İzmir ve Çevresinde Çiftlik Düğünü Yapılan Mekanlar

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:42 dakika

02.02.2024

Ege'nin esşiz doğasında, doğal bir ortamda düğün yapmayı hayal ediyorsan bu yazımız sana çok yardımcı olacak! Çünkü İzmir ve çevre illerdeki, çiftlik düğünleri için ideal mekanları sıraladık! Hemen göz at!

İzmir Çiftlik Düğünü

1- Yelki Çiftlik

Yelki Çiftlik, İzmir'de çiftlik düğünü için ideal, en şık mekanlardan biri. Güzelbahçe'de yer alan mekanın, kır, havuz başı gibi açık alanlarının yanı sıra kapalı bir seçenekleri bulunuyor. Havuz başında 400, kır alanında ise 600 kişiye kadar davetli ağırlamak mümkün. Seçtiğin konsepte uygun dekorasyon seçenekleri sunan mekanda gelin-damat hazırlık odası da bir ağaç-ev, yani tam çiftlik düğünlerine göre!

Yelki Çiftlik

2- Eren Çiftliği

Buca'da yer alan Eren Çiftliği, özellikle romantik zevkleri olan çiftler için ideal bir mekan. Rustik tema ve beyaz tonlarda dekorasyon ögelerinin hakim olduğu mekanda seçtiğin konsept ve tarza göre de süslemeler yapılabiliyor. 1000 kişiye kadar davetli ağırlayabilme kapasitesine sahip Eren Çiftliğinde menü tadımı, menüde değişiklik, ışık ve ses sistemleri, organizasyon sorumlusu gibi hizmet seçenekleri de bulunuyor.

Eren Çiftliği

3- Bizim Bahçe Kır Düğünleri Bayraklı

Bayraklı düğün mekanları arasında yer alan Bizim Bahçe Kır Düğünleri Bayraklı'yı da seçeneklerin arasına yazabilirsin. Özellikle kalabalık davetler için uygun olan mekan, 2000-3000 kişilik kapasiteye sahip. Geniş menü seçenekleri ve servis hizmeti de sunan mekanda çiftlere organizasyon sorumlusu, catering firması ve fotoğrafçı da getirebilme imkanı da sunuluyor. Böylece tam da hayalindeki düğünü gerçekleştirebiliyorsun.

Bizim Bahçe Kır Düğünleri Bayraklı

4- Zeytincik Çiftlik

Zeytin korusu, meyve ağaçları ve organik tarım alanları ile çevrili bir çiftlikte düğününü yapmaya ne dersin? Öyleyse sana Zeytincik Çiftlik'i önerebiliriz. 50 dönümlük bir zeytin çiftliğinin üzerine kurulan mekanda, 300 kişiye kadar olan davetleri ağırlayabilirsin.

Zeytincik Çiftlik

5- Kaan Bey Çiftliği

İzmir'in çevre illerinde yer alan, çiftlik düğünü için ideal mekanlara da bakalım. Kaan Bey Çiftliği, Aydın-Efeler'de yer alıyor. 750-1000 davetli kapasitesine sahip mekanın açık ve kapalı alan seçenekleri de bulunuyor. Menü tadımı ve menüde değişiklik, müzik, dekorasyon gibi alanlarda da hizmet alabileceğin Kaan Bey Çiftliği'nin 250-500 araç kapasiteli otoparkı da bulunuyor.

Kaan Bey Çiftliği

6- Bölme Doğal Lezzet Çiftliği

Bölme Doğal Lezzet Çiftliği ise Uşak'da yer alıyor. Şehrin yerel lezzetlerini, organik malzemelerle sunmasıyla öne çıkan mekanda kır alanı ile kapalı restoran ve kır alanı gibi farklı alan seçenekleri de bulunuyor. Sana uygun bir organizasyon firması ve fotoğrafçı da getirebileceğin mekan ile anlaştığında menü tadımı ve menüde değişiklik yapabilme imkanın da bulunuyor.

Bölme Doğal Lezzet Çiftliği

7- Yazıcı Çiftlik Evi

Yazıcı Çiftlik Evi, Foça'da faaliyet gösteriyor. Mekanda açık alan olarak 200-300 kişilik yemyeşil bir bahçe bulunuyor. Düğününün seçtiğin konsepte uygun planlanması için masa ve sandalye giydirmelerinden, gelin-damat masasının süslenmesine kadar birçok detay firma ekibi tarafından organize ediliyor.

Yazıcı Çiftlik Evi

8-Three Palm Event & More

İzmir civarında çiftlik düğünü için ideal olan mekanlar arasında Balçova'da bulunan Three Palm Event & More da yer alıyor. Çiftlerin tercihlerini mekanın ambiyansına uygun olacak şekilde organize edildiği Three Palm Event & More'da süsleme, yemek, ışık, ses, sahne gibi hizmetlerin yanı sıra dış çekim imkanı sunulduğunu da belirtelim. At üzerinde, saman balyaları arasında, salıncakta, traktörde, meyve bahçeleri ile ördekler ve kazlar arasında farklı ve etkileyici bir dış çekim yaptırabilirsin!

Three Palm Event &

9-Bahhçe Wedding & Restaurant

İzmir'in Buca bölgesinde yer alan Bahhçe Wedding & Restaurant'ın 1000 kişilik kapasitesi ile davetli sayısı çok olan bir düğün düzenleyebilirsiniz. Bir sinema sahnesine aitmiş gibi görünen mekan beyaz ve ahşap renkleriyle rustik tema için oldukça uygun. Ormanın içerisindeki konumu ve muhteşem doğa manzarasıyla gönülleri fetheden mekanın ortalama 200 kişi ağırlayabileceğiniz bir kapalı alanı da bulunuyor.

Bahhçe Wedding &

9-Tria Garden

İzmir'in Buca bölgesinde yer alan Tria Garden şehre olan yakınlığına rağmen sahip olduğu doğal güzellikler, çeşit çeşit bitkiler ve yemyeşil alanları ile dikkat çekiyor. 1500 kişilik kapasitesi ile hizmet sunan mekanın 300 kişilik kapalı davet alanı da bulunuyor. Ayrıca eğlenceye doymayanlar için after party alanı sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet veriyor.

Tria Garden

Tria Garden

Tria Garden

Firmayı İncele

10- Naturla Çiftlik

Urla’nın kendine özgü evleri, sıcak ve samimi ambiyansı, havası gibi özellikleri ilgini çekiyorsa düğününü de burada yapmaya ne dersin? Üstelik burada çiftlik düğünü yapabileceğin mekan seçenekleri de bulunuyor. Naturla Çiftlik de bu firmalar arasında yer alıyor. Geniş çim alanları ve ormanı ile dikkat çeken mekanda 600 kişiye kadar davetli ağırlamak mümkün.

Naturla Çiftlik


İzmir ve çevresinde yer alan, çiftlik düğünü için ideal mekanları sıraladık! Ancak sen seçeneklerinin bu kadar olduğunu düşünme. Şehrindeki tüm düğün mekanlarını sana uygun özelliklere göre filtreleyerek listeleyebileceğini, ilgini çeken firmalarla iletişime geçerek fiyat teklifi alabileceğini de unutma!

Şunlar da ilgini çekebilir:

İzmir'de Çiftlerin Favori Düğün Mekanları

İzmir Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

İzmir Nişan Organizasyon Fiyatları ve Firma Önerileri

İzmir'in Bohem Düğün Mekanları

Bohem Gelinlik İzmir'de Hangi Modaevlerinde Bulunur?

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap