Spor Gelinlikler

Şıklığı kadar rahatlığına da önem veren gelin adaylarının tercihi olan spor gelinlik modellerinin birbirinden güzel örnekleri burada!

Modern Cesur Spor Tarlatansız Zayıf gösteren Straplez
UGB185S21
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: UGB185S21

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Klasik Spor Zayıf gösteren Uzun gösteren Tarlatansız Kare yaka
ASA 18
Aşk-ı Ala

Model: ASA 18

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Bohem Spor Tarlatansız V yaka
VNW 10
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 10

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Helen Tarlatansız Spor V yaka
ELP 28
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 28

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Cesur Spor Tarlatansız Zayıf gösteren Straplez
UGB185S21
İğne İplik Moda İzmir

Model: UGB185S21

5.000 TL - 7.000 TL

Sade Modern Spor Straplez
Diora
Miry May Bridal

Model: Diora

3.500 TL - 5.000 TL

Helen Spor Uzun gösteren Zayıf gösteren V yaka
Epos
Studio Bride

Model: Epos

2.000 TL - 4.000 TL

Modern Sade Vintage Helen Spor Tarlatansız Zayıf gösteren V yaka
Ocean
Studio Bride

Model: Ocean

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Vintage Spor Uzun gösteren Tarlatansız V yaka
Ecem
Studio Bride

Model: Ecem

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Bohem Spor Tarlatansız Uzun gösteren Zayıf gösteren V yaka
Cassandra Krep
Knight Bride

Model: Cassandra Krep

2.500 TL - 4.000 TL

Bohem Spor Tarlatansız Zayıf gösteren V yaka
NEW 24
New In Style Moda Evi

Model: NEW 24

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Spor Halter yaka
MNE 22
Mine Ertuğrul Atelier

Model: MNE 22

3.000 TL - 5.000 TL

Tesettür Modern Kışlık Spor Zayıf gösteren Hakim yaka
KSG 23
Kasr-ı Saadet Gelinlik

Model: KSG 23

3.000 TL - 7.000 TL

Sade Bohem Spor V yaka
NEW 16
New In Style Moda Evi

Model: NEW 16

3.000 TL - 5.000 TL

Modern Romantik Spor Straplez
AVR 29
Avrupa Modaevi

Model: AVR 29

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Spor Boyundan bağlamalı
STN 18
Sultan Çelik Gelinlik Tasarım

Model: STN 18

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Spor Uzun gösteren Kayık yaka
Hilal Turhal - La Bianca Butik 30
Hilal Turhal - La Bianca Butik

Model: Hilal Turhal - La Bianca Butik 30

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Modern Helen Spor V yaka
VZN Moda & Gelinlik 30
VZN Moda & Gelinlik

Model: VZN Moda & Gelinlik 30

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Klasik Romantik Spor Zayıf gösteren Straplez
2020 Carolina Herrera Prenses
Vakko Wedding

Model: 2020 Carolina Herrera Prenses

10.000 TL - 30.000 TL

Sade Klasik Romantik Spor Straplez
Milla Nova 7
Vakko Wedding

Model: Milla Nova 7

10.000 TL - 30.000 TL

Sade Bohem Modern Cesur İki parça Spor Düşük omuz
2019 İki Parça
Pronovias

Model: 2019 İki Parça

 
Sade Romantik Zayıf gösteren Uzun gösteren Spor Straplez
Pegasus
Pronovias

Model: Pegasus

10.000 TL - 30.000 TL

Sade Modern Spor Kayık yaka
Lidia
Miry May Bridal

Model: Lidia

3.500 TL - 5.000 TL

Sade Modern Cesur Spor V yaka
Dcey Bridal Valletta Gelinlik
Dcey Bridal

Model: Dcey Bridal Valletta Gelinlik

3.000 TL - 5.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Spor Gelinlik Modelleri Nasıl Olur?

Şıklığı kadar rahatlığına da önem veren gelin adaylarının tercihi spor gelinlik modelleri oluyor. Sağladığı konfor ve şık görünümle gelin adaylarının favori tasarımları arasında olan bu gelinlikler rahatça kombinlenebilir olması nedeniyle de çok seviliyor. Çoğunluğu sade olan bu tasarımları tarzınıza uygun aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz.

Bu modeller, konforu merkeze aldığı için spor ayakkabılarla dahi tamamlanabiliyor. Spor gelinlikler için tek bir etek kesimi ya da yaka tipinden bahsetmek pek mümkün değil ama sahip olduğu özelliklerle konfor sunarak spor gelinlik modelleri arasında yer alan tasarımlara değinerek bu tarzı daha rahat açıklayabiliriz. Farklı spor gelinlik modellerine hızlıca bakalım:

Cepli Spor Gelinlikler

Spor gelinlik modelleri denince ilk akla gelen tasarımlar genelde cepli tasarımlar oluyor. Kalın askılı ya da kolsuz alternatifleri cepli spor gelinliklerin en sevilen seçenekleri arasında. Cepli etek tasarımını özellikle düz ve A kesim gibi az kabarık modellere yakıştırdığımızı da belirtelim. Kısa veya asimetrik etekli gelinliklerde de ceplerin karşımıza çıktığını da eklemeden geçmeyelim.

Kuyruksuz Spor Gelinlik Modelleri

Kuyruksuz gelinlik modelleri düğün boyunda ayaklarına dolanan gelinliklerle rahat edemeyeceğini düşünen gelin adayları için ideal. Çoğunluğu yere sıfır olan bu tasarımlar rahat hareket imkanı ve zarif bir görünüm sunması nedeniyle gelin adayları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Yerden bir karış genişlikteki kısa kuyruklu gelinlik modellerini de alternatifler arasında düşünebilirsiniz.

Spor Kısa Gelinlikler

Konfordan bahsetmişken kısa gelinliklere değinmemek olmaz. Mini ya da midi boy gibi farklı seçenekleri olan kısa gelinlikler, uzun eteklerle rahat edemeyeceğini düşünen gelin adayları için ideal. Tarzınıza göre fırfır, volan, dantel gibi detaylarla hareketlendirilen seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bu modellerin özellikle nikah elbisesi olarak tercih edildiğini de eklemeden geçmeyelim.

Katlı Etekli Spor Gelinlik Modelleri

Bir gelinlik hem spor hem de kabarık olamaz diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü son yılların en trend modelleri arasında yer alan katlı etekler, gelinliğe hacim katarken rahat hareket imkanı sunuyor. Bu nedenle katlı etekli tasarımları da spor gelinlik modelleri arasında gösterebiliriz. Eğer eğlenceli bir görünüm yakalamak isterseniz katlı ve asimetrik etekli tasarımları düşünebilirsiniz.

Tarlatansız Spor Gelinlik Modelleri

Yürürken tekmeleyeceğiniz bir tarlatana ihtiyaç duymayacağınız tarlatansız gelinlik modellerini de spor tasarımlar arasında sayabiliriz. Özellikle sade tasarımlı, kuyruksuz ya da az sayıda katta kumaşlardan tasarlanan tarlatansız modeller, en şık spor gelinlikler arasında yer alıyor.

Yırtmaçlı Spor Gelinlik Modelleri

Dar kesim gelinlik modelleri yırtmaçlı tasarımlarıyla, gelin adaylarına rahat hareket etme imkanı sunuyor. Rahatlığına ve şıklığına aynı oranda önem veren gelin adaylarının tercihi olabilecek bu modelleri şık bir spor gelin ayakkabısı ile evden çıkışta ve after partide giyebilirsiniz. Bu modelleri bacaklarına güvenen gelin adaylarına önerdiğimizi de eklemeden geçmeyelim.

Halter Yaka Spor Gelinlik Modelleri

Adını sportif görünümünden alan halter yakalı gelinlikleri de spor tasarımlar arasında sayabiliriz. İster kabarık ister sade olsun, gelinliği vücudunuzda rahatlıkla taşımanız için ideal olan bu gelinlikler konforlu bir tasarım isteyen gelinler için ideal. Eğer omuzlarınıza güveniyorsanız halter yakalarla bu bölgenizi öne çıkarabilir, hoş bir görüntü yaratabilirsiniz.

İki Parça Spor Gelinlik Modelleri

Modern tasarımlardan, şıklıktan ve rahatlıktan bahsetmişken iki parça tasarımlara değinmemek olmaz. Son yıllarda oldukça popüler olan iki parça gelinlikler, özellikle bel bölgesini ince göstermek isteyen dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları için uygun Tek bir elbisenin ağırlığını taşımak istemeyen gelinler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Farklı ve şık görünümü de cabası!

Asimetrik Etekli Spor Gelinlik Modelleri

Klasik modellerin dışına çıkıp spor bir tasarım tercih etmek isteyen gelin adaylarının tercih ettiği modeller arasında asimetrik tasarımlı gelinlikler de yer alıyor. Önü kısa arkası uzun bu gelinlikler, tam da bu tanıma uygun, şık ve rahat tasarımlar arasında! Bu modelleri ince ve düzgün bacaklarını öne çıkarmak isteyen gelin adaylarına tavsiye ediyoruz.

Tulum Spor Gelinlik Modelleri

Gelinlik tulum modelleri, sunduğu rahatlıkla spor tasarımlar arayan gelin adayları için ideal. Uzun pantolonlu ya da şortlu seçeneklerini bulabileceğiniz bu modeller arasından vücut tipinize göre seçim yapabilirsiniz. Tarzınıza göre bol ya da vücudu saran tulumlara yönelebilirsiniz. Tulum takımlarla atkuyruğu gelin saçı yaptırarak sportif ve şık görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Spor Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Spor gelinlik modellerinin her bütçeye uygun seçenekleri bulunuyor. Çünkü gelinliğin modeli, markası, işlemeleri, dikim şekli ve ne kadar işçilik gerektirdiği gibi kriterler fiyatlara etki ediyor. Gelinliğin kumaşı ve işlemeleri fiyatları doğrudan etkiliyor. Kumaştaki ipek oranı arttıkça gelinliğin fiyatı da bu oranda yükselir. Sentetik oranı yüksek kumaşlardan yapılan modeller bu tasarımlara kıyasla daha uygun fiyatlı oluyor.

Gelinlikte kullanılan işlemeler ve aksesuarlar da fiyatlara etki ediyor. Örneğin; spor gelinliklerde kullanılan, taş, işleme, zincir, gibi aksesuarların maliyeti, gelinlik fiyatlarında kendini gösteriyor. Özel dikim spor gelinlik fiyatları, model kişinin zevkine göre sıfırdan tasarlanıp dikildiği için hazır model spor gelinliklere göre daha yüksek oluyor. Gelinliğinizi satın almak zorunda değilsiniz. İstediğiniz spor gelinliği kiralayabilirsiniz.

Ancak gelinlik kiralama fiyatlarının satılık gelinlik fiyatlarına yakın olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Kiralık gelinlikler, satılık modellerden %20-30 oranında daha uygun fiyatlara sunuluyor. Spor gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Sırada size en uygun tasarımı bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan gelinlik modellerini inceleyebilir, ilginiz çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz.