Düğün Organizasyonunda Son Hafta Yapmanız Gerekenler

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:12 dakika

19.11.2020

Düğün planlama en zor ve karmaşık organizasyonlardan biridir. Düğün.com ekibi olarak size yardımcı olmak istedik ve düğününüze bir hafta kala aklınızdan çıkarak sizi bir krize sürükleyecek maddeleri listeledik. Düğüne bu kadar az zaman kalmışken artık kendinizi yıpratıp üzmenin hiç alemi yok. Bu kontrolleri de yaptıktan sonra düşünmeniz gereken bir şey kalmayacak. Planlama rehberimizden de faydalanarak tüm düğün hazırlıklarınızı düzenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

düğün organizasyonunda son hafta yapmanız gerekenler

 • Düğün mekanınızı arayıp her şeyin hazır olduğundan emin olun. Davetli sayınızda değişiklikler olduysa bunu bildirmeyi unutmayın.

 • Gelinliğinizi terziden alın. Gelinliğinizi teslim almadan önce tüm aksesuarlarıyla son bir kez deneyin.

 • Balayınızda yanınıza alacağınız eşyalara son bir göz gezdiririn ve çantanızı hazırlayın. Son dakika unuttuğunuzu fark ettikleriniz için alışverişe çıkmaya az da olsa vaktiniz kalsın ki balayı valiziniz eksiksiz olsun.

 • Düğün gününüz için pratik önerileri dikkate alın! Yanınıza alacağınız yedek ayakkabı, gömlek, parfüm, leke çıkartıcı mendil gibi eşyalar için ufak bir çanta hazırlayın ve unutma ihtimalinize karşılık arabanızın bagajına yerleştirin.

 • Gelin ayakkabınızı evin içinde giyerek yumuşatın. En önemli gecenizde sıkan bir ayakkabı gecenizi rezil edebilir.

 • Yeni evinize yerleşmiş olmalısınız. Tüm eşyalarınızı götürdüğünüzden emin olun!

 • Düğününüzde detaylarla ilgilenebilecek bir yakın arkadaşınızı bilgilendirip ondan yardım isteyin.

 • Nikah şekerlerinin teslimatını düğüne bir hafta kala, hafta başına ayarlayın. Böylece herhangi bir sorun çıkması durumunda müdahale edebileceğiniz bir haftanız olur. Ayrıca, nikah şekeri düğün günü evde unutulup kalanlar arasında yer alıyor. Bir hafta önceden göz önünde bir yere koymayı unutmayın!

 • Nikah salonu için bir fotoğrafçı ile anlaşmanıza gerek yok. Yüksek ihtimalle nikah salonunun kendi fotoğrafçısı olacaktır. Anlaşmalı fotoğrafçısı olup olmadığını öğrenin ve son haftadan önce mutlaka gidip kendisiyle konuşun.

 • Düğün günü verilecek bahşişler için zarflarınızı şimdiden hazırlayın. Son günlerin heyecanlı telaşı içinde bir de para zarflarıyla uğraşmak istemeyeceksiniz.

 • Oluşabilecek kızarıklıkları düşünerek manikür ve epilasyon gibi işlemleri son güne bırakmayın.

Bu arada hala düğün giriş müziğinize karar vermediyseniz bu yazıya bakın: Yılların Eskitemediği Nostaljik Düğün Giriş Müzikleri

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Neşe Dolu

Düğün Tarihi: 23.10.2014


Evde hiçbir şeyi bırakmamak gerçekten zor bir iş, o telaşla nasıl çıkacağız evden bilmiyorum.