İstanbul’da 200 Bin TL Bütçeyle Nasıl Bir Düğün Yapabilirsin?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:34 dakika

30.04.2024

İstanbul, tarihi mekanlarından doğayla iç içe kır bahçelerine, lüks otellerinden şık restoranlarına kadar düğün için birçok seçenek sunuyor. “Peki 200 bin TL bütçe ile ben nasıl bir düğün mekanında evlenebilirim?” diyorsan, senin için listelediğimiz önerilerimize mutlaka göz at!

200 bin TLye düğün

Eşsiz Boğaz Manzarasını Düğününe Taşı

İstanbul’un eşsiz Boğaz manzarasının ruhunu düğününe taşımak mı? Bizce de “Evet!”. Bunun için şehirdeki birbirinden şık restoranlar, bütçe planlamasında zora girmeden yapabileceğin bir düğün için ideal! Leziz yemekler, keyifli müzikler ve manzara eşliğinde harika bir düğün yapabilirsin.

Kaddeh Fulya, Beşiktaş’ın en şık düğün mekanlarından biri. Açılır kapanır tavanı ile dört mevsim düğün yapabilen şık bir restoran. Bütçene uygun olması için kişi başı ortalama 1200 TL’lik fiyatla 170 kişilik bir düğün planlamak için mekanla görüşebilirsin!

Kaddeh Fulya

Kaddeh Fulya

Kaddeh Fulya

Firmayı İncele

Tarihi Ambiyans Eşliğinde ‘Evet!’

Şehrin dört bir yanı tarih! Düğünün neden bu nostaljik ruhu taşımasın? İstanbul’da tarihi mekanda bir düğün yapmak da harika bir seçenek. Taş duvarlı, kemerli mimari ve loş ışıklandırmalar… İstanbul'un tarihi yarımadasındaki bir saray veya köşkü seçeneklerin arasına al deriz, çünkü bu seçenek de bütçene uygun.

Örneğin, Helena Çak Stones, Fatih’te yer alan, göz alıcı bir mekan. Tarihi 1600 yıl öncesine dayanan mekan, Bizans dönemi mimarisine göre inşa edilen, orijinal mimarinin korundu bir yapı. Mekanda kişi başı ortalama 600 TL’ye 350 kişilik bir kokteyl ya da 1000 TL fiyatla 200 kişilik yemekli bir düğün yapabilirsin.

Helena Çak Stones

Şehir Merkezinde Nezih Bir Otelde Evlenmek mi?!

Bütçeyi çok zorlamadan düğün planlamanın en temel ipuçlarından biri az konuklu bir organizasyon planlamak. Şehir merkezinde, lezzetli ikramlar eşliğinde en sevdiklerin yanındayken evlenme fikri tam senlikse nezih otel düğünlerini düşünebilirsin.

Sofitel Hotel Taksim’de merkezi konumda yer alan bir otel. 100 kişilik kapasiteye sahip ve kişi başı 2.000 TL fiyat aralığında. Modern ve zarif bir atmosfere sahip otelde, davetlilerin iddialı mutfağından keyifli lezzetler sunabilirsin. Otelin terasında after partiyi de mutlaka bir düşün deriz!

Sofitel Hotel Taksim düğün

Peki ya Tatlı Bir Kır Düğünü?

Sade ve doğal bir ortam, makrome süslemeler, saman balyaları, ahşap mobilyalar ve çiçek aranjmanları… Evet, şık bir kır düğününden bahsediyoruz. Doğayla iç içe bir bahçe veya kır evinde evlenmek hayallerin arasındaysa bütçeni aşmadan hayallerini gerçeğe dönüştürebilirsin!

Fındık Suyu Bahçesi sana önerebileceğimiz harika bir mekan. 19. Yüzyılda Sultan II. Abdülhamid döneminde manastırdan av köşküne dönüştürülen mekan, Atatürk de dahil önemli pek çok değerli insanın uğrak yeri olmuş. Sarıyer’de, Hünkar Suyu Kasrı’nın içerisinde yer alan orman manzaralı davet alanında ortalama 200 kişilik bir düğünü bütçeni zorlamadan planlayabilirsin!

Fındık Suyu Bahçesi

Hem İhtişamlı Hem Hesaplı…

İhtişamlı bir düğün yapmak istersen düğün salonlarının bütçene uygun bir seçenek olduğu aklında bulunsun. Hem de daha çok davetliyi daha uygun fiyata ağırlamak mümkün. Bayrampaşa Şehir Parkı'nın içerisinde Armonia Ada Düğün Salonu ambiyansı ve fiyatlarıyla ilgini çekeceğini düşündüğümüz bir mekan. Yemekli fiyatları kişi başı ortalama 600 TL’den başlayan mekanda 350 kişilik bir düğünü bütçeni zorlamadan yapabilirsin!

Armonia Ada

Armonia Ada

Armonia Ada

Firmayı İncele

İstanbul’da ortalama 200 bin TL’lik bir bütçe ile nasıl düğün yapabileceğine dair alternatifler sunduk. Ancak seçeneklerinin bunlarla sınırlı olmadığını da unutma! Şehrindeki birbirinden şık düğün mekanlarını bir arada inceleyebilir, ilgini çekenlerle iletişime geçerek, hızlıca bilgi ve fiyat teklifi alabilirsin!

Bunlar da ilgini çekebilir:

100 Bin TL ile İstanbul'da Rüya Gibi Bir Düğün Mümkün!

İstanbul'un En Lüks Düğün Salonları

İstanbul ve Çevresinde Çiftlik Düğünü Yapılan Mekanlar

İstanbul'da Kokteyl Tarzı Düğün Yapılabilen En Şık Mekanlar

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap