Bel Kesimine Göre Gelinlik Modelleri

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

1:51 dakika

03.08.2021

Gelinliğin bel bölgesi, etkileyici ve fit bir gelin görünümü için dikkat etmen gerekenlerden. 6 çeşit gelinlik bel kesimi var. Bu seçeneklerin özellikleri neler? Kimler için uygun? Hepsini anlattık!

gelinlik bel kesimi

Gelinlik Bel Kesimleri Nelerdir?

Etek ya da yaka gibi detayların yanı sıra bel kısmı, dengeli bir silüet yaratmak için dikkat etmen gerekenlerden. Gelinliğin bel kesimi görünümüne şekil ve denge kazandırmaktan sorumludur. 6 çeşit gelinlik bel kesimi bulunuyor.

gelinlik bel kesimi

Bu bel kesimleri ve özelliklerine ilişkin detaylara da göz atalım.

Naturel Bel Gelinlik Modelleri

“Doğal Bel” olarak da adlandırılan naturel bel kesimi, bel hattının dikişinin göğüs kafesi ile kalçalar arasındaki ayrımı belirlediği yerdir. Gelinlikler için en popüler bel tipidir. Tüm vücut tipleri için idealdir.

gelinlik bel kesimi

Düşük Bel Gelinlik Modelleri

Düşük bel kesimine sahip tasarımlar, belini ve kalçalarının üst kısmını sıkıca sarar. Kalçanın en geniş kısmından bollaşarak açılır. Özellikle basenleri dar gelin adaylarına önerdiğimiz bu modelin, bel kıvrımını ortaya çıkarmaya yarayacağını da belirtelim.

düşük bel gelinlik

Asimetrik Bel Gelinlik Modelleri

Bel çizgisinin, normal bel hizasından başlayarak aşağı doğru eğim gösterdiği modellerdir. Belin pozisyonu ve asimetrik belin dikliği tasarıma göre değişiklik gösterebilir. Bel bölgesini sardığı için göbek kısmında fazlalıkları olan gelin adaylarına bu modeli önermiyoruz. İnce üst vücudu olan gelin adayları bu bel kesimine sahip gelinlikleri tercih edebilir.

asimetrik bel gelinlik

Robalı Bel Gelinlik Modelleri

Robalı da denilen empire bel kesimine sahip gelinliklerin bel bölgesi tam bel hizasından değil, göğüs altından kesilir. Genellikle dökümlü tasarımlardır ancak son yıllarda vücudu saran seçeneklerinin popüler olduğunu söylemek mümkün.

Robalı gelinliklerin, özellikle bacaklarını uzun göstermek isteyen gelin adayları için uygun olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

asimetrik bel gelinlik

Bask Bel Gelinlik Modelleri

Bu kesime sahip gelinliklerde V şeklinde aşağı kıvrılan bir bel tasarımı uygulanır. Omuzların darsa bu model onları daha da dar gösterecektir. Kum saati, ters üçgen ve dikdörtgen vücut tiplerine önerdiğimiz bu bel kesimiyle, üst bedenini olduğundan uzun gösterebilir, kıvrımlı bel illüzyonu yaratabilirsin.

bask-bel

Ters Bask Bel Gelinlik Modelleri

Bu bel kesimi ters V şeklinde yukarı doğru yükselen bir tasarıma sahiptir. Bask belin aksine, gövdeyi değil bacak boyunu olduğundan daha uzun gösterir. Özellikle üst bedeni vurguladığı için bu tasarımları, ince üst gövdeli, göğüs, bel ve göbek bölgelerinde fazlalıkları olmayan gelin adayları tercih edebilir.

bask-bel

Gelinlik bel kesimlerine değindik. . Artık nasıl bir gelinlik seçmen gerektiğini biliyorsun. Şimdi sırada sana uygun gelinliği bulmak var. Bunun için şehrindeki gelinlik firmalarının modellerini inceleyebilir, ilgini çeken firmalarla iletişime geçebilirsin.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

DİDEM EKMEKÇİ

Düğün Tarihi: 20.10.2014


Yararlı bir yazı olmuş ellerinize sağlık


Aysel Aklı

Düğün Tarihi: 20.10.2014


Çok faydalı bir yazı olmuş bende kendi vücudumu tanıyıp ona göre gelinlik modellerine bakmaya başlamalıyım