İstanbul'da Nişan Yapılacak Cafeler

Bürde Özkök tarafından yazılmıştır.

4:13 dakika

11.03.2022

"Nişan için öyle büyük mekanlara gerek yok, şık bir cafe yeterli" diyenlerdensen bu yazı tam senlik! Çünkü İstanbul'daki nişan mekanları arasında yer alan en şık cafeleri sıraladık! Hemen incele!

istanbulda nişan cafe

Nossa Costa

Bakırköy düğün mekanlarından Nossa Costa, Ataköy Marina'da yer alıyor. Harika manzarasıyla ön plana çıkan mekan, 150 ila 750 kişiye kadar davetli ağırlayabileceğin kapasiteye sahip. Nossa Costa, yalnızca manzarasıyla değil, şık dekorasyonuyla da ön plana çıkıyor. Mekanın organizasyon sorumlusu, süslemelerde tül ve çiçek öğelerini bol bol kullanıyor. Aynı zamanda şamdanlar, mumlar ve farklı dekoratif öğeler de bu süslemelere eşlik ediyor.

Verdiği hizmetlerin kalitesi konusunda iddialı olan mekan, yemek menüsünün zenginliği konusunda da bir o kadar iddialı. Kırmızı ve beyaz etli menülerine lezzetli ikramlar da eşlik eden mekanda menü tadımı ve menüde değişiklik imkanı da sunuluyor. Mekanın fiyatları ise şöyle:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Yemekli 750-1000 TL 750-1000 TL
Kokteyl 350-500 TL 750-1000 TL

i̇stanbul'da nişan yapılacak cafeler

Nossa Costa

Nossa Costa

Firmayı İncele

Royal Sahne Maltepe

Royal Sahne Maltepe, sıcak ve samimi organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. 100-200 kişilik düğünler için ideal olan mekan, vejetaryen, vegan ve çocuklara özel menüler sunuyor. Ayrıca mekanla anlaşmadan önce menü tadımı yapabilirsin. Dilersen menüde değişiklik de talep edebiliyorsun, bu sayede bütün davetlilerin damak zevkine uyum sağlamış oluyor.

Royal Sahne Maltepe'nin fiyatları da diğer butik düğün mekanlarına kıyasla ortalama diyebiliriz. After party alanında eğlenceye kesintisiz devam edebileceğin mekanda fiyatlara bir göz atalım:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Yemekli 500-750 TL 500-750 TL
Kokteyl 350-500 TL 350-500 TL

i̇stanbul'da nişan yapılacak cafeler

Egg Trump Event

Şişli'de Trump Towers Alışveriş Merkezi içinde bulunan Egg Trump Event, maksimum 100 kişilik davetler için ideal. Metroya 5 dakika mesafede bulunan bu mekan, nişan, düğün, çekirdek veya küçük aileler arasında yemek organizasyonları için oldukça uygun.

Açılır kapanır tavanıyla farklı hava koşullarındaki organizasyonlara uyumlu olan mekan, Amerikan vintage tarzında dekore edilen özgün konseptiyle dikkat çekiyor. Renkli özel boyalı duvarlar sayesinde mekan genç ve dinamik bir atmosfere sahip. Mekanın fiyatları da ortalamanın altında diyebiliriz.

Şimdi fiyatlara bakalım:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Yemekli 100-200 TL 100-200 TL
Kokteyl 100-200 TL 100-200 TL

i̇stanbul'da nişan yapılacak cafeler

Kubbe-i Aşk

Sıcak ve samimi bir nişan töreni yapmak istiyorsan Kubbe-i Aşk tam senlik! 50-75 kişilik kapasitesi ve hem açık, hem kapalı alanı bulunan mekan, farklı hava koşullarında yapılacak organizasyonlara uygun. Mekanın samimiyeti ve minimal dekorasyonuna İstanbul boğaz manzarası eşlik ediyor.minimal tarzda yapılarak modern bir görünüm elde edilen Kubbe-i Aşk, Fatih'te yer alıyor.

Fiyatlar ise şu şekilde:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Yemekli 750-1000 TL 750-1000 TL
Kokteyl 500-750 TL 500-750 TL

i̇stanbul'da nişan yapılacak cafeler

Kubbe-i Aşk

Kubbe-i Aşk

Firmayı İncele

Süslü Bahçe

Çekmeköy'de bulunan Süslü Bahçe, çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Açık ve kapalı alan seçenekleri bulunan mekanda 300-400 kişi ağırlama imkanın da bulunuyor. Mekandaki geniş menü seçenekleri arasında kosher menüleri de yer alıyor.

Süslü Bahçe'nin fiyatlarına da bakalım:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl 100-150 TL 100-150 TL
Yemekli 100-150 TL 150-200 TL

istanbulda nişan cafe

Hello Bakery

Hello Bakery, Kartal'da yer alıyor. 50 kişiden az kapasitesi, samimi organizasyonlar için ideal. Pembe renk ağırlıklı iç dekorasyonu ve şık şekilde dekore edilmiş bir salona sahip. Kapalı ve açık alana sahip mekan, hava koşulları fark etmeksizin konforlu bir organizasyon imkanı sunuyor.

Fiyatlara da değinmeden geçmeyelim:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl 200-300 TL 200-300 TL
Yemekli 300-400 TL 300-400 TL

istanbulda nişan cafe

Hello Bakery

Hello Bakery

Firmayı İncele

Limma Brasserie ve Restaurant

Gayrettepe'de yer alan Limma Brasserie ve Restaurant, nişan tepsisi süsleme, müzik/DJ, nişan çikolatası ve Hint kınası gibi hizmet seçenekleriyle dikkat çekiyor. 100-200 kişilik davetler için ideal olan mekanın kır alanında eşsiz nişan fotoğraflarına da sahip olabilirsin.

Limma Brasserie ve Restaurant'ta minimum fiyatlar ise şöyle:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl 50-80 TL 30-50 TL
Yemekli 50-80 TL 50-100 TL

Limma Brasserie ve Restaurant

Leonardo

Beykoz'da yer alan Leonardo'da nişan organizasyonunun için ihtiyaç duyduğun tüm hizmetleri alabilirsin. Açık ve kapalı alan olmak üzere iki opsiyon sunan mekan, şıklığı ile misafirlerini büyülüyor. Daha fazla detay için firma profilini incelemeni öneriyoruz.

Leonardo'da yemekli ve kokteyl nişan organizasyonları için başlangıç fiyatları ise şöyle:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl 100-150 TL 150-200 TL
Yemekli 150-200 TL 200-300 TL

Leonardo

Leonardo

Leonardo

Firmayı İncele

Afraze Cafe Restaurant

İstanbul Anadolu Yakası'nda nişan yapabileceğin cafeler konusunda da tavsiye istersen sana Afraze Cafe Restaurant'ı önerebiliriz. Ümraniye'de bulunan Afraze Cafe'de 130 kişiye kadar konuk ağırlanabiliyor. Dilersen mekanın ara salon veya arka bahçesinde en az 20 kişilik daha butik bir davet de planlayabilirsin. Tepsisinden çikolatasına, nişan masasından konseptine yani tüm süslemesine kadar her detayla ilgilenen firmada fiyatlar ise şöyle:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl 50-100 TL 50-100 TL
Yemekli 100-150 TL 100-150 TL

Afraze Cafe Restaurant

Köşkeroğlu Restaurant

Bahçelievler'de yer alan Köşkeroğlu Restaurant'ın çok çeşitli yemek servisleri bulunuyor. Açık ve kapalı alan olmak üzere iki opsiyon sunan mekan, şehir manzarasında unutulmaz bir hizmet veriyor. Mekanda vegan, çocuklara özel, vejetaryen, gibi özel menü seçenekleri de sunuluyor.

Köşkeroğlu Restaurant'ta fiyatlar ise şöyle:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Kokteyl - -
Yemekli 150-200 TL 150-200 TL

Köşkeroğlu Restaurant

Köşkeroğlu Restaurant:

Ganache

Nişan yapılabilecek kafeler arasında yer alan Ganache, samimi bir organizasyon yapmak isteyenler için ideal. İç ve dış mekanlarda 50 kişi kapasiteli salon, farklı hava koşullarında düzenlenen organizasyonlar için uygun. Modern bir görünüme ve minimalist bir iç mekana sahip olan mekan, Üsküdar'da yer alıyor.

Fiyatlara da bakalım:

Menü Hafta İçi Hafta Sonu
Yemekli 400 TL'den fazla 400 TL'den fazla
Kokteyl 300-400 TL 300-400 TL

i̇stanbul'da nişan yapılacak cafeler

Ganache

Ganache

Firmayı İncele

İstanbul'da nişan organizasyonu yapabileceğin cafelere yer verdiğimiz yazımızın sonuna geldik. Sen daha detaylı bir araştırma yapmak istersen şehrindeki nişan mekanlarını istediğin özelliklere göre filtreleyerek listeleyebilirsin. İlgini çeken firmalarla iletişime geçerek fiyat teklifi alabileceğini de unutma!

Şunlar da ilgini çekebilir:

İstanbul'da Nişan Pastası Fiyatları ve 10 Pastane Önerisi

Söz ve Nişan Magnetleri Arayanlar İçin 10 İstanbul Firması

İstanbul Nişan Organizasyon Fiyatları ve Firma Önerileri

En İyisini Arayanlara: Bahçede Nişan Organizasyonu Fikirleri

Söz ve Nişan Mekanları

Her bütçeye uygun söz ve nişan mekanları Düğün.com'da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Söz, Nişan Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Söz, Nişan Mekanları Firmaları

Söz, Nişan Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum