Hayal Tül Gelinlikler

Hayal tül ile tasarlanmış birbirinden şık ve zarif gelinlik modelleri bir arada!

Modern Romantik Straplez
VNW 14
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 14

5.000 TL - 7.000 TL

Vintage Bohem Tarlatansız Bisiklet yaka
PRY 18
Piraye Vera By Sevil Özaşan

Model: PRY 18

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Romantik Modern Zayıf gösteren Düşük omuz
Sea
Studio Bride

Model: Sea

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Büyük beden Düşük omuz
NEW 11
Nurcan Ege Wedding Dress

Model: NEW 11

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Bohem İllüzyon yaka
Bonnie
Mediha Cambaz

Model: Bonnie

7.085 TL

Görkemli Romantik V yaka
PIB  131
Pınar Bent

Model: PIB 131

10.000 TL - 15.000 TL

Romantik İllüzyon yaka
VZJ 52
Vizaje Gelinlik

Model: VZJ 52

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur Tarlatansız Modern Uzun gösteren V yaka
2019 Monique Lhuillier Fiyonk Detaylı Yarım Balık Gelinlik
 

1 Teklif

Model: 2019 Monique Lhuillier Fiyonk Detaylı Yarım Balık Gelinlik

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Cesur İllüzyon yaka
2019 Oscar de la Renta İllüzyon Yaka Gelinlik
 

1 Teklif

Model: 2019 Oscar de la Renta İllüzyon Yaka Gelinlik

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Bisiklet yaka
2019 Oscar de la Renta Sırt Dekolteli Gelinlik
 

1 Teklif

Model: 2019 Oscar de la Renta Sırt Dekolteli Gelinlik

7.000 TL - 10.000 TL

Modern Sade Vintage Helen Spor Tarlatansız Zayıf gösteren V yaka
Ocean
Studio Bride

Model: Ocean

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Vintage Spor Uzun gösteren Tarlatansız V yaka
Ecem
Studio Bride

Model: Ecem

3.000 TL - 5.000 TL

Sade Romantik Cesur V yaka
2019 Oscar de la Renta Dar Kesim Gelinlik
 

1 Teklif

Model: 2019 Oscar de la Renta Dar Kesim Gelinlik

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik İllüzyon yaka
BK07
Burak Kaynar

Model: BK07

5.000 TL - 8.000 TL

Görkemli Bohem Helen Cesur İllüzyon yaka
Finefashion
Studio Bride

Model: Finefashion

4.000 TL - 6.000 TL

Görkemli Klasik Romantik Straplez
AHÖ 2
Ahmet Özceyhan Moda Tasarım

Model: AHÖ 2

7.000 TL - 15.000 TL

Romantik Düşük omuz
ALT 26
Altın İğne

Model: ALT 26

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern İllüzyon yaka
ALT 23
Altın İğne

Model: ALT 23

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Modern Romantik İllüzyon yaka
ALT 25
Altın İğne

Model: ALT 25

3.000 TL - 5.000 TL

Görkemli Romantik V yaka
ARW 5
Arus Weding

Model: ARW 5

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Düşük omuz
16-016
Hayal Moda Evi

Model: 16-016

3.500 TL - 7.000 TL

Görkemli Vintage Bisiklet yaka
ARW 11
Arus Weding

Model: ARW 11

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik İllüzyon yaka
HYL 125
Hayal Moda Evi

Model: HYL 125

3.500 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur İllüzyon yaka
Angel
Hazır Gelinlik

Model: Angel

3.800 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

İşlemeli Hayal Tül Gelinlik Modeli

Hayal tül, başka bir deyişle hayalet tül, yumuşak dokusu ile özellikle son dönemlerde, gelinliklerde sıkça karşımıza çıkıyor. Genellikle gelinliğin yaka, kol ve gövdesinde kullanılan hayal tül, üzerine işlenen aplike, taş, boncuk gibi detayları, gelinin vücudunun bir parçası gibi göstererek “dövme etkisi” yaratıyor. Gövdesi işlemeli hayal tülden tasarlanan bu gelinliği, bu tasarımların en şık örneklerden biri olarak gösterebiliriz.

Yakası Hayal Tül Gelinlik Modeli

İddialı tasarımlarıyla dikkat çeken İstanbul gelinlik firmalarından Pınar Bent imzası taşıyan bu gelinlik, işlemeli hayal tülden yaka ve kol tasarımına sahip. Özellikle iddialı ve romantik tasarımlardan hoşlanan gelin adaylarına önerdiğimiz bu gelinlik, omuzlarını olduğundan geniş göstermek isteyenler için de ideal.

İllüzyon Yakalı Sade Gelinlik Modeli

Romantik tarzda, sade tasarımlar ilgini çekiyorsa, Egenur Modaevi'nin bu tasarımını düşünebilirsin. Üst kısmı, hayal tül üzerine yapılan işlemelerle hareketlendirilmiş, etek kısmı sade bu salaş beyaz elbiseyi ister düğününde ister nikah töreninde istersen de save the date çekimlerinde kullanabilirsin.

Gövdesi Hayal Tülden Tarlatansız Gelinlik Modeli

Tarlatansız kabarık gelinlik modelleri arasından az kabarık, A kesimli tasarımları tercih ederek daha rahat hareket edebilirsin. Hayal tül üzerine işlenen aplikelerden oluşan illüzyon yakalı ve kollu bu tasarımı tarihi mekan ve otel düğünlerinde tercih edebilirsin.

Hakim Yaka Hayalet Gelinlik Modeli

Göğüs ve boyun kısmı haricinde üst kısmı tamamen tülden oluşan bu gelinlik, iddialı gelin adaylarının çok hoşuna gidecek! İşlemesiz, balık kesim eteği tek kat tülle hareketlendirilmiş bu gelinliği tarihi mekan ya da otel düğünlerinde giyebilirsin. Nermin Saraylı Couture imzalı, hakim yakalı bu gelinlikle karmaşık bir görüntü oluşturmaması için saçlarını da sade topuz yaptırmanı öneriyoruz.

Yarım Balık Hayal Tül Gelinlik Modeli

İşlemeli hayal tüller, genellikle etek kısmı sade gelinliklerin üst kısmında kullanılıyor. Bu modelin kol ve gövde kısmında olduğu gibi işlemeli hayal tülün kullanıldığı bölgeler için "illüzyon kol" ya da "illüzyon yaka" gibi isimler kullanılıyor. Bu özelliğiyle gelinliğin transparan detaylarını oluşturan hayal tülü, öne çıkarmak istediğin bölgede kullanmanda fayda var.

Kolları İşlemeli Hayal Tül Gelinlik Modeli

Üzerindeki işlemelerin, gelinin dövmesiymiş gibi görünmesini sağlayan hayal tül gelinlik modelleri, özellikle romantik gelinliklerde sıkça karşımıza çıkıyor. İddialı gelin adaylarının tercihi olabilecek bu tasarımı, sonbahar aylarında gerçekleştirilecek tarihi mekan ya da otel düğünlerinde giyebilirsin.

Taşlı Hayal Gelinlik Modeli

Hayal tül üzerine işlenen inci taşlardan oluşan yaka ve kol tasarımına sahip bu gelinlik sence de çok şık değil mi? Özellikle minimal tasarımlardan hoşlanan gelin adayları için ideal olan bu gelinliği restoran ve havuz başı düğünlerinde tercih edebilirsin. Gelinliğin zarif detaylarından rol çalmaması için bu tasarımla sade topuz gelin saçı modellerini düşünebilirsin.

Kol Altı Hayal Tül Gelinlik Modeli

Hayal tüller, yalnızca gelinliğin transparan detaylarını oluşturmuyor. Aynı zamanda dekolte bölgelerinin yardımcı ögesi olarak da kullanılıyor. Örneğin; göğüs ve kol altı dekoltesine sahip bu gelinliğin cup kısmının, gelinin vücuduna tam oturması için hayal tül kullanılmış. Böylece dekolteden kaçınmadan, vücuda oturan bir tasarım elde edilmiş.

Hayal Tül Kollu Gelinlik Modeli

İşlemeli hayal tülden tasarımlara illüzyon denmesindeki en önemli sebeplerden biri de fazlalıkları kamufle edecek illüzyonlar yaratması. Örneğin; Galia Lahav imzalı, illüzyon kollu bu gelinlik, kollarındaki fazlalıkları yokmuş gibi göstermek isteyen gelin adayları uygun bir seçim olabilir.

Sırtı Hayal Tülden Gelinlik Modeli

Hayal tüller, gelinliklerin sırt bölgesinde de sıkça kullanılıyor. Temperley London'ın bu zarif tasarımı da, işlemeli hayal tülden sırt dekoltesiyle gelin adayları için farklı ve şık bir seçenek diyebiliriz. Hareketli tasarıma sahip bu gelinlik ile karmaşık bir görüntü yaratmamak için uzun saçlarını toplatmanı öneriyoruz.

İki Parça Hayal Tül Gelinlik Modeli

Tadashi Shoji markasının üst kısmı işlemeli hayal tülden, etek kısmı sade bu gelinliğini, bel bölgesini kıvrımlı göstermek isteyen dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Üst kısmı hareketli tasarıma sahip olduğu için bu gelinlikle topuz gelin saçı modellerinin yakışacağını da söyleyelim.

Uzun Kollu Hayal Tül Gelinlik Modeli

Ünlü İtalyan blogger ve tasarımcı Chiara Ferragni'nin Dior imzalı gelinliğini beğenenlerdensen bu model mutlaka ilgini çekecek! Üst kısmı hayal tül üzerine işlenen aplikelerden oluşturulan, hakim yakalı bu modelin, yırtmaçlı etek tasarımıyla bacaklarını ön plana çıkarmak isteyen gelin adaylarına önerdiğimizi belirtelim.

İşlemeli Hayal Tülden Tarlatansız Gelinlik

İç etekli, tarlatansız gelinlik modeli için hem rahat yürümene olanak sağlayan bir model hem de hayal tülden yaka ve kol kısmıyla şık bir tasarım diyebiliriz. Tarihi mekan düğünleri için uygun olan bu modelin üst kısmı hareketli olduğu için gelin saçını sade topuz modellerinden seçmeni öneriyoruz. Gelinliği beğendiysen firma ile iletişime geçebileceğini unutma!