En Güzel 5 Kına Gecesi Fikri

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

5:07 dakika

19.01.2021

Sıradan bir kına gecesi yapmak istemiyorsan, senin için hazırladığım kına gecesi konseptlerine ve fikirlerine mutlaka göz atmalısın. Sonrasında ise kına organizasyon firmaları yardımı ile unutulmaz bir kına gecesi gerçekleştirebilirsin.

Kına Gecesi Fikirleri

Kına gecesi, geleneksel bir tören olabilir. Ancak onu farklılaştırmak senin elinde. Bu geleneği farklı konseptler ve fikirlerle renklendirerek oldukça eğlenceli ve farklı hale getirebilirsin. Organizasyonunu yaparken yararlanabileceğin ilginç kına gecesi fikirleri ve kına konsepti önerilerim var. Lafı fazla uzatmadan önerilerime geçiyorum.

Roman Konseptli Kına Gecesi

Renkli tarzları ve eğlenceli dansları ile girdikleri her ortamı şenlendiren Romanlardan ilham alarak bir kına gecesi düzenleyebilirsin. Roman konseptini yansıtabilmek için organizasyonunda göz alıcı turuncular, parlak morlar, dikkat çekici kırmızılar gibi canlı renkler kullanmalısın.

Dekorasyonda ise tüller, taş boncuklar, renkli çiçekler olmazsa olmaz. Kına tahtının çevresinden renkli tüller sarkıtarak bir çadır havası yaratabilirsin. Misafirlerine renkli Shakira kemeri dağıtmak onların da konsepte uyum sağlamasına yardımcı olacaktır.

Roman temasını tam anlamıyla yansıtmak için önerim Roman dansçılar tutup, misafirlerinin karşısına onlarla birlikte eğlenceli danslar yaparak çıkman. Sonrasında Roman dansçılar kendilerine özgü, danslar yaparak kına geceni daha renkli bir hale getirebilir.

en güzel 5 kına gecesi fikri

Kına gecende hangi şarkıların çalınacağına karar verdin mi? Bu müzik listesine göz at: Kına Gecesi Şarkıları ve Kına Türküleri

Hint Konseptli Kına Gecesi

Son yıllarda gittikçe popülerleşen Hint kınası, farklı kına gecesi konseptleri arasında yer alıyor. Sen de bu modaya ayak uydurarak egzotik bir Hint temalı kına gecesi düzenleyebilir ve kendini Doğulu bir prenses gibi hissedebilirsin.

Konsepti yansıtabilmek için organizasyonunda sarı, turuncu, pembe, yeşil gibi parlak renkler tercih etmelisin. Kıyafet seçimini yaparken Hint kına kıyafetlerini incelemeni öneririm. Eğer Hint tarzı bir bindallı ya da sari tercih edersen Hindistan’ın otantik ruhunu kolayca yakalayabilirsin. Aksesuar olarak ise altın rengi sallantılı Hint takıları, dövmeler, yapışkanlı taşlar kullanabilirsin.

Müziğe gelirsek listene Hint kına gecesi müzikleri arasından birkaç parça dahil etmeni öneririm. Özellikle bu tarz bir parçayla, Hint dansları yaparak misafirlerinin karşısına çıkman çok hoş olur. Organizasyonunu zenginleştirmek için bir Hint kınacısı kiralayabilirsin. Bu şekilde misafirlerin kendilerini kınacının maharetli ellerine bırakarak konsepte kolayca uyum sağlayabilir.

Kına hediyeliği olarak ise kına şablonu ve Hint kınası içeren minik bir paket yapabilirsin. Böylece davetlilerin istedikleri zaman kendilerine zarif dövmeler yapar ve seni hatırlar. Hint kınası konsepti uygulamayı düşünüyorsan Gül Sultan Yalısı’nda hayalindeki organizasyonu gerçekleştirebilirsin.

en güzel 5 kına gecesi fikri

Bu konsepte uygun elbiseler için şu yazımıza göz atabilirsin: Hint Gelinlikleri

Osmanlı Konseptli Kına Gecesi

Muhteşem Yüzyıl gibi Osmanlı döneminde geçen diziler, görkemli bir kına gecesi yapmak için sana ilham kaynağı olabilir. Bol işlemeli, ağır kumaşlardan gösterişli Osmanlı kaftanları, bordo ya da kırmızı kadifelerle altın varakların kullanıldığı kına tahtları ve altın renkli süslemelerle kına gecende mükemmel bir Osmanlı konsepti gerçekleştirebilirsin.

Zümrüt, yakut ya da safir süslemeli kına taçları, gerdanlıklar takarak kendini adeta Hürrem Sultan gibi hissedebilirsin. Nedimelerine ise daha sade Osmanlı tarzı kaftanlar giydirerek temanı destekleyebilirsin.

Kına geleneklerinin olmazsa olmaz aşaması kına yakma merasimi sırasında kullanılan tepsiyi bordo kadife kumaştan, altın işlemeli, tuğra motifli bir Osmanlı kına tepsisi şeklinde seçmeni öneririm. Böylece organizasyonunun her aşamasında o muhteşem görkemi yansıtabilir.

Misafirlerine Osmanlı şerbeti ve lokum ikram ederek kendilerini sarayda gibi hissetmelerini sağlayabilirsin. Kaftanından kına tahtına tümüyle Osmanlı konseptli kına gecesi düzenlemek için The Grand Mira Hotel’i tercih edebilirsin.

en güzel 5 kına gecesi fikri

Kına geceni otelde yapmayı düşünüyorsan şu yazımız ilgini çekebilir: İstanbul’da Otelde Kına Gecesi Fiyatları

Hamamda Kına Gecesi

Neşeli hamam havasını kına gecene taşımaya ne dersin? Cevabın “Evet!” ise hamam kınası tam sana göre. Hamamda kına genellikle iki aşamadan oluşur. Öncelikle gelin hamamı yapılır sonrasında ise hamamın soğukluk alanında şarkılar, danslar ve ikramlar eşliğinde kına gecesi gerçekleştirilir.

Hamamda kına gecesi organizasyonunda klasik peştamallar ve bornoz peştamallar gibi gelin hamamı kıyafetleri tercih edilir. Misafirlerinden ayrışmak için arkasında “Gelin” yazan bornoz şeklinde bir gelin peştamalı kullanabilirsin. Hatta tül bir duvak da takmanı öneririm.

Gelin hamamı süslemesi yaparken kırmızı tüller, mumlar ve kırmızı gül yaprakları kullanabilirsin. Ortaya hoş bir atmosfer çıkacağını garanti ediyorum.

Konuklarına o günden hatıra kalan gelin hamamı hediyesi olarak renkli sabun, kese ve peştamal gibi hamam malzemelerini içeren bir gelin hamamı seti hediye edebilirsin. Hamamda kına gecesi hakkında daha fazla fikir edinmek için “Hamamda Kına Gecesi İsteyen Gelin Adaylarına Gelin Hamamı Önerileri” başlıklı makalemizi okumanı öneririm.

Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı©Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı

SPA Temalı Kına Gecesi

Düğün hazırlıkları boyunca gerildin, yoruldun ve şimdi iyice dinlenip kendine gelmenin vakti. Bunun için SPA temalı bir kına gecesinden daha iyisi düşünülemez. Sevdiklerinle birlikte rahatlatıcı bir SPA keyfi deneyebileceğin kına gecesi alternatifleri arasında yer alıyor.

SPA organizasyonu yapmak muhtemelen pek çok kına konseptinden daha kolay olacaktır. Çünkü yapman gereken tek şey seninle gelecek olan yakınlarını belirlemek ve bir SPA merkezi seçmek. Kişi sayısını limitli tutmanı öneririm çünkü rahatça sohbet etmek ve gevşemek çok kalabalık bir ortamda mümkün olmayabilir.

Peki “SPA temalı kına gecesinde ne olur?” diye sorarsan hemen söyleyeyim: Aromatik masajlar, cilt bakımları, bitki banyoları, jakuziler, saunalar, vitamin barlar ve rahatlamak için ihtiyacın olan her şey. Bu şekildeki bir kına gecesinin geleneksel olmayacağını da tahmin edersin. Tüm bu bakımların arasında kısa bir kına yakma merasimi de ekleyebilirsin.

Böyle rahatlatıcı bir kına gecesinden hem senin hem de misafirlerinin çok mutlu ayrılacağına emin olabilirsin.

en güzel 5 kına gecesi fikri

Bu aksesuarlar kına gecene renk katacak: En Eğlenceli Kına Aksesuarları

Evde Kına Gecesi Fikirleri

Kına gecesi geleneklerine göre kına organizasyonu aslında evde yapılır. Ancak son yıllarda gelinlerin çevresinin kalabalıklaşmasıyla ve kına mekanlarının sağladığı kolaylıklarla çoğu gelin adayı kına gecelerini dışarıda yapmayı tercih ediyor. Eğer sen evde kına gecesi yapmak istiyorsan bazı eklemelerle kına organizasyonunu zenginleştirebilirsin. Örneğin evin giriş kapısına koyacağın bir dilek ağacı hoş bir fikir olabilir. Misafirlerin eve girmeden önce senin için dileklerini yazıp bu ağacın dallarına bağlayabilirler.

Kına geceni renklendirmek için deneyebileceğin bir diğer şey ise misafirlere eğlenceli maskeler, konuşma balonları ve şapkalar dağıtmak. Arkadaşlarınla birlikte bu aksesuarları kullanarak farklı fotoğraflar çekebilirsiniz.

Temalar sadece mekanlarda yapılan kına gecelerine ait olmak zorunda değil! Evde kına organizasyonu yaparken pembe kına konsepti uygulayarak evde yapılan geleneksel kınalardan farklılaşabilirsin. Dekorasyonda pembe tüller, boncuklar, mumlar ve çiçekler kullanarak ortamı hazırlayabilirsin. Hobi malzemeleri satan dükkanlardan, tuhafiyelerden, ev süsleri satan yerlerden ihtiyacın olan malzemeleri bulabilirsin.

Kına hediyeliği olarak ise misafirlerine pembe kutulu sabunlar ya da şekerler dağıtmak hoş bir fikir olabilir. Misafirlerine çilekli pembe makaronlar ya da güllü lokumlar ikram ederek pembe konseptini ikramlarına da yansıtabilirsin.

Evde kına gecesi hazırlıkları yapmak bir mekanda yapacağın organizasyondan daha yorucu olabilir ama inan bana tüm çabana değecek bir gece yaşayacaksın.

en güzel 5 kına gecesi fikri

Evet, senin için hazırladığım alternatif kına gecesi fikirlerinin ve konsept önerilerinin sonuna geldim. Kına gecesinde değişik fikir arayışındaysan bu önerilerimi değerlendir derim.

Kına gecende çalacak şarkıları belirledin mi? Senin için müthiş bir liste hazırladık: Kına Gecesi Müzikleri

Kına Organizasyonları

En iyi kına ve bekarlığa veda firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Kına ve Bekarlığa Veda Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Organizasyon Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

M

melike

24/10/2014

her genç Türk gencinin rüyasıdır hamamda kına gecesi :P