Festival Tadında Bir Aşk Hikayesi: Melisa & Ömer

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:19 dakika

21.03.2024

Aşk bazen hiç beklemediğiniz bir yerde, kalabalıklar arasından çıkar gelir… Melisa ve Ömer çiftinin hikayesi de bu türden... Hollanda'nın en büyük festivali King’s Day’de başlayan serüvenlerini keyifli bir evlilik süreciyle taçlandıran çiftin hikayesini Melisa Çelik anlatıyor:

melisa ömer

“Biri O Gün Bana Eşlik Edecek” Derken…

Bir kafede oturuyorum, yanımda yabancı bir çift var. Bir şeyler soruyorlar, yarım yamalak cevap verirken ne kadar güzel bir çift olduklarını söylemeye çalışıyorum. Gözümün ucuyla çevreye bakıyorum; her sokakta bir parti ortamı hakim, bol kafein ile izliyorum. Amsterdam’da King’s Day.

“Biri o gün bana eşlik edecek ama gelmese de ben böyle sokak sokak gezsem mi” diye düşünürken karşıdan biri geliyor! “Hey, hello! Today is a big day” diyor. Hareketli, dans ediyor ve bol gülümsemesi var. İç ses konuşuyor: “Melisa al sana ruh ikizin!” Oturuyor yanıma, “Sen bizim kızsın herhalde Melisa, ben Ömer” diyor!

melisaomer

Yanımdaki çiftle konuşuyor, “Hadi kalk” diyor. İkimiz de bir kahve içeriz derken o gün 22 kilometre kat ediyoruz dans ederek! Gün sonunda veda ediyoruz, arkasından bakarken sadece ne güzel bir arkadaş edindim diyorum! Tahmin edemeyeceğim şekilde her şey bir anda değişiyor.

Bir buçuk yıl sonra aynı gün “Benim için hep o daha tanımadan elinden tutup heyecanla kalabalıklara daldığım küçük kızsın Melisa. Sen benim ellerimi tutup bırakmadıkça ben her yere yürüyeceğim” diyor.

melisaomer

“Yüzüğünü Kapmış, Eline Balonlarını Almış"

Ben İstanbul’dayım o Amsterdam’da. Ben onu arkadaşlarıyla barbekü yapıyor zannediyorum. Fotoğraflar atıyor, ablamlar da “Gelsene, biraz dışarı çıkalım” diyor. En sevdiğim mekanın önünden geçerken, “Aa gelsene, şurada kahve içelim” diyorum. “Başka yere oturalım” diyor ablam, ısrar ediyorum; “Gelmişken Adahan’da bir kahve içelim.”

Halbuki benim oraya oturtacağımı biliyorlarmış. Organizasyonu orada ayarlamışlar. Ben giriyorum, her şey normal. Sonra arkadaşlarımın hepsi bir şekilde oraya geliyor ama ben hala anlamıyorum, “Denk geldi” diyorum.

Asla Ömer’i beklemiyorum çünkü mesajlaşmadığımız an yok! Sonra ta-ta-ta-tam! Ömer arka terasta masayı kurdurtmuş, içeri balonlarla giriyor!

Herkes için küçük benim için büyük bir adım! Çünkü benim sevgilim her zaman sadece beni düşünüyor. Kaşla göz arası her şeyi ayarlamış. Yüzüğünü kapmış eline balonlarını almış en sevdiğim yer de bana masumiyetiyle evlenme teklifi ediyor.

melisaomer

Düğün Hazırlık Sürecimde Tek Başımaydım

Aslında düğün hazırlık sürecimde tek başımaydım. Çünkü Ömer Amsterdam’da, Ömer’in ailesi Manisa’da... Benim annem çalışıyor. Ben de çalışıyorum. Doğal olarak bana yardım edebilecek insan sayısı oldukça az.

İkizler burcuyum biraz fazla mükemmeliyetçiyim aynı zamanda da çok naturelim. Benim için bu nokta biraz zor oldu. Çok şık olmak istemiyorum ama bir yandan da her şey çok güzel olsun istiyordum. Düğün.com bu sürecimde gerçekten benim elim ayağım gibi oldu.

Beğendiğim tüm mekanların fiyat tekliflerini alabiliyor olmak gerçekten düğün asistanlığı! Ne istiyorsam her şeyini; teklifini, randevusunu, Düğün.com üzerinden aldım.

Nisan sonunda evlilik teklifi aldım, temmuzda söz-nişan yaptık. Nişan mekanı olarak Limma Brasserie’yi seçtik.

Ekimde Ramada Plaza Şişli’de kına gecesi yaptık ve nikah da yine bu ay içinde oldu. Kasım ayında da düğün ile bitmedi aslında yepyeni haliyle başladı serüvenimiz.

melisaömer

Hiç Görmediği Bir Şehirde Düğününü Planladı

İstanbul’da yaşayan biri olarak düğünüm Manisa’da olacaktı ve hiç görmediğim bir şehirdi. Acaba gerçekten “Benim tarzıma uygun bir yer var mı” endişesi taşırken aramalar da düğün mekanım ile karşılaştım ve iyi ki Manisa Arena’yı tercih etmişim.

manisa arena

Tüm sürecimde bana gerçekten destek olup peri kızı gibi hissetmemi sağladılar. Manisa’dan çok beklentim olmamasına rağmen İstanbul’da yapabileceğim bir düğünün fazlasını sundular. Gerek organizasyon anlayışları, gerek çalışan ekip arkadaşları çok başarılıydı.

melisa ömer

Gelinliğimi nasıl tutmam gerektiğini öğreten bir ekip arkadaşı mı dersiniz, merdivenden nasıl inmem gerektiğini gösteren mi? Gözümü kapatma taktiği ile elimden çiçeğimi alan çalışan arkadaş mı dersiniz, hepsi vardı.

melisa ömer

Yemek tadımından, orkestralarına kadar tüm süreci bize son hafta tekrar tekrar denettirdiler. Gerçekten düğün sonunda kendimi “iyi ki” derken buldum.

Düğün pastamız ve organizasyon için de Manisa Arena ile çalıştık. Düğün fotoğraflarımız ise Stüdyo Ahenk tarafından çekildi.

stüdyo ahenk

Tüm bu süreç bizim için çok özeldi, bugün hala özel. Sahi tekrardan düğün yapamıyor muyuz? Ben dans etmeye, tekrardan sürece dahil olmaya hazırım. Bir Ömer’e sorup geliyorum!

Melisa ve Ömer çiftinin romantik hikayesini inceledik. Evlilik hazırlığı yaparken, Melisa ve Ömer gibi yeni evlenmiş çiftlerin deneyimlerinden faydalanmak istersen tüm gerçek düğün hikayelerine göz atabilirsin.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap