Bel Kesimine Göre Gelinlik Modelleri

1:09 dakika

25.03.2014

Gelinlik modeline karar verirken genellikle resmin bütününe bakarız ama bir gelinliği gerçekten güzel yapan sırt kesimi, omuz ve dekolte bölgesi gibi kilit detaylardır. Özellikle en önemli unsur gelinliğimizin bel bölgesidir. Belki hiç dikkatinizi çekmedi ama gelinlik modellerinde tam beş farklı bel kesimi var. Vücudunuz için en doğru tercihi yaparak çok daha güzel görünebilirsiniz.

Bask Bel

Bu gelinlik modeli kendi belinizden birkaç cm aşağıda olan bir bel hizasına sahip olacaktır. Vücudunuzu sarması hoş duruyor olsa da omuzlarınız dar ise bu model onları daha da dar gösterecektir. Kum saati, geniş göğüslü ve dar vücutlu gelinlere önerebileceğimiz bu modelden dikdörtgen ve armut vücut tipli gelinler kaçınmalı.

bask-bel

Düşük Bel

Modern olan bu model, belinizin etrafında kıvrım şeklinde sırtınıza kadar devam eder ve sırtınızın altına doğru çapraz bir şekil alır. Kum saati ve uçuşan eteklerle birleştirilecekse atletik vücutlara öneriyoruz.

dusuk-bel

Gelinlik İndirimleri

Çırağan Couture
%30 İNDİRİM
35 2
Çırağan Couture

Erken Rezervasyonlara Özel %30 İndirim Fırsatı Sizleri Bekliyor!...

Pınar Bent
%50 İNDİRİM
378 35 30
Pınar Bent

2020 Gelinlerine Özel Hazır Model Gelinliklerimiz %50 İndirimle Sizlerle!...

Asimetrik Bel

Gerçek bel hizanızın hemen altına oturur ve üçgen şeklinde aşağı doğru uzanır. Bu modeli ise, kilolu veya bel bölgesinde fazlalıkları olan bayanlar tercih etmemeli. Atletik vücut tipi için çok uygundur. Göbek kısmını çok öne çıkaracağı için elma tipi vücutlara önermeyiz.

asimetrik-bel

Prenses Bel

Bu modellerde kullanılan dikey dikişlerle daha ince ve uzun görünebilirsiniz.

prenses-bel

Robalı Bel

Göğüs hizanızın hemen altından başlayarak kıyafetinizin geri kalanının A şeklinde olmasını sağlar. Armut diye tabir edilen vücut tipine sahipseniz bu bel modeli sizin için uygun bir tercih olacaktır. Elma tipi bayanların öncelikli seçimi bu model olmalıdır.

robali-bel

Markaların Eğilimleri

Beğendiğiniz gelinlik modellerinin bel kesimlerinin de vücudunuz için uygun olduğundan emin olmanız en sağlıklı sonucu verecektir. Her gelinlik markası belki birkaç tür bel kesimine ağırlık verecek belki de her birinden örnek modeller bulunduracaktır. Şehrinizdeki gelinlik firmalarını hemen inceleyin ve firmaların bel kesimlerine dair sundukları seçenekleri öğrenin. Beğendikleriniz arasında yer alan firmalardan randevu ve fiyat teklifi istemeyi unutmayın!

Gelinlik Firmaları

Şehrindeki en iyi Gelinlik firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik Firmaları

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

AA

Aysel Aklı

20/10/2014

Çok faydalı bir yazı olmuş bende kendi vücudumu tanıyıp ona göre gelinlik modellerine bakmaya başlamalıyım


DE

Didem Ekmekçi

20/10/2014

Yararlı bir yazı olmuş ellerinize sağlık