Hangi Gelinlikle Hangi Takılar?

Hayalindeki gelinliği süsleyecek, seni gecenin prensesi haline getirecek şık takılar gözünü alıyor. Peki, gelinliğinin modeline hangisi uyuyor biliyor musun? İpuçlarına göz atarak gelinliğine en uygun gelin takısı modelini seçebilirsin.

En özel gününe ışıltı katacak gelin takıları ile tanışmaya hazır mısın? Gelinliğinin tarzına, detaylarına ve kesimine uygun bir takı seçimi yaparak yıllarca konuşulacak bir gelin olabilirsin. Kendini moda dergilerinin kapağında gibi hissedeceğin o gecede, en şık kombini yapabilmen için gelinlik takısı önerilerini dikkate almalısın. Gelinliği boğmayacak, şıklığı tamamlarken stili destekleyecek doğru parçaları seçmek için ipuçlarını takip etmen yeterli. Doğru gelinlik ve takıları bir araya getirerek göz kamaştırabilirsin. Bazen küçük bir kolye, bazen gösterişli bir küpe sana yardımcı olabilir. İşte farklı gelinliklere özel, farklı öneriler!

Omuzları Açık Straplez Modeller İhtişamlı Takılarla Buluşuyor

Omuzlarına güveniyorsan ve orta büyüklükte göğüslere sahipsen straplez gelinlikleri tercih edebilirsin. Üzerine şık bir kürk alarak serin olacak akşam için kendini koruyabilir, topuz yaptırdığın saçlarınla göz doldurabilirsin. Omuzların açık olacağından duvağını kısa tutabilir veya şapkalar tercih edebilirsin. Gelinlik takı setleri içinden istediğin gösterişe sahip seçimi yapmakta özgürsün. Özellikle sade, az drapeli, az dantelli bir gelinlik seçiyorsan pırlantalarla, incilerle veya elmasla süslü kalın kolye ve küpe setlerinden yararlanabilirsin. Son yılların modası olan tasma kolyelerden de yararlanabilir, biraz modern tarzda bir gelinlik seçtiysen gelinlik takımı ile gelen ürünlerden ziyade özgün bir takı ile stiline şık bir imza atabilirsin. İddialı bir görünüm içinse tüm omzu kaplayan ve son yıllarda öne çıkan takıları deneyebilirsin. Özellikle düz ve sade bir gelinliğin varsa, takıda iddialı olmamak için hiçbir sebebin yok.

straplez - hangi gelinlikle hangi takılar?

İnce Askılı Gelinlikler için Takı Seçimi Özen Gerektiriyor

İhtişamlı parçaları seviyor ve ince askılı bir gelinlik giymeyi düşünüyorsan görkemli bir gelinlik kolyesi kullanabilirsin. Hem ince hem de kalın kolyelerin tercih edilebileceği ince askılı gelinlik modellerinde boynunu boş bırakarak göz alıcı küpelerle de stiline ihtişam katabilirsin. Eğer kombinezon tarzı bir yaka kesimi tercih ediyorsan küpelerde zümrüt ve yakut gibi renkli taşlar da kullanabilirsin. Gelinlik için takı setleri içerisinde geçtiğimiz yılın gözdeleri olan ear cuff küpelere de göz gezdirmende fayda var.

avis_pirlanta - hangi gelinlikle hangi takılar?

Kalın Askılı Gelinliklerde Gelin Takısı Hafif Olmalı

Kalın askılı gelinlikler boynu kestiğinden bu tür gelinliklerde boynu ve kulakları boş bırakmak daha uygun bulunuyor. Ancak kolye takmak istiyorsan seçimini ince zincirlerden yana kullanabilirsin. Gösterişli yüzükler, bilezik ve bileklikler, şahmeranlar kalın askılı gelinlik için takı önerilerinde yer alıyor. Eğer gelinlikte inci işlemeler varsa takılarda da inci tercih edebilirsin. Gelinlikte dantel veya küçük taşlar mevcutsa takılarda da zarif, küçük taşları kullanabilirsin. Boynunda ve yüz çevrende kalabalık takılardan kaçınman gereken bu modelde alternatif olarak; başlık, gelin taçları ve gelin başı kolyeleri gibi gelinlik saç takıları kullanabilirsin. Kalın askıları boğmayacak, ferah bir görüntü için sade bir makyajı tercih edebilirsin.

Kapalı Yaka Gelinliklerde En Büyük Hata Kolye Kullanmak

Yakası kapalı olan hakim yakalı gelinlikler için gelin takısı olarak sade seçimler öne çıkıyor. Tek taş pırlanta küpeler ve yüzükler ya da tek inci küpeler, gelinlerin yardımcısı olabiliyor. Boyun kapalı olduğundan takılacak gösterişli takılarla göz yorabilir, yüzünü örseleyebilirsin. Eğer tesettürlü bir gelinsen taşlı tokaları küpe yerine tercih edebilir, ince tokalarla kombinine ışıltı katabilirsin. Gelinlik ve takı arasında uygun bir denge sağlamak için gelinliğin ışıltılı ve süslüyse gelin başı aksesuarlarında sadelikten yana olabilirsin.

diva_pirlanta - hangi gelinlikle hangi takılar?

Tek Omuz Gelinliklere Tek Küpe

Tek omuz gelinlikler en zor takı seçilen kombinleri oluşturuyor. Ancak doğru ipuçlarını izleyerek tek omuz gelinliklerle de doğru düğün takısı kombinine imza atabilirsin. Omzunun açık olduğu tarafta takı kullanman daha doğru görülüyor. Gelin takıları modelleri arasında oldukça popüler olan Şahmeran bir bileklik, iddialı bir bilezik, tek taraftan sallanan bir küpe veya yüzükler tek omuzlu gelinlikleri tamamlıyor. Gelinliğin omuzlu bölümünde taşlar yer alıyorsa takı taşlarını seçerken aynı renk ve kesimdeki taşlardan yararlanabilirsin. Bembeyaz ve taşsız bir gelinlik kullanıyorsan takılarda; yakut, zümrüt, safir gibi değerli taşları kullanarak zarif gelinliğini renklendirebilirsin.

mir_diamond - hangi gelinlikle hangi takılar?

Kayık Yaka Gelinlik Takıları için Tasma Modelleri

Kayık yaka gelinlikler yıllardır trend özelliğini korurken son yıllarda İspanyol kollar da modelleri renklendirmeye başladı. Bu tarz bir seçim yapıyorsan gelin kolyesi seçenekleri arasında yeni yeni popüler olmaya başlayan tasma kolyeleri, farklı tarzda küpe modellerini denemelisin. Gelinliğin omuz detaylarının yoğunluğuna bağlı olarak takıların görkemini belirleyebilirsin. Çok işlemeli yakaları daha sade takılarla tamamlayabilir, sade kesimleri iddialı gelin takı modelleri ile şıklaştırabilirsin. Gelinlikle altın renkli işlemeler varsa takıları da yeşil altından seçebilirsin.

kayikyaka - hangi gelinlikle hangi takılar?

V Yakanın Zarafetini Yanlış Takılarla Gölgeleme

V yaka gelinliklerde göğüs dekoltesini iddiası ve işlemelerin miktarı takı kullanımını belirlerken bu tip gelinliklerde fazla takıya ihtiyacın olmadığını bilmelisin. İddialı bir göğüs dekoltesini takılarla gölgelemek gerekmiyor. İşlemeler ve dantellerle süslenen V yaka gelinlik için takı seçimleri daha sade tutuluyor. Modeller zaten yeterince ihtişamlı olduğundan farklı bilezik modelleri, bileklik ve yüzükler takı için yeterli oluyor. Zarafetin ön planda olduğu bu gelinliklerle genellikle beyaz altın tercih ediliyor.

v_yaka - hangi gelinlikle hangi takılar?

Sırt Dekolteli Gelinlikler Vücut Takıları ile Modernleşiyor

Sırt dekolteli gelinlikler genellikle kısmen kapalı ön yakalarla tamamlanıyor. Güzel sırtı olan gelinlerin tercihi olan bu gelinlikler, vücut takıları ve sırt kolyeleri ile tamamlanıyor. İnce zincirler ve tek pırlantalarla süslenen nazik takılar iddialı dekoltelere şık bir imza ekliyor. Sen de sırtı açık bir gelinlik giyeceksen, sırt ve vücut takılarını kullanmayı düşünebilirsin. Kombininde hem şıklığa hem de fark imza atarken, zarif gelinliğini bir o kadar asil ince takılarla kombinleyebilirsin. Gelinlik inci takı modelleri arasında sırtı açık gelinliğinle çok iyi uyum sağlayacak aksesuarlar bulabilirsin. Sırt takıları arasında incili modeller, safir taşlı zincirler ya da omuzlarını da kaplayan zincirli seçeneklerden tercih yapabilirsin. Hem seksi gösteren hem de abartıdan uzak olan vücut takılarının göğüs altından geçenleri de yan dekolteleri daha iddialı gösterebiliyor. Eğer bel ve geniş koltuk altı kesimi bulunduran bir gelinlik seçiyorsan arkadan öne uzanan vücut takılarını da giyebilirsin. Gelinlik takı seçenekleri arasından bu modele uygun çok farklı ve modern seçenekleri kolayca bulabilirsin.

Vintage Gelinlik

Hem ağırbaşlı hem de romantik olmalarına rağmen rafine bir şıklık taşıyan vintage gelinliklerle seçtiğin mücevher, gelinliğin ile yarışmamalı aksine onunla bir bütün olmalı. Bu da elmas gelin setleri ile mümkün olabilir. Eğer bisiklet yaka uzun kollu vintage gelinliğim olsaydı, takı olarak tek tercihim elmas küpeler olurdu. Tabi mücevherimin yüzüme yansıması için saçlarımı mutlaka haifi dağınık topuz yaptırırdım.

aspendos - hangi gelinlikle hangi takılar?

Düşük Omuzlu Gelinlik

Öne çıkan gelinlik modellerinden düşük omuzlu gelinlikler ile mücevher tercihini omuzlarının düşüklüğüne göre ağırlaştırabilirsin. Pırlanta zümrüt takı seti, düşük omuzlu gelinliklerde tercih edeceğim ilk seçenek olurdu. Pırlantanın ağırlığı yüzüme ışık verirken, zümrütün zarafeti gelinliğimi tamamlardı. Ayrıca dikkatlerin hem omuzlarında hem de mücevherlerinde kalmasını istersen saçlarını hafifçe tek omzuna bıraktırabilirsin. Bu sana doğal bir zarafet katacak!

tekvin_pirlanta - hangi gelinlikle hangi takılar?

Gelin takısı için önerileri not ettiysen hemen uygulayabilir, kombinini yaparak diğer gelin adaylarına ilham verebilirsin. Kombinini ve takı önerilerini yorum bırakmaya, diğer gelinlere de ilham olacak ipuçlarını paylaşmaya ne dersin?

Bu makale Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (26)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

EK Ece Kısa

ben prenses gelinlik giymeyi düşünüyorum straples olucak taşlı olucak göğüsten başlayıp eteğin başladığı yere kadar taş olucacak yani. Beyaz tenliyim ne yakışır sizce merakla bekliyorum

D Düğün.com

Merhaba Ece Hanım, Eğer gelinliğiniz göğüsten eteklere kadar taşlı olacaksa gerdanlık takmanızı önermeyiz. Taşlı bir gerdanlık, taş işlemeli bir gelinlikle birleşince birbirini boğacaktır. Bu yüzden gerdanlık kullanmanızı önermiyoruz. Bunun yerine pırlanta küpeler ve başınıza takacağınız bir taçla gelinliğinizi ve takılarınızı aynı oranda ortaya çıkarabilirsiniz.

A Alyanschi

Harika, çok hoş!

AG Aysen Gun

Merhaba, benim gelinligim straplez , dantel yok, ipek kumas, kisa bir model , acaba trabzon kolye ucu tasli uygun olur mu, degisik olmasini istiyorum, aslinda spor bir gelinlik , tas pul yok gelinlikte, ya da tasli takarsam nasil takmam lazim

D Düğün.com

Merhaba Ayşen Hanım, Tarif ettiğiniz kadarıyla oldukça spor ve modern bir gelinlik tercih ettiğinizi anlıyoruz. Bize sorarsanız böyle modern bir gelinlikle, geleneksel takılar yerine daha modern takılar tercih etmelisiniz. Oldukça sade olduğunu tahmin ettiğimiz gelinliğinizi pırlanta bir takı setiyle biraz daha parıltılı hale getirebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

ÖÜ Özlem Üstün

merhaba benim gelinlik çok incili takı olarak nasıl birşey takmam gerekir yardımcı olurmusunuz lütfen

D Düğün.com

Merhaba Özlem Hanım, Gelinliğinizin yakası hakkında bilgi verir misiniz? İnci işlemeleri yaka kısmında mı bulunuyor? Model ve işlemeler hakkında biraz daha detaylı bilgi verirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.

Ipek Çakın

Merhaba, ben gelinlik olarak kolları düşük model istiyorum . prenses gibi ama yapışık olarak kolumun üstünün 3/1ini kapatacak straplezin kollusu :) link atılma izni olsa gelinliğimi göndericemde olmuyor :) dantelli olacak saçlarımda açık dalgalı olacak nasıl takı olabilir ? :)

D Düğün.com

Merhaba İpek Hanım, Düşük omuzlu bir gelinlik ve açık dalgalı gelin saçı modeli tercih edecekseniz gelin takılarınızda minimal tercihler yapmanızı öneririz. Saçlarınız açık ve dalgalı olacağı için küpe önermiyoruz. Düşük omuzlu gelinlik modelinizin kendini göstermesi için de dikkatleri dağıtmamanızı, boynunuza minimal çizgilerde zarif bir pırlanta veya elmas kolye tercih etmenizi tavsiye ederiz.

M Menekşe

merhaba gelinliğim çok abartılı değil. düz straplez yaka. yaka kısmında tül detayı var etek kısmında ara ara işlemeleri bulunuyor. taş pul yok. nasıl bir takı tavsiye edersiniz model ve renk olarak

D Düğün.com

Merhaba Menekşe Hanım, Gelinliğiniz abartıdan uzak ve sadeyse gelin takılarınızda özgür olabilirsiniz. Straplez model olduğu için gelin seti tercih edebilirsiniz. Eğer risk almak istemiyorsanız seçiminizi tüm gelinlerin tercihi olan inci setten yana kullanabilirsiniz.

N Nalan

Merhaba, benim gelinliğim tamamen güpür, yakası kayık yaka şeklinde yine güpürlü, taç olarak el yapımı kristal taşlı bir model beğendim çünkü gelinliğimin üzeri parıltılı. Sizce taç seçimim doğrumu, kolye ve küpe seçimim nasıl olmalı.

N Nalan

Merhaba, gelinliğim tamamen güpür üzerlerinde parıltılar var çok abartılı değil,Yaka kısmı kayık şeklinde sırtı incili çok açık değil yani yakası.Sizce kolye takmalımıyım takarsam nasıl bir şey olmalı. Kolye takmayıp sadece küpemi takmalıyım yoksa

D Düğün.com

Merhaba Nalan Hanım, Gelinliğiniz kayık yaka olduğu için kolye takmanızı önermiyoruz. Fakat kristal taşlı bir taç takacaksanız tacınızın üzerindeki taşlara yakın bir görünümde küpe takmanız şıklığınızı tamamlayacaktır. O gün harika görünmeniz dileğiyle...

HK Hülya Koc

Merhabalar. Gelinliğim V yaka, büyük kısmı dantel dantellerde de yer yer pul ve kesme boncuk işlemeli.Takı konusunda öneriniz ne olur acaba?

D Düğün.com

Merhaba Hülya, Gelin adaylarımıza V yaka gelinliklerle mücevher tercihi yaparken boyun bölgelerini boş bırakmalarını öneriyoruz. Sana da aynı tavsiyeyi vereceğiz. Bırak boynun boş kalsın ve dikkatler bu bölgeye çekildiğinde karmaşık bir görüntün olmasın. Mücevher olarak küpe ve bilezik takmanı öneriyoruz. Gelinliğinin kolları ile ilgili detay vermediğin için net bir şey söyleyemiyoruz ama eğer kısa kollu, kolsuz ya da truvakar kollu bir gelinlik tercih ettiysen her iki koluna da kalın ve modeli aynı olan bilezik takmanı tavsiye ediyoruz.

SA Safi Altintas

Merhaba, Gelinligim hafif kabarik A-sekil, düsuk omuz, ve gögus kismi düz kesim. Gelinlik sadece tülden olusuyor, yanliz gögusten bel altina kadar ve yakalarda güpur dantel süsleme var. Duvagimin uclari da güpurlu. Saclarimi toplatip, duvagimi topuzun uzerine takicam. Hafif etli ve kisa boyluyum :) Nasil bir taki ve sac aksesuari önerirsiniz. ?? Tskler

D Düğün.com

Merhaba Safi, Gelinlik tercihinde yakası açık bir model seçtiğin için seni tebrik ederiz. Çok doğru bir seçim! Boyun bölgeni karmaşık göstermemek için sadece küpe takmanı öneriyoruz. Hangi küpe modelini istersen tercih edebilirsin çünkü gelinliğinin yakası çok müsait. Hatta eğer biraz daha uzun gözükmek istersen saç modelini de tepeden topuz modelinde yaptırmanı tavsiye ediyoruz.

GA Gizem Aydoğan

merhaba beim gelinliğim uzun kuyruklu taşsız sadece dantelden oluşan kayık yaka ve uzun kollu bir gelinlik birde kabarık bir model... takı konusunda özellikle kolye ve saçıma ne takacağım konusunda çok kararsızım taş olmadığı için gelinlikte taç olmaz diye düşünüyorum lütfen yardım:(

D Düğün.com

Merhaba Gizem Hanım, Gelinliğinizin taşsız olması taç takamayacağınız anlamına gelmez. :) Anladığımız kadarıyla sade bir gelinlik tercih etmişsiniz. O nedenle saç modeline göre zarif bir taç takmanızı öneriyoruz. Takı konusunda ise gelinliğinizin kayık yakası içinde kolye kaybolacağı için mücevher tercihini küpelerden yana kullanmanızı öneriyoruz. Eğer saçlarınızı topuz yaptırırsanız sallantılı küpeler ile harika gözükeceğinize emin olabilirsiniz.

MBY Merve Betül Yılmaz

Merhabalar, Benim gelinliğim V yaka ve üst tarafı güpürlü kuyruklu bi model. Saçımda çiçeklerden oluşan bi taç kullanmayı düşünüyorum. Takı olarak ne kullanabilirim? Teşekkürler❤️

D Düğün.com

Merhaba Merve Hanım, Gelinliğinizi seçerken bu yılın modası V yaka gelinlik seçtiğiniz için öncelikle sizi tebrik ediyoruz. Bizim tavsiyemiz aksesuar olarak sadece sallantılı küpe kullanmanız yönünde.

MBY Merve Betül Yılmaz

Çoook teşekkür ederim öneriniz için. Sevgiler

MK Muge Kara

Merhaba benim gelinligim kristal tasli straples prenses model etek ucu güpür taki ve tac onerinizi alabilirmiyim

GA Gullu Avcilar

Merhabalar Gelinliğim v yaka fakir kol tamamı fransiz gupuru tarlatansiz saclarimi topuz yaptırmak istemiyorum yandan büyük çiçekle dagnik birakmayi düşünüyorum duvak yok takilarimi nasil tercih etmeliyim yada sacima çiçek yerine taç mi kullanmaliyim? Şimdiden tesekkurler

SE Sura Er

Merhaba benim gelinligim fransiz dantelli uzun kolu ve kuyruklu bi gelinlik sirt ve ön dekolte yok Boyun tarafi azda olsa gözüküyor son derece zarif bi gelinlik duvak olarakda sade uzun bi duvak mi tercih etmeliyim ve taki olarak sirf küpe ve tac düsünüyorum nasil birsey tercih etmeliyim sizce?

D Düğün.com

Merhaba Sura Hanım, Gelinliğiniz kuyruklu bir gelinlik olduğu için, kısa bir duvak gelinliğin tüm havasını söndürecektir. O nedenle uzun bir duvak kullanmalısınız. Hatta eğer mümkünse ucunda dantel olan rahibe duvak kullanın. Duvağın ucundaki danteller de, gelinlikteki gibi Fransız dantelinden yapılmalı. Mücevher tercihi ise söylediğiniz gibi küpe ve taçlardan yapılmalı. Kesinlikle küpenizi tacınıza göre seçmelisiniz. Eğer pırlanta bir küpe takacaksanız, tacınızın da taşları parlamalı. Eğer elmas bir küpe takacaksanız hafif eskitilmiş veya vintage görünümlü bir taç kullanmalısınız.

AA Aslı Akdağ

Merhaba bn armut fizik özelliğinde biriyim sizce nasıl bir gelinlik tercih etmeliyim artı abartılı gelinlikler de çok hoşuma gidiyor

D Düğün.com

Merhaba Aslı, Armut vücut tipindeki gelin adaylarına önerdiğimiz gibi sana da mutlaka belini ortaya çıkarmanı tavsiye ediyoruz. A kesim ve prenses kesim tüm gelinlik modellerini seçebilirsin.Görkemli gelinlikleri seviyorsan bu kesimlerin kuyruklu ve taşlı modellerine bakmalısın. Ayrıca bu linkteki A kesim gelinlik modellerini incelemeni öneriyoruz.

FY Fatma Yılmaz

Mrblar.Ben straplez gelinliğe güpür taktırarak yarım kol ya da kapri kol yaptırmak istiyorum.Yakam açık olucak kollar kapalı.Bu durumda hangi takıyı öneriyorsunuz bana?

ÖG Özlem Güneş

Merhabalar; Benim gelinliğimin üst kısmı V yaka, sadece taştan oluyor.Alt eteği de parlak simli.Nasıl takılar kullanabilirim sizce? İyi Çalışmalar...

EG Esra Güneş

Merhabalar ; benim gelinligim üst kısmı transparan detaylı, kenarları küçük yaprak motifleriyle süslü tamamen sıfır kollu. A kesim gelinlik. Sizce kolye takmalı miyim?

D Düğün.com

Merhaba Esra, Gelinliğin anladığım kadarıyla hayal tülden tasarlanmış. O halde dekolte bölgen kalabalık olmasın ve dikkatler gelinliğinin motiflerinden dağılmasın. Mücevher tercihini küpe ve kelepçe tarzı bilezikler yana yapmanı tavsiye ediyoruz. Sadece küpe düğün için az olur diye düşünüyorsan ihtişamlı bir taç takabilirsin.

GD Gozde Durmus

Merhabalar benim gelinligimin ustu tasli straplez ve prenses model elime ne renk cicek alabilirim

U U

Merhabalar, Benim düğünüm 2016 baharında. Size sorum takı ve taç uyumu konusunda. İncili taçla incili takı veya pırlanta tarzı takı setiyle o tarz taç mı olmalı. Yaka kısmından ziyade gelinliğin sadeliğine göre nasıl takı takmalıyım. Bu konuda yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler:)

D Düğün.com

Merhaba, İnci set ile incili taç veya pırlanta set ile pırlantalı taç takmak zorunda değilsin tabii. Hatta taç ve gelin setin mutlaka uyumlu olmak zorunda da değil. Önemli olan aralarında bir denge oluşturması. Eğer gelin setin çok ihtişamlı bir modelse gelin tacını en sade modellerden seçmeli ya da hiç takmamalısın, sade bir takı tercih ediyorsan da biraz daha fazla dikkat çeken bir taç seçebilirsin. Düğün.com editörleri olarak biz her zaman gelinliğine, mekanına ve yakasına göre mücevher tercih etmenizi öneriyoruz. Eğer sade model bir gelinlik tercih ediyor, düğününde kırda yapılıyorsa pırlanta yerine inci modellerden mücevher tercih edebilirsin. Mutlaka pırlanta takmak istersen de taşları minik olanları seçmeni öneriyoruz.

VO Veli Onrat

Benim eşim zayıf biraz yani 1,67 boy 45 kilo sizce ne tarz bi gelinlik uygun düşer?

FY Fatma Yancı

Merhaba üstteki yazınızı okudum.Teşekkürler paylaşım için öncelikle.Benim düğünüm nisanda.Gelinliğim tek omuzlu ve yoğun taşlı bir gelinlik.Orta yükseklikte bir taç kullanacağım.Üstteki yazıda herhangi bir kolye takılmamasını tavsiye etmişssiniz.Gelinlikçim bana ince damla kolye kullanmamı tavsiye etti.Zaman az kaldığı için takıları araştırıyorum.Omuz reimde oldğu kadar kalın bir omuz değil.Teşekkür ederim..

23 kategori ve 27 şehirde düğününle ilgili
aradığın her şey burada.