İzmir’de 150 Bin TL’ye Nasıl Bir Düğün Yapabilirsin?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:27 dakika

21.04.2024

Düğün hazırlıkları için kollar sıvandı, kalem kalem bütçe planlaması yapıldı. Müstakbel eşinle “Mekan için ortalama 150 bin TL yeter” dediniz. Peki bu bütçeyle nasıl bir düğün yapabilirsiniz? Seçeneklerin neler olduğunu görmek istiyorsan, okumaya devam!

izmirde düğün

Lüks Bir Otelde Düğün Mümkün mü?

150 bin TL bütçe ile İzmir’de lüks bir otelde düğün yapmak imkansız değil! Şehirdeki büyük otellerin davet alanları arasında 50-100 kişi kapasiteli teras, bahçe, roof gibi keyifli alan seçenekleri var. Bu alanlarda, az sayıda konuk ve minimal süslemelerle samimi bir organizasyona imza atabilirsin!

Böyle bir organizasyon fikri hoşuna gittiyse Sun Pearl Resort Otel’e mutlaka bakmalısın. Çeşme’de yer alan mekanın roof, bahçe ve havuz başı alanlarını değerlendirebilirsin var. Kişi başı fiyatlar 2.000-3.000 TL aralığında. Denize sıfır otelde ortalama 70 kişilik bir davetli listesiyle, gün batımına karşı kocaman bir “Evet” demeyi bir düşün deriz.

Sun Pearl Resort Otel


Şehirde çok sayıda turistik otelin olması, sana kumsalda harika bir organizasyon imkanı da sunuyor! İzmir’in sahil hattında yer alan Foça, Çeşme, Menderes gibi ilçelerindeki otellere de mutlaka bak. Yalnız bu alanlarda yemekli bir düğün yapmak bütçeni zorlayacaktır. Bu yüzden az kişiyle kumsalda nikah-kokteyl organizasyonu, bizce senin için daha uygun bir seçenek.

İzmir’deki Hanedan Beach Hotel’in nefis bir kumsalı var. Bu alana kilise düzeni nikah kurulumu yapılıyor; denize karşı kocaman zarif bir gelin tagı kuruluyor, sade süslemeler ve İzmir’in muhteşem havası birleşince sana sadece anın tadını çıkarmak kalıyor! Hanedan Beach Hotel ile kişi başı minimum 1.000 - 1.500 TL maliyetle 100-150 kişilik bir organizasyon için anlaşabilirsin!

Hanedan Beach Hotel


İki Katlı Taş Evleri de Mutlaka Düşün!

"Lüks bir mekanda, samimi bir organizasyon" fikri ilgini çektiyse seçeneklerinin arasına İzmir’in şık butik otellerini de ekle! İki katlı taş ev konseptinde harika mekanlar var. Türk ve dünya mutfağından lezzetler sunan, yemyeşil bahçeli, havuzlu bu tarz otelleri, en yakınlarıyla samimi ve keyifli vakit geçirmek çiftler sıklıkla tercih ediyor.

Örneğin; Çeşme’de yer alan Casa Tuana Boutique Hotel, bu konsept için çok iyi bir örnek! Taş ev konseptindeki bu otelin bahçesinde harika, küçük bir düğün yapabilirsin. Mekanın yemyeşil bahçesi davet alanı olarak kullanılıyor; bahçedeki havuzun etrafına masalar kuruluyor; alan, köy ışıklarıyla ve rustik süslemelerle hareketlendiriliyor. Böyle bir mekanda yemekli ve kokteyl düğünler için kişi başı fiyatlar 2.000-3.000 TL’den başladığı için, 50-75 kişilik bir organizasyon, bütçen için uygun olacaktır.

Casa Tuana Boutique Hotel


Modern ve Şık Bir Davet mi?

Bu madde de İzmir’in ünlü restoranlarında elegant bir düğüne "Evet" diyenlere gelsin! Bu tarz mekanlarda fiyatlar mekanın segmentine, davetli sayına ve menü seçimine göre değişiyor. Az sayıda davetli ile set menülü yemekli bir düğün yapabilir, davetli sayın yüksekse bu mekanların kokteyl menülerini düşünebilirsin.

Şık bir restoranda ışıltılı bir düğün için Balçova’daki Times Event & More çok uygun bir seçenek. Farklı dekorasyonuyla dikkat çeken çok şık ve elegant bir mekan. Burada kişi başı minimum 750 TL'ye ortalama 200 kişilik yemekli ya da kokteyl düğün yapabilirsin.

Times Event More


Tüm Sevdiklerin Yanında Olsun İstersen…

İzmir’in eşsiz doğasının tadını keyifli, büyük bir kır düğünüyle de çıkarabilirsin. Bütçeni zorlamamak için harika bir kır düğünü mekanında hafta içi düğün yapman daha makul olacaktır. Hafta içi günlere talep çok yoğun olmadığı için birçok firma, çiftlere, hafta içi anlaşmalarda geçerli indirimli fiyatlar sunuyor. Böylece en az 300 kişilik, kalabalık bir düğün için alacağın kişi başı fiyatlar, tam da bütçene göre oluyor!

Şehrin en popüler kır düğünü mekanlarından Romarin Wedding & More’un, 2024 Düğün.com çiftlerine özel hafta içi anlaşmalarda kampanyası bulunuyor. Mekanın kişi başı 500 TL’lik kampanyalarını bu ara değerlendirebilirsin.

Romarin Wedding More


Eğer hafta içi seçeneği sana uygun değilse; kalabalık kır düğünü hayalini hafta sonu kokteyl organizasyonuyla da gerçekleştirebilirsin. Yemek menüsünden ettiğin tasarrufu, fotoğraf, müzik, süsleme gibi kalemlere dağıtarak hem bütçeni aşmamış olursun hem de listedeki tüm ihtiyaçlarını aradan çıkarabilirsin.

Ortalama 300 kişilik bir düğünü, Bayraklı, Buca, Balçova, Gaziemir gibi ilçelerde yer alan büyük, yemyeşil kır mekanlarında, uygun fiyatarla kokteyl düğün yapabilmen mümkün. Mesela keyifli bir kır düğünü için, Bayraklı’daki Bizim Bahçe Kır Düğünleri’nin kokteyl paketinden yararlanabilirsin! Paket içeriğine ücretsiz fotoğraf, müzik, süsleme, pasta-meşrubat ikramları dahil. Fiyatlarıysa hafta içi 60, hafta sonu 80 bin TL civarında. Bu fiyatların minimum 300 kişilik organizasyonlar için geçerli olduğu da aklında olsun.

Bizim Bahçe Kır Düğünleri


Şehirdeki en güzel kır mekanlarından biri olan Blue Dream Plato & Event’te de keyifli bir kokteyl düğünü yapabilirsin. Kokteyl menüsü oldukça geniş, hafta içi minimum 300 kişilik bir organizasyonu, 130 bin TL’ye yapabilirsin. “Bütçemizi biraz aşabiliriz” diyorsan hafta sonu için fiyatın 185 bin TL olduğunu da ekleyelim.

Blue Dream Plato Event


En Hesaplısı…

İhtişamlı avizelerin ışıltısı, lezzetli yemekler ve tüm sevdiklerinle bir organizasyon… Hem de bütçene de uygun! Hayalinde böyle bir düğün varsa düğün salonları tam senlik!

Düğün salonları, kalabalık düğüne ev sahipliği yapmak için tasarlanmış geniş alanlara sahip olmaları nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Üstelik düğünün için ihtiyaç duyacağın her konuda da hizmet alabiliyorsun. İkramlar için firmaların menülerini değerlendirebilir, farklı süsleme konseptleri arasından tarzına uygun olanı seçebilirsin. Tabii müzik-sahne hizmetleri sayesinde sevdiklerinle eğlencenin tadını çıkarabilirsin!

Ebruli Düğün Salonu, bu ilçedeki en popüler düğün salonlarından biri. Bütçen için de uygun bir seçenek. 625 kişiye kadar konuk ağırlanabilen mekanda yemeksiz fiyatlar 40.000 TL’den başlıyor. Minimum yemekli fiyatları ise 250 TL’nin altında.

Ebruli Düğün Salonu


İzmir’de ortalama 150 bin TL’lik bir bütçe ile nasıl düğün yapabileceğini anlattık. Ancak seçeneklerinin bunlarla sınırlı olmadığını da unutma! Şehrindeki birbirinden şık düğün mekanlarını bir arada inceleyebilir, ilgini çekenlerle iletişime geçerek, hızlıca bilgi ve fiyat teklifi alabilirsin!

Şunlar da ilgini çekebilir:

İzmir’de Gelin Hamamı Yapılan Mekanlar ve Paketleri

İzmir'de Kokteyl Tarzı Düğün Yapılabilen En Şık Mekanlar

İzmir'de Çiftlerin Favori Düğün Mekanları

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap