk şeylerden biri. Tarzına göre bir düğün mü yapacaksın? Yoksa düğün yerine ne yapılabilir diye mi araştırıyorsun? Seçiminde sana yardımcı olacak ipuçlarından bahsettik!

alternatif metin

Düğünsüz Nikah Organizasyonu

Minimalist, abartıdan hoşlanmayan, düğün yapmadan evlenmek isteyen çiftlerin radarına giren bir seçenektir. Tüm süreç ve hazırlık 15 dakika içinde mutlu sona ulaşır. Üstelik bütçeni de sarsmaz.

Evlenme konseptin düğünsüz sadece nikahla evlenmekse düğün için ayırman gereken bütçeyi seni mutlu edecek harika bir balayı ve bundan sonra hayatını geçireceğin evine harcayabilirsin.

evleneceğin konsepti seç: düğün mü, nikah mı, yemek mi?

Farklı nikah organizasyonu konseptleri için sana ilham verecek şu galerimize de göz atabilirsin: 15 Farklı Nikah Konsepti Fikri

Düğün Yerine Yemekli Nikah Töreni / Nikah Sonrası Yemeği

Düğünsüz evlenmek isteyenlerin bir alternatifi de nikah sonrası yemeği. Hayatının gününü nikahtan sonra sadece en yakınlarınla kutlamak ve paylaşmak istiyorsan bu konsept tam senlik.

Yemekli nikah ya da nikah sonrası düğün yemeği de denilen nikah sonrası yemeği, çiftlere en yakın kişilerle birlikte olmakta imkan sağlayan organizasyonlardır. Eğer yemek nikahtan hemen sonra yapılacaksa, seçilecek mekan, nikah salonuna yakın olmalı. Böyle bir organizasyon planlıyorsan son yılların öne çıkan trendi bahçede nikah ya da restoran düğünü seçeneklerini de değerlendirebilirsin.

evleneceğin konsepti seç: düğün mü, nikah mı, yemek mi?

Büyük Buluşma: Düğün

Seçimin düğün yapmaksa önüne farklı pencereler açacağız. Öncelikli önerimiz tarzına uygun düğün mekanı seçmen! Tarzını belirledikten sonra düğün mekanları arasından bütçene en uygun olanları belirleyerek devam edebilirsin.

evleneceğin konsepti seç: düğün mü, nikah mı, yemek mi?

Artık düğün mü nikah mı yapacağına karar verdiğine göre evlilik hazırlıklarına başlamanın zamanı geldi de geçiyor. Evlilik başvurusu için belgeleri hazırlamaya girişebilirsin. Bunun için şu yazımıza göz atabilirsin: Evlilik Dosyasında Bulunacak Belgeler

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

suna demirci

Düğün Tarihi: 22.10.2014


nikah sonrası yemeği en uygun seçenek bence, hem çok kalabalık olayan hem de eğlenceli bir mini düğün olarak düşünülebilir


z. kılıçoğlu

Düğün Tarihi: 22.10.2014


destinasyon düğünü bizim kültüre uygun değil ve davetlilerin bir çoğu gelmeyecetir işlerinde veya diğer nedenlerden dolayı...