Farklı Düğün Fotoğrafları İçin...

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:33 dakika

29.06.2020

En Mutlu Günüm Fotoğrafçılık'tan Selin ve Göktuğ Canbaba, sorularımızı sizler için cevapladı.

Selin ve Göktuğ Canbaba, fotoğrafçılık sevgisini işe dönüştüren iki fotoğraf profesyoneli. Canbaba kardeşlerin kurdukları firmanın ismi de en az meslekleri kadar ilginç. En Mutlu Günüm Fotoğrafçılık'la sizler için konuştuk.

Fotoğrafçılık ile buluşmanız nasıl oldu?

Ben üniversite yıllarında amatör olarak ilgileniyordum. Göktuğ'un ise hep ilgisi vardı, basın-yayın okuduğu için bu konuda oldukça eğitimli ve birçok belgesel fotoğraf projeleri hazırladı. Ben de üniversite bittikten sonra İfsak'ta fotoğraf ve belgesel fotoğraf eğitimi alarak profesyonel olarak bu işi yapmaya karar verdim. Fotoğraf bizim için bir tutku. İki senedir profesyonel olarak fotoğraf çekiyoruz. Düğün fotoğrafçılığının yanı sıra doğum fotoğrafçılığı da yapıyoruz.

Çiftlerinizle buluşmanızın ardından izleyeceğiniz yola nasıl karar veriyorsunuz? Birlikte bir konsept oluşturuyor musunuz?

Öncelikle iletişim bizim için çok önemli. Çekimden önce çiftlerimizle konuşup tam olarak ne istediklerini, beklentilerini anlamaya çalışıyoruz. Onların beklentileri doğrultusunda biz de önerilerde bulunarak bir plan ve konsept çalışması yapıyoruz.

Foto 1

Düğün günü fotoğraf çekimine ne zaman başlıyorsunuz ve tüm gün nasıl geçiyor?

Düğün günü sabahtan, hazırlıklar başladığı andan itibaren çiftlerimizin yanında oluyoruz. Birimiz gelinin bir diğerimiz ise damadın hazırlık aşamalarını çekiyoruz. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra 1 saatimizi de özel çekim için ayırıyoruz.

Damatların uzun süren bu çekim gününde ruh hallerini merak ediyoruz, tepkileri ne oluyor sabahtan başlayan çekimlerde?

İlk görüşmede damatların bazı çekinceleri oluyor. Fakat çekime başladığımızda işin ne kadar doğallıkla ilerlediğini ve onları herhangi bir poza hapsetmediğimizi farkettiklerinde rahatlıyorlar.

Foto 2

Çekim yapmayı en çok sevdiğiniz düğün mekanı ve/veya açık alan hangisi?

En zevk alarak çekim yaptığımız mekan Sultanahmet Four Seasons Oteli. Mekanın Osmanlı’dan günümüze kalan mimarisi fotoğraflara mistik ve büyülü bir hava katıyor

Bazı çiftler tek bir güne bütün detayları toplayıp telaş yapmak istemiyor ve fotoğraf çekimini başka güne alıyor. Bu şekilde isteklerle karşılaşıyor musunuz?

Özellikle çiftimiz dış çekimi tercih etmişse bu çekimi daha rahat ve zaman kaygısı olmadan başka bir gün yapmayı tercih edebiliyor. Başka sebeplerle de olabiliyor, örneğin bir çiftimiz düğününden bir ay önce dış çekim için Eskişehir'den gelmeyi tercih etti, bir diğeri ise bir yıl önce evlenmelerine rağmen istediği gibi bir albümü olmadığını düşünerek bize geldi ve tekrar çekimleri yapıldı.

Foto 3

Başınıza gelen enteresan bir istek, tatlı bir anı oldu mu bu konuda?

Bir çiftimiz ile konuşurken damat adayının uzak doğu sporları ile ilgilendiğini öğrendik. Konseptimizi buna göre belirledik ve çok keyifli bir çekim yaptık.

İstanbul dışındaki şehirlerde çekim yapıyor musunuz?

Tabi ki şehir için bir sınırlamamız yok.

Son olarak çiftlerin düğünlerinden minimum ne kadar süre önce sizlerle görüşerek bu çekimin detaylarını ve gününü belirlemelerini tavsiye edersiniz?

Bir yıl önce bile bize ulaşıp çekim için anlaşan çiftlerimiz oluyor. Düğün yapacak çiftlere tavsiyemiz düğün gününden minimum 5 ay önce fotoğraf sanatçıları ile görüşmeye başlamaları ve çalışmalarını yakından görüp en kısa zamanda karar vermeleri.

Foto 4

Her şeyin özenle aylar öncesinden hazırlanmaya başladığı bu günü ileride tüm ayrıntıları ile hatırlayabilmek için en önemli detayın fotoğraf olduğunu unutmamalılar. Nikah gününü aldıktan sonra ilk iş olarak mutlaka fotoğrafçılarla görüşmeliler.

Foto 5 Foto 6 Foto 7

En Mutlu Günüm Fotoğrafçılık'ın sayfasına gitmek için tıklayın.

Düğün fotoğrafçınızı seçip fiyat teklifi istemek için tıklayın.

Düğün fotoğrafı indirimleri ve kampanyaları için tıklayın.

Ajandam Aracı'na gitmek için tıklayın.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

yılmaz nil

Düğün Tarihi: 13.10.2014


güzel sorular, güzel cevaplar. başarılar