Machu Picchu'nun Güneş Kapısında Gelen Teklif: Nurseli & Melik

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 3:54 DK

04.11.2014

“Yukarı ulaştığımızda hem terden hem yağmurdan ıslanmış, leş gibi kokan, kıpkırmızı bir insandım.”

Büyük aşklar böyle başlar…

2005 yılında hemen hemen aynı dönemde bankada işe başladık. Ofislerimiz ayrı yerlerde olmasına rağmen işlemler için telefonda iletişim halindeydik. 1-2 işlemde yaşadığımız sorun yüzünden yaklaşık 3-4 sene kadar mümkün olduğunca kendisinden uzak durdum ve o süreçte çok iyi duygular beslemediğimi itiraf ediyorum. Zamanla onun bölümüne gide gele burnu havada olmasından dolayı takılmaya başladım. O soğuk durdukça ben üzerine gitmeye devam ediyordum. Bir akşam ortak bir programa dahil olduk. Gerisi standart hikâye, ertesi hafta ilk buluşma, ikimizin de hayatında etmediği kadar hoş bir sohbet eşliğinde inanılmaz eğlenceli bir gece ve 2,5 sene içinde evlenme kararı.

1

Güneş Kapısı’nda gelen anlamlı teklif

Arkadaşlarımızla beraber Arjantin / Peru seyahati ayarladık. Peru'da bir günümüz Machu Picchu’da geçti. Machu Picchu’nun 7 tane giriş kapısı bulunmakta. Bunlardan bir tanesi yaklaşık 45 dakika, düzenli tempoda yokuş yukarı bir patikadan yukarı yürünerek ulaşılan Güneş Kapısı. Hafif hafif yağıyor hissi uyandıran ancak ciddi ıslatan bir yağmur, esince içinizi titreten rüzgâr ve çıktığında sıcaklamanızı sağlayan güneş eşliğinde tırmandık. Yukarı ulaştığımızda hem terden hem yağmurdan ıslanmış, leş gibi kokan, kıpkırmızı bir insandım. İstanbul'dan beri planlanmış teklif bu koşullar altında gerçekleşti. Davetiyemizin arka yüzüne teklifin hemen sonrasında çektirdiğimiz ekteki fotoğrafı koyduk. Çok doğal ve bizim için son derece anlamlı olan bir fotoğraf.

2

Bir yaz düğünü rüyası…

Ekim sonu teklif geldi. Yazın evlenmeye karar verdik. Küçük abim yurt dışında yaşıyor. Onun İstanbul'da olacağı bir dönemde, aralık sonunda aileler arasında nişan yapıldı. Nişan hazırlıkları esnasında evlenmeyi düşündüğümüz haziran ayı içerisine birçok kişinin daha plan yaptığını öğrendik. Hemen düğün yerlerini araştırmaya başladık. Sonra şubat ayında ev tadilatı başladı. Ev konusu işin içine girdikten sonra mayıs ayına kadar düğün ile ilgili herhangi bir girişimde bulunmadık.

3

Hayallerinize ulaşırken deneyimli kadrolar önemli!

İlk zamanlar gelinlik için dolaşmak hoşuma gidiyordu. Ancak zamanla istediğini bulamamak ve yavaş yavaş paniğe kapılmaya başlamak eğlenceyi azalttı. En sonunda her iki anneyi de alarak Pronovias'a gittim. Orada çok zarif bir gelinlik beğendim. Sipariş verildi. Hemen ertesi gün kuaförüm demeyeceğim imaj maker'ım Adnan Serter'e gittim. Gelinliği görünce hiç lafları bükmeden bu gelinlik olmaz diyerek başladı. Benim vücuduma göre kesiminin neden oturmadığını anlattı. Benim vücut yapıma göre almam gereken gelinliğin özelliklerini anlattı. Bu sayede olabilecek en güzel gelinliğe Adnan Bey’in önerileri ile ulaştım. İşini iyi yapan ekiple çalışmak çok önemli! Hayallerinize ulaşmanızda size en çok yardım edecek deneyimli kişiler onlar.

4

Düğün mekanı tüm kriterlere uygun

İkimiz de Anadolu yakasında oturuyorduk. Karşı tarafta mekan baktık; ancak trafikte sıkıntı çekmeyi de istemiyorduk. Açık hava, ferah ve düğün günü bize özel bir yer olması önemliydi. Eşim GS Lisesi mezunu. Galatasaray Spor Kulübü Kalamış Tesislerine gittiğimizde ve terası gördüğümde ben karar vermiştim. İstediğim tüm kriterleri barındırıyordu.

5

Düğünün tüm detayları

Mekan süslemesinde davetiye renklerine bağlı kalınarak sade ama şık bir düzenleme istiyorduk. Öte yandan eşim vakit bulduğu son iki hafta müzik konusu ile bayağı ilgilendi. Sanırım düğünü düğün yapan gecenin ilerleyen saatlerinde çalınan çapulcu parçalarıydı. Buradan DJ Görkem'e teşekkürler. Gelin arabası olarak özellikle benim gelinlikle rahat hareket edebileceğim Mercedes Vito'yu tercih ettik. Özellikle aracı süsletmedik ve camlarını da film istedik. Sadece nikah salonu çıkışı yolumuz kesildi ve çok rahat ettik.

6

Doğal, sıcak ve canlı bir davetiye

Bankadan bir arkadaşımın tavsiyesi ile Cağaloğlu'nda bulunan Partner / Yasemin Soykan'a gittik. Özellikleri, sizin kafanızda canlandırdığınız fikri uygulamaya geçirebilmeleri. Maalesef bizim herhangi bir fikrimiz yoktu. Ancak daha önce yaptıkları çalışmalardan bir tanesini görünce aradığımızı bulduğumuzu anladık. Çok doğal, sıcak ve canlı bir davetiyeydi.

7

Gelinlik ve damatlık seçimi

Gelinlik Pronovias'tan seçildi. Sipariş ocak ayında verildi; ancak prova mayıs sonunda yapıldı. Bildiğiniz gibi Pronovias gelinliklerin en önemli özelliği kuyrukları. Düğünümde deliler gibi eğlenmek istiyordum. Çevremden gelen tüm itirazlara rağmen kuyruk kısmını kestirdim. İnanın çok rahat ettim ve yerimde oturmadan dans ettim. Güzellik ön planda olmalı; ancak düğün günü rahatlık da bir o kadar önemli. Ramsey Sartoria ‘dan alınan damatlık yoğunluktan dolayı haziran ayına kadar bekledi.

8

Balayında Yunan Adaları

Mykonos ve Santorini. Balayı ile ilgili şubat ayında acente ile görüşmüştük. Uzak bir yere gidip yorulmak istemiyorduk. Balayı konusunda da çok doğru bir seçim yapmışız. World Travel Service Savaş'a teşekkür ediyoruz. Tüm detaylar ve programı kendisi hazırladı. Özellikle Santorini çok romantik bir yer. Balayı için ideal.

9

Gelinden tavsiyeler ve notlar

Düğün.com ile röportaj yaparken tekrar emin oldum ki her şey tam benim istediğim gibi olmuş. Diğer Düğün.com çiftlerine ilk söyleyeceğim şey, çalıştıkları ekibin gerçekten çok iyi olması gerektiği. Sizi dinleyen, anlayan ve işinin uzmanı olan kişilerle çalışmanız bu süreçte en büyük yardımcınız olur. Bu uzmanların arasından kuaförüm Adnan Serter olmasa bu kadar güzel bir gelinlik giyemezdim ve bu kadar güzel bir topuzum olamazdı. Saçlarım çok kısaydı. Resimlerde gördüğünüz topuz herhangi bir provaya gerek kalmaksızın, postiş veya başka bir ek kullanılmadan yapıldı. Ayrıca fotoğraf çekimlerini yapan Zümrüt Turan’ a, gelin buketimi yapan Gelincik Çiçek Gümüşsuyu’ndan Cem Bey’e sonsuz teşekkürler.

Sıradaki Makaleler

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorumlar (1)

I

Iclal

24/10/2014

woaaw çok iyi ya. damat beyi ayrıca tebrik etmek istiorum