Firmalarla Sözleşme Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:36 dakika

29.06.2020

Düğün organizasyonunda hizmet alacağınız firma ile mutlaka konuşmanız ve netleştirmeniz gereken detaylar var! Düğün günü hiçbir aksilik çıksın istemiyorsanız kusursuz bir törene imza atmasını beklediğiniz organizasyon firması ile tüm istediklerinizi konuşup, bu detaylarda size sundukları hizmet garantisinden emin olmalısınız. Alacağınız hizmet karşılığı yapacağınız sözleşmelerde nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız bu yazıyı dikkatle okuyun.

firmalarla sözleşme yaparken dikkat etmeniz gerekenler

Hislerinize Güvenin

İlk önleminiz hislerinize güvenmek olsun. Düğününüz için organizasyon firması ile anlaşmak istiyor ama hizmet alacağınız kişiyle görüşürken güvensizlik hissediyorsanız mutlaka başka firmalarla da görülmeli, tam olarak emin olmadan karar vermemelisiniz. En özel gününüzde sizi anlamayan, sizinle aynı heyecanı taşımayan veya isteklerinizi tam olarak karşılamayan biriyle çalışmamalısınız.

firmalarla anlaşma yapan çiftler

Kontratınızdan Güven Alın

Size sunulacağı söylenen hizmetten çok memnun da kalsanız, karşınızdaki kişiye büyük bir güven de duysanız, konuşulan her şeyin yazılı olduğu bir kağıdı, karşılıklı olarak imzalamaya dikkat edin. Diyelim ki düğün mekanınızla sözleşme imzalayacaksınız; düğünün bitiş saati, yemek servisi, müzik, pasta gibi detayları hangi tarafın karşılayacağı, ödeme planının nasıl olacağı, alınan hizmete dahil olan veya ekstra olan tüm detaylar sözleşmede yer alıyor mu, dikkatle kontrol edin. Bu işin duygusal tarafı olduğu kadar bir alış veriş olduğunu da unutmayın ve sözleşmeniz sayesinde kendinizi sağlama alın.

firmalarla sözleşme yaparken dikkat etmeniz gerekenler

Kimlerle Çalışıyor

Organizasyon firmaları, anlaşmalı oldukları firmalarla beraber çalışarak düğününüzü organize ederler. O yüzden görüştüğünüz organizasyon firmasının iş ortakları kimler, hangi isimlerle çalışıyorlar bilmenizde fayda var. Çiçekçiniz kim, nikah şekerlerini nereden temin ediyorsunuz, hangi müzisyenlerle çalışıyorsunuz gibi sorular sorarak size hizmet verecek kişileri tanımaya çalışın.

çalıştığınız firmalardan istemeniz gerekenler

Ödeme Planı

Ödeme planınız, elbette hizmet aldığınız sektöre ve görüştüğünüz firmaya göre farklılık gösterecektir. Ama ödemenin hepsini bir anda yapmamak her zaman daha mantıklıdır. Belli bir miktarı kaparo olarak bırakıp, ödemenin tamamını hizmeti aldığınızda yapmak en doğrusu olacaktır. Mekanlar genelde son ödemelerini düğün tarihinden 3 gün veya 7 gün önce almak üzere sözleşme yaparlar. Böylece siz de ödemenin yapılacağı güne menü tadımı isteyebilir ve mekanla ilgili son kontrollerinizi yapabilirsiniz.

Örnek İsteyin

Beraber çalışacağınız organizasyon firmasının size göre olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, daha önceki işlerine bakmak ve örnekler istemektir. Düğün temasını nasıl işleyecekler, masa düzenleri nasıl olacak, hangi fotoğrafçı resimlerinizi çekecek? Tüm bu soruların cevabını almak için daha önce düzenledikleri düğünleri görmek istediğinizi söyleyin.Bir düğün organizasyon firmasıyla anlaşmadan önce hangi konularda dikkatli ve uyanık davranmanız gerektiğinin farkında bir çift olarak şimdi sıra sizin için en iyi hizmeti verecek firmayı bulmaya kaldı:

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

selahattin

Düğün Tarihi: 14.10.2014


en faydalı yazılardan biri bence. adım adım denilenler yapılırsa bi sıkıntı çıkmayacağa benziyor.


duygu

Düğün Tarihi: 14.10.2014


konuşulan herşeyi yazmak evet bu işin püf noktası bu sonradan başınız ağrısın istemiyorsanız