İstanbul'un En Yüksek Düğün Mekanıyla Tanışın

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

4:02 dakika

06.08.2020

Platin Dergisi, Qubbe İstanbul'u dünyanın en gözde 10 mekanı arasında gösterdi.

Evlilik teklifi, nişan, kına gecesi ve düğün gibi özel kutlamalarınız için ideal bir mekan olan Qubbe İstanbul'u Genel Müdürü Aliye Işıklı ile yaptığımız keyifli sohbete katılarak daha da yakından tanıyabilirsiniz.

i̇stanbul'un en yüksek düğün mekanıyla tanışın

Qubbe İstanbul'un kendine özgü yapısından biraz bahsedebilir misiniz? Qubbe İstanbul nasıl bir mekan? İçinde yer aldığı Sheraton Oteli'nin restoranı ya da klubü mü?

İstanbul'un en çok tercih edilen davet ve organizasyon mekanlarından biri olan Qubbe İstanbul, Maslak Sheraton Oteli içinde olmasına rağmen yönetim ve işletme olarak Life Entertainment Grup bünyesinde hizmet veriyor. Otelin 26. katında asma katı dahil iki katlı; tavanı ve dört tarafı camlı olması ayrıcalığı ile, muhteşem İstanbul manzarasına hakim, neo-oryantal tasarımın incelikle işlendiği konsept bir mekan.

Farklı konsept ve salon düzenlemeleriyle VIP hizmet anlayışıyla özel günlerde nişan, kına, düğün gibi kişisel davetlere ve kurumsal bir çok etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. Roof katımız, lounge ve özel balkonumuzla pazar günü hariç her gün 13.00 ve 01.00 saatleri arasında da hizmet veriyoruz.

Platin Dergisi özel haberine göre; aralarında Dubai'de 122. katta yer alan Burj El Halife, Bankok'ta 63. katta yer alan Sirocco ve Yeni Zelanda'da 190 metrede yer alan Sky Tower'ın da olduğu dünyanın en top 10 mekanı arasında gösterildik. Bu da bizi çok mutlu etti.

i̇stanbul'un en yüksek düğün mekanıyla tanışın

Qubbe İstanbul'da ne tür davetlere ev sahipliği yapıyorsunuz? Davet paketlerinizi benzer mekanlardan farklı kılan özellikleriniz nelerdir?

Biraz önce de belirttiğimiz gibi, bir çok alternatif konseptler yaratıp, çok farklı organizasyonlara ev sahipliği yapabiliyoruz. Sadece düğün, nişan ya da kına davetleriyle sınırlamıyoruz kendimizi. Söz konusu konsept ve davetin özelliğine göre salonu düzenliyor, Unilife grubumuz bünyesinde yer alan yerli ve yabancı bir çok sanatçıyı organizasyona dahil edebiliyoruz. Menajerlik, organizasyon ve operasyon sektöründeki know-howımızı Qubbe'de gerçekleşen davetlerde kullanıyoruz. Bu da bizi, diğer davet mekanlarından farklı kılıyor.

Mutfak ekibiniz ve özellikle şefiniz konusunda iddialı olduğunuzu duyduk. Mutfak ekibiniz ne tür istekleri yerine getiriyor?

Mutfak ekibimiz ödüllü şef Gökhan Kırsay tarafından yönetiliyor. Ödüllü şefimiz Gökhan Kırsay'ın yönetimindeki mutfak ekibimiz ve Mesut Odacı yönetimindeki profesyonel banket servis ekibimiz ile özellikle düğün, nişan ve kına organizasyonlarında çok iddialıyız. Mutfak ekibimiz çok deneyimli ve profesyonel. Lezzet ve hijyen esası ile hazırlanan yemeklerimiz, kullanılan malzemelerin kalitesi de göz önüne alındığında çok tatmin edici oluyor. Mönüler davet sahiplerinin istek ve önerileri göz önüne alınarak hazırlanıyor. Böyle olunca da günün sonunda misafirlerimizin maksimum memnuniyetle ayrılıyor. Bizim için en önemli kriter de bu.

i̇stanbul'un en yüksek düğün mekanıyla tanışın

Qubbe İstanbul'un dekorasyon ve müzik konusunda verdiği özel bir hizmeti var mı?

Qubbe'nin ev sahipliğinde düzenlenen davetlerde dekorasyon, ses&müzik tesisatı, dj ücreti önerilen davet seçeneklerine dahil. Diğer pek çok davet mekanında bu hizmetler ilave ücrete tabi iken, Qubbe davet sahibine extra bir masraf yüklemiyor. Masa, sandalye giydirmeleri ve masa şamdanlarıyla Qubbe'nin kendi dekorasyonu birleştiğinde davet sahipleri extra süsleme hizmeti almaya gerek duymayabiliyor. Yine de extra süsleme taleplerinde çözüm ortağımız olan süsleme şirketlerini önerebiliyoruz.

Ayrıca, 80-90 kişinin oturabileceği çok şık loca takımlarımız olduğu için kokteyl davetlerinde, misafirlerimiz ayakta kalma sıkıntısı yaşamıyorlar. Bu da davet sahipleri tarafından cazip bir avantaj olarak değerlendiriliyor.

Qubbe İstanbul kına gecesi kutlamaları için de uygun bir mekan olabilir mi?

İstanbul'da kına davetleri için çok fazla alternatif yok. Qubbe olarak özellikle kına davetleri için sıkça tercih ediliyoruz. Alternatif kına gecesi paketleri oluşturduk. Qubbe saray gelin tahtı, Qubbe oryantal aydınlatmaları gibi ilgi çekici objelerle dekore ediyoruz mekanımızı. Gelin için kına yakma merasimi sırasında giydirilmek üzere geleneksel kaftan, altın rengi elbise ve ayakkabı; fes, gelin duvağı ve kına eldiveni, süslü cam mumluk içerisinde mumlar, lokum ikramı, tef, şakira kemer ve hediyelik kına keseleri gibi pek çok detayı tercih edilen kına daveti alternatiflerine göre servis ediyoruz. Burada kına geceleri çok eğlenceli geçiyor, dileyen davetliler yiyeceklerini de getirebiliyorlar. Bu konudaki sloganımız “Dilersen annenin kısırını, kayınvalidenin böreğini getir, servis edelim” şeklinde.

Kaç kişilik davetlere ev sahipliği yapabiliyorsunuz?

Üst katımızda kokteyl düzeninde 400, parti düzeninde 500, yemek düzeninde 200 kişi ağırlıyoruz.

Davet mönülerinizden bahsedebilir misiniz ?

Oturmalı yemek düzeninde Qubbe Beyaz, Sultan, Saray ve Marine olmak üzere dört çeşit menü alternatifimiz bulunmakta. Menülerimize koktely ve koktely prolonje menülerimizi de ilave edebiliriz. Ayrıca, misafir talebine göre özel menüler oluşturabiliyor, var olan menülerimize ilaveler yapabiliyoruz. Misafirlerimize, tercih ettikleri menülerimiz ile servis edilen sınırsız alkollü içecek servisimizde viski, enerji içeceği gibi bir çok mekanda olmayan extra ürünler sunuyoruz.

Bir de özel bir salonunuz olduğunu duyduk. Bahseder misiniz ?

Evet, Qubbe'de kapısı şifreli ve gerektiğinde rezervasyon gizliliği anlayışı ile hizmet veren Salon Prive adlı özel bir odamız var. Bu salonu farklı okazyonlar için tasarladık.
Maksimum 40 kişilik özel toplantı, yemek, davet ve kurumsal görüşmelerine ev konforunda ve samimiyetinde ev sahipliği yapıyoruz. Misafirlerimizin hayal ettiği ortamı sağlıyoruz. Keman eşliğinde çiçeklerle dekore edilen romantik bir yemek sonrası yapılacak evlenme teklifi, canlı fasıl eşliğinde dostlarla gerçekleşecek eğlenceli bir kutlama ya da yönetim kurulu toplantıları için tasarladık ve sıklıkla tercih edilir hale geldik.

Bu güzel sohbet için Aliye Hanım'a çok teşekkür ediyoruz.

Qubbe İstanbul'un tanıtım sayfasına gitmek için tıklayın!

İstanbul Düğün Mekanları için tıklayın!

Ankara Düğün Mekanları için tıklayın!

İzmir Düğün Mekanları için tıklayın!

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

Buket Öztürk

10/10/2014

bence burda sadece düğün olur nişan kına için çok fazla bu mekan


A

Aslı

10/10/2014

evet buket ama çok güzel manzarası var biraz araştırdım gerçekten tam düğün için