İlk Görüşte Aşk Dediğin: Damla & Doğan

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:22 dakika

21.03.2024

Damla ve Doğan Duymaz çifti bir dil okulunda öğretmenlik yaparken tanışıyor. İkisi de ilk tanıştıkları anda birbirleri için “İşte bu!” diyor. Ancak hayat şartları nedeniyle ilişkileri 2 yıl sonra başlıyor. Peki evliliğe giden bu hikaye nasıl gelişiyor? Çiftin hikayesini Damla Duymaz şöyle anlatıyor:

damla ve doğan

“İyi Arkadaş Olma Yolunda 2 Sene Geçirdik”

Biz 2016 yılında bir dil okulunda ikimiz de öğretmenlik yaparken tanıştık. Orada çalıştığımız süre içerisinde yakın iki arkadaştık esasen, ancak ilginç bir şekilde birbirimizle ilk tanıştığımızda ikimizin de kafasından “İşte bu!” gibi bir cümle geçmiş. Ancak o anki hayat şartlarımız gereği bu düşünceyi kafamızdan ivedilikle silip iyi arkadaş olma yolunda 2 sene geçirmiştik.

Ta ki bir gün, ilginç bir şekilde hayatlarımızın aynı zamanlarda değiştiği bir gün sevgilim beni iş çıkışı almaya gelene ve de bana yemek yapana dek… Elbette akabinde gecenin bir yarısı Kireçburnu’nda saatlerce edilmiş sohbet sonrasında gecenin 3’ünde biz bir bankta oturup gökyüzünü izlerken bir teyze bize yanaşıp “Allah sizi ayırmasın” diyene dek…

O an ne olduğunu anlayamamıştık. Gecenin bir vakti teyzenin burada ne aradığına mı şaşırmalıydık yoksa bize bu cümleyi kurmasına mı? Çılgınca gülüp, kader diye böyle bir şeyi kabul ederek, yeni hayatımıza merhaba dedik o gün. İlişkimiz de böyle başladı.

“Meğer Kendi Düğünümüz İçin Adım Atmaya Gidiyormuşuz”

Nişan tarihimiz çoktan belirlenmişti, hatta evlilik tarihimizi dahi almıştık. Ama hala bir evlilik teklifi gelmemişti, arkadaşlarım ve ben merakta… Ha edildi ha edilecek… Bir yandan da “Evlilik tarihine karar verilmiş zaten, ne teklifi!” derken sevgilim bana hazırlanmam gerektiğini, bir arkadaşının düğününe gideceğimizi söyledi. Hazırlandık. Ortaköy’e geldik ve “Hayatım, Feriye Lokantası’nda rezervasyonumuz var” dedi.

İlk başta bir kaldım ve sonra anladım ki o gün bugün! Restorana gittiğimizde deniz kenarında bize ayrılmış gül yapraklı bir masa vardı. Yemeklerimizi yerken, canım sevgilim bir anda dizlerinin üstüne çöktü ve evlenme teklifi etti! Şimdi kalbim yerinden çıkmadıysa daha da bir şey olmaz herhalde dedim o an! Meğer arkadaşının düğününe değil, kendi düğünümüz için adım atmaya gidiyormuşuz. Tarih ise 27.01.2019 idi. Sonsuzluğa adım atışımızın ilk basamağı...

İsteme ve Nişan Evde Yapıldı

İsteme ve nişan merasimi evde gerçekleşti. Elma Catering ile çalıştık ve çok memnun kaldık. Herkesin hem gönülleri hem de mideleri mutluydu. Kına gecesini Fuat Paşa Yalısı’nda yaptık. Sıra gelmişti eşya vs. alımına… Şükür ki hiç zorlanmadan onlar da kolaylıkla halledildi.

damla ve doğan

“Mekana Aşık Olduk”

Düğün hazırlık sürecimiz çok keyifliydi. Eylül mü olsa, öyle mi olsa, böyle mi olsa derken, biraz erkene mi alsak acaba diye de konuşurken bir anda Instagram’da düğün mekanımız olan Eva Garden’ın reklamını gördük. Mekana aşık olduk ve direkt gidip, görmek istedik!

Biz gittiğimizde her yer karlarla kaplıydı. Çok anlayamamıştık ama gördüğümüz fotoğraflar bizi oldukça etkilemişti. Tek sorumuz “Nisan sonunda yağmur olur mu?”ydu. Çünkü düğünümüz dışarıda, kır düğünü şeklinde olacaktı. Ama şans bizden yana oldu. Düğün organizasyonu, pastamız ve DJ için de mekanımız Eva Garden Bahçeköy ile anlaştık.

eva garden bahçeköy

Gelinlikten Daha Çok Damatlık Seçimine Vakit Ayırdık

Gelinlik için Aysira Gelinlik’ten 2 model beğenmiştim. Gidip denediğimde o 2 seçenekten birini çok beğendim. İlk gidişte hem de… Sevgilimin de çok içine sinmişti ve alıp çıktık.

Damatlıkta da kafamızda birkaç model vardı, gelinlik seçiminden daha çok damatlık seçimine vakit ayırdık diyebilirim. İstediğimiz bir modelle karşılaşabilecek miyiz acaba diye düşünerek yola çıktığımız bir günde Altınyıldız’da gözlerimize, gönüllerimize uyan damatlığı beğenip, aldık.

damla ve doğan

Nikah Şekerleri İçin TEGV’e Bağış Yaptılar

Nikah şekerleri için ise bağış yapmanın bizi mutlu edeceğini düşündük. Bu nedenle Türk Eğitim Gönülleri Vakfı’na (TEGV) bağış yaptık ve karşılığında bize keyifli magnetler gönderdiler. Bunu da internet üzerinden halletmiştik. Yani açıkçası düğün hazırlık süreci bizi hiç mi hiç yormamıştı.

Fotoğraf Çekimi Japon Bahçesi'nde Yapıldı

Gelelim merak edilen düğün günümüze… Adeta yazdan kalma bir gündü. Canım sevgilim benimle birlikte teyzem ve kuzenimi MM Bahçecik’teki profesyonellerin eline bırakarak, damat tıraşına gitti. Dönüşte fotoğraf çekimi için Baltalimanı’nda bulunan Japon Bahçesi’ne gittik.

damla ve doğan

Tam eve dönmüştük ki bir telefon geldi. Nikahımızı kıyacak olan belediye başkanının programında bir değişiklik olduğu ve henüz uygun bir nikah memurunun da bulunmadığı söylendi.

Tam “Her şey mükemmel ilerliyor” derken düğün günümüzde nikahımızın olamayacağı endişesine kapılmıştık. Neyse ki annem ve erkek kardeşim gerekli görüşmeleri yaparak durumu çözdüler. Belediye başkanımız “Gece 12 de olsa o nikahı ben kıyacağım” demişti. Sağ olsun 10’a doğru geldi ve biz o zamana kadar ne yapacağız diye endişelenirken hiçbir şey endişelendiğimiz gibi olmadı.

“Nikahı Unuttuk, Düğün Tam Gaz Başladı”

İlk dans sonrasında sevgilimin DJ’in kulağına Erik Dalı çalmasını söylemesiyle 20 nedimemizin koşarak piste gelmesinden etkilenen 300 misafirin hepsi pistte hunharca dans ediyordu bizimle. Nikahı unutmuştuk bile, düğün tam gaz başlamıştı. Sonra “Başkan geldi” dediler ve bizi nikahın kıyılacağı bölüme aldıklarında, biz dahil herkes nikahın kıyılmadığını hatırladı.

damla ve doğan

Elbette bu süreci ailemizle birlikte, Eva Garden Bahçeköy ekibinden Yusuf Bey ve Nurgül Hanım’ın profesyonellikleri sayesinde kazasız belasız, en çılgın şekilde eğlenerek gerçekleştirmiştik. Harika bir geceydi!

“Birçok Zorluğu Birlikte Nasıl Aşabileceğimizi Öğrendik”

Şimdi 1.yılımızı kutluyoruz. Pandemik bir süreç de olsa, biz birçok zorluğu birlikte nasıl aşabileceğimizi öğrendik. Çok iyi arkadaş olmak, sabırlı olmak, anlayışlı olmak ve saygılı olmak kilit davranışlarımız oldu. Olması beklenen diğer davranışları burada tekrar tekrar yazmaya gerek dahi duymuyorum, herkeslerden duyuyoruz bunları zaten.

damla ve doğan

“Sevgilime Sürpriz Yapmak İstedim”

Sevgilime buradan hikayemizi paylaşarak minik bir sürpriz yapmak istedim. Seni çok ama çok seviyorum çocuk adam! Düğün.com ekibine de hızlı dönüşü ve de samimiyeti için çok teşekkür ediyorum. Herkesin masalsı, sağlıkla geçen bir hikayesi olmasını dilerim! Sağlıkla ve sevgiyle kalın!

Damla ve Doğan çiftinin romantik hikayesini inceledik. Evlilik hazırlığı yaparken, Damla ve Doğan gibi yeni evlenmiş çiftlerin deneyimlerinden faydalanmak istersen tüm gerçek düğün hikayelerine göz atabilirsin.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap