Düğün Bütçenizi Kontrol Altında Tutmanın 5 Yolu

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

1:13 dakika

29.06.2020

Hepimizin aklında düğün bütçesiyle ilgili ortalama bir fikir vardır ama aklınıza gelmeyen minik harcamaların bir araya gelmesiyle düğün bütçenizi aşabilirsiniz. Düğün.com ekibinin özenle hazırladığı Bütçem Aracı ile en ufak harcamaları bile gözden kaçırmadan tüm düğün bütçenizin kontrolünü elinizde tutabilirsiniz. Verdiğimiz tüyolara dikkat ederek düğün bütçenizi aşmadan düğünde tüm isteklerinizi yerine getirebileceksiniz.

Yakınlardanızdan Destek Alabilirisiniz

Düğünler pahalı organizasyonlardır. En yakın çevreniz düğün sonrası hediye almak yerine harcamalarınıza destek olmak isteyebilir. Bunun için düğün planlamanızın başında bir ''Evlilik Hediye Listesi'' hazırlayıp yakınlarınızla paylaşabilirsiniz. Böylece kız kardeşiniz nikah şekerlerinizin yapılmasını üstlenirken, arkadaşlarınız da toplanıp gelin arabanızın kiralanmasına yardımcı olabilir. Düğününüzde hangi arkadaşınız nasıl yardımcı olabilir önceden planlarsanız çok daha hızlı hareket edebilirsiniz.

yakinlarinizdan_destek_alabilirsiniz

Öncelikler Önemli

Olmazsa olmazlarınızı iyi saptayın. Bütçeniz hem dünya markası bir gelinliğe, hem rüyalarınızı süsleyecek balayı adalarında bir balayına yetmiyorsa sevgilinizle beraber oturup sizin için en önemli olan kalemleri belirleyin. Böylece diğer kalemlerde masraflarınızı kısarken, önceliklerinizde maliyet çıtanızı yükseltebilirsiniz.

Erken Davranın

Önceden rezervasyon yaptırmanın her zaman büyük faydası olur. Mekanlar, organizatörler, müzik firmaları sezon öncesi konfirmasyonlarda çok avantajlı indirimlere giderler. Yüksek sezondan önce yapacağınız anlaşmalar bütçenizde büyük ferahlamalar yaratır. Ayrıca yıl boyunca süren ve sadece Düğün.com Çiftleri'ne özel pek çok indirim ve kampanyalarımızı da düzenli olarak takip etmeyi ihmal etmeyin.

İkramları Gözden Geçirin

Yemekli düğün organizasyonları bütçenizi aşıyorsa kapsamlı kokteyl veya açık büfe seçeneklerini değerlendirin. Bu iki seçenek de size çok daha cazip fiyatlarla sunulacaktır. Düğünlerin en büyük bütçesini limitsiz alkollü içecekler oluşturur. Kişi başı bütçeyi kontrol altında tutmak için, menünüzü ya limitli içki üzerinden alın veya misafirlerinizin alkollü içeceklerini kendilerinin ödeyip alacağı şekilde bir catering firmasıyla anlaşın.

ikramlari_gozden_gecirin

Profesyonel Yardım Alın

Düğün planlamanızın başında bir organizasyon firmasından veya düğün danışmanından yardım alın. Anlaşmalı oldukları çözüm ortakları ile hem fazladan demo ödemelerinden kurtulursunuz, hem daha makul fiyatlara hizmet alırsınız, hem de vakit kaybından ve kafa karışıklığından kurtulursunuz.

Düğün Mekanları

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 yorum

ŞK

Şerife Kasım

17/10/2014

herkesin kendi içki parasını vermesi ayıp olmaz mı sanki ya


SK

Sena Kollu

17/10/2014

Hediye yerine düğün masraflarını karşılama işi mantıklı geldi