En Trend Büyük Beden Gelinlik Modelleri

29.09.2020

Düğününde nasıl bir gelinlik giyeceğine henüz karar veremeyen kilolu gelin adaylarına ilham verecek, en şık ve en trend büyük beden gelinlik modellerini derledik!

Sade Büyük Beden Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1391141

Fazla kilolarından dolayı gelinlik seçeneklerinin az olduğunu zannetme! Çünkü dünyaca ünlü tasarımcılar başta olmak üzere birçok marka, büyük beden gelinlik koleksiyonları da oluşturuyor. Üstelik büyük beden gelinlik modelleri 2020'de daha iddialı. Balıktan düze, bohemden retroya, her kesim ve tarzda birçok model, gelin adaylarının beğenisine sunuluyor. Hollywood galalarından aşina olduğumuz “slip dress” olarak bilinen, hafif ve sade tasarımlar gelinlik trendleri arasındaki yerini alıyor. Minimal tasarımlarla ilgilenen gelin adayları için ideal olan bu yırtmaçlı gelinliği, bacaklarına güvenen gelin adaylarına öneriyoruz. Kilolu gelinler nasıl gelinlik seçmeli diye merak ediyorsan büyük beden gelinlik satın almadan önce şu yazımıza bakabilirsin: Tüm Detaylarıyla Büyük Beden Gelinlik

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Asimetrik Etekli Büyük Beden Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1391139

Son yılların en trend gelinlik modellerinden olan asimetrik etekli tasarımlar, ünlü tasarımcıların büyük beden koleksiyonları arasında da yer buluyor. Straplez yakalı ve sade tasarımlı ve asimetrik etekli bu gelinliği, ince bacaklarını öne çıkarmak isteyen gelin adaylarına öneriyoruz.

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Wedding Planner

Ücretsiz düğün asistanın Selin burada!

Hayallerindeki gelinliği anlat, ücretsiz düğün asistanımız bütçene uygun 5 gelinlik firmasından fiyat teklifi göndersin!


Balon Kollu Büyük Beden Nikah Elbisesi

Görsel Numarası: D1391140

Balon kollu gelinlikler de en trend modeller arasında yer alırken sen de seçimini bu modeller arasından yapmaya ne dersin? Özellikle kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına önerdiğimiz bu dar kesim gelinliği kollarındaki fazlalıkları kamufle etmek isteyen gelinler rahatlıkla tercih edebilir.

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Straplez Büyük Beden Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1391142

Armut vücut tipine sahip büyük beden gelin adayları, straplez yakalı, kabarık etekli bu tasarımı rahatlıkla tercih edebilir. Gelinliğin yakası açık olduğu için saçlarını da açık bırakabilir, gelinliğinin tonlarında bir duvak takabilirsin.

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Tüy Detaylı Büyük Beden Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1391143

Tüy detaylı modeller, ünlü tasarımcıların en yeni gelinlik koleksiyonlarında sıkça yer verdiği tasarımlardan. Derin V yakalı, truvakar kollu bu gelinliği ister nikah elbisesi ister after parti gelinliği olarak tercih edebilirsin.

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Büyük Beden A Kesim Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1119644

42 beden gelinliklerden 62 bedene kadar değişen büyük beden tasarımlar arasında A kesimli modeller öne çıkıyor. Bu büyük beden A kesim gelinlik modeli de özellikle armut vücut tipine sahip gelin adayları için ideal. Katlı tüllerden oluşan etek tasarımı ile basenlerini kamufle etmek için kullanabileceğin bu gelinlik, işlemeli tülden üst kısmı ile göğüslerini de olduğundan büyük gösterecektir. Sana bir tüyo daha: Gelin ayakkabısı olarak kalın topuklu, platform gelin ayakkabından giyersen, ince ve uzun bir silüet yaratabilirsin.

Fazlalıklarını kamufle etmene yardımcı olacak gelinlik modellerine de bakmak istersen şu galerimiz sana fikir verebilir: Zayıf Gösteren Gelinlik Modelleri

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Sırt Dekolteli Büyük Beden Gelinlik

Görsel Numarası: D1119643

Gelinlik seçiminde illüzyon yaratabilmek için sana küçük bir sır: Tüm dikkatleri güvendiğin bölgeye çek! Nasıl mı yapacaksın? Bu gelinlik bize ipuçları veriyor: Vücudunun alt kısmı üstünden daha genişse, etek kısmı sade, üstü işlemeli tasarımları tercih edebilirsin. Ufak bir dekolte istiyorsan da bu modelde olduğu gibi dantel detaylarla çevrelenmiş sırt dekolteli ya da illüzyon yakalı büyük gelinliklere yönelebilirsin. Bu ipuçlarını nişan elbiseni seçerken de göz önünde bulundurmanda fayda var.

Nişan elbiseni henüz seçmediysen şu galerimizdeki modeller sana ilham verebilir: Söz ve Nişan İçin En Şık Büyük Beden Abiye Modelleri

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Düz Kesim Büyük Beden Gelinlik

Görsel Numarası: D1119627

İllüzyon kollu düz kesim gelinliği,dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Gelinliğin hayal tül üzerine işlenen dantelli kol tasarımıyla kollarındaki fazlalıkları kamufle edebilir, V yaka kesimiyle göğüslerini olduğundan daha küçük gösterebilirsin. Beyaz ince kemeri ile de bel bölgeni daha kıvrımlı gösterecek bir illüzyon yarayabilirsin.

Düz kesim gelinliklerle ilgileniyorsan şu yazımıza da göz atmanda fayda var: Düz Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Düşük Askılı Büyük Beden Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1119630

Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında düğün yapacak kilolular için gelinlik tavsiyesi istiyorsan, senin için çok şık bir önerimiz var! Straplez yakalı, düşük askılı bu model özellikle kır düğünü yapacak gelin adayları için uygun bir seçim olabilir. Ancak, bu model gibi straplez yakalı tasarımları, küçük göğüslü gelin adaylarına önerdiğimizi de söyleyelim. Omuz ve kollarındaki fazlalıkları gizlemek için, yarım toplattığın dalgalı, uzun saçlarını kullanabilirsin.

Sen de bir yaz gelini olacaksan şu yazımıza da göz atmanı öneriyoruz: Yaz Gelinleri İçin Stil Rehberi

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Geometrik Tasarımlı Büyük Beden Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1119620

Geometrik desenli tasarımlar, 2020 gelinlik modelleri arasında sıkça karşımıza çıkıyor. Hayley Paige'in en yeri gelinlik koleksiyonu arasında yer alan bu gelinlik de farklı modellerle ilgilenen gelin adaylarına hitap ediyor. Volanlı etek kısmı ve anvelop yaka kesimiyle modern bir görünüme sahip gelinlik ile görünümünü tamamlamak için tepeden atkuyruğu yaptırabilirsin.

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Kısa Pelerinli Büyük Beden Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1119637

Özellikle tarihi mekan, otel gibi alanlarda düğün yapacak balık etli gelinlerin tercih edebileceği kilolu gelinlik modelleri yalnızca düz ve A kesim gelinliklerle sınırlı değil. Balık etekli gelinlikler de ünlü tasarımcıların 2020 gelinlik koleksiyonlarında sıkça yer buluyor. Tabii bunun için orantılı vücut hatlarına sahip olman gerektiğini de unutma! Straplez yakalı balık gelinlik modelini, kısa peleriniyle birlikte kullanarak hem fazlalıklarını kamufle edebilir hem de ince ve uzun bir silüet yaratabilirsin!

Sen de balık etli gelin adaylarındansan şu yazımıza da göz atmanda fayda var: Balık Etli Gelinlerin Giyebileceği 5 Gelinlik Modeli

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Bohem Tarzda Büyük Beden Gelinlik

Görsel Numarası: D1119636

Özellikle kır ve sahil düğünü yapacak gelin adaylarına önerdiğimiz bu model, sence de çok hoş görünmüyor mu? Bohem tarzdaki gelin adaylarına hitap eden bu tasarımın, özellikle elma vücut tipine sahip gelin adayları için uygun olduğunu da söyleyebiliriz. Gelinliğin dekolteli tasarımıyla göğüslerini olduğundan küçük gösterebilir, yırtmacınla dikkati bacaklarına çekebilirsin. Ayak bileklerin görünürde olacağı için, bilekten bağlı gelin ayakkabılarından da uzak durmanı öneriyoruz. Kalın, kısa topuklu, burnu açık ayakkabıları ya da gelin sandaletlerini düşünebilirsin.

Bohem tarzda gelinliklerle ilgili daha fazla detay için şu yazımıza bakabilirsin: Özgür Ruhlu Gelinlerin Tercihi: Bohem Gelinlik

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Büyük Beden Kabarık Gelinlik

Görsel Numarası: D1119635

Görkemli gelinlik seven bir gelin adayıysan ve tarihi bir düğün mekanında evleneceksen, bu üzeri işlemeli kabarık gelinliği tercih edebilirsin. Özellikle omuzların dar ve basenlerin genişse, straplez yakalı, düşük kollu bu modelle daha orantılı bir görünüm yakalayabilirsin. Gelin saçı modeli olarak da dağınık topuz modellerini düşünebilirsin.

Düğün mekanına uygun gelinlik seçimiyle ilgili önerilerimize ulaşmak için de şu yazımıza bakabilirsin: Düğün Mekanına Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir?

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Bisiklet Yakalı Büyük Beden Gelinlik

Görsel Numarası: D1119632

Aynı anda hem gösterişli hem de sade bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adaylarına Theia imzalı bu gelinliği öneriyoruz. Özellikle dikdörtgen ve kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarının, hatlarını ön plana çıkarmak için bu tasarımı tercih edebileceğini de söylemeden geçmeyelim. Bisiklet yakalı bu model gibi kapalı yakalı gelinlikleri giyebilmek için göğüslerinin küçük, üst bedeninin de ince olması gerektiğini de ekleyelim. Çünkü bu tarz yaka tipine sahip gelinlikler, özellikle de işlemeli olduğunda vücudunun üst kısmını daha geniş gösterecektir.

Gelinliğinin yaka tipini nasıl seçeceğini bilmiyorsan, şu yazımızda senin için sıraladığımız önerilerimizi bulabilirsin: Gelinliğinin Yaka Tipini Nasıl Seçmelisin?

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Yarım Balık Büyük Beden Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1119629

2020'de sıkça karşımıza çıkacak, kilolu gelinler için gelinlik modelleri arasında yarım balık tasarımlar da yer alıyor. Sen de balık gelinlikleri beğeniyor ama vücuduna yakışmayacağını düşünüyorsan hem taşıması daha kolay hem de fazlalıkları kamufle etmek için daha uygun olan bu modeli tercih edebilirsin. Atletik vücut tipine sahip olanlara önerdiğimiz bu modeli, balıketi gelin adayları da bu korse kullanarak tercih edebilir.

Tam ve yarım balık gelinliklerle ilgili daha fazla detaya ulaşmak istersen şuraya bakabilirsin: Balık Kesim Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Drapeli Büyük Beden Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1119628

Straplez yakalı gelinliklerden hoşlanıyor ama rahat edemeyeceğini düşünüyorsan, düşük askılı, kalp yakalı bu gelinlik ilgini çekebilir. Tabii bu modelin omuz ve kollarında çok fazla kilo sorunu olmayan gelin adayları için uygun olduğunu söyleyelim. İçinde korse kullanarak fit bir görünüm yakalayabileceğin bu modelin göğüs ve göbek bölgesindeki drapeler ile fazla kilolarını gizleyebilirsin.

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

İllüzyon Yakalı Büyük Beden Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1119626

İllüzyon yakalı gelinlikleri, straplez yakaya alternatif olabilecek balık etli gelinlik modelleri arasında sayabiliriz. Sen de gelinliğini daha rahat taşımak istiyorsan straplez yaka üzerine işlemeli tülden yaka ve kol yapılmış bu gelinliği tercih edebilirsin. Ayrıca bu model gibi kısa kollu büyük beden gelinliklerin kilolu kolları ve omuzları kapamak için bire bir olduğunu da söyleyebiliriz. Sen de vücudunun üst bölgesindeki kilolardan şikayetçi olan, elma vücut tipine sahip bir gelin adayıysan, bu modeli deneyebilirsin. Düz kesim ve kuyruklu bu modelin altına platform topuklu ayakkabılar giyerek daha ince ve uzun bir silüete kavuşabilirsin.

Gelinlik alışverişinde saha yardımcı olacak şöyle bir yazımız da var: Gelinlik Almadan Önce Bilmen Gereken 9 Şey

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Düşük Omuzlu Büyük Beden Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1119634

Düşük omuz, A kesim bu gelinlik modelini kır ya da sahil düğününde tercih edebilirsin. Özellikle vücudunun üst kısmını ön plana çıkarmak istiyorsan, sen de düz kesim bu gelinliği düşünebilirsin. Tarzına uyum sağlayacak gelin saçı ve makyajı için de seçimini sade modellerden yapmalısın. Açık bıraktığın dalgalı saçlarında çiçekli taçları kullanabilir, sade bir gelin makyajı yaptırabilirsin.

Düşük omuzlu gelinliklerle ilgili tüm detaylar için şu yazımıza göz atabilirsin: Düşük Omuzlu Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Sade Büyük Beden Gelinlik

Görsel Numarası: D1119625

Küçük detayları olan sade tasarımlı modellerden hoşlanıyorsan sana dar kesimli bu bishop kollu gelinliği öneriyoruz. Göğüs kısmında tülle kamufle edilmiş, ufak bir göğüs dekoltesi olan gelinliğin, otel ve davet salonlarında gerçekleşecek düğünler için uygun olduğunu da söyleyelim. Bisiklet yakalı bu gelinlik ile saçlarını sade ense topuzu modellerinden yaptırabilirsin.

Sade gelinlikler ilgini çekiyorsa seni şöyle alalım: Tüm Detaylarıyla Sade Gelinlikler

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Askılı Büyük Beden Gelinlik

Görsel Numarası: D1119621

Kıvrımlı vücut hatlarını öne çıkarmak istiyorsan, senin için belden kemerli, V yakalı bu tasarımın uygun olduğunu söyleyebiliriz. Üzerinde küçük, ışıltılı aplikelerin kullanıldığı, sade tasarımlı gelinliği nikah elbisesi olarak kullanabileceğin gibi save the date çekimlerinde de tercih edebilirsin.

Save the date çekimleriyle ilgili tüm detayları anlattığımız Save The Date Ne Demek? Ne Zaman Çekilir? başlıklı yazımız da ilgini çekebilir.

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Kayık Yakalı Büyük Beden Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1119619

Omuzlarını olduğundan daha geniş göstermek istiyorsan sana önerimiz kayık yaka gelinlikler olacak. Bu yüzden sade tasarımlı, dar kesim bu model de senin için uygun olduğunu düşündüğümüz gelinler arasında yer alıyor. Tabii, orantılı vücut hatların varsa... Kayık yakalı gelinlikler de yakası kapalı modeller arasında sayabileceğimiz tasarımlardan olduğu için, bu gelinlikle de saçlarını açık bırakmak yerine toplatmanın daha doğru olacağını söyleyelim. Sade ense topuzu ya da enseden atkuyruğu modellerini düşünebilirsin.

Kayık yaka gelinlikleri şu yazımızda ayrıntılarıyla anlattık: Kayık Yaka Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Straplez Yaka Büyük Beden Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1119623

işte straplez yakadan vazgeçmeyen kilolu gelin adayları için çok şık bir model! Gelinliğin göğüs bölgesinden başlayıp dize kadar devam eden drapelerinin fazlalıklarını kamufle etmek için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Tabii, balık kesimli bu gelinliği en çok kum saati vücut tipine sahip gelin adaylarına yakıştırdığımızı da ekleyelim. Modelin hareketli tasarımından rol çalmaması için gelin saçı modelini sade tasarımlar arasından seçmelisin. Örneğin; dalgalı açık gelin saçı modelleri uygun seçim olabilir.

Sen de straplez yakalı gelinlikleri beğeniyorsan, şuraya ilgini çekebilecek bir yazımızı bırakıyoruz: Straplez Yaka Gelinlikler Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Gövdesi İşlemeli Büyük Beden Gelinlik Modeli

Görsel Numarası: D1119622

Düğün gününde ihtişamlı bir görünüme sahip olmak isteyen gelin adaylarının tercihi olabilecek dantelli balık kesim gelinlik modelleri büyük beden tasarımlar arasında da yer buluyor. Gövdesi işlemeli kumaştan tasarlanmış gelinlik, katlı tüllerden oluşan etek kısmı ile tarihi mekan ve otel gibi alanlarda yapılacak düğünlerde giyilebilir. Atletik vücut tipine sahip gelin adaylarına uygun olan bu model ile saçlarını dağınık topuz yaptırabilirsin.

İşlemeli gelinlikleri beğeniyorsan, gelinlik alışverişine çıkmadan şu yazımıza göz atmanı tavsiye ediyoruz: İşlemeli Gelinlik Kumaşı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Büyük Beden Nikah Elbisesi

Görsel Numarası: D1119631

En yeni gelinlik modelleri arasında, metalik tonlardaki, ışıltılı tasarımlar da yer alıyor. Tabii bu modeller, büyük beden tasarımlar arasındaki yerini de almış durumda. Hem sade hem de göz alıcı bir görünüme sahip olmak için tercih edebileceğin bu tasarımı büyük beden nikah kıyafetleri arasında da sayabiliriz. Metalik tonlarda gelin makyajı ile görünümünü tamamlayabilirsin.

Birbirinden şık nikah elbisesi modellerini incelemek için şu galerimize de bakabilirsin: Büyük Beden Nikah Elbisesi Modelleri

Bürde Özkök

Özel dikim yapan gelinlik firmaları burada!

FİRMALARI LİSTELE

Sıradaki Galeriler

Gelinlikçi kategorisindeki diğer galerilere ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlikçi Firmaları

Gelinlikçi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum