Ve Aşk Yıllardır Gizlendiği Yerden Çıkar: Sinem & Özcan

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

4:38 dakika

03.06.2024

Hiç bitmeyecek bir masalın kahramanları.

Ve tanıştılar

Biz yazlık arkadaşıydık ve çok uzun yıllar arkadaşlık ettik. Nasıl tanıştığımızı tam olarak hatırlamıyoruz bile. 2007 yılının ekim ayında bizi uzun yıllar bir arada tutan şeyin ve sık sık görüşmek istememizin sebebinin sadece arkadaşlık olmadığını fark ettik. Özcan hiç ummadığım bir anda duygularını benimle paylaştı ve hiç bitmeyecek masalımız başladı.

kolaj

Evlenmeye karar verdiler

Özcan: Beni çok iyi tanıdığı için Sinem’e sürpriz yapmak çok zordur aslında. Her şeyi paylaştığımızdan olsa gerek ya hisseder ya da ben bir açık veririm. Bu sebepten sürpriz yapmakta çok zorlandım. İlişkiye ilk başladığımız yıllarda Taksim Nevizade’de Şahika adlı bir mekana çok sık gidiyorduk. Bizim için anlamlı bir yerdi. İşletme sahipleriyle görüştüm ve sürpriz evlenme teklifi için bir katını bize kapatmalarını rica ettim. Sinem’in kız kardeşi sürprizi gerçekleştirmemde bana çok yardımcı oldu. Bizim için ayrılan katı mum, gül yaprakları ve balonlar ile süsledik. Mekanın en üst katında oturuyorduk. Bir bahaneyle kalkmak istediğimi söyledim ve merdivenlerden inmeye başladık. Bizim için hazırlanan kata geldiğimizde Sinem henüz ne olduğunu anlayamadan yüzüğü çıkartarak evlenme teklif ettim.

Sinem: Ben de hemen evet dedim. Çok heyecanlı ve duygulu bir andı. Evlenme teklifinin nasıl olacağını çok düşünmüştüm elbette; fakat hayallerimdekinden çok daha güzeldi. Hala hatırladıkça duygulanıyorum. O gün mekanı süslemek için kullanılan malzemeleri hatıra olarak saklıyorum.

arabada

Hazırlıklar

Evlilik teklifinden hemen sonra ailelerimizle mutluluğumuzu paylaştık. Yaklaşık bir ay sonra Özcan ve ailesi beni istemeye geldi. Vakit kaybetmeden nişanımız için yer ayarlama telaşına girdik. Şubat ayında nişanımız oldu ve çok hızlı bir şekilde de düğün hazırlıklarına başladık. Düğün gününü belirledikten sonra nasıl bir düğün istediğimize karar verdik. Düğünümüzden sekiz ay önce düğün yerimiz olan Best Western Citadel Hotel ile anlaşmıştık. Düğün konsepti ve yapmak istediklerimiz ile ilgili araştırmalara başlamıştık bile. Davetiye, nikah şekeri gibi tüm hediyelerimiz düğünümüzden bir buçuk ay öncesinde hazırdı. Düğüne yirmi gün kala tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Düğüne kadar olan dönemde ailelerimiz ve arkadaşlarımızla keyifli zaman geçirmek, kendi aramızda küçük kutlamalar yapmak için bolca zamanımız oldu.

hazirlanirken

En çok keyif aldıkları

Özcan: Bence bu süreçte en önemlisi, çiftlerin gerek ev düzenlemesinde, gerekse düğün ile ilgili hazırlıklarda zevklerinin uyumlu olması. Nişan ile düğün arasında geçen dokuz aylık süreçte tüm hazırlıklar keyifliydi diyebilirim. Ama gene de bizi en çok zorlayan bir o kadar da keyif veren evimizin hazırlıklarıydı herhalde. Aldığımız demonte ürünler, gece yarılarına kadar süren yorucu ama bir yandan da çok eğlenceli anlar yaşamımızı sağladı.

Sinem: Gelinlik ve gelinlik aksesuarlarının seçimi her gelin için unutulmazdır. Tabi ki benim için de öyle oldu. İstanbul’da gezmediğim yer kalmadı. Biraz yorucuydu ama çok da keyifliydi.

keyifli_anlar

Düğün mekanları

Nikahımız nikah dairesinde olacaktı; oradan da düğünün yapılacağı alana gidilecekti. Bu noktada İstanbul trafiğini göz önünde bulundurduğumuzda düğünün yapılacağı yerle nikah salonunun birbirine yakınlığı önemli bir hal aldı. Düğün yerine karar verirken düğün.com’un düğün mekanları bölümünü inceledik. Birçok alternatif mevcuttu ve bir kaçına başvuruda bulunarak görüşmeye gittik. Ancak her anlamda içimize sinen Best Western Citadel Hotel oldu. Organizasyondan sorumlu Duygu Hanım ve Murat Bey çok sıcak insanlardı; bizi çok rahatlattılar. Düğünümüzde yapmak istediğimiz her türlü ikram ve farklılığa çok olumlu yaklaştılar. Gerçekten de düğünümüz tam arzu ettiğimiz şekilde oldu ve içimize çok sindi. Düğüne katılan tüm yakınlarımızdan da çok olumlu tepkiler aldık.

Hoş detaylar

Misafirlerimizin düğünümüzde eğlenmelerini ve keyifli bir akşam geçirmelerini istedik. Bizim için unutulmayacak olan düğünümüzün yakınlarımız için de unutulmaz olmasını arzu ettik. Onlara kalıcı olabilecek birçok hediye vermek istiyorduk. Düğün alanına gelen misafirlerimizi begonya fidanları ile karşıladık ve her bir misafirimize birer tane hediye ettik. Masalarda ise misafirlerimiz için küçük mumluklar ve magnetlerimiz yer alıyordu. Ayrıca misafirlerimizin bizimle ilgili paylaşmak istediklerini dilediklerince yazmaları için büyük bir resmimizi bastırarak bir pano oluşturduk. Şimdi evimizin duvarını süsleyen, üzerinde yakınlarımızın güzel dilekleri yer alan bu resim bizim en güzel hatıralarımızdan biri. Düğün bitiyor ve geriye sadece o gün çekilmiş güzel pozlar kalıyor. Biz fotoğraflarımızın dış mekanda olmasını istiyorduk ve daha önceden de tanıdığımız Çağdaş Daş ile bir araya gelerek nasıl bir çekim istediğimizi görüştük ve çekimler çok eğlenceli geçti.

gelin_pozu

Hediyeler

Çok araştırdık ve nasıl bir şeyler istediğimize karar vermekte epey zorlandık. Öncelikle internetten derin bir araştırma içine girdik ve sonrasında her şeyi yerinde incelenmeli düşüncesiyle Eminönü’nde birçok mağazayı gezdik. Davetiye konusunda ne istediğimizi biliyorduk ve aklımızdakini Elit Davetiye’den hiç zorlanmadan bulduk. Özcan, nikah şekeri konusunda benim birçok modeli beğendiğimi ve seçim yapamadığımı görünce, hepsini yaptırma teklifinde bulundu. Nikah şekeri olarak, üzerinde resmimiz olan magnetler, mumluklar ve begonya fidanlarının tümünün siparişini verdik ve hepsi de çok güzel oldu.

Gelinlik & Damatlık

Düğünden altı ay önce gelinliğimin modeline karar vermiştim. Yakın akrabamız olan Ayşe Firidin Modaevi’nin sahibi Ayşe Hanım’ın da fikirleriyle ve tasarımıyla ortaya tam istediğim gibi bir gelinlik çıktı. Özcan’ın damatlığını ise düğüne bir ay kala D’S Damat’tan aldık. Sanırım düğün hazırlıklarının en kolay bölümü Özcan’nın damatlık seçimiydi.

gelinlik

En büyük destekçileri

Çok şanslıyız ki unuttuğumuz bir şey olmadı. Düğünden önce Özcan ile bir liste yaptık ve öncelikle kız kardeşim ve çok sevdiğim kız arkadaşlarımla bir araya gelerek, görev dağılımı yaptık. Özellikle kız kardeşim tüm programı bilen biri olarak her an yanımdaydı ve bize çok destek oldu. Herkese tavsiyem yanlarında onlara destek olacak ve tüm programı bilen birilerini ayarlamaları.

Gecenin sürprizi

Düğünümüzde konuklarımızla pistte eğlenirken shot servisi yapıldı. Herkes çok keyifliydi ve çok beğenildi. Servis edilen shotların Özcan ve benim için asıl özelliği ise düğünden bir gün önce bize çok destek olan ağabeyim ve ablam kadar çok sevdiğim kuzenlerim ile birlikte hazırlamamız ve hazırlık aşamasının bizi çok eğlendirmesiydi.

gecenin_suprizi

En komik anı

Düğünümüzün bitme saati geldiğinde misafirlerimiz o kadar coşkuluydu ki, düğünün bitmesini istemiyorlardı. Müzisyenler sahneden inemediler ve program yarım saat daha devam etti. Müziği kapattıklarında ise tüm misafirlerimizle birlikte hep bir ağızdan şarkılar söylüyorduk, muhteşem bir andı. Bir de, gelin çiçeğimi canlı çiçeklerden yaptırmıştım ve düğün sonunda çiçeği atacağım tamamen aklımdan çıkmıştı. Düğünün sonunda kız arkadaşlarım çiçeği atmam için tezahürata başladılar. Sahneye çıktım ve kızlara “Çiçeği atarım, yakalayın ama geri alırım ona göre” dedim. Gerçekten çok komikti ve sonrasında, gelin çiçeğimi yakalayamayan kız arkadaşlarımın yoğun istekleri üzerine üç kere daha attım çiçeğimi.

komik_an

Balayı

Balayımızı Antalya Rixos Premium Belek’te geçirdik ve çok memnun kaldık. Düğün telaşı çok keyifli ancak bir o kadar da yorucu geçen bir süreçti, Rixos’da hem dinlendik hem de çok eğlenerek güzel bir tatil geçirdik.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

6 Yorum

SEDA ÖDÜL

Düğün Tarihi: 13.05.2013


EVLİLİKLE TAÇLANDIRDIĞINIZ BU MUTLULUĞUNUZU İLK GÜNKİ HEYECANLA BİR ÖMÜRBOYU YAŞAMANIZI TEMENNİ EDERİM ....


kadriye unluler

Düğün Tarihi: 13.05.2013


omrun hep o gunku mutlulugunla devam etsin.hep sev ,hep sevil canim kizim


seda çınar

Düğün Tarihi: 14.05.2013


çok beğendim...çok çok mutlu olun :)))


Neslihan soysal

Düğün Tarihi: 17.05.2013


Sinem hanım çok beğendim hikayenizi, özellikle fotograflarınızı ömür boyu mutlu olmanızı dilerim:)


Sinem Ünlüler

Düğün Tarihi: 20.05.2013


Çok teşekkür ediyorum güzel dilekleriniz için =)))


SEMİHA AYKAÇ

Düğün Tarihi: 16.10.2014


EN GÜZEL AŞKLAR ARKADAŞLIKLA BAŞLAR...