Kişiye Özel Gelinlik için Nurbanu Modaevi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:24 dakika

29.06.2020

“Bazen bir modeli çok istiyorum diye gelip bambaşka model siparişi veren gelinlerimiz çok oluyor”

Nurbanu Modaevi’nden Nurbanu İzgi, Düğün.com Çiftleri için sorularımızı yanıtladı. Kişiye özel gelinlikler hakkında merak ettiğiniz her şey burada!

kişiye özel gelinlik için nurbanu modaevi

Kişiye özel gelinliklerin dikimine ne zaman başlanır?

Kişiye özel dikimlerde hazırlık aşaması en az düğünden 3 ay öncesinden başlamalıdır. Sürecin erken başlamasının sebebi dikim esnasında yapılacak değişimler kumaş ve model opsiyonları için fırsat oluşturmaktır. Ardından, gelinliğin sıfırdan dikilip provalara hazırlama süreci başlar ve bu süreç 1 ile 3 ay arasında değişiklik gösterir.

Gelinliğini sıfırdan diktirecek vakti olmayan gelin adayları için ne tavsiye edersiniz?

Hazır gelinliklerin de gelin adaylarının üzerine uyarlaması ve revizyonu yapılabilir. Bu daha kısa sürede gelinliği elinde olsun isteyenler ve düğünlerine hazırlık süreci az olanlar için iyi bir çözüm olacaktır.

kişiye özel gelinlik için nurbanu modaevi

Özel dikim gelinliklerin farkı nedir?

Özel dikim gelinliklerin en önemli artısı istediğiniz modeli istediğiniz materyallere istenilen süsleme şekliyle kişiye özel hazırlanması yani konfeksiyon gelinliklerdeki gibi yüzlerce kişiyle aynı gelinliği giymemiş, kendi tarzınızda size özel bir çalışma yapılmış olur.

Provalarınız Nasıl Geçiyor?

Tüm dikim çalışmalarında olduğu gibi gelinlik prova aşamasının takibi çok önemlidir. Provalarda beğenilmeyen konular sorgulanmalı daha nasıl iyi olabilir sorusuna cevap aranmalıdır. Hazır gelinlikler süresi kısa gelinler için kurtarıcıdır fakat dezavantajları ise aynı model giymiş bir çok gelinle pişti olabilirsiniz veya kalıp tam üzerinize göre oturtulamayabilir Kişiye özel dikimlerde ise ölçü ve kalıp gelin adayından birebir alınır. Bedenin oturmaması straplezin düşmesi gibi sorunlar yoktur.

Tasarımcı olarak genç çiftlerimize ne gibi önerilerde bulunursunuz?

Tasarımcı olarak gençlere öncelikle model seçerken dikkatli olmalarını öneriyorum. Elbette ki internetten model araştıracaklar, zevklerini anlamamız için bir dosya oluşturacaklar. Fakat beğendikleri modellere yakın buldukları demo ürünleri muhakkak denemeleri gerekiyor Modaevimize geldikleri zaman bazen hiç kendi proporsiyonlarına uygun olmayan seçimlerle geliyorlar morallerini bozmadan benzer bir ürün giydiriyoruz ardından kendi duruş kalıp ve tarzına uygun bizim seçtiğimiz modeli denetiyoruz farkı uygulamalı olarak kendilerine gösteriyoruz. Bazen bir modeli çok istiyorum diye gelip bambaşka model siparişi veren gelinlerimiz çok oluyor.

Nurbanu Modaevi’nin tanıtım sayfasına ulaşmak için tıklayın!

İstanbul’da bulunan bütün gelinlik firmalarına ulaşmak için tıklayın!

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!