Profesyonel Bir Düğün Fotoğrafçısı Ararken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

1:03 dakika

03.11.2020

Özenle hazırlandığın düğün gününü yıllar sonra dahi hatırlatacak düğün fotoğrafları için hangi ekiple çalışman gerektiğine karar vermediysen sana yardımcı olacak bir yazı hazırladık! İşte düğün fotoğrafçısı seçerken dikkat edilmesi gerekenler!

düğün fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı Ekipmanlarını Öğren

Öncelikle gece çekimlerinde grensiz sonuç verecek iyi bir makine, doğal anları uzaktan yakalayabilmek için 70-200 mm lens, kalabalık aile portreleri ve geniş açılarda güzel kareler almak için 24-70mm ,17-50mm f:2,8 ve altındaki lensler gibi profesyonel ekipmanlara sahip olması önemli.

Ayrıca anlaştığın ekibin son dönemlerde popüler olan drone gibi uzmanlık gerektiren teknolojik ekipmanları kullanabiliyor olması da farklı çekim açıları için önem taşıyor.

düğün fotoğrafçısı

Portfolyosuna Göz At

Düğün fotoğrafçısı seçerken öncelikle ne tarz bir çekim istediğine karar verip, firmaların daha önce çektiği fotoğraf ve videolara göz at. Eğer tarzına uygun fotoğraflara imza atmış bir ekip bulursan, firmayla çalışmayı düşünebilirsin.

Dugun fotosu

Çekim Türlerini Sor

Düğün fotoğrafları söz konusu olduğunda birçok farklı seçenekle karşılaşman mümkün. Save the date, trash day, dış çekim gibi çekim türlerinden hangilerinden hizmet almak istediğini belirleyip, görüştüğün firmaların bu çekim türlerinde hizmet verip vermediğini de belirlemende fayda var.

taki

Fiyatları Sormayı Unutma

Görüşeceğin fotoğrafçıları seçerken fiyatlarını da sormayı unutma. Bütçene uygun firmalar arasından seçim yapabilirsin. Yalnızca aynı fiyat aralığında olanlarla değil farklı fiyat aralığında olan fotoğrafçılarla da görüşürsen kriterlerini daha rahat belirleyebilirsin.

Düğün fotoğrafçısı seçerken dikkat etmen gereken kriterlere değindik. Sırada sana uygun firmayı bulmak var. Bunun için şehrindeki düğün fotoğrafçılarını sana uyan özelliklere göre filtreleyerek listeyebilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçip, fiyat teklifi alabilirsin.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Bülent Akan

Düğün Tarihi: 21.10.2014


fotoğrafçılar analog makinelerle çekilmiş vintage fotoğrafları da daha sık kullanmalılar kesinlikle


eda koç

Düğün Tarihi: 21.10.2014


teşekkürleerrr DÜĞÜN.COM!