Modern ve İhtişamlı Düğünün Adresi: Gorrion Hotel İstanbul

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

6:00 dakika

01.10.2020

İstanbul’da, şehrin merkezinde yer alan düğün mekanlarını araştıran çiftleri, geniş, ferah ve gösterişli bir firmayla tanıştırmak istiyoruz: Gorrion Hotel İstanbul! Merkezi konumu, ihtişamlı dekorasyonu, geniş alan seçenekleri, zengin menü alternatifleri ve çok daha fazlasıyla Gorrion Hotel’e dair tüm detayları anlattık!

Gorrion Hotel İstanbul

Gorrion Hotel İstanbul, Bahçelievler’de düğün yapılabilecek oteller arasında yer alıyor ve E-5 ve Basın Ekspres’in kesişme noktasında ulaşımı kolay lokasyonuyla dikkat çekiyor. 6 yıldır sektörde faaliyet gösteren mekan, hizmet kalitesi konusunda da oldukça iddialı!

Otel, farklı hava koşullarına uygun alan seçenekleri de sunuyor. Farklı kapasitelerdeki geniş salonlarının yanı sıra açık alanda düğün yapmak isteyen çiftler için de mekan seçeneği bulunuyor. Üstelik Gorrion Hotel İstanbul sadece düğün için hizmet alabileceğiniz bir mekan değil; düğün sonrasında da otelde evlenen çiftler balayı odası ve evlilik yıldönümünde yemek hediyesi gibi jestlerden yararlanabiliyor.

Gorrion Hotel İstanbul’un Öne Çıkan Özellikleri

 • Geniş menü seçenekleri ve servis kalitesi

 • Farkı alan seçenekleri sunması

 • Salonlarının kolonsuz ve ferah olması

 • Merkezi konumu

 • Balayı ve yıldönümü yemeği gibi hediyeleri

 • Gösterişli dekorasyonu

Gorrion Hotel İstanbul

Geniş Alan Seçenekleri Bulunuyor

Gorrion Hotel İstanbul, kalabalık organizasyonlar için ideal bir düğün mekanı. Kapalı alan olarak Kız Kulesi Salonları’nda toplam 850 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Açık alan düğünü yapmak isteyen çiftler için ise otelin geniş bir terasının bulunduğunu da belirtelim. Bu alanda 1.200 kişiye kadar konuk ağırlamak mümkün.

Kız Kulesi Salonları (Kapalı Alan) Teras (Açık Alan)
1.000 m2 2.500 m2
850 Kişilik 1.200 kişilik

Gorrion Hotel İstanbul

Otelin kapalı salonlarının çiftlere avantaj sağlayan birçok özelliği var. Salonlar geniş, ferah ve kolonsuz olması, dans pistinin istenen genişlikte ayarlanabilmesi gibi özellikleriyle dikkat çekiyor. Salonlara değinmişken söylemeden geçmeyelim: İzleyenler hatırlayabilir, “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinin bir bölümü de bu salonda çekilmiş. Salon ve ana restoranı da dizinin bazı sahnelerine ev sahipliği yapmış.

Otelin fiziksel imkanları konusunda size fikir verecek videoyu da izleyebilirsiniz:

Her Köşesi Fotoğraf Çekimi İçin Uygun

Otel, gösterişli iç ve dış mimarisi ile fotoğraf çekimi için uygun alanlara sahip. Otel yetkilileri, mekanın eski İstanbul konseptini işleyen tasarımının, misafirlerin her zaman beğenisini kazandığını vurguluyor. Otelin, fotoğraf çekimi için anlaşmalı bir fotoğraf ekibi olduğunu da belirtelim.

Gorrion Hotel İstanbul

After Party ile Eğlenceye Devam Edilebiliyor

Gorrion Hotel İstanbul’da düğünler saat 00:00-00.30 itibariyle son buluyor. Eğlenceye devam etmek isteyenler için de after party organizasyonu yapılabiliyor. Otelde after party için ayrı bir alan bulunmuyor, çiftler after party için düğünün yapıldığı salonu kullanıyor. Bu eğlence de en geç saat 02:00’ye kadar sürebiliyor.

Çiftleri Deneyimli Ekip Asiste Ediyor

Otelde, her bir çiftle özel olarak ilgilenilmesine özen gösteriliyor. Çiftler düğün görüşmesinin başından, düğünün bitimine kadar aynı profesyonelle çalışıyor. Bu sayede kendilerini daha güvende hissetmeleri sağlanıyor.

Düğün süresince de otel sınırları içerisinde organizasyonun her bölümünde çiftleri asiste edecek şekilde koordineli bir şekilde çalışan ekip görev yapıyor. Böylelikle yaşayabilecekleri heyecanları ve panik hissi ortadan kaldırılıyor.

Gorrion Hotel Düğün Paketleri

Gorrion Hotel İstanbul, standart paketinde çiftlerin ihtiyacı olan birçok kaleme yer veriyor:

 • Standart süslemeler (Masa-sandalye süslemesi, şamdan ve supla, gelin yolu, merdiven süslenmesi, vb.)

 • Maket düğün pastası kesimi ve pasta servisi

 • 2 adet hazırlık odası

 • Balayı odası

 • Evlilik yıldönümünde çift kişilik akşam yemeği

 • Beyaz/kırmızı et menüsü

Standart pakette yer alan süslemeler firmanın deneyimli ekibi tarafından yapılıyor. Bu paketlere yuvarlak masalar dahil ediliyor. Siz dilerseniz S, I ya da C masa gibi farklı seçenekler de talep edebilirsiniz. Bunun gibi, standart paket içeriğinde bulunmayan, ek ürün ve hizmetlerin firmanın anlaşmalı organizasyon firması tarafından ayarlandığını da belirtelim. Bu durumda ek ücretlerle de karşılaşabilirsiniz.

Gorrion Hotel İstanbul

8 Farklı Menü Seçeneği Bulunuyor

Gorrion Hotel İstanbul, yemekli düğünler için her bütçeye uygun olabilecek 3 adet beyaz et menü ve 5 adet kırmızı et menü olmak üzere toplam 8 menü seçeneği sunuyor.

Menülerde genelde meze tabağıyla başlayan ve ara sıcakların esnek ve değişken olduğu alternatifler oluşturuluyor. Kokteyl düğün yapmak isteyen çiftler için de standart kokteyl ya da prolonge seçenekleri sunuluyor.

Gorrion Hotel İstanbul

Diyelim ki otelin geniş menü seçenekleri arasından bir seçim yaptınız ve anlaştınız. Bu durumda anlaşma yaptıktan sonra ya da en geç düğüne 20-25 gün kala menü tadımı yapabiliyorsunuz.

Otel yetkilileri vegan ve vejeteryan menülerin pek fazla talep edilmediğini, her bir organizasyonda nadiren birkaç kişi için istendiğini belirtiyor. Bu durumlarda da kişiye özel menü oluşturulabiliyor.

Otele dışarıdan pasta kabul edilmiyor. Pasta kesme töreninde ise servis için kazandırması nedeniyle maket pasta kullanılıyor.

Firmanın, yemek kalitesi konusunda da oldukça iddialı olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Mekanın profesyonelleri otel mutfağında seçkin markaların ürünlerinin kullanıldığını; kaliteli ürünler, ekibin tecrübesi ve servis süresinin hızı gibi özelliklerinin de Gorrion Hotel’i rakiplerinden farklı kıldığını ifade ediyor.

Gorrion Hotel İstanbul Fiyatları

Gorrion Hotel İstanbul’un menü fiyatları ise şöyle:

Menü Fiyat
Beyaz Etli 125 TL+KDV
Kırmızı Etli 150 TL +KDV

Bu fiyatların sadece yemekler ve meşrubat için geçerli olduğunu da belirtelim. İçeceklerin limitli/limitsiz, alkollü/alkolsüz olmasına göre de fiyatlar değişiklik gösterebiliyor.

Ödeme koşulları: İlk ve ikinci ödemeler %30 oranında düğüne 30 gün kala ve son ödeme de düğünden 7 gün öncesinde tahsil edilecek şekilde planlanıyor.

Düğünün gerçekleşmesine engel oluşturulabilecek öngörülemeyen durumlar için alınan ön ödeme geri verilmiyor. Organizasyonun aynı yıl içerisinde gerçekleşmesi koşulu ile erteleme gerçekleşiyor. Özel durumlar halinde karşılıklı anlaşma ile uygun tarihler için yeniden planlama yapılıyor.

Gorrion Hotel İstanbul’da Fiyatlar Neye Göre Değişiyor?

Gorrion Hotel İstanbul ile görüştüğünüzde, yapacağınız bazı seçimlerin fiyatlara etki edeceğini göreceksiniz. Fiyatları etkileyen konuları da şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Organizasyon, süsleme ve diğer alanlarda standart pakette yer alan hizmetler dışındaki talepler organizasyon çözüm ortaklarına yönlendiriliyor. Ek ürün ve hizmetler için ekstra ücretler talep edilebiliyor.

 • Otelde fiyatlandırmayı etkileyen en büyük faktörlerden biri ana yemek tercihi. Seçilen menüde kullanılan ürünlerin maliyetiyle orantılı olarak fiyatlandırılan farklı menü seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz.

 • Firmanın sunduğu menü seçeneklerinde değişiklik yapmak isterseniz ve seçtiğiniz yeni ürün ekstra bir maliyet gerektirecekse bu durumda firma tarafından bilgilendiriliyorsunuz. Eğer bu ek ücreti kabul ederseniz, menü seçtiğiniz şekilde hazırlanıyor.

 • Otelde hafta içi yapılacak organizasyonlar %10 daha indirimli oluyor. Kışın ise dönemi canlandırmak için de zaman zaman promosyonlar yapılıyor. Gündüz düğünleri de genellikle seremoni şeklinde ekonomik gerçekleşen organizasyonlar oluyor.

 • Otelde belirttiğiniz davetli sayısından +%5 konuk ağırlanacak şekilde hazırlık yapılıyor. Bu hazırlık kapsamında fazla gelen sayı kadar ek ücretlendirme yapılıyor.

Çözüm Ortaklarıyla Çalışılıyor

Firmanın banket departmanındaki profesyonelleri tüm organizasyonla ilgileniyor. Standart hizmetleri başarıyla uyguluyor. Bu çalışmalara ek olarak Gorrion Hotel İstanbul’un müzik, ses, ışık ile fotoğraf ve video gibi hizmetler için anlaşmalı olduğu firmalar bulunuyor.

Gorrion Hotel İstanbul

Farklı konsept uygulamaları, organizasyon, süsleme, hostes, palyaço gibi standart pakette yer alan hizmetler dışındaki talepler için de anlaşmalı organizasyon firmasının desteği alınıyor.

Çiftler Gorrion Hotel İstanbul Hakkında Ne Diyor?

Gorrion Hotel İstanbul’da düğün yapmış çiftler, mekan sayfasında deneyimlerini paylaşıyor. Size de fikir vermesi açısından birkaç çift yorumunu buraya bırakıyoruz:

Özge & Köse: "Hem bize hem konuklarımıza unutulmaz bir gün yaşattınız. Süsleme, yemek, eğlence ve akıla gelebilecek her şey muhteşemdi. Tüm konuklarımızdan çok güzel dönüşler aldık."

Sibel & Cihan: "Düğünümüz her şeyiyle harikaydı. Tüm davetliler organizasyondan ve yemeklerden çok memnun kaldı. Başta Hazal Hanım olmak üzere tüm ekibe; ışıkçısından fotoğrafçısına, DJ’imizden servis elemanlarına ve organizasyon firmasına çok teşekkür ederiz."

Özge & Köse: "Gerçekleştirdiğimiz düğünün özeti kesinlikle üst düzey bir kalite ve eğlencedir. Düğünümüzü 520 kişinin katılımıyla gerçekleştirdik, büyük sayılabilecek bu düğünde en ufak bir aksiliğe izin vermeyen çok başarılı bir ekip vardı. Burada düğün yapmak isteyenler için şunları söyleyebilirim: Çok şık ve çok eğlenceli bir düğün istiyorsanız Gorrion Hotel'e gidin ve gerisini Hazal Hanım’a bırakın."

Gorrion Hotel İstanbul Nerede?

Gorrion Hotel İstanbul iletişim ve ulaşım bilgilerini de paylaşalım:

Gorrion Hotel İstanbul Adres: Yenibosna Merkez Mahallesi Sanayii Caddesi No:9 Bahçelievler

Gorrion Hotel İstanbul Telefon: 0212 963 2334

Otopark: Otelin 175 araç kapasiteli ve ücretli otoparkı bulunuyor. Vale hizmetleri de mevcut.

Gorrion Hotel İstanbul

Gorrion Hotel İstanbul ile ilgili paylaşmak istediğimiz detaylar bunlardı. Eğer mekanı sevdiyseniz hemen iletişime geçmeyi ihmal etmeyin! Özellikle ilkbahar ve sonbahar periyotları çok yoğun olduğu için en az 6-7 ay önceden otelle iletişime geçmeniz gerektiğini de unutmayın!

0 Yorum