Okul Arkadaşlığından Hayat Arkadaşlığına: İrem & İnanç

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:57 dakika

21.03.2024

”Aynı üniversitenin farklı bölümlerinde okuyorduk. En yakın arkadaş olarak başladığımız ilişkimiz daha sonra büyük bir aşka dönüştü.” Okul arkadaşı İnanç’la evliliğe giden yolu bu sözlerle anlatıyor İrem Akay. İki iyi arkadaşın hayatlarını paylaşmaya doğru ilerleyen hikayesini kendi ağızlarından okumaya ne dersin?

irem ve inanç

’Ortak Yönlerimizin Çok Olması Bir Bütün Olmamızı Sağladı’

Ortak yönlerimizin o kadar çok olması, birbirimizi tamamlamamız, bir bütün olmamızı sağladı. Birbirimiz için “Doğru insan bu” dedirtti. Sevmeyi, sevilmeyi, dürüstlüğü, aşkımız ve mutlu sona ulaşmak için savaşmayı bir büyü gibi yaşamak, en etkileyici özelliklerimiz oldu.

Sevgililer Gününde Gelen Evlenme Teklifi

Evlenme teklifi, İnanç’ın, sevgililer gününde ayarlamış olduğu sürpriz bir yemekte, büyüleyici sözleriyle geldi. Sonra evlilik hazırlıkları süreci başladı. Eşya alma, ev yerleştirme, gelinlik provaları, fotoğrafçı ayarlama, kına gecesi malzemeleri, Hint kınacısı ayarlama, gelin başı modelleri, nikah davetiyesi ve bunun dağıtılması, nikah şekerleri, gelin alma, bando takımı gibi birçok detayla ilgilendik. Yorucu bir süreç. Bir süre sonra bedeniniz ruhunuzdan ayrı çalışıyor.

Ankara’da Nikah, Adapazarı’nda Düğün

Bizim nikah ve yemek organizasyonlarımız Ankara’da, düğünümüz ise eşimin memleketi olması sebebiyle Adapazarı’nda gerçekleşti. Burada Can Düğün Salonu’nu tercih ettik. Kafamda her şey belirliydi ve hayallerimde oluşmuştu. O yüzden bir organizasyon firmasıyla çalışmadım. Ankara’da ise yeni yapılması ve bakımlı, temiz, güzel bir yer olması sebebiyle Zübeyde Hanım Nikah Salonu’nu tercih ettik.

irem ve inanç

"Zevkli, Eğlenceli ve Şahane Bir Çekim Yaptık"

Fotoğraf çekimimiz düğünümüzle aynı gün gerçekleşti. Sabah 8’de kuaförle başlayan günüm 11’de kuaförden çıkmayı planladığımız gibi olamadı ve yarım saatlik gecikme bütün gün koşturmamıza sebep oldu. Kuaförden çekime gidip çok zevkli, eğlenceli ve şahane bir çekim yaşadık. Oradan da gelin alma için eve koşturduk.

Fotoğraf çekimi için Ali Yaşar Kahraman ile çalıştık. Firmayı Düğün.com sayesinde buldum. Birçok firma tarafından aranarak fiyat tekliflerinde bulundu. Bu şekilde olduğunda çok rahat ve kolay karar verebiliyorsunuz. Bu nedenle firmaların sundukları fırsatları detaylıca anlatması halinde karşı tarafın gönlünü kazanabildiğini söyleyebiliriz.

irem ve inanç

Özel Dikim Hizmetiyle Hayalindeki Gelinliğe Kavuştu

Kabarık etek çok sevdiğim için olabildiğince kabarık, A kesim, simli ve 3 boyutlu, straplez bir gelinlik istedim. Tam hayalimdeki gibi bir gelinlik özel dikim yapıldı.

irem ve inanç

Provalarda En Uygun Saç ve Makyaj Modelini Buldu

Hem saçım hem makyajımdan çok memnun kaldım. Yıllardır vazgeçemediğim kuaförüm Bahçelievler’deki Yağız Kuaför, provalarda tüm denemeleri yaparak en beğeneceğimi buldu ve yaptı.

irem ve inanç

“Davetiye Dağıtırken Liste ve Planlama Yaptığımız İçim Sorun Yaşamadık”

Davetiyemize "Etkisi sonsuz bir büyüydü bizimki, geriye kaldı bir evet demesi, bu hayalimizin gerçekleşmesine şahit olmaya bekliyoruz, siz sevdiklerimizi." sözünü yazdırdık. Dağıtım kısmında liste ve gruplandırma yaptığımız için herhangi bir sorun yaşamadık.

Nikah Şekerlerinde Aşkı Anlattılar

Şıpsevdi sakızlarını ve içinden çıkan “Aşk ...” notlarını çok sevdiğimiz için üzerinde bu figürlerin olduğu keseleri nikah hediyeliği olarak tercih ettik. Instagram üzerinden bulduğum, bez keseler üzerinde, Şıpsevdi sakızın içindeki kız-oğlan ve notların yer aldığı modeli görünce başka bir nikah şekeri beğenemeyeceğimi anladım ve hemen sipariş verdim. İçlerini ise kendimiz hazırladık.

Dans Şarkılarını İz Bırakan İlk Dans Şarkısı

Nicolas Jorelle - Valse çok etkileyici ve iz bırakan bir şarkı olduğu için ilk dans şarkımız olarak bu parçayı seçtik. Dans kursuna gitmedik çünkü eşim dans etmekten hiç hoşlanmaz.

“Birbirimizin ‘Evet’lerini Duyduğumuzda Çok Duygulandık”

Düğün günü eğlenceli ve duygusal anlar yaşadık. En duygusal anlar, gelin alma merasiminde ve düğünde bando takımı hüzünlü şarkılar çaldığında, herkes ağladığında yaşandı. Sadece bunlar değil. Nikah için ilk çıkışımızda alkışlar eşliğinde yürürken ve birbirimizin “evet”lerini duyduğumuzda da çok duygulandık. En eğlenceli anlar için ise dans şarkılarının çalındığı her an diyebiliriz.

Manzara, Şömine, Jakuzi… Soğuk Havada Termal Otelde Balayı Keyfi

Balayına soğuk havada gideceğimiz için termal otel tercih ettik. Ankara Kızılcahamam’daki Patalya Thermal Resort Hotel’e gittik. Sıcak su kemiklerimizi bile ısıttı. Odasında jakuzi olması, şömine barı olması, dağların içinde tepede manzarasıyla göz doldurur olması aklımızda kalan özellikler.

“Gelin Adayı Ne İstediğini Bilirse İşi Çok Kolay”

Yeni evlenecek çiftlere mutlaka Düğün.com’da araştırma yaparak, hazırlık sürecinde tam hayallerindekileri bulmalarını tavsiye ederim. Her gelin mutlaka hayalini kurduğu gelinliğe, gelin başına, düğüne, gelin almaya ve balayına sahip olmak ister. Ne istediğini bilirse işi çok kolay.

İrem ve İnanç'ın hikayesine ilişkin detayları paylaştık. Evlilik hazırlığı yaparken yeni evlenmiş çiftlerin tecrübelerinden faydalanmak ve ilham almak için tüm gerçek düğün hikayelerine göz atabilirsin.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap