Bacak Dekolteli Gelinlikler

Düzgün bacaklara, iddialı bir tarza sahipsen yırtmaçlı gelinlik modellerini tercih edebilirsin!

Romantik Helen V yaka
NSC 1
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 1

3.000 TL - 5.000 TL

Bohem Romantik Cesur Tarlatansız Halter yaka
YLD 1
Yelda İşlekel Moda Evi

Model: YLD 1

7.000 TL - 10.000 TL

Bohem Romantik Cesur V yaka
SDY 2
Sude Yağmur Moda Evi

Model: SDY 2

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Vintage Kayık yaka
SET 3
Seda Ersan Tasarım

Model: SET 3

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
VNW 15
Vianna Wedding Dress

Model: VNW 15

5.000 TL - 7.000 TL

Cesur Modern V yaka
IGN 6
İğne İplik Moda İzmir

Model: IGN 6

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Cesur V yaka
NSC 6
Nergis Şahan Couture

Model: NSC 6

5.000 TL - 7.000 TL

Modern Bohem V yaka
Helen 2
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: Helen 2

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
WHM 11
White House Moda Evi

Model: WHM 11

7.000 TL - 10.000 TL

Görkemli Romantik Modern V yaka
Ada
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: Ada

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik V yaka
Romina
Hülya Kılıçoğlu Wedding

Model: Romina

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Cesur V yaka
SRM 3
Sara Moda Evi

Model: SRM 3

1.000 TL - 3.000 TL

Modern Cesur Tarlatansız Tek omuz
GME 17
Gülten Moda Evi

Model: GME 17

5.000 TL - 7.000 TL

Görkemli Cesur Modern Kayık yaka
CGB 14
Çağteks Gelinlik

Model: CGB 14

5.000 TL - 7.000 TL

Cesur Modern V yaka
IGN 6
İğne İplik Moda Nişantaşı

Model: IGN 6

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Degaje yaka
Celmira
Behiye Gelinlik ve Modaevi

Model: Celmira

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik V yaka
ELP 8
Elif Platin Haute Couture

Model: ELP 8

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Düşük omuz
CSS 19
Çağrı Şengül & Serdar Yüzer Couture

Model: CSS 19

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Modern Cesur V yaka
SSH 14
Songül Sarpbaş Haute Couture

Model: SSH 14

7.000 TL - 10.000 TL

Romantik Helen Cesur Eteği çıkabilen Bisiklet yaka
Breath
Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Model: Breath

5.000 TL - 7.000 TL

Bohem Romantik V yaka
MAF 17
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 17

5.000 TL - 7.000 TL

Romantik Helen Tarlatansız V yaka
SRM 26
Sara Moda Evi

Model: SRM 26

3.000 TL - 5.000 TL

Romantik Modern Bisiklet yaka
MAF 25
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 25

7.000 TL - 10.000 TL

Bohem Romantik Modern Halter yaka
MAF 28
Merve Alkan Bridal

Model: MAF 28

7.000 TL - 10.000 TL

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm modeller

Bacak Dekolteli Gelinlik Nasıl Olur?

Düğün günü dikkatleri düzgün bacaklarına çekmek isteyen gelin adaylarının tercihi bacak dekolteli gelinlik modelleri oluyor. İlk akla gelen seçenekleri tek bacağı açıkta bırakan yırtmaçlı gelinlikler olsa da asimetrik ve transparan etekli gelinlikleri bacak dekolteli modeller arasında sayabiliriz. Artık tüm yaka tipleriyle birlikte kullanılmaya başlanan bacak dekoltesi özellikle modern gelinliklerde sıkça karşımıza çıkıyor.

Yırtmaçlı Gelinlik Modelleri

İnce ve düzgün bacaklarınızı yırtmaçlı gelinliklerle vurgulayabilirsiniz. Özellikle elma ve ters üçgen vücut tipine sahip gelin adayları bu tasarımlarla dikkatleri geniş gövdeden alıp bacaklara yönelterek fit bir görünüm yakalayabilir.

Artık sadece tek bacağı açıkta bırakan, klasik yırtmaçlar değil, farklı ve iddialı yırtmaçlar da tercih ediliyor. İki bacak için de ayrı yırtmacı bulunan gelinlik modelleri kır, kumsal gibi alanlarda yapılacak düğünlerde sıklıkla tercih ediliyor. Hem seksi bir görünüm hem de rahatlık vadediyor.

Önü Kısa Arkası Uzun Gelinlik Modelleri

Asimetrik etek tasarımına sahip önü kısa arkası uzun gelinlik modelleri, klasik tasarımların dışına çıkmak isteyen gelin adayları için ideal. Son yıllarda daha çok görmeye alıştığımız bu gelinlikler en trend gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Bu tasarımların etek kısmı hareketli olduğu için üst kısmı işlemesiz sade modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Eteği Transparan Gelinlik Modelleri

Bacak dekoltenizi yırtmaçlarla vermek zorunda değilsiniz. Tamamı ya da eteği transparan etekler ile gizli bir dekolte verebilirsiniz. Kabarık olmayan şifon ve tül etekli tasarımları bacak dekoltesi için tercih edebilirsiniz.

Mini Gelinlik Modelleri

Diz üstü etek boyuna sahip gelinlikleri kısa gelinlik olarak adlandırabiliriz. Bu modeller de bacakları vurgulamak için ideal seçeneklerden. Vücut tipinize göre kalem, çan ya da düz etek kesimli mini gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Derinliğine Göre Bacak Dekolteli Gelinlik Modelleri

Bacak dekoltesinin farklı derinliklerde seçenekleri bulunuyor. Tarzınızı göz önünde bulundurarak farklı bacak dekoltesi modellerini değerlendirebilirsiniz. Çok derin bacak dekoltesi genellikle kasıklara kadar çıkan dekolte tipidir. Seksi bir görünüm için tercih edilebilir.

Üst bacağın ortasına kadar çıkan dekolte tipi de derin dekolte olarak adlandırılıyor. Transparan ya da yırtmaçlı derin dekolteli tasarımlar arasından tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz. Dize kadar olan bacak dekoltesi ise az derin dekolte tipleri arasındadır. Bu dekolte tipi tamamı sade bir gelinliğe hareket katmak ve dar kesimlerle rahatça yürüyebilme imkanı sunması için tercih ediliyor.

Etek Kesimine Göre Bacak Dekolteli Gelinlik Modelleri

A etek kesimine sahip bacak dekolteli gelinlikleri elma vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Çok derin olmayan V yakalı yırtmaçlı A kesim gelinliklerle göğüslerinizi olduğundan küçük gösterebilir, dikkatleri düzgün bacaklarınıza çekebilirsiniz.

Balık ve yarım balık etek kesimine sahip gelinlikler düzgün fiziğe sahip gelin adaylarının tercih edebileceği modellerden. Bu tasarımlarla rahatça hareket edebilmek için yırtmaç detaylarından yararlanabilirsiniz. Bu tasarımlar iddialı modeller olduğu için dekoltenizi tek bir bölgede kullanmanızda fayda var. Hem göğüs hem bacak dekoltesi abartılı bir görünüm yaratabilir.

Düz kesim gelinlikler de dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları için ideal. Bu tasarımlar dikdörtgen vücutlu gelinlerin kıvrımsız bel bölgesini kamufle edebilmelerini sağlıyor. Bacak dekoltesi de dikkatleri bel bölgenizden alıp vücudun alt kısmına çekeceği için düz kesim gelinliklerde kullanabileceğiniz detaylardan.

Bacak Dekolteli Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Gelinlik fiyatlarına etki eden en önemli konulardan biri gelinliğin dikim şekli. Markanın hazır model bacak dekolteli gelinlikleri arasından seçim yapmanız, dekolteli bir gelinliği özel olarak diktirmenize kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Çünkü özel dikim gelinlik fiyatları daha uzun sürede hazırlanması, daha fazla işçilik gerektirmesi gibi nedenlerle hazır modellere kıyasla daha pahalı oluyor.

Yerli ve yabancı gelinlik tasarımcıları tarafından yapılan bacak dekolteli gelinlikler, semtinizdeki mütevazi bir modaevinden alacağınız göğsü dekolteli tasarımlara göre, marka değeri, kullanılan malzemelerin kalitesi gibi sebeplerle daha yüksek fiyatlı etiketlere sahip oluyor.

İstediğiniz gelinliği giyebilmenizin iki yolu var: Satın almak ve kiralamak. Beğendiğiniz gelinliği saklamak isterseniz satın alabilir saklamak istemiyorsanız ya da bunun için yeriniz yoksa kiralık gelinlik seçeneğini düşünebilirsiniz. Ayrıca kiralama metodu hayalinizdeki gelinliği giymenize engel değil. Hazır bir model kiralamak istemiyorsanız beğendiğiniz tasarımı diktirip onu da kiralayabilirsiniz. Bu durumda gelinlik mağazalarının kiralama fiyatları, satılık modellerin ücretinin yüzde 70-80’i oranında fiyatlara denk geldiğini söyleyebiliriz.

Bacak dekolteli gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Sırada size uygun tasarımı bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan gelinlik modellerini inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz!