Hem Elegant Hem Gösterişli: Bensu Soral Gelinlik Modelleri ve Benzer Tasarımlar

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:48 dakika

30.12.2022

İş adamı Hakan Baş ile ihtişamlı bir düğünle evlenen oyuncu Bensu Soral gelinlik seçimleriyle çok konuşuldu. Ünlü oyuncunun göz alıcı gelinlik modellerine ilişkin detayları ve benzer özellik taşıyan tasarımları derledik!

bensu soral gelinlik

Bensu Soral Gelinlik Modelleri

Bensu Soral, Beşiktaş'taki Four Seasons Hotel'de gerçekleştirilen düğünde iki farklı gelinlik giydi. Düğüne Tuvana Büyükçınar imzalı derin V yakalı, omuz detaylı bir gelinlik giyen Soral, gelinliğini tamamlamak için zarif bir saç aksesuarı ve buket kullanmayı tercih etti.

bensu soral gelinlik

Ünlü oyuncu, nikah sonrası giydiği gelinlikle de göz doldurdu. Oyuncunun, mekanın ihtişamıyla uyumlu bir görüntü yaratan hakim yaka, dantel işlemeli, alt kısmı tüylü gelinliği de çok beğenildi.

bensu soral gelinlik

Bensu Soral Gelinliğine Benzer Modeller

Bensu Soral, özellikle tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı mekanlarda düğün yapacak çiftlerin, gösterişli gelinlik arayışına ilham verecek seçimler yaptı. Hatta üzerinden yıllar geçse de bu mekanlarda evlenecek gelinler, hala Soral’ın gelinlik modeline benzer tasarımlar arıyor.

Biz de gelin adaylarının işini kolaylaştırmak istedik ve markaların, Soral’ın gelinliğiyle benzer özellikler taşıyan, farklı tarz ve vücut tipine uyum sağlayacak tasarımlarını derledik.

Kırçiçeği Gelinlik

Balık gelinliklerin iddialı tarzını seviyor ancak bu modellere zarif bir hava eklemeyi düşünüyorsan tül kollu bir gelinlik tercih edebilirsin. Kırçiçeği Gelinlik'in feminen detaylarıyla öne çıkan balık etek kesimine sahip gelinliğini seçeneklerin arasında alabilirsin.

bensu soral gelinlik

Belle Mariee

Belle Mariee

Firmayı İncele

Glamour Bridal

Omuz detaylarının kullanıldığı gelinliğe şık bir hava kattığını düşünüyorsan Glamour Bridal’ın omuzları fiyonk detaylı bu tasarımını değerlendirebilirsin. Özellikle romantik tasarımlardan hoşlanan gelin adayları için ideal olan bu detayların, son yılların trendleri arasında olduğunu da belirtelim.

bensu soral gelinlik

Nurcan Ege Wedding Dress

Omuz detaylarının apolet görünümlü olmasını istiyor, bu süslemelerin sağladığı güçlü görünüme sen de sahip olmak istiyorsan Nurcan Ege Wedding Dress'in sana uygun bir tasarımı var. Göğüs dekoltesi ve omuz detaylarıyla dikkat çeken bu gelinlik ile sen de Soral gibi hem romantik hem de iddialı bir görünüme sahip olabilirsin.

bensu soral gelinlik

Elif Platin Haute Couture

Yarım balık etek kesimi, gövdesindeki işlemeleri, tül kuyruğu ve düşük askılarıyla, iddialı bir görünüm vadeden bu gelinlik Elif Platin Haute Couture imzası taşıyor. Tarihi mekan ve otel gibi ihtişamlı alanlarda yapılacak düğünde gösterişli bir gelinlik giymek istiyorsan bu tasarımı tercih edebilirsin.

bensu soral gelinlik

Mediha Cambaz

Soral’ın gelinliğini beğendiysen ancak düğünü yapacağın mevsim, bu gelinlik için serin geliyorsa sonbahar ve kış düğünlerine uygun olan seçeneğini Mediha Cambaz’ın ürün seçenekleri arasında bulabilirsin. Uzun kolları ve katlı tüllerden etek tasarımı ile ihtişam sunan bu gelinlik, hareketli tasarıma sahip olduğu için aksesuar seçimini minimumda tutmalısın.

bensu soral gelinlik

Mediha Cambaz

Mediha Cambaz

Firmayı İncele

Nişantaşı Haute Couture

Soral’ın gövdesi hareketli yarım balık gelinliğinin daha düz inen bir seçeneğini arıyorsan, Nişantaşı Haute Couture'un bu tasarımı ilgini çekebilir. İşlemeli kolları, işlemeli gövdesi ve düz etek kesimiyle dikkat çeken bu gelinlikle istediğin ihtişamlı görünüme sahip olabilirsin.

bensu soral gelinlik

White House Modaevi

Romantik tasarımlardan hoşlanıyor, klasiklerden vazgeçemiyorsan sana önerimiz White House Modaevi’nin bu şık gelinliği olacak. Gövdesi işlemeli, eteği sade A kesim bu gelinliği modelde olduğu gibi zarif saç aksesuarıyla tamamlayabilirsin.

bensu soral gelinlik


Bensu Soral’ın gelinliklerine dair detaylara yer verdik, benzer modelleri sıraladık. Ancak seçeneklerinin bunlarla sınırlı olduğunu düşünme. Düğün.com’da inceleyebileceğin binlerce gelinlik var. Her tarza ve bütçeye hitap eden gelinlik modellerini sana uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilir, ilgini çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçerek bilgi ve randevu alabilirsin!

Şunlar da ilgini çekebilir:

Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Ünlülerin Düğün Davetiyelerini Görmeden Davetiyeni Seçme!

En Çok Konuşulan Ünlülerin Düğünleri

Ünlülerin Nişan Elbiselerini Görmeden Nişanlığını Alma!

Bu Modeller Sana İlham Verecek: Ünlülerin Gelinlikleri

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap