İzmir’in Gözde Düğün Mekanı Villa Garden

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:47 dakika

29.06.2020

Farklı konsepti, kişiye özel çalışmaları ile İzmir’in gözde düğün mekanı Villa Garden'ın yeni sezon hazırlıkları ile ilgili İşletme Müdürü Ebru Baren ve Ersoy Özer ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Nereden çıktı bu Villa Garden? Gündeme öyle bir düştünüz ki İzmir’de herkes sizi konuşuyor,

E.Ö- E.B : Villa Garden 10 yılı aşkın bir tecrübenin sonunda ortaya çıktı. Bekledik, olgunlaştık, hedeflerimizi belirledik, zamanının geldiğine karar verdik ve Villa Garden’i herkese sunduk. Bizce iyi ettik; çünkü büyük bir eksiklikti, bunu tamamladık. Herkes Villa Garden’i konuşuyor ise bu yaptığımız işlerin iyi olduğundandır.

i̇zmir’in gözde düğün mekanı villa garden

On yılı aşkın bir tecrübe ama heyecanınızdan hiçbir şey kaybetmemişsiniz gibi duruyor. Bunu nasıl başarıyorsunuz?

E.Ö.: Hani klişe bir söz vardır tam da bu sorunun cevabıdır aslında. Biz işimizi severek yapıyoruz. Tamam biz de işimizi seviyoruz her işe farklı bakıyoruz ama bu kadarla olmuyor bu iş. Yaşadığımız sektör, ki biz asla çalıştığımız sektör demeyiz; çünkü biz burada yaşıyoruz. Yaşadığımız her şeyi, paylaştığımız her anı keyifle yaşamak istiyoruz. İnsan hayata çile çekmek için gelmez, kimse de çile çekmek için çalışmaz. Biz hem keyifle yaşıyoruz, hem keyifle yaşadığımız hayatımıza mutlu insanları misafir ediyoruz. Onlar da bizim hayatımıza misafir olurken bahçede oturmak istiyorlar. Şimdi misafirler gelmiş kuru kuruya oturtacak değiliz ya bizde biraz hazırlık yapıyoruz. İşte bu başka bir şey yok.

Yaptığınız konsept çalışmalar dilden dile dolaşıyor. Limon örneğinde olduğu gibi bu hazırlık biraz teferruatlı sanırım...

E.B. : Gazetelerde yazar hep dillere destan bir düğün ile dünya evine girdiler diye. Biz de biraz değiştirdik o gün olayı. Aslına bakarsanız biraz da şanslıyız galiba, gelin ve damatlarımız hafif çılgın olarak geliyorlar karşımıza. E bizde de var biraz. Birleşince değişik bir şey çıkıyor ortaya. Limon rengi konsepti ile yola çıkılan bir gecede bir baktık ki yüz kiloyu aşkın limon bahçede kendi kendine dolaşıyorlar. Kafamızı nereye döndürsek limon çıkıyor karşımıza. Gecenin sonunda limon toplamaktan yorulduk. Evde artık limon suyu kullanıyoruz. Bir sonraki düğünde de greyfurt kullanmayı planlıyoruz.

Peki, bu kadar keyifli organizasyonlar çıkaran ekip kendi arasında nasıl eğleniyor?

E.B : Villa Garden büyük bir bahçe değil ama biz kendimize eğlenecek yer buluyoruz. Kimi zaman arka bahçede, kimi zaman terasta hiç biryer bulamadıysak gelin ve damat ile halay çekiyoruz. Yahu biz ev sahibiyiz tabii ki eğleneceğiz. E.Ö : Ben her zaman söylerim eğleneceksin ki eğlendirmeyi bileceksin. Böyle geceler insanların eğlenmesi için hazırlanıyor. Bunu hazırlayan olarak eğlenmezsek insanların eğlendiğini anlayamayız. Düğün gecesi eğlendiğimizin yanında biz bir de düğün günü hazırlıklar esnasında çok eğleniriz. Herkese çok stresli bir iş gibi gelir ama bizim ekibimiz tüm hazırlıkları neredeyse vur patlasın çal oynasın şeklinde tamamlıyor. Yani biz geceye erkenden başlıyoruz.

Peki bu kadar farklılık bu kadar özen, insanlar “Yahu fiyatı çok pahalıdır buranın" demez mi bundan korkmuyor musunuz?

E.Ö : Valla hayallerimizi, yapmak istediklerimizi hiçbir zaman paraya endekslemedik. Çiftlerimiz bize geldiklerinde hiç çekinmeden bütçeniz nedir diye soruyoruz. Bu utanılacak ya da saklanacak bir durum değil. İnsanların hayalleri ile cebindeki para her zaman aynı orantıda olmayabilir. Ben de düğünümü Miami, balayımı da Maldivler’de yapmak isterdim ama bu iş bütçe meselesi. Biz çiftlerimize şunu anlatmaya çalışıyoruz. Öyle bir çalışma yapmalıyız ki cebinizdeki para ve hayallerinizin örtüşmesini sağlamalıyız ama genelde her bütçeye göre fikirler üretmek mümkün. Biz hayal ediyoruz diye her hayalimiz milyon dolarlar etmesine lüzum yok. Zaten beyin de fikir için telif hakkı istemiyor. Yani kısacası Villa Garden olarak tabii ki bir fiyatımız var ama emin olun ki bizim ile sohbet etmeye başladığınızda paranın her şey olmadığını çarçabuk anlıyorsunuz.

Çok keyifli bir sohbet olduğu düşüncesindeyim fakat son sözlerinizi alabilir miyim?

Bizim için de güzel bir sohbet oldu çok teşekkür ederiz. Villa Garden, İzmir’de farklı olmaya çalışan bir mekan. Biz heyecanınızı paylaşıyor ve hayallerimize sizi de ortak ediyoruz. Güzel bir anı değil, yıllarca anlatılacak bir gece yaşamanızı istiyoruz. Eğer bu söyleşiyi okuyan ve böyle düşünenler varsa kapımız ve aklımız onlara hep açık. Gelsinler sohbet edelim.

Villa Garden'den daha fazla bilgi ve randevu almak için tıklayın.
Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

EI

Emine Işık

14/10/2014

Ekibinizi çok tebrik ederim çalışmalarından ötürü. Arkadaşımın düğününde her sey gercekten kusursuzdu. Gönül rahatlıgı ile tavsiye edebilirim sizi. Sevgiler


Ayla Şentürk

14/10/2014

Limon fikri çok dikkatimi çekti farklı olabilir :D