Gelin Takısı ve Gelinlik Uyumu Nasıl Sağlanır?

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

5:10 dakika

13.06.2022

Hayalindeki gelinliği süsleyecek, seni gecenin prensesi haline getirecek şık takılar gözünü alıyor. Peki, gelinliğinin modeline hangisi uyuyor biliyor musun? İpuçlarına göz atarak gelinliğine en uygun gelin takısı modelini seçebilirsin.

gelin takısı

Gelinliğini Tamamlayacak Gelin Takıları

En özel gününe ışıltı katacak gelin takıları ile tanışmaya hazır mısın? Gelinliğinin tarzına, detaylarına ve kesimine uygun bir takı seçimi yaparak kusursuz bir gelin olabilirsin. Nasıl mı? Tabii ki gelinliğini tamamlamak için kullanabileceğin düğün takıları olan gerdanlık, küpe, bileklik ve gelin setleri gibi mücevherleri tercih ederek. Kendini moda dergilerinin kapağındaymış gibi hissedeceğin o gecede, en şık kombini yapabilmen için kullandığın aksesuarlarla gelinlik modelinin uyumlu olması oldukça önemli. Gelinliği boğmayacak, şıklığı tamamlarken stilini destekleyecek doğru parçaları seçmek için ipuçlarını takip etmen yeterli. Doğru gelinlik ve takıları bir araya getirerek göz kamaştırabilirsin. Bazen küçük bir kolye, bazen gösterişli bir küpe sana yardımcı olabilir. İşte farklı gelinliklere özel, farklı öneriler!

Straplez Modeller İçin Gelin Takı Seti

Omuzlarına güveniyorsan ve orta büyüklükte göğüslere sahipsen straplez gelinlikleri tercih edebilirsin. Üzerine şık bir kürk alarak serin olacak akşam için kendini koruyabilir, topuz yaptırdığın saçlarınla göz doldurabilirsin. Omuzların açık olacağından duvağını kısa tutabilir veya şapka tercih edebilirsin. Gelin takı setleri içinden istediğin kadar gösterişli bir seçim yapmakta özgürsün. Özellikle sade, az drapeli, az dantelli bir gelinlik seçiyorsan pırlantalarla, incilerle veya elmasla süslü kalın kolye ve küpe setlerinden yararlanabilirsin. Son yılların modası olan tasma kolyeler de deneyebileceğin modeller arasında. Biraz modern tarzda bir gelinlik seçtiysen özgün bir takı ile stiline şık bir imza atabilirsin. İddialı bir görünüm içinse tüm omzu kaplayan takıları deneyebilirsin. Özellikle düz ve sade bir gelinliğin varsa, takıda iddialı olmamak için hiçbir sebebin yok.

gelin takıları

İnce Askılı Gelinlikler İçin Gelin Kolyesi

İhtişamlı parçaları seviyor ve ince askılı bir gelinlik giymeyi düşünüyorsan görkemli bir gelinlik kolyesi kullanabilirsin. Nasıl bir kolye kullanmalıyım diyorsan ince ya da kalın fark etmez bu tarz gelinliklere her tarzda kolye çok yakışıyor. İnce askılı gelinlik modellerinde boynunu boş bırakarak göz alıcı küpelerle de stiline ihtişam katabilirsin. Eğer kombinezon tarzı bir yaka kesimi tercih ediyorsan küpelerde zümrüt ve yakut gibi renkli taşlar da kullanabilirsin. Küpe olarak son yıllarda gözde olan ear cuff modellere de göz gezdirmende fayda var.

gelin takıları

Kalın Askılı Gelinlikler İçin Minimal Takılar

Kalın askılı gelinlikler ile boynu ve kulakları boş bırakmalısın. Çünkü kalın askılar keskin bir kesim oluğu için dekolte bölgene sert bir hava kadar. Ancak bu senin seçimin ve kolye takmak istiyorsan seçimini ince suyolu bir kolyeden yana kullanmalısın. Bunlar dışında gösterişli yüzükler, bileklikler ve şahmeranlar kalın askılı gelinlikler için hoş bir takı seçimidir. . Tabii tercihini gelin setinden yana kullanmak istersen inci kolye ve inci küpeler ile gelinliğinin sert dekoltesini yumuşatabilirsin. Seçtiğin model dantel veya küçük taşlarla süslüyse takı seçimini zarif, küçük taşlı tasarımlardan yana kullanmalısın. Boynunda ve yüz çevrende kalabalık takılardan kaçınman gereken bu modelde alternatif olarak; gelin tacı ve gelinlik saç takıları deneyebilirsin. Ferah bir görünüm için sade bir makyajı tercih etmeni öneririm.

gelin takıları

Kapalı Yaka Gelinlikler İçin Gelin Küpesi

Yakası kapalı olan hakim, bisiklet ya da halter yakalı gelinlikler için gelin takısı olarak sade mücevherler tercih etmelisin. Tektaş pırlanta küpeler ve yüzükler ya da tek inci küpeler, yakası kapalı gelinlikler için daha doğru bir seçim olacaktır. Çünkü boynun kapalı olacağı için bu bölgede kullandığın her takı göz yorabilir. Gelinlik ve takı arasında uygun bir denge sağlamak için gelinliğin ışıltılı ve süslüyse gelin başı aksesuarlarında sadelikten yana olmalısın.

gelin takısı ve gelinlik uyumu nasıl sağlanır?

Tek Omuzlu Gelinlikler İçin Tek Küpe

Tek omuzlu gelinlikler en zor takı seçilen yaka seçimidir. Ancak doğru ipuçlarını izleyerek tek omuzlu gelinliklerle de doğru düğün takıları tercih edebilirsin. Mümkün olduğunca boynuna takı takmamalısın. Gelin takıları modelleri arasında oldukça popüler olan Şahmeran bir bileklik, iddialı bir bilezik, tek taraftan sallanan bir küpe veya yüzükler tek omuzlu gelinlikleri mükemmel bir tercihtir. Gelinliğin omuzlu bölümünde taşlar yer alıyorsa takı taşlarını seçerken aynı renk ve kesimdeki taşlardan yararlanabilirsin. Bembeyaz ve taşsız bir gelinlik kullanıyorsan takılarda; yakut, zümrüt, safir gibi değerli taşları kullanarak zarif gelinliğini renklendirebilirsin.

gelin takısı ve gelinlik uyumu nasıl sağlanır?

Kayık Yaka Gelinlik Takıları İçin Sallantılı Küpeler

Kayık yaka gelinlikler dekolte bölgeni yatay bir biçimde kapattığı için kolye kullanmak bütün görünümünü kapatacaktır. O nedenle kolye seçimi yerine mücevher tercihini sallantılı küpe modellerinden yana kullanmalısın. Gelinliğin omuz detaylarının yoğunluğuna bağlı olarak takıların görkemini belirleyebilirsin. Çok işlemeli yakaları daha sade küpelerle tamamlayabilir, sade kesimleri ise iddialı gelin takı modelleri ile şıklaştırabilirsin.

gelin takısı ve gelinlik uyumu nasıl sağlanır?

V Yaka Gelinlikler İçin Bilezik

V yaka gelinliklerde iddialı bir göğüs dekoltesini takılarla gölgelememeni tavsiye ediyorum. İşlemeler ve dantellerle süslenen V yaka gelinlik için takı seçiminde sade modellerden yana tercihler yapmalısın. Bu modeller zaten yeterince ihtişamlı olduğundan farklı bilezik modelleri, bileklikler ve yüzükler gelin takısı için yeterli olacaktır. Hatta beğendiğin bir bilezikten iki adet satın alabilir ve her iki koluna da takarak simetrik bir görünüm yakalayabilirsin. Zarafetin ön planda olduğu bu gelinliklerle genellikle beyaz altın tercih ediliyor.

gelin takısı ve gelinlik uyumu nasıl sağlanır?

Sırt Dekolteli Gelinlikler İçin Vücut Takıları

Sırt dekolteli gelinlikler, genellikle kapalı yakalarla tamamlanıyor. Güzel sırtı olan gelinlerin tercihi olan bu gelinlikler, vücut takıları ve sırt kolyeleri ile tamamlanınca ortaya harika görünümler çıkıyor. İnce zincirler ve tek pırlantalarla süslenen zarif takılar iddialı dekoltelere şık bir görünüm kazandırıyor. Sen de sırtı açık bir gelinlik tercih edeceksen, sırt ve vücut takılarını kullanmayı düşünebilirsin. Gelinlik inci takı modelleri arasında sırtı açık gelinliğinle çok iyi uyum sağlayacak aksesuarlar bulabilirsin. Sırt takıları arasında incili modeller, safir taşlı zincirler ya da gelinliğinin omuzları açıksa omuzlarını kaplayan zincirli seçenekler arasından tercih yapabilirsin. Hem seksi gösteren hem de abartıdan uzak olan vücut takılarının göğüs altından geçenleri de yan dekolteleri daha iddialı gösterebiliyor. Bel ve geniş koltuk altı kesimi bulunduran bir gelinlik seçiyorsan arkadan öne uzanan vücut takılarını da giyebilirsin. Eğer vücut takıları senin tarzına uymuyorsa zarif bilekler tercih edebilirsin.

gelin takısı ve gelinlik uyumu nasıl sağlanır?

Vintage Gelinlikler İçin Elmas Takılar

Hem ağırbaşlı hem de romantik olmalarına rağmen rafine bir şıklık taşıyan vintage gelinliklerle seçtiğin mücevher, gelinliğin ile yarışmamalı aksine onunla bir bütün olmalı. Bu da elmas gelin setleri ile mümkün olabilir. Eğer bisiklet yaka uzun kollu vintage gelinlik tercih ediyorsan, takı olarak elmas küpeler kullanabilirsin. Zarif küpelerini öne çıkarabilmek için saçlarını hafif dağınık bir topuz ya da yarım toplu bir model yaptırmalısın.

gelin takısı ve gelinlik uyumu nasıl sağlanır?

Düşük Omuzlu Gelinlikler İçin Gelin Seti

Düşük omuzlu gelinlikler ile mücevher tercihini omuzlarının düşüklüğüne göre ağırlaştırabilirsin. Bu tarz gelinlikler için pırlantalı zümrüt gelin setini öneriyorum. Pırlantanın ağırlığı yüzüne ışık verirken, zümrütün zarafeti gelinliğini tamamlayacaktır. Ayrıca dikkatlerin hem omuzlarında hem de mücevherlerinde kalmasını istersen saçlarını hafifçe tek omzuna bıraktırabilirsin. Bu sana doğal bir zarafet katacak!

gelin takısı ve gelinlik uyumu nasıl sağlanır?

Gelin takısı için önerileri not ettiysen hemen uygulayabilir, hatta yorum olarak bırakırsan diğer gelin adaylarına ilham verebilirsin. Haydi, bir an önce seçimini yap!

Alyans ve Takı Firmaları

Aşkınızı en iyi anlatan alyans ve takılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Alyans ve takı firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Alyans ve Takı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Alyans ve Takı Firmaları

Alyans ve Takı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

28 Yorum

Merve Selvi

Düğün Tarihi: 05.01.2019


Merhaba, benim gelinliğim A kesim altı küpürlü üstü boncuk işlemeli boncuk işlemeleri eteklere doğru iniyor kuyruklu bir gelinlik üzeri kalın askılı oval yaka iniyorr köprücük kemiklerim görünüyor sizce nasıl bir takı tercih etmeliyim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Merve hanım. Gelinliğiniz hareketli bir tasarıma sahip olduğu için aksesuarlar seçiminizi minimal tasarımlardan yapmanızda fayda var. Eğer gelinliğinizin üst kısmındaki boncuk işlemeleri azsa ince suyolu bir kolye ve bununla uyumlu küpeler tercih edebilirsiniz. Ancak boncuk işlemeleri fazla ve sıksa kolye kullanmayıp sadece gelinliğinizdeki boncuklarla uyumlu küpe takabilirsiniz. Alternatif olarak gelin tacı ve gelinlik saç takılarını da deneyebilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz...

  Cevapla

Zehra

Düğün Tarihi: 31.03.2018


Merhabalar oncelikle tesekkur ederim . Ben zayif minyon bir bayanim nisanlimin boyu biraz uzun benden ne tur bir gelinlik kullanmam gerek tarlatan kullanmamayi dusunuyrm kilolu dursun istyrm tarlatan kaba duracagini orantisiz olmasini dusunuyrm... Ne onerirsiniz ?


Cennet Inleyen

Düğün Tarihi: 20.05.2017


Merhaba,a kesim gelinlik düşünüyorum,armut vücut tipine sahibim,kır düğünü olacak o nedenle abartılı detaylar istemiyorum,yaka ve kol konusunda çok kararsızım.Kayık yaka ve kısa kol mu,v yaka kısa kol ve dökümlü belki yarasa kol mu?straplez ve derin dekolteler düşünmüyorum,sade bir kolye takmayı istiyorum ama bu yaka tipleriyle uygun olmayacak sanırım.önerilerinizi rica ederim,şimdiden teşekkürler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Cennet, Armut vücut tipine sahip bir gelin adayı olarak A kesim gelinlik seçtiğin için seni tebrik ederim. Çok doğru bir seçim! Fakat yaka ve kol seçimi yaparken A kesim ile yarasa veya dökümlü bir kol modelini tavsiye etmiyorum. Çünkü bu tip kollar üst bedenini geniş gösterir. Senin vücut tipinde belini vurgulamamız gerekir. Fikrimi sorarsan kayık yaka tercih etmelisin derim. Çünkü bu yaka tipi omuz ve kalçalarını orantılayarak seni kum saati vücut tipinde gösterir. Takı olarak sadece küpe takmanı öneririm. Çünkü kayık yakaya en çok küpeler yakışır ama sen mutlaka kolye takmak istiyorsan hayal tülden tasarlanmış bir kayık yaka da tercih edebilirsin. Bu seçeneği istemezsen düşük omuzlu bir kol sana yakışacaktır. Bu kol tipi dekolte bölgeni açarak kolye takmana izin verecektir. Bir diğer seçeneğin ise geniş V yaka olabilir. Tabii bu tip yaka seçtiğinde yakayı desteklemek için omuzlarında küçük bir kol olması gerekir. istersen bu küçük destek kolu geniş istersen de ince yaptırabilirsin. Bu seçimi gelinliğin kumaşına göre karar vermelisin.

  Cevapla

fatma yancı

Düğün Tarihi: 25.02.2016


Merhaba üstteki yazınızı okudum.Teşekkürler paylaşım için öncelikle.Benim düğünüm nisanda.Gelinliğim tek omuzlu ve yoğun taşlı bir gelinlik.Orta yükseklikte bir taç kullanacağım.Üstteki yazıda herhangi bir kolye takılmamasını tavsiye etmişssiniz.Gelinlikçim bana ince damla kolye kullanmamı tavsiye etti.Zaman az kaldığı için takıları araştırıyorum.Omuz reimde oldğu kadar kalın bir omuz değil.Teşekkür ederim..


Veli Onrat

Düğün Tarihi: 06.01.2016


Benim eşim zayıf biraz yani 1,67 boy 45 kilo sizce ne tarz bi gelinlik uygun düşer?


u

Düğün Tarihi: 24.11.2015


Merhabalar, Benim düğünüm 2016 baharında. Size sorum takı ve taç uyumu konusunda. İncili taçla incili takı veya pırlanta tarzı takı setiyle o tarz taç mı olmalı. Yaka kısmından ziyade gelinliğin sadeliğine göre nasıl takı takmalıyım. Bu konuda yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler:)

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba, İnci set ile incili taç veya pırlanta set ile pırlantalı taç takmak zorunda değilsin tabii. Hatta taç ve gelin setin mutlaka uyumlu olmak zorunda da değil. Önemli olan aralarında bir denge oluşturması. Eğer gelin setin çok ihtişamlı bir modelse gelin tacını en sade modellerden seçmeli ya da hiç takmamalısın, sade bir takı tercih ediyorsan da biraz daha fazla dikkat çeken bir taç seçebilirsin. Düğün.com editörleri olarak biz her zaman gelinliğine, mekanına ve yakasına göre mücevher tercih etmenizi öneriyoruz. Eğer sade model bir gelinlik tercih ediyor, düğününde kırda yapılıyorsa pırlanta yerine inci modellerden mücevher tercih edebilirsin. Mutlaka pırlanta takmak istersen de taşları minik olanları seçmeni öneriyoruz.

  Cevapla

Gozde durmus

Düğün Tarihi: 10.10.2015


Merhabalar benim gelinligimin ustu tasli straplez ve prenses model elime ne renk cicek alabilirim


Esra Güneş

Düğün Tarihi: 02.09.2015


Merhabalar ; benim gelinligim üst kısmı transparan detaylı, kenarları küçük yaprak motifleriyle süslü tamamen sıfır kollu. A kesim gelinlik. Sizce kolye takmalı miyim?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Esra, Gelinliğin anladığım kadarıyla hayal tülden tasarlanmış. O halde dekolte bölgen kalabalık olmasın ve dikkatler gelinliğinin motiflerinden dağılmasın. Mücevher tercihini küpe ve kelepçe tarzı bilezikler yana yapmanı tavsiye ediyoruz. Sadece küpe düğün için az olur diye düşünüyorsan ihtişamlı bir taç takabilirsin.

  Cevapla

ÖZLEM GÜNEŞ

Düğün Tarihi: 29.07.2015


Merhabalar; Benim gelinliğimin üst kısmı V yaka, sadece taştan oluyor.Alt eteği de parlak simli.Nasıl takılar kullanabilirim sizce? İyi Çalışmalar...


Fatma Yılmaz

Düğün Tarihi: 23.07.2015


Mrblar.Ben straplez gelinliğe güpür taktırarak yarım kol ya da kapri kol yaptırmak istiyorum.Yakam açık olucak kollar kapalı.Bu durumda hangi takıyı öneriyorsunuz bana?


Aslı Akdağ

Düğün Tarihi: 23.06.2015


Merhaba bn armut fizik özelliğinde biriyim sizce nasıl bir gelinlik tercih etmeliyim artı abartılı gelinlikler de çok hoşuma gidiyor

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Aslı, Armut vücut tipindeki gelin adaylarına önerdiğimiz gibi sana da mutlaka belini ortaya çıkarmanı tavsiye ediyoruz. A kesim ve prenses kesim tüm gelinlik modellerini seçebilirsin.Görkemli gelinlikleri seviyorsan bu kesimlerin kuyruklu ve taşlı modellerine bakmalısın. Ayrıca bu linkteki A kesim gelinlik modellerini incelemeni öneriyoruz.

  Cevapla

Sura Er

Düğün Tarihi: 22.06.2015


Merhaba benim gelinligim fransiz dantelli uzun kolu ve kuyruklu bi gelinlik sirt ve ön dekolte yok Boyun tarafi azda olsa gözüküyor son derece zarif bi gelinlik duvak olarakda sade uzun bi duvak mi tercih etmeliyim ve taki olarak sirf küpe ve tac düsünüyorum nasil birsey tercih etmeliyim sizce?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Sura Hanım, Gelinliğiniz kuyruklu bir gelinlik olduğu için, kısa bir duvak gelinliğin tüm havasını söndürecektir. O nedenle uzun bir duvak kullanmalısınız. Hatta eğer mümkünse ucunda dantel olan rahibe duvak kullanın. Duvağın ucundaki danteller de, gelinlikteki gibi Fransız dantelinden yapılmalı. Mücevher tercihi ise söylediğiniz gibi küpe ve taçlardan yapılmalı. Kesinlikle küpenizi tacınıza göre seçmelisiniz. Eğer pırlanta bir küpe takacaksanız, tacınızın da taşları parlamalı. Eğer elmas bir küpe takacaksanız hafif eskitilmiş veya vintage görünümlü bir taç kullanmalısınız.

  Cevapla

gullu avcilar

Düğün Tarihi: 29.03.2015


Merhabalar Gelinliğim v yaka fakir kol tamamı fransiz gupuru tarlatansiz saclarimi topuz yaptırmak istemiyorum yandan büyük çiçekle dagnik birakmayi düşünüyorum duvak yok takilarimi nasil tercih etmeliyim yada sacima çiçek yerine taç mi kullanmaliyim? Şimdiden tesekkurler


muge kara

Düğün Tarihi: 29.03.2015


Merhaba benim gelinligim kristal tasli straples prenses model etek ucu güpür taki ve tac onerinizi alabilirmiyim


Merve betül yılmaz

Düğün Tarihi: 23.03.2015


Çoook teşekkür ederim öneriniz için. Sevgiler


Merve betül yılmaz

Düğün Tarihi: 19.03.2015


Merhabalar, Benim gelinliğim V yaka ve üst tarafı güpürlü kuyruklu bi model. Saçımda çiçeklerden oluşan bi taç kullanmayı düşünüyorum. Takı olarak ne kullanabilirim? Teşekkürler❤️

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Merve Hanım, Gelinliğinizi seçerken bu yılın modası V yaka gelinlik seçtiğiniz için öncelikle sizi tebrik ediyoruz. Bizim tavsiyemiz aksesuar olarak sadece sallantılı küpe kullanmanız yönünde.

  Cevapla

gizem aydoğan

Düğün Tarihi: 01.03.2015


merhaba beim gelinliğim uzun kuyruklu taşsız sadece dantelden oluşan kayık yaka ve uzun kollu bir gelinlik birde kabarık bir model... takı konusunda özellikle kolye ve saçıma ne takacağım konusunda çok kararsızım taş olmadığı için gelinlikte taç olmaz diye düşünüyorum lütfen yardım:(

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Gizem Hanım, Gelinliğinizin taşsız olması taç takamayacağınız anlamına gelmez. :) Anladığımız kadarıyla sade bir gelinlik tercih etmişsiniz. O nedenle saç modeline göre zarif bir taç takmanızı öneriyoruz. Takı konusunda ise gelinliğinizin kayık yakası içinde kolye kaybolacağı için mücevher tercihini küpelerden yana kullanmanızı öneriyoruz. Eğer saçlarınızı topuz yaptırırsanız sallantılı küpeler ile harika gözükeceğinize emin olabilirsiniz.

  Cevapla

Safi Altintas

Düğün Tarihi: 14.01.2015


Merhaba, Gelinligim hafif kabarik A-sekil, düsuk omuz, ve gögus kismi düz kesim. Gelinlik sadece tülden olusuyor, yanliz gögusten bel altina kadar ve yakalarda güpur dantel süsleme var. Duvagimin uclari da güpurlu. Saclarimi toplatip, duvagimi topuzun uzerine takicam. Hafif etli ve kisa boyluyum :) Nasil bir taki ve sac aksesuari önerirsiniz. ?? Tskler

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Safi, Gelinlik tercihinde yakası açık bir model seçtiğin için seni tebrik ederiz. Çok doğru bir seçim! Boyun bölgeni karmaşık göstermemek için sadece küpe takmanı öneriyoruz. Hangi küpe modelini istersen tercih edebilirsin çünkü gelinliğinin yakası çok müsait. Hatta eğer biraz daha uzun gözükmek istersen saç modelini de tepeden topuz modelinde yaptırmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

hülya koc

Düğün Tarihi: 09.01.2015


Merhabalar. Gelinliğim V yaka, büyük kısmı dantel dantellerde de yer yer pul ve kesme boncuk işlemeli.Takı konusunda öneriniz ne olur acaba?

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Hülya, Gelin adaylarımıza V yaka gelinliklerle mücevher tercihi yaparken boyun bölgelerini boş bırakmalarını öneriyoruz. Sana da aynı tavsiyeyi vereceğiz. Bırak boynun boş kalsın ve dikkatler bu bölgeye çekildiğinde karmaşık bir görüntün olmasın. Mücevher olarak küpe ve bilezik takmanı öneriyoruz. Gelinliğinin kolları ile ilgili detay vermediğin için net bir şey söyleyemiyoruz ama eğer kısa kollu, kolsuz ya da truvakar kollu bir gelinlik tercih ettiysen her iki koluna da kalın ve modeli aynı olan bilezik takmanı tavsiye ediyoruz.

  Cevapla

Düğün.com

Düğün Tarihi: 05.01.2015


Merhaba Nalan Hanım, Gelinliğiniz kayık yaka olduğu için kolye takmanızı önermiyoruz. Fakat kristal taşlı bir taç takacaksanız tacınızın üzerindeki taşlara yakın bir görünümde küpe takmanız şıklığınızı tamamlayacaktır. O gün harika görünmeniz dileğiyle...


Nalan

Düğün Tarihi: 05.01.2015


Merhaba, gelinliğim tamamen güpür üzerlerinde parıltılar var çok abartılı değil,Yaka kısmı kayık şeklinde sırtı incili çok açık değil yani yakası.Sizce kolye takmalımıyım takarsam nasıl bir şey olmalı. Kolye takmayıp sadece küpemi takmalıyım yoksa


Nalan

Düğün Tarihi: 02.01.2015


Merhaba, benim gelinliğim tamamen güpür, yakası kayık yaka şeklinde yine güpürlü, taç olarak el yapımı kristal taşlı bir model beğendim çünkü gelinliğimin üzeri parıltılı. Sizce taç seçimim doğrumu, kolye ve küpe seçimim nasıl olmalı.


Menekşe

Düğün Tarihi: 22.12.2014


merhaba gelinliğim çok abartılı değil. düz straplez yaka. yaka kısmında tül detayı var etek kısmında ara ara işlemeleri bulunuyor. taş pul yok. nasıl bir takı tavsiye edersiniz model ve renk olarak

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Menekşe Hanım, Gelinliğiniz abartıdan uzak ve sadeyse gelin takılarınızda özgür olabilirsiniz. Straplez model olduğu için gelin seti tercih edebilirsiniz. Eğer risk almak istemiyorsanız seçiminizi tüm gelinlerin tercihi olan inci setten yana kullanabilirsiniz.

  Cevapla

ipek çakın

Düğün Tarihi: 24.10.2014


Merhaba, ben gelinlik olarak kolları düşük model istiyorum . prenses gibi ama yapışık olarak kolumun üstünün 3/1ini kapatacak straplezin kollusu :) link atılma izni olsa gelinliğimi göndericemde olmuyor :) dantelli olacak saçlarımda açık dalgalı olacak nasıl takı olabilir ? :)

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba İpek Hanım, Düşük omuzlu bir gelinlik ve açık dalgalı gelin saçı modeli tercih edecekseniz gelin takılarınızda minimal tercihler yapmanızı öneririz. Saçlarınız açık ve dalgalı olacağı için küpe önermiyoruz. Düşük omuzlu gelinlik modelinizin kendini göstermesi için de dikkatleri dağıtmamanızı, boynunuza minimal çizgilerde zarif bir pırlanta veya elmas kolye tercih etmenizi tavsiye ederiz.

  Cevapla

özlem üstün

Düğün Tarihi: 21.07.2014


merhaba benim gelinlik çok incili takı olarak nasıl birşey takmam gerekir yardımcı olurmusunuz lütfen

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Özlem Hanım, Gelinliğinizin yakası hakkında bilgi verir misiniz? İnci işlemeleri yaka kısmında mı bulunuyor? Model ve işlemeler hakkında biraz daha detaylı bilgi verirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.

  Cevapla

aysen gun

Düğün Tarihi: 16.03.2014


Merhaba, benim gelinligim straplez , dantel yok, ipek kumas, kisa bir model , acaba trabzon kolye ucu tasli uygun olur mu, degisik olmasini istiyorum, aslinda spor bir gelinlik , tas pul yok gelinlikte, ya da tasli takarsam nasil takmam lazim

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ayşen Hanım, Tarif ettiğiniz kadarıyla oldukça spor ve modern bir gelinlik tercih ettiğinizi anlıyoruz. Bize sorarsanız böyle modern bir gelinlikle, geleneksel takılar yerine daha modern takılar tercih etmelisiniz. Oldukça sade olduğunu tahmin ettiğimiz gelinliğinizi pırlanta bir takı setiyle biraz daha parıltılı hale getirebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

  Cevapla

alyanschi

Düğün Tarihi: 14.03.2014


Harika, çok hoş!


ece kısa

Düğün Tarihi: 25.02.2014


ben prenses gelinlik giymeyi düşünüyorum straples olucak taşlı olucak göğüsten başlayıp eteğin başladığı yere kadar taş olucacak yani. Beyaz tenliyim ne yakışır sizce merakla bekliyorum

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Ece Hanım, Eğer gelinliğiniz göğüsten eteklere kadar taşlı olacaksa gerdanlık takmanızı önermeyiz. Taşlı bir gerdanlık, taş işlemeli bir gelinlikle birleşince birbirini boğacaktır. Bu yüzden gerdanlık kullanmanızı önermiyoruz. Bunun yerine pırlanta küpeler ve başınıza takacağınız bir taçla gelinliğinizi ve takılarınızı aynı oranda ortaya çıkarabilirsiniz.

  Cevapla