Düğün Öncesi Yapılabilecek Estetik Müdahaleler Nelerdir?

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:03 dakika

29.06.2020

Düğünden önce ufak dokunuşlarla güzelliğinizin zirvesine çıkabilirsiniz.

Evlilik törenleri, belki de uzun zamandır birbirini görmeyen insanların bir araya geldiği, tabii ki başrol oyuncusu olacak gelinin en güzel olmak istediği neşeli anlardır. Güzele ulaşma arzusu kimi zaman evlilik töreni öncesi gelin adaylarını plastik cerrahların kapısına kadar getirmektedir. Düğün öncesinde gelin adaylarına yapılabilecek estetik girişimler hakkında Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Operator Doktor Serkan Dinar ile ayrıntılı bir söyleşi gerçekleştirdik.

Gelin Estetigi

Düğün öncesi için genel olarak hangi estetik müdahalelerden bahsedebiliriz?

Kadınlarda evlilik her yaş grubu için geçerli bir kavram olduğundan yaş grubuna göre yapılabilecek estetik girişimler çeşitlilik göstermektedir. Örneğin 20 li yaşlarda sadece dudak dolgusu yetebilecekken daha ileri dönemlerde küçük askı işlemleri, yağ enjeksiyonları ve meme operasyonlarına varan geniş yelpazede işlemler yapılabilmektedir.

Gelin adayları düğünden ne kadar zaman önce harekete geçmeliler?

Düğün töreni öncesi yapılacak işlemin zamanlaması çeşitlilik gösterebilir. Örneğin dolgu işlemleri için törenden 3 gün öncesi yeterli olabilirken meme protez ameliyatlarında 1 aylık bir süre gerekli olacaktır.

Yüz için yapılabilecek işlemler nelerdir?

Düğün estetiği işlemleri ameliyatsız ve ameliyatlı işlemler olarak 2 grupta toplanabilir. Genelde 18- 20 li yaşlarda en sık yapılan işlemler dolgu ile dudak kalınlaştırma, cilt bakımı gibi ameliyat gerektirmeyen işlemlerdir. Bu tür uygulamalar için evlilik töreninden 1 hafta öncesi yeterlidir. 30 lu yaşlarda ise daha çok mimik çizgileri ve ciltte güneşin inceltici etkisine bağlı lekelenmeler, burundan dudağa inen mimik çizgilerinde derinleşmeler başlar. Mimik çizgilerinin derinleşmesini önlemek ve özellikle kaş kuyruğunu kaldırmak için yapılabiliecek işlem botoxtur. Botox etkileri 7 gün sonra başladığından 1 hafta önce yapılması daha uygun olacaktır. Diğer mimik çizgilerini gidermede dolgu işlemleri uygun olacaktır.

Ciltte kollajen dokusunun azalmasına bağlı gevşeklik ve cildin eski rengini kaybetmesi durumunda mezoterapi ile cilde vitamin takviyesi sıkılaşma ve ışıltı kazandıracaktır.

Gelin adaylarına vücutlarının diğer bölgeleri için ne gibi işlemler önerebilirsiniz?

Gelin adaylarında diğer bir problem de gelinlik içine sığma endişesidir. Bu tür inatçı yağlanma durumlarında bölgesel incelme amaçlı olarak radyofrekans ve LPG işlemleri ile dışarıdan uygulamalar yapılabilir. Bu tür uygulamalara cevap vermeyen hastalarda yeni nesil liposuction dediğimiz incelme ve sıkılaşma sağlayan ameliyatlar yardımcı olacaktır. Liposuction sonucunu görmek için en az 1 ay gerekir.

Gelinlik çeşidine bağlı olarak özellikle dekolte ve göğüs bölgesini dert eden hastalarda memenin küçük olması durumunda silikon protez ile meme büyütme ya da yağ enjeksiyonu ile meme büyütme düşünülebilir. Tam tersi gevşek cilt ve sarkmış meme durumlarında meme küçültme ve dikleştirme ameliyatları faydalı olacaktır, zamanlama 1 ay öncesi olmalıdır.

40 lı yaşlarda gelin adaylarında ise özellikle göz altı çukurlaşmalar ve yanakta sarkma belirtileri olabilir. Bu durumda askı ile yanak ve şakak bölgesinin gerilmesi ve göz altına yağ enjeksiyonu yapılabilir. Bu tür uygulama için 20 günlük toparlanma süreci gerekir.

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

0 yorum