Davetlilerinizi Etkilemenin 8 Basit Yolu

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:42 dakika

28.05.2024

Düğün organizasyonu başlı başına ciddi bir mesai gerektirse de siz bu organizasyonu profesyonel ellere bırakın ve kendi ellerinizle davetlilerinizi etkileyecek basit yollar geliştirin. Küçük hamlelerle büyük mutluluklar ve anılar yaratın. İşte size davetlilerinizi etkilemeniz için 8 basit öneri:

Davetiyede Gelenekselin Dışına Çıkın

Sevdiklerinizi düğününüze davet ederken alışılmışın dışına çıkın ve onları şaşırtın. Her yönüyle etkileyici bir düğün organizasyonuna davetli olduklarının sinyallerini davet ediliş biçimlerinden anlayacaklar ve düğün tarihinize başka bir program koymayı akıllarından bile geçirmeyeceklerdir. Basılı bir davetiyeyi adreslerine postalamak yerine bir video davetiye hazırlayıp misafirlerinize internet yoluyla ulaştırarak akıllara kazınacak bir işe imza atın. Bu tür yeniliklere açık bir yönünüz varsa 2014 düğünlerinde neler göreceğiz mutlaka öğrenin!

Hemen Bizim Filmimiz'den randevu almak için tıklayın.

Karnaval Havasında Bir Yolculuk

Eğer davetlilerinizin düğün mekanına ulaşımını sağlamak için bir otobüs tutacaksanız ve merkezi yerlere yönlendirip misafirlerinizi alması için anlaşma yapacaksanız her görenin yüz metre öteden tanıyacağı bir otobüse dönüştürmelisiniz onu. En sevdiklerinizi alıp en yanınıza getirecek olan bu otobüsü bir karnavalı andıracak şekilde süsleyebilirsiniz. Dışardan bakıldığında çocukken en sevdiğiniz çizgi filmin dünyasından geliyormuş gibi görünmesini sağlayacak bir dekor kullanabilir ya da balonlarla, otobüs gittikçe ses çıkartan tenekelerle donatabilirsiniz.

8yol

Sazlı – Sözlü Gayriresmi Geçit

Düğün organizasyonları her zaman içerisine neşeli detaylar katmayı hak ederler. Kokteyl alanından ya da nikahın kıyıldığı alandan düğün mekanına geçerken trompetli, mızıkalı, mandolinli çalgıcılar önce davetlilerinizi alsın ve herkes toplu olarak bu tatlı çalgıcıların ardından düğün mekanına doğru coşkulu bir müzik eşliğinde yürüyüşe geçsin. Eminiz herkes bu toplu geçişten son derece keyif alacak.

8yol

Tahmin Edin Kim?

Siz evleniyorsunuz, hayatınızın eşini buldunuz, mutluluğu kurdunuz. Peki ya sevdiğiniz diğer tüm bekar dostlarınız? Oturma planınızı hazırlarken elinizdeki toplama göre bir bekarlar masası tasarlayın. Masada oturacak olan herkes hakkında ufak ipuçları vereceğiniz kartlar hazırlayın. Resim yapmayı sever, jazz dinler, doktordur, en sevdiği renk yeşildir, damadı (ya da gelini) filanca yerden tanır vb. gibi. Masadaki herkes bir kart seçerek üzerinde yazılı olan özelliklerin kime ait olduğunu tahmin etmeye çalışsın. Böylece davetlileriniz tahmininizden çabuk kaynaşacak ve gece boyunca sohbeti sürdürmekte hiç zorlanmayacaklar. Bakarsınız aralarından görüşmeye devam edenler bile çıkar.

8yol

Reddedemeyecekleri Bir Seçki

Düğününüzde beslenme çizginizin dışına çıkın ve davetlilerinizi de çıkartın. Konuklarınızı yoldan çıkartacak, geçen pazartesi başladıkları diyeti bir sonraki pazartesiye taşımalarını sabote edecek bir büfe yaratın. Özellikle genç konuklarınızın çok hoşuna gideceğinden emin olabilirsiniz. Mini hamburgerler, çeşit çeşit dip sosların tadına varmak için kızartılan muhteşem patatesler, peynir kroketler, kızartılmış soğan halkaları, mini pizza dilimleri… Kimse bu büfenin başından ayrılamayacak!

8yol

Onlara Bir Güzellik Yapın

Düğün sonrası okuyup kimi zaman güleceğiniz, kimi zaman duygulanacağınız anı defterinizi biraz da davetlilerinizi düşünerek tasarlayabilirsiniz. Herkes sizi çok sevse de, o gece orda bulunmaktan çok mutlu olsa da kabul edin ki iş iki satır yazı yazmaya gelince insanlar tel gibi gerilebilir. Bu kötü bir şey olduğundan değil elbet yazı yazma pratikleri olmadığından ya da rahatça dile getirebilecekken yazıya dökmekte zorlanacaklarından. Onları sevindirecek bir sürpriz yapın ve anı defterinizi boşluk doldurma şeklinde tasarlayın. Nasıl mı?

8yol

O Son Kadehi İçenler Buraya!

Evet, mutlaka siz evlendiğiniz için mutluluktan uçup alkolü biraz fazla kaçıranlar olacaktır düğününüzde. İşte o son kadehi içenler içen bir şans yaratın ve kendilerini daha iyi hissedecekleri bir büfe hazırlayın. Soda – limon, kahve çeşitleri, demli bir çay, işkembe çorbası, yanında kızartılmış ekmekle servis edilen domates çorbası gibi o anda bir miktar fazla alkol tüketmiş bir insana iyi geleceğini düşündüğünüz, birtakım acil yardım gıdaları ile donatılmış bir büfe fikri herkese kendini güvende hissettirecektir.

8yol

Uzaklardan Gelenler Yaşadı

Yurt dışından ya da şehir dışından gelen konuklarınız için özel bir ertesi sabah kahvaltısı hatta açık büfe bir brunch organize edebilirsiniz. Seçtiğiniz mekanın bulunduğunuz şehrin görülmesi gereken bir yerinde olmasına dikkat ederek davetlilerinize bu düşünceli tavrınızla jest yapabilirsiniz. Eğer siz balayı için şehirden düğün gecesi ya da ertesi sabah erkenden ayrılacaksanız bu programı organize edip bununla ilgilenebilecek yakın bir arkadaşından rica edip bu göreve onu atayabilirsiniz.

Şehrinizdeki düğün organizasyon şirketlerini görebilir, düğün organizasyon fiyatları hakkında teklif alabilir, yepyeni fikirler edinebilirsiniz.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 Yorum

ezgi özkan

Düğün Tarihi: 05.04.2016


anı defteri süper bir fikir :))


Işık&Ahmet

Düğün Tarihi: 16.10.2014


Hepsi çok hoş fikirler ama bütçe doğrultusunda uygulanmaları zor gibi.


Elmas Öznur

Düğün Tarihi: 16.10.2014


fazla içenlere büfe fikri davetlilerin en çok hoşuna giden kısım olur bence :-D