Kursta Başlayan Arkadaşlık Aşka Dönüştü: Tansu & Emre

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

1:44 dakika

21.03.2024

İngilizce kursunda notları paylaşmayla başlayan arkadaşlık, zamanla hayatı paylaşmaya kadar ilerledi! Her dakikalarını keyifli bir anıya dönüştürmeyi başaran Tansu ve Emre’nin hikayesi evlilik öncesi ve sonrasında sana ilham verebilir! Detaylar için okumaya devam!

tansu emre

Doğum Günü Sürprizi Unutulmaz Bir Ana Dönüştü

2015 yılında Kadıköy’de gittiğimiz İngilizce kursunda tanıştık Emre’yle. İlişkiye başladığımız andan itibaren yaşadığımız en unutulmaz anlardan biri evlilik teklifi organizasyonumuzdu.

Ben onun doğum gününü dört gün öncesinden kutlamak istedim. Çünkü hem hafta sonunda kutlama yapmak hem de beklemediği, habersiz bir program olmasını istedim. Arkadaşlarına ve kendi arkadaşlarıma haber verdim.

Maltepe’de yeşil bir alanda bir organizasyon düzenledik. Süslemeleri ve pastayı kendim yaptım. Ancak bu organizasyon ona değil bana sürpriz oldu!

Elinde rengarenk uçan balonlarla geldi. Çok şaşırdım, belli bile edemedim tepkimi şaşırmaktan. 09.09.2108’de evlenme teklifine, 09.09.2019’da da nikah masasında “evet" dedim.

tansu emre

Düğün Hazırlık Süreci Epey Yorucuydu

Eşim de ben de haftanın 6 günü çalışıyoruz. Bu nedenle düğün hazırlık süreci tahmin ettiğimizden daha yorucu geçti. Haftada kalan bir günde ya da iş çıkışlarında ne yapabilirsek…

Bir de oturacağımız ev, içi yapılmamış bir şekildeydi. Her şeyi kendimiz beğendik ve dizayn ettik. Musluğuna kadar tek tek gidip aldık. Bu yüzden süreç biraz yorucuydu açıkçası.

Özel Tasarım Gelinlik Tercih Ettim

Nişanımızı salonda yapmayı tercih ettik ve bunun için Kasr-ı Hüma Düğün Salonu’yla anlaştık.

Düğün mekanı olaraksa Kartal’daki Gökçe Düğün Salonu 2’yi tercih ettik. Avangarde tasarım özel dikim bir gelinlik giydim. Gelin ayakkabılarımı da Marcatelli’den aldım. Eşimin damatlığı ise D’s Damat markasına aitti.

tansu emre

Balayı İçin 2 Otel Seçtik

Balayı tatilimiz için Kıbrıs’ı tercih ettik. Bir haftalık tatil için 2 ayrı otel seçtik. İkisi de balayı konseptli oldu. İlk tercihimiz Elexcus oteliydi. Kesinlikle çok memnun kaldık. İkinci otelimiz ise Kaya Palazzo’ydu. Sakin bir yerdi ama favorim kesinlikle ilk otel!

Eşim Sayesinde Evlilik Sürecine Kolay Alıştım

Balayından döndükten sonra evlilik sürecine alışmam kolay oldu bunun tek sebebi sevgili eşim oldu. Her konuda yardımcım kendisi…

İş-ev süreci sadece biraz yorucu olabiliyor. Onun dışında her şey yolunda! Zaman zaman eşimle beraber yemek yapıyoruz. Yemek yaparken, oyun oynarken ve gezdiğimiz yerleri videoya çekme kararı aldık. Bir YouTube kanalımız var ve zamanımız verimli geçiyor.

tansu emre

Tansu ve Emre çiftinin düğün hikayesini paylaştık. Sen de evlenmeden önce gerçek düğün hikayelerine göz atabilir, sizden önce evlenmiş çiftlerin hikayelerinden ilham alabilirsin!

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap