Dans Atölyesine Hoşgeldiniz!

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:06 dakika

29.06.2020

Fabrika Dans Akademisi’nden Caner Bibican; dans kursları, ders süreleri ve 2013 yılının düğün dansları hakkındaki sorularımızı yanıtladı.

Fabrika Dans Akademisi, ilk danslarını kusursuz hale getirmek isteyen çiftlere şık koreografileri garanti ediyor!

dans atölyesine hoşgeldiniz!

Düğün.com Çiftleri için dans atölyenizden bahseder misiniz?

Fabrika Dans, yaklaşık üç senelik bir çalışmanın sonucunda, tüm taşlar yerine oturduktan sonra açılmış bir dans okuludur. Enerjimizi, hiç kaybetmeyeceğimiz amatör ruhumuzdan alıyoruz. Fabrika dans atölyesinde bizim istediğimiz gelen insanların müşteri değil kendini öğrenci gibi rahat ve samimi hissetmelerini sağlamaktır. Bunu da sanırım gayet iyi başarıyoruz ki gelen insanlarla dans dersleri bitse bile ilişkimiz kesilmiyor. Aramızda bir arkadaşlık oluşuyor.

Düğün çiftleri niçin dans dersi almalı?

Baktığınızda düğün planlaması içerisinde her şeyin belli bir önemi var ama hepsi detayda kalırken dans bir detay olmanın dışında görsel bir performans da sunuyor. Düğünde konukları en çok etkileyen şeylerden biri de ilk dans olduğu için dans derslerinin önemi de çok büyük.

Çiftlerin istedikleri dansı öğrenmeleri ne kadar sürüyor?

Şu an söyleyeceğim süre tamamen tecrübeyle sabittir. Bir çift, bize geldiği zaman ilk önce kendini çok yeteneksiz olarak tanımlar. Aslında hiç de öyle değildir ve dersler başladığı zaman bunu çok daha net anlamaya başlarlar. Çiftlerin dans konusunda kendi yeteneklerini keşfetmeleri en önemli detaydır. Böylece, çiftlerin istedikleri dansı öğrenmeleri için 3 ile 5 ders yeterli olacaktır. Çok şükür bu zamana kadar neredeyse 100 hiçbirinde bir aksilik yaşamadık.

İlk dans koreografisi için hangi danslar tercih ediliyor?

İlk dans için genelde vals, tango gibi daha yavaş danslar tercih ediliyor. Fakat bu tarz danslar tercih edildiğinde gelinliğin kuyruk kısmı çok sorun oluyor. Bu sebeple dans eğer vals veya tango olacaksa kuyruğu da hesaba kattığımız figürlerle dansı oluşturuyoruz. Hareketli parçalarda dans etmek isteyen çiftlerimiz için de ritim hareketli olsa da hareket adımlarımız müziğe uyacak şekilde yavaşlatarak ritmi yakalamalarını sağlıyoruz. Tüm bunların dışında aklında hiçbir dans olmayan çiftlerimize daha önce yaptığımız çalışmaları izletiyoruz. Böylelikle karar anını desteklemiş oluyoruz.

dans atölyesine hoşgeldiniz!

Nasıl bir çalışma ortamı sunuyorsunuz?

Kişiye ve müziğe özel koreografi tasarladığımız için Fabrika Dans Atölyesinde tüm dersler birebir yapılır. Bizden ders almış her çiftin koreografileri birbirinden ayrı oluyor. Grup dersi mantığı bizce hem öğrenmeyi azaltan hem de kişinin bu özel anını basitleştiren bir olaydır.

Verdiğiniz dans dersi hizmeti için verebileceğiniz fiyat aralığı nedir?

Düğün.com çiftlerine özel olarak verdiğimiz dans kursunun ücreti kişi başı 35 Lira olarak belirlenmiştir. Özellikle bize sorulan en çok soru “toplamda ne kadar ücret ödeyeceğiz” oluyor. Paket mantığı yerine tüm dersleri özel ders olarak veriyoruz. Böylelikle öğrenmeyi maksimuma çıkartıyoruz. Genellikle 3 ile 5 ders arasında koreografiyi bitiriyoruz. Toplamda da çiftlerin ödediği tutar maksimum 350 TL’yi geçmiyor.

Evlenecek çiftlere özel dans kursunuzda ne gibi detaylar var?

Dans dersleri boyunca tarlatan ile prova yapıyoruz. Böylelikle hem damat gelinliğe alışmış oluyor hem de gelin, gelinliğin içinde nasıl hareket edeceğini öğrenmiş oluyor. Aynı zamanda son provaya gelin ve damat ayakkabılarını getirerek dersimizi öyle yapıyoruz. Böylelikle dans sırasında yaşanacak tüm aksilikleri(gelinliğe basma, gelin ayakkabısının üzerinde sağlam durabilme vs.) ortadan kaldırmış oluyoruz.

Fabrika Dans’ın tanıtım sayfasına ulaşmak için tıklayın.

Dans Kursları

Kusursuz bir düğün dansı için şehrindeki en iyi kurslar burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Dans kurslarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Dans Kursu kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Dans Kursları Firmaları

Dans Kursları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

nevin özçelik

Düğün Tarihi: 16.10.2014


en önemli kısım ayağa basma kısmı onu halledebilsek tamam olucak herşey :)


Su Özdemir

Düğün Tarihi: 16.10.2014


Düğünümüze az bi süre kaldı ve dans konusunda eğitim almaya vaktimiz olmadı napıcaz bilmiyorum :(