Bacak Dekolteli Gelinlikler

Düzgün bacaklara, iddialı bir tarza sahipsen yırtmaçlı gelinlik modellerini tercih edebilirsin!

MDY 23

Model

: MDY 23

Özellikler

: Modern, Straplez

₺3.000 - ₺5.000

NSC 1

Model

: NSC 1

Özellikler

: Romantik, Helen, V yaka

₺3.000 - ₺5.000

ZYK 1

Model

: ZYK 1

Özellikler

: Romantik, Modern, Düşük omuz

₺5.000 - ₺7.000

Aida

Model

: Aida

Özellikler

: Sade, V yaka

Lyda

Model

: Lyda

Özellikler

: Modern, Helen, Straplez

₺4.000 - ₺6.000

Vega

Model

: Vega

Özellikler

: Sade, Modern, Düşük omuz

₺4.000 - ₺6.000

ELW 29

Model

: ELW 29

Özellikler

: Romantik, Düşük omuz

₺5.000 - ₺7.000

SRM 3

Model

: SRM 3

Özellikler

: Romantik, Cesur, V yaka

₺1.000 - ₺3.000

UGB184S21

Model

: UGB184S21

Özellikler

: Modern, Görkemli, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

Sedef Model Gelinlik

Model

: Sedef Model Gelinlik

Özellikler

: Cesur, Romantik, Straplez

₺9.850 - ₺17.500

NHC 9

Model

: NHC 9

Özellikler

: Romantik, Cesur, V yaka

₺3.000 - ₺5.000

AHC 4

Model

: AHC 4

Özellikler

: Romantik, Cesur, V yaka

₺7.000 - ₺20.000

MYG Helen

Model

: MYG Helen

Özellikler

: Helen, İllüzyon yaka

₺2.000 - ₺7.000

CSS 6

Model

: CSS 6

Özellikler

: Modern, Romantik, Cesur, U yaka

₺5.000 - ₺7.000

77065

Model

: 77065

Özellikler

: Görkemli, Romantik, Modern, Cesur, Tarlatansız, Zayıf gösteren, Uzun gösteren, Bisiklet yaka

₺5.000 - ₺7.000

GME 17

Model

: GME 17

Özellikler

: Modern, Cesur, Tarlatansız, Tek omuz

₺5.000 - ₺7.000

ELW 10

Model

: ELW 10

Özellikler

: Modern, Bohem, Tarlatansız, Cesur, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

MAF 17

Model

: MAF 17

Özellikler

: Bohem, Romantik, V yaka

₺5.000 - ₺7.000

Spica Mini

Model

: Spica Mini

Özellikler

: Modern, V yaka

₺3.000 - ₺5.000

3021

Model

: 3021

Özellikler

: Romantik, Bohem, Vintage, Helen, V yaka

₺3.000 - ₺7.000

Celene

Model

: Celene

Özellikler

: Sade, Kare yaka

₺5.000 - ₺7.000

MAF 34

Model

: MAF 34

Özellikler

: Romantik, Modern, Bohem, Bisiklet yaka

₺5.000 - ₺7.000

Glamour Bridal 21

Model

: Glamour Bridal 21

Özellikler

: Romantik, Cesur, Vintage, Hakim yaka

₺5.000 - ₺7.000

SET 36

Model

: SET 36

Özellikler

: Romantik, Cesur, Bohem, Modern, V yaka

₺3.000 - ₺5.000

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Bacak Dekolteli Gelinlik Nasıl Olur?

Düğün günü dikkatleri düzgün bacaklarına çekmek isteyen gelin adaylarının tercihi bacak dekolteli gelinlik modelleri oluyor. İlk akla gelen seçenekleri tek bacağı açıkta bırakan yırtmaçlı gelinlikler olsa da asimetrik ve transparan etekli gelinlikleri bacak dekolteli modeller arasında sayabiliriz. Artık tüm yaka tipleriyle birlikte kullanılmaya başlanan bacak dekoltesi özellikle modern gelinliklerde sıkça karşımıza çıkıyor.

Yırtmaçlı Gelinlik Modelleri

İnce ve düzgün bacaklarınızı yırtmaçlı gelinliklerle vurgulayabilirsiniz. Özellikle elma ve ters üçgen vücut tipine sahip gelin adayları bu tasarımlarla dikkatleri geniş gövdeden alıp bacaklara yönelterek fit bir görünüm yakalayabilir. Klasik tek yırtmaçlı ya da iki bacak için de ayrı yırtmacı bulunan gelinlikler kır, kumsal gibi alanlarda yapılacak düğünlerde hem seksi bir görünüm hem de rahatlık vadediyor.

Önü Kısa Arkası Uzun Gelinlik Modelleri

Asimetrik etek tasarımına sahip önü kısa arkası uzun gelinlik modelleri, klasik tasarımların dışına çıkmak isteyen gelin adayları için ideal. Son yıllarda daha çok görmeye alıştığımız bu gelinlikler en trend gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Bu tasarımların etek kısmı hareketli olduğu için üst kısmı işlemesiz sade modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Mini Gelinlik Modelleri

Diz üstü etek boyuna sahip gelinlikleri kısa gelinlik olarak adlandırabiliriz. Bu modeller de bacakları vurgulamak için ideal seçeneklerden. Vücut tipinize göre kalem, çan ya da düz etek kesimli mini gelinlik modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Derinliğine Göre Bacak Dekolteli Gelinlik Modelleri

Bacak dekoltesinin farklı derinliklerde seçenekleri bulunuyor. Tarzınızı göz önünde bulundurarak farklı bacak dekoltesi modellerini değerlendirebilirsiniz. Çok derin bacak dekoltesi genellikle kasıklara kadar çıkan dekolte tipidir. Seksi bir görünüm için tercih edilebilir.

Üst bacağın ortasına kadar çıkan dekolte tipi de derin dekolte olarak adlandırılıyor. Transparan ya da yırtmaçlı derin dekolteli tasarımlar arasından tarzınıza göre seçim yapabilirsiniz. Dize kadar olan bacak dekoltesi ise az derin dekolte tipleri arasındadır. Bu dekolte tipi tamamı sade bir gelinliğe hareket katmak ve dar kesimlerle rahatça yürüyebilme imkanı sunması için tercih ediliyor.

Etek Kesimine Göre Bacak Dekolteli Gelinlik Modelleri

A etek kesimine sahip bacak dekolteli gelinlikleri elma vücut tipine sahip gelin adaylarına öneriyoruz. Çok derin olmayan V yakalı yırtmaçlı A kesim gelinliklerle göğüslerinizi olduğundan küçük gösterebilir, dikkatleri düzgün bacaklarınıza çekebilirsiniz. Balık ve yarım balık etek kesimine sahip gelinlikler düzgün fiziğe sahip gelin adaylarının tercih edebileceği modellerden.

Düz kesim gelinlikler de dikdörtgen vücut tipine sahip gelin adayları için ideal. Bu tasarımlar dikdörtgen vücutlu gelinlerin kıvrımsız bel bölgesini kamufle edebilmelerini sağlıyor. Bacak dekoltesi de dikkatleri bel bölgenizden alıp vücudun alt kısmına çekeceği için düz kesim gelinliklerde kullanabileceğiniz detaylardan.

Bacak Dekolteli Gelinlik Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Gelinlik fiyatlarına etki eden en önemli konulardan biri gelinliğin dikim şekli. Markanın hazır model bacak dekolteli gelinlikleri arasından seçim yapmanız, dekolteli bir gelinliği özel olarak diktirmenize kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Çünkü özel dikim gelinlik fiyatları daha uzun sürede hazırlanması, daha fazla işçilik gerektirmesi gibi nedenlerle hazır modellere kıyasla daha pahalı oluyor.

Yerli ve yabancı gelinlik tasarımcıları tarafından yapılan bacak dekolteli gelinlikler, semtinizdeki mütevazi bir modaevinden alacağınız göğsü dekolteli tasarımlara göre, marka değeri, kullanılan malzemelerin kalitesi gibi sebeplerle daha yüksek fiyatlı etiketlere sahip oluyor.

İstediğiniz gelinliği giyebilmenizin iki yolu var: Satın almak ve kiralamak. Beğendiğiniz gelinliği saklamak isterseniz satın alabilir saklamak istemiyorsanız ya da bunun için yeriniz yoksa kiralık gelinlik seçeneğini düşünebilirsiniz. Ayrıca kiralama metodu hayalinizdeki gelinliği giymenize engel değil.

Hazır bir model kiralamak istemiyorsanız beğendiğiniz tasarımı diktirip onu da kiralayabilirsiniz. Bu durumda gelinlik mağazalarının kiralama fiyatları, satılık modellerin ücretinin yüzde 70-80’i oranında fiyatlara denk geldiğini söyleyebiliriz. Bacak dekolteli gelinlik modellerine ilişkin detaylara yer verdik. Sırada size uygun tasarımı bulmak var. Bunun için bulunduğunuz sayfada yer alan gelinlik modellerini inceleyebilir, ilginizi çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebilirsiniz!