Gelin Adayları İçin Yeni Bir Akım: Gelinlik Teslim Partisi

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

1:53 dakika

28.05.2021

Düğün öncesi kutlama etkinliklerine bir yenisi daha eklendi: Gelinlik teslim partisi! Tüm provalardan sonra; gelinliğinin o son halini gördüğün anı arkadaşlarınla kutlamak istiyorsan sen de böyle bir parti düzenleyebilirsin. Peki gelinliği teslim alma partisi nasıl olur? Hemen anlatalım:

alternatif metin

Gelinliğini teslim alma zamanı geldiğinde, o anı eğlenceli ve unutulmaz kılmak isteyen gelinlerin tercihi, gelinlik teslim partisi oluyor. Akay Gelinlik, Oleg Cassini gibi ünlü gelinlik markaları, gelin adayları için küçük bir kutlama yapıyor ve bu sayede gelin adayı da düğün öncesi arkadaşlarıyla birlikte stres atıp, eğleniyor.

Gelinlik Teslim Partisi Nasıl Olur?

Gelinliği teslim alma partisi, gelinliğin dikim aşamasının bitip, geline teslim edileceği gün, gelinlik firmasının atölyesinde yapılıyor.

Gelinlik firmasının ev sahipliğini yaptığı bu organizasyonun tarihi önceden belli oluyor ve gelin, bu etkinlik için nedimelerini atölyeye davet ediyor.

Bazı gelinler, partiden birkaç gün önce, partiye katılacak arkadaşları için de sabahlık, taç, terlik ve sürpriz hediyelerin yer aldığı nedime kutuları hazırlıyor.

Gelin adayı, son halini almış gelinliğini deniyor, nedimelere gösteriyor. Daha sonra kutlamaya geçiliyor. Şampanyalar içiliyor, kahkahalar atılıyor ve o bu günden hatıra kalacak fotoğraflar çekiliyor.

Gelinlik Teslim Alma Partisinde Ne Giyilir?

Gelinliği teslim alma partisine gelinlerin ve nedimelerin neler giyebileceğini de anlatalım:

Gelin adayları, gelinliği çağrıştıracak beyaz elbiseler giyiyor. Genellikle gelinliğe kıyasla daha rahat ve “parti” için uygun olabilecek mini beyaz elbiseler tercih ediliyor.

alternatif metin

alternatif metin

alternatif metin

Düğün sürecindeki kutlamaların vazgeçilmezi bride taçlar, kuşaklar ya da bileklikler de kullanılabiliyor. Ayrıca kısa duvaklar da gelinlik teslim parti elbisesini tamamlayacak aksesuarlardan.

alternatif metin

Düğün öncesi etkinliklerden bahsetmişken şu yazımız da ilgini çekebilir: Bridal Shower: Gelini Şımartmanın En Eğlenceli Yolu

Nedimeler ise genellikle kot ve tişört giymeyi tercih ediyor ama nedime kıyafetleri için belirleyici olan gelin adayının ne istediği oluyor. Sen istersen nedimelerin aynı renkle ve kesimde elbiseler de giyebilir. Dilersen, önceden hazırlattığın nedime bilekliklerini de arkadaşlarına dağıtabilirsin.

alternatif metin

Nedime bilekliklerini ister tek kendin ister arkadaşlarınla birlikte, evde de yapabilirsin. Bunun için şu yazımız sana yardımcı olabilir: Görselli ve Açıklamalı Nedime Bilekliği Yapımı

Gelin adayı ve nedimeler için bir diğer seçenek de sabahlıklardır. Sen gelinliğini denerken nedimelerin de sabahlıkları içinde seni bekler. Gelinliğini denedikten sonra sen de sabahlığını giyerek onlara katılabilir, eğlencenin tadını çıkarabilirsin.

alternatif metin

Gelin sabahlıklarıyla ilgili detaylara göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Gelin Sabahlığı Çeşitleri Nelerdir? Ne Zaman Giyilir?

Yeni nesil düğün öncesi kutlamalarından gelinlik teslim partisiyle ilgili detayları seninle paylaştık. Unutmadan sana da soralım: Bu etkinliğin abartılı olduğunu düşünenlerin yanı sıra eğlenceli ve gerekli olduğunu düşünenler de var. Sen ne düşünüyorsun? Yorum bırak, birlikte tartışalım.

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

0 Yorum