Düğün Stresiyle Nasıl Başa Çıkılır?

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:22 dakika

29.06.2020

Modern çiftlerin en çok karşılaştıkları sorun ''Evet'' dedikten sonra düğün hazırlıklarına nerden başlamaları gerektiğini bilememeleridir. Düğün hazırlıkları keyifli olduğu kadar detaylı, yorucu ve stresli bir süreç. Bu süreçte stres sizi ele geçirip yanlış kararlar almanıza sebep olabilir. Ancak biraz bilgi, anlayış ve yardımla bu süreçte karşılaşacağınız sorunların üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. İşte stresle başa çıkabilmeniz için altın değerinde tüyolar.

Kendinizi Yatıştırma Yolları

Herkesin stresle başa çıkma yöntemi kendine göre farklı da olsa, size şimdi söyleyeceğimiz yöntemleri deneyerek stresten kurtulabilirsiniz. Sinirlerinizin iyice gerilmeye başladığını hissettiğiniz anlarda, bulunduğunuz ortamdan uzaklaşıp biraz kendinizle kalmanız, geri alınamayacak sözleri ve davranışları büyük oranda önleyecektir. Güzel bir müzik dinleyebilir, bir kadeh şarap içebilir veya güzel bir komedi filmi izleyebilirsiniz. Unutmayın gülmek, size kendinizi iyi hissettirecektir.

kendinizi_yatistirma_yollari

Diyologlara Dikkat

Stresli olduğunuz zamanlarda elinizde olmadan sesinizin tonu değişecek, kelime seçimleriniz yanlış yerlere gidecektir. Henüz yeni tanıştığınız ailenizle hoş olmayan diyaloglara girmekse, size sadece mutsuzluk getirir. O yüzden sakinliğinizi korumaya çalışın ve stresli olduğunuz zamanlarda ağzınızdan çıkacak sözleri iki kere düşünün. Çevrenize yaydığınız enerjinin size aynen geri döneceğini hiçbir zaman unutmayın.

Aile ile İlişkiler

Hem sizin aileniz hem de eşinizin ailesi, düğün hazırlıklarınıza bolca dahil olacak ve onlara göre doğru olan bilgilerle sizi yönlendirmeye çalışacaklar. Bu duruma katlamak biraz zor olsa da hatırlamanız gereken tek şey, aslında sadece sizin iyiliğiniz için uğraşıp, en az sizin kadar heyecanlı ve stresli oldukları. Sizin yapmanız gerekense açıkça ve sakince, onların düşüncelerine değer verdiğinizi, birçok konuda size çok yardımcı olduklarını belirttikten sonra kararlı ama yumuşak bir şekilde düğün detaylarınızla kendinizin ilgilenmek istediğini söylemek olmalı.

aile_ile_iliskiler

Arkadaşlar İyidir

Stresli olduğunuz zamanlarda en iyi ilacınız aslında arkadaşlarınızdır. Sizinle gezerek kafanızı dağıtacak, sizi dinleyerek rahatlatacak ve sizi güldürerek neşenizi geri kazandıracak arkadaşlarınızı arayıp yardım istemekten çekinmeyin. Zaten arkadaşlar böyle zamanlar için değil midir? Emin olun, onlar da size yardımcı olabildikleri için kendilerini düğünün bir parçası gibi hissedecek ve mutlu olacaklar.

arkadaslar_iyidir

Profesyonel Yardım

Eğer ki siz bu yöntemlerle stresinizi yenemiyorsanız, profesyonel yardım almayı düşünebilirsiniz. Bir çok psikolog size bu konuda destek vermekten memnuniyet duyacaktır. Düğününüzün sizin ellerinizde olduğunu unutmayın. Stressiz bir süreç için, önce kendinize güvenin.

profesyonel_yardim

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

Ferişte Güler

Düğün Tarihi: 22.10.2014


Düğün stresiyle başa çıkmak için profesyonel yardım kadar stres yapacaksanız evlenmeyin!! bunlar tatlı stresler