Düğün Organizasyonunda Damatlara Verilecek İdeal Görevler

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:33 dakika

05.09.2023

Hayatınızın en önemli organizasyonunda; düğün organizasyonunuzda tüm yükü sırtlanmayın. Partnerinizi de düğün hazırlıklarına dahil edin. İşte eşinize sorumluluk vereceğiniz görevlerden bazıları!

ulasim

Ulaşım, Konaklama, Balayı

Davetliler için ulaşım alternatifleri , gelin arabanızın organize edilmesi, arkadaşlarınızın konaklamaları, balayı detaylarınız damadın üstlenebileceği, sizi rahatlatacak iş yüklerinin başında geliyor. Hem bu kalemleri üstlenmeleri size gelin arabası olarak bir limuzin veya tropik adalarda sürpriz bir tatil olarak geri dönebilir. Bu tarz işlerde erkeklerin daha kolay organize olabildiği de bir gerçek. Tabi şüpheleriniz varsa ufak ip uçları ile eğlenceli yönlendirmeler yapabilirsiniz.

konaklama

Müzik Listeniz

Düğün müzik listenizi organize etmek için de partnerinizden yardım alabilirsiniz. Ortak tarzınızı belirleyin gerisini ona bırakın. Düğün temanıza uygun düğün müzikleri bulacağından emin olabilirsiniz. Ama bütün bu işler için son tarih koymayı ve zaman zaman hatırlatmayı atlamayın. Unutmayın kadınlar doğuştan hemen her konuda organizasyon gücüne sahip olur, erkekler ise sonradan öğrenir. Öğrenmesine yardımcı olun.

İçki işini eşinize verin

Hiç sıkılmadan üstlenecekleri görevlerin başında içkilere karar vermek gelecektir. Artık pek çok gelin ve damat düğünlerinde kendilerine özel içki karışımları sunuyorlar. Evlilik teklifinden sonra kutlama yaparken içtiğiniz içkileri veya eşinizden aşkınızı anlatacak bir içki hazırlamasını isteyebilirsiniz. Hem sizin için hoş bir sürpriz, hem de eşinizi organizasyona ısındırmak için keyifli bir adım olur. Başka bir seçenek olarak profesyonel bir bar hizmeti alabilirsiniz. Damat adayı da bu firma ile bağlantıları kurup neler istediğinizi, ne tip ikramlar yapılacağını organize edebilir.

keyifli_dugun

Bütçe Takip

Ödemeleri takip etmek, düğün bütçenizi kontrol etmek genellikle damatların iyi olduğu bir konudur. İlk ödemeler, kaporolar, verilecek bahşişler, toplam bütçe hep onun kontrolünde olsun. Böylece hem yönetici konumda olmanın verdiği hazzı yaşayacak hem de bütçe planınıza sadık kalarak başka kalemlerde biraz fazla harcama yapmanıza göz kırpacaktır.

Lojistik Destek

Ulaşım ve teslimle ilgili bütün işleri sevgilinize paslayın. Nasıl olsa araba kullanmayı seviyor. Davetiyelerin, nikah şekerlerinizin teslim alınması, çiçekçinize uğranması hep sevgilinizin işi olsun. Koştururken hem o düğün heyecanını unutacak hem de siz gelinlik provalarınıza, gelin saçı modeli araştırmalarınıza daha çok zaman ayırabileceksiniz. Unutmayın amaç damadı organizasyona dahil etmek kadar sizin kusursuz bir gelin olmanızı sağlayacak zamana sahip olmanız.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

idil fidan

Düğün Tarihi: 23.10.2014


bütçe olayının nişanlıma kalması benim de tercihim olur gerçekten :D


fulden cömert

Düğün Tarihi: 23.10.2014


bütçe içki ve düğün arabası işi onlara kalmalı kesinlikle :)