Evliliğe ilk adımı atarken ayağınızda nasıl bir gelin ayakkabısı olmalı? En mutlu geceniz, üstelik bütün gözler üzerinizde. Belki de bu en önemli düğün aksesuarınızla ilgili aklınıza gelmeyenler burada...

Zemin ve Yağmur Faktörü

Yağmurlu bir havada saten veya süet bir ayakkabı tercih etmeyin veya ayakkabınızın, özellikle de tabanının suya dayanıklı bir ürünle korunduğundan emin olun. Basacağınız yerin nasıl bir yer olacağını mutlaka düşünün. Kapalı mekanlar pek çok topuk için uygun olacaktır ama kır veya sahil düğünlerinde daha özel gelinlik ayakkabıları tercih etmeniz gerekecek. Örneğin; kır düğünlerinde toprak ve çimen zemin sebebiyle topuk konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Babet veya kısa topuklu ayakkabıları tercih edin ya da topuk koruyucu edinin. Eğer düğününüzü yazın yapacaksanız, kararınızı vermeden önce bir de yaz gelinlerine ayakkabı önerilerini okumanızda fayda var.

pabuc1 - gelin ayakkabısı alırken bunlara dikkat!

Kokoş Değil Şık Olun

Gelinliğiniz gösterişli ve işlemelerle dolu ise gelinlik ayakkabı modelleri arasından daha sade bir model seçin. İkisi de gösterişli olursa şık değil, rüküş olursunuz. Sade bir gelinlikle ise biraz daha gösterişli bir model kullanabilirsiniz. Mini bir gelinlik giyecekseniz, yani gelin ayakkabılarınız herkesin dikkatini çekecekse, sizin aşk hikayenizin elle boyanarak aktarıldığı özel tasarım gelin ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

pabuc2 - gelin ayakkabısı alırken bunlara dikkat!

Gelinliğinizi Temel Alın

Evet gelinliğiniz beyaz ama hangi beyaz? Kırık beyaz mı, füme mi yoksa uçuk pembeye çalan bir gelinliğiniz mi var? Ayakkabınızı seçerken gelinliğinizin renk tonunu düşünerek seçim yapın ve renkli gelin ayakkabıları da gelinliğinizin rengine uyumlu olacağından seçenekleriniz arasında bulunsun. Hatta ayakkabı ve aksesuar seçimleriniz için gelinlikçinizden, bir parça gelinlik kumaşınızdan isteyin. Gerçi şimdilerde pek çok gelin; gelin ayakkabıları için düğün konseptlerine uygun, canlı renkleri tercih edip düğünlerine neşe katmayı tercih ediyor.

pabuc3 - gelin ayakkabısı alırken bunlara dikkat!

Rahatlık Şart

Gelin ayakkabıları seçiminde topuğunun çok yüksek veya burnunun çok sıkı olmamasına dikkat edin. En mutlu gününüzde ayaklarınız zonklamasın. Çok çok beğendiğiniz ama pek rahat olmayan bir ayakkabıda çok aklınız kalırsa, şık bir babet edinin. Böylece salona girişinizi topuklu ayakkabınızla yaptıktan sonra babetlerinizi giyip dans pistine fırlayabilirsiniz.

pabuc4 - gelin ayakkabısı alırken bunlara dikkat!

Detaylarla Fark Yaratın

Gelin ayakkabınızda size özel bir detay kullanarak farklılığı yakalayabilirsiniz. Topukta farklı bir işleme, bilekten sallanan minik bir duvak veya gelinliğinizle aynı dantel işlemede bir ayakkabı son derece şık olacaktır. Düğün temanızla aynı renklerde bir gelin ayakkabısı da istediğiniz etkiyi yaratabilir.

pabuc5 - gelin ayakkabısı alırken bunlara dikkat!

Ayakkabınızın Fişini Saklayın

Gelin ayakkabınızı aldıktan sonra fişini bir süre saklayın. Evde ayakkabınızla dolaşarak sizi rahatsız eden bir şey olup olmadığına bakın. Mağazada rahat gelen bir ayakkabı, daha uzun giydiğinizde canınızı yakmaya başlayabilir. Bu durumda ayakkabınızı iade edin ve daha rahat bir model arayın.

Gelin ayakkabısı alırken dikkat etmeniz gerekenleri aklınızın bir kenarına yazdıysanız sıra gelin ayakkabısı modelleri ve fiyatlarına bir göz atmaya gelmiş demektir. Ardından da şehrinizdeki firmaları inceleyip seçeneklerinizi değerlendirirseniz bu konuda epey yol katetmiş olacaksınız.

Tam 154 Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarı Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!

Yorumlar (3)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

G Gülşah

ilk resimdeki topuklara takılan aparat mantıklıymış gerçekten

IA Ipek Altinbasak

Bana lutfen yardim edin ve şu totopuk aparatlari nerde satiliyo dugunum icin almam lazim

E Elçin

Bulabildiniz mi? Bende arıyorum da

YS Yavuz Soner

Slm ben gelin ayakakilarinin uzerine geln ve damatin isimleri yaziliyo ondan yaptirmak istiyorum yardmci olurmusnuz